امروز شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۰
10:22:57 - یکشنبه 4 آگوست 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرپرست استانداری گیلان:
گیلان پروژه‌های نیمه‌تمام زیادی دارد
سرپرست استانداری گیلان گفت: گیلان پروژه‌های نیمه‌تمام زیادی دارد لذا بایستی از ظرفیت‌های بودجه‌ای خود به‌درستی استفاده کنیم.

ارسلان زارع عصر امروز در نشست شورای آموزش و پرورش استان گیلان در رشت با بیان اینکه میزان اجرایی شدن مصوبات گذشته این شورا رضایت بخش است اظهار داشت: با تلاش اعضای این شورا کنکور سراسری سال گذشته در امنیت و سلامت کامل برگزار شد و مشکلی در این زمینه وجود نداشت.

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به اینکه گیلان ظرفیت برگزاری جشنواره‌های ملی در عرصه‌های مختلف را دارد گفت: جشنواره‌ها بستری برای معرفی ظرفیت‌های علمی و فرهنگی گیلان به سایر استان‌ها هستند لذا مسئولان آموزش و پرورش استان بایستی نسبت به میزبانی این جشنواره‌ها اعلام آمادگی کنند.

زارع با تأکید بر اینکه برگزاری رویدادهای علمی در گیلان نیازمند همکاری همه دستگاه‌های اجرایی است بیان کرد: مهم‌ترین عامل توسعه هر جامعه‌ای ارتقاء شاخص‌های علمی و انسانی است لذا بایستی نسبت به رفع مشکلات موجود در رابطه با جشنواره‌های مختلف از جمله جشنواره جابربن‌حیان اقدام شود.

سرپرست استانداری گیلان عنوان داشت: طبق آمارها مردم استان گیلان قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز از نظر سواد از میانگین کشوری بالاتر بودند و وضعیت کنونی آمار قشر بازمانده از تحصیل در استان شایسته نیست و بایستی برای رسیدن به رتبه ممتاز کشوری تلاش کنیم.

وی خواستار استفاده از مکانیزم‌های شناسایی و معرفی قشر بازمانده از تحصیل شد و تصریح کرد: ظرفیت قانونی برای فراهم کردن زمینه تحصیل برای حتی یک نفر در یک روستا نیز وجود دارد لذا همه دستگاه‌های اجرایی گیلان بایستی در معرفی افراد بی‌سواد با آموزش و پرورش همکاری کنند تا فراتر از برنامه‌ریزی ملی عمل کنیم.

زارع با بیان اینکه ۹۶ درصد از سهمیه ابلاغیه سال گذشته کشور در گیلان اجرایی شده است خاطرنشان کرد: بایستی برای ارتقاء شاخص‌های آموزش و پرورش در گیلان از ظرفیت سازمان‌های عمومی مثل شهرداری‌ها و دهیاری‌ها استفاده کنیم و کمک فرمانداران و بخشداران در این رابطه با آموزش و پرورش ضروری است.

سرپرست استانداری گیلان با اشاره به برگزاری پروژه مهر در این استان اظهار داشت: بهترین زمان برای تصمیم‌گیری جهت اجرای پروژه مهر در ماه مرداد تا ۱۵ شهریور است و ما حدودا یک ماه فرصت داریم که اگر دقت نکنیم این فرصت طلایی از دست می‌رود.

وی با بیان اینکه در اجرای پروژه مهر باید موضوعات عمرانی، تامین نیروی انسانی و تجهیزات و امکانات مدارس مورد توجه قرار گیرد گفت: نبود امکانات در مدارس مانع تحصیل دانش‌آموزان نمی‌شود بلکه اگر یک مقطع تحصیلی معلم نداشته باشد روند آموزشی متوقف می‌شود لذا بایستی برای ساماندهی معلمان در مقاطع تحصیلی مختلف اقدام شود.

زارع ظرفیت انجمن اولیا و مربیان در مدارس را عامل خوبی جهت ارتقاء سطح آموزشی عنوان کرد و افزود: گیلان نسبت به سایر استان‌های کشور کمتر از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان استفاده می‌کند از این رو درخواست دارم که میزان فعالیت انجمن اولیا و مربیان در مدارس گیلان به‌صورت گزارشی ارائه شود و بهترین انجمن‌ها تشویق شوند.

سرپرست استانداری گیلان تصریح کرد: در هنگام بازگشایی مدارس بایستی فضای کل استان گیلان بانشاط و امیدآفرین برای تمام دانش‌آموزان باشد و شهرداری‌ها همکاری لازم برای رفع ترافیک سنگین روزهای نخست مهر را داشته باشند و سایر دستگاه‌ها متناسب با نیاز مدارس با آنها همکاری کنند.

زارع با اشاره به لزوم تامین نیروهای جدید در آموزش و پرورش گیلان متناسب با رشد جمعیت و بازنشسته شدن نیروهای گذشته عنوان کرد: تقویت دانشگاه فرهنگیان و تاسیس شعبه دانشگاه شهید رجایی در گیلان در تامین نیروی انسانی مورد نیاز در آموزش و پرورش استان گیلان نقش اساسی دارد.

سرپرست استانداری گیلان با بیان اینکه در حال حاضر امکان جذب ۷۰۰ دانشجو در دانشگاه فرهنگیان مازاد بر دانشجوهای فعلی وجود دارد ابراز داشت: برای جذب این تعداد نیرو فضای کافی در دانشگاه فرهنگیان گیلان وجود ندارد و مقرر شد برای اختصاص یک محل جدید برای این دانشگاه اقدام شود.

وی تقویت امکانات آموزشی در استان گیلان را متذکر شد و خاطرنشان کرد: درآمدها و ظرفیت‌های استانی ما در رابطه با آموزش پرورش گیلان بسیار کم است زیرا مبنای توزیع اعتبارات در استان‌ها تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام است و گیلان پروژه‌های نیمه‌تمام زیادی دارد و بایستی از ظرفیت‌های قانونی و بودجه‌ای خود به‌درستی استفاده کنیم.

زارع افزود: انتظار دارم برای بهبود شاخص‌های آموزشی صرفا جلسات خود را بر اساس دستورات نداشته باشیم بلکه تعداد قابل توجهی از اعضای شورا که فرصت بیشتری دارند بر اساس بررسی‌های علمی و کارشناسی پیشنهاداتی در رابطه با بهبود وضعیت آموزشی داشته باشند و ما در جلسات آن را بررسی کنیم.

تسنیم

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/