پایگاه مستقل خبری تحلیلی ایرساگیل گیلان
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۰:۴۷

کد خبر: 26815

http://irsaguil.ir/?p=26815

انتصاب سرپرست مدیریت سرمایه انسانی و مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت

طی حکمی از سوی ناصر حاج محمدی شهردار رشت حسین احمدی به عنوان سرپرست مدیریت سرمایه انسانی شهرداری و علیرضا قانع به عنوان سرپرست مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت منصوب شدند.

admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۷:۱۳

کد خبر: 26812

http://irsaguil.ir/?p=26812

پوست یک قلاده پلنگ در تالش پیدا شد

عارف شادکام گفت: شهرستان تالش از زیستگاه های مهم پلنگ گیلان است، گفت: حساسیت و توجه مردم این شهرستان نسبت به حفظ این گونه ارزشمند جانوری افزایش یافته است. حتی دامدارانی که دامشان توسط پلنگ شکار می شود، هیچ آسیبی به پلنگ وارد نمی کنند.

شادکام ادامه داد: به دلیل نبود امکانات لازم امکان سرشماری این گونه جانوری وجود ندارد، اما طبق مشاهدات عینی و گزارشات واصله از رد پای پلنگ به نظر می رسد جمعیت پلنگ های این شهرستان نسبت به گذشته تغییری نکرده است.

وی در ادامه از مشاهده پوست یک قلاده با گزارش مردمی در حاشیه رودخانه خبر داد و گفت: به علت فاسد شدن پوست پلنگ امکان تشخیص زمان دقیق شکار این گونه جانوری در معرض خطر انقراض وجود ندارد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست تالش تصریح کرد: احتمال دارد پلنگ بعد از شکار تاکسی درمی شده باشد که به‌علت وارد نبودن عامل و یا عاملان این کار، پوست این گونه حیوانی پوسیده شده و دور انداخته شده است.

ایسنا

admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۷:۰۲

کد خبر: 26809

http://irsaguil.ir/?p=26809

مهلت ارسال آثار به جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان تمدید نمی شود

مسعود کاظمی، شهردار لاهیجان و دبیر دهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند در گفت و گویی افزود: بر اساس فراخوان منتشر شده، هنرمندان تا ۷ مرداد ۱۳۹۸ فرصت دارند آثار خود را برای حضور در جشنواره تئاتر به دبیرخانه این رویداد هنری ارائه دهند.

وی اضافه کرد: علاقمندان برای اطلاع از فراخوان و همچنین فرم شرکت در جشنواره می توانند به سایت http://shahrvand-lahijan.ir مراجعه و یا با تلفن (۰۱۳۴۲۲۴۰۲۰۹) دبیرخانه جشنواره تماس حاصل نمایند.

کاظمی گفت: دهمین جشنواره تأتر خیابانی شهروند از ۲۷ تا ۳۰ مرداد ماه سالجاری با مشارکت مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان و شهرداری در شهر لاهیجان برگزار می شود.

admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۶:۵۳

کد خبر: 26807

http://irsaguil.ir/?p=26807

گزارش تصویری حوزه مدیریت خدمات شهری از هفته دوازدهم طرح پاکسازی هفتگی محلات شهر رشت

مرحله دوازدهم از طرح پاکسازی هفتگی محلات شهر رشت در روز جمعه ۲۸ تیرماه به شرح مسیرهای ذیل برگزار گردید.

منطقه یک: پاکسازی حاشیه رودخانه پیله داربن و حاشیه رودخانه پل بوسار

منطقه دو: ادامه پاکسازی خیابان جوان به سمت لب آب

منطقه سه: پاکسازی پل جانبازان، پاکسازی زمین های بایر بلوار خرمشهر-کوچه پائیزان، باغ جفرودی، پاکسازی حاشیه رودخانه، پاکسازی شهرک امام حسین(ع)، پاکسازی بلوار خرمشهر از جانبازان تا میدان ولیعصر

منطقه چهار: جاده جیرده از انتهای بلوار به سمت رازی

منطقه پنج: پاکسازی هرس علف جاده لاکان بقعه آقا سید ابراهیم، پاکسازی و کف تراشی گاردیل جاده جیرده به سمت شهرک سپیدرود، کف تراشی رفیوژ وسط جاده تهران

 
 
 
admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۶:۴۴

کد خبر: 26804

http://irsaguil.ir/?p=26804

ملخ‌های مراکشی به مراتع استان آسیب زدند

علی درجانی با اشاره به حمله ملخ‌های مراکشی به زمین‌های کشاورزی برخی از مناطق کوهستانی گیلان، گفت: کانون فعالیت این ملخ‌ها در مراتع است که با سم پاشی از هجوم آنان به مزارع جلوگیری می‌شود.

وی افزود: ۱۸ هزار هکتار از مراتع و زمین‌های کشاورزی پایین دست پایش و ۶ هزار هکتار از مراتع سم پاشی شده است.

درجانی ادامه داد: هجوم ملخ‌های مراکشی فقط به برخی از مراتع آسیب زده است.

وی با اشاره به فعالیت ملخ‌های مراکشی از اسفند پارسال تاکنون افزود: بیشتر فعالیت این حشرات در مراتع رودبار گزارش شده است.

علی درجانی با اشاره به اینکه امسال به کشاورزان راهکار‌های کنترل ملخ‌های مراکشی آموزش داده شده است از روستائیان خواست برای گرفتن سم و دستگاه سمپاش به دهیاری محل خود مراجعه کنند.

ایسنا

admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۹:۳۳

کد خبر: 26801

http://irsaguil.ir/?p=26801

اختصاص ۱۰ هزار میلیارد ریال منابع برای تبدیل پسماند به انرژی

علی‌اکبر طاهایی  امروز(پنج‌شنبه، ۲۷ تیر) در نشست با مدیران روزنامه‌ها، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری استان در رشت با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص پسماند اظهار کرد: با مصوبه مجلس هزار میلیارد تومان در قالب سرمایه‌گذاری به منظور مدیریت پسماند اختصاص داده شد.

مسئول کارگروه پروژه‌های پسماند استان‌های شمالی ادامه داد: بر این اساس ۱۰ هزار میلیارد ریال برای ایجاد تاسیسات منطقه‌ای تبدیل پسماند به مواد و انرژی با اولویت مشارکت بخش خصوصی در اختیار وزارت کشور قرار می‌گیرد.

طاهایی با اشاره به جلسه هفته آینده با نمایندگان استان‌های گیلان و مازندران درخصوص وضعیت پسماند این استان‌ها تصریح کرد: شرکت تدبیر، توسعه و سلامت شرکت سرمایه‌گذار و مجری طرح پسماند استان‌های شمالی است.

وی با اشاره به نیروگاه‌های زباله‌سور افزود: برق فسیلی بسیار ارزان‌تر از برق تولید شده از زباله است و باید قیمت برق خریداری شده از نیروگاه‌های زباله‌سور اصلاح تا انگیزه‌ای برای سرمایه‌گذار ایجاد شود.

طاهایی ساماندهی زباله به‌ویژه در سه استان شمالی را یکی از موضوعات مهم دانست و تصریح کرد: شهرداری‌ها با اعتبارات اندکشان به‌تنهایی قادر به احداث زباله‌سوز نیستند و این نیازمند عزم ملی و همکاری همه دستگاه‌هاست.

وی تاکید کرد: در تلاشیم تا پروژه زباله‌سوز رشت تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسد.

شبستان

admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۴:۱۶

کد خبر: 26798

http://irsaguil.ir/?p=26798

واکنش عجیب و جالب نائب رییس شورای شهر رشت نسبت به معضل دستفروشی

نائب رییس شورای شهر رشت در اقدامی عجیب و جالب نسبت به کلمه معضل در راستای ساماندهی دستفروشان واکنش نشان داد.

 

رضا رسولی در واکنش به نامه شورای شهر به استانداری طی نامه ای نوشت که رویکرد ما نباید نسبت به بحث دستفروشی منفی باشد بلکه باید به آن در قالب یک فعالیت سنتی به جای مانده از گذشته های نه چندان دور نگاه کرد.

 

admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۳:۵۷

کد خبر: 26795

http://irsaguil.ir/?p=26795

اجرای نمایشنامه خوانی کودک خرگوش بلند گوش ۲۹ تیر در پلاتوی آموزشگاه سینمایی هفت

نمایشنامه خوانی کودک خرگوش بلند گوش نوشته ولی جلیلیان، زیرنظر علی حلوی و به مربیگری سیده مهسا نقیبی شنبه ۲۹ تیر ساعت ۱۸,۳۰ در پلاتوی آموزشگاه سینمایی هفت رشت اجرا می شود.

نمایشنامه خوانی کودک خرگوش بلند گوش نوشته ولی جلیلیان، زیرنظر علی حلوی و به مربیگری سیده مهسا نقیبی شنبه ۲۹ تیر ساعت ۱۸,۳۰ در پلاتوی آموزشگاه سینمایی هفت رشت اجرا می شود.
عوامل این نمایشنامه خوانی عبارتند از:
زیرنظر: علی حلوی
مربی و راوی: سیده مهسا نقیبی
نویسنده: ولی جلیلیان
گریم: هدیه خادم
نوازنده تنبک: میرآراد فیاضی
نقش خوانان:
فاطمه صدیقی
النا حسینی
سپینود فضلی
دیانا غیب دوست
آدرینا یوسف نژاد
نیک آفرین گیلکی
مهرزاد کاظمی
احسان رحیم زاده
ابوالفضل پوریاری
محمدجواد عاشوری
سعید ارشاد
آرتین درخشان
طراح پوستر: سعید معصومیان
شایان ذکر است ورود عموم برای تماشای این نمایشنامه خوانی رایگان است.

admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۰:۲۷

کد خبر: 26792

http://irsaguil.ir/?p=26792

آتش‌سوزی گسترده در میدان حسن‌آباد تهران

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از آتش‌سوزی یک انبار در میدان حسن‌آباد تهران خبر داد.

سیدجلال ملکی درباره این حادثه آتش‌سوزی، اظهار کرد: طی ساعت گذشته یک مورد آتش‌سوزی در میدان حسن‌آباد به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام شد که بلافاصله پنج ایستگاه به همراه امکانات کامل به محل وقوع این آتش سوزی اعزام شده وهم‌اکنون آتش نشانان در حال انجام عملیات اطفای حریق هستند.

آتش‌سوزی گسترده در میدان حسن‌آباد تهران

وی با بیان این که این حادثه در یک انبار حدودا ۵٠٠ متری در طبقه دوم یک ساختمان، واقع در ضلع شمال‌غربی میدان حسن‌آباد رخ داده است، گفت: در حال حاضر اطلاعات دقیقی از کاربری این انبار و تعداد مصدومان و کشته‌شدگان احتمالی این حادثه مشخص نیست و اخبار تکمیلی متعاقباً اعلام خواهد شد.‌

ملکی در ادامه با بیان این که تا این لحظه هفت ایستگاه آتش‌نشانی به همراه بالابر و نردبان به محل وقوع این حادثه اعزام شدند، گفت: در حال حاضر عوامل شهرداری منطقه ۱۱ و ۱۲ نیز در محل حضور دارند.

وی درباره وضعیت فعلی آتش‌سوزی در این محل نیز اظهار کرد: کمی پس از وقوع آتش‌سوزی، وسعت آن به بیش از هزار متر رسیده بود و به بافت تاریخی که در شمال‌غربی این میدان واقع شده است نیز سرایت کرده بود اما در حال حاضر مشاهدات در این محل نشان می‌دهد که شعله‌زنی تا حد قابل توجهی انجام شده است.

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، این حادثه تاکنون خسارت صدمات جانی نداشته است.

حجت نظری، سخنگوی کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران نیز در محل وقوع حادثه حاضر است.

سرهنگ محمد رازقی رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور پایتخت اظهار کرد: ساعت ۲۱:۴۰ در ضلع غرب میدان حسن آباد (منطقه ۱۱) انبار و فروشگاه‌های ابزار یراق آلات دچار حریق شده که عوامل آتش نشانی و پلیس راهور در صحنه حضور دارند.

وی افزود: با توجه به بار ترافیکی سنگین خیابان امام خمینی (ره) به سمت غرب از خیابان سی تیر محدودیت اعمال گردید.

 حریق رخ داده در بافت تاریخی ضلع شمال غربی میدان حسن‌آباد از سوی عوامل آتش‌نشانی اطفا شد

براساس مشاهدات حریق از یک انباری در طبقه دوم این ساختمان آغاز شده و به سرعت بخش‌های مختلفی از طبقه دوم این ساختمان را دربرگرفته؛ به طوری که به دو گنبد این ساختمان تاریخی خسارت جدی وارد شده است.

در حال حاضر دود زیادی از این ساختمان برخاسته و معابر منتهی به میدان حسن‌آباد نیز دارای ترافیک سنگین است.

سازه این ساختمان تاکنون دچار آسیب نشده اما فضای داخلی آن کاملا در آتش سوخته است.

آتش‌سوزی گسترده در میدان حسن‌آباد تهران

 

هم‌اکنون عملیات لکه‌گیری در این ساختمان در حال انجام است و تعدادی از مدیران آتش‌نشانی، مسئولان شهری و حجت نظری، عضو شورای شهر تهران در محل حضور دارند.

در طبقه پایین این ساختمان دو شعبه از بانک صادرات ایران و بانک شهر قرار دارد که با حضور عوامل انتظامی امنیت آن تأمین شده و خطری در این زمینه وجود ندارد.

سیدجلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز درباره زمان پایان عملیات گفت: پیش‌بینی ما این است که طی یکی دو ساعت آینده عملیات آتش‌نشانان در این منطقه به پایان برسد و پس از آن اقدامات برای بررسی علت حادثه اعلام خواهد شد.

 

آتش‌سوزی گسترده در میدان حسن‌آباد تهران

admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۰:۱۶

کد خبر: 26789

http://irsaguil.ir/?p=26789

«گراند هتل بندرانزلی» در فهرست آثار ملی به ثبت رسید

اثر تاریخی و ارزشمند «گراند هتل بندرانزلی» از نظر ویژگیهای تاریخی ـ فرهنگی واجد شرایط ثبت در فهرست آثار ملی کشور شناخته شد و با شماره ۳۲۵۱۳ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید.

ولی جهانی در این رابطه اظهار داشت: در اجرای بند (ج) ماده واحده قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۴ مجلس و بند ششم ماده سوم قانون اساسنامه سازمان میراث فرهنگی کشور مصوب ۱۳۶۷ مجلس شورای اسلامی مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول کشور، اثر فرهنگی ـ تاریخی «گراند هتل بندر انزلی» که از بناهای مربوط به اواخر دوره قاجار در ایران می باشد، پس از گذراندن تشریفات قانونی در فهرست آثار ملی کشور جای گرفت.

گراند هتل جزء اولین مهمانپذیرهای مدرن با اقتباس از معماری اروپایی در ایران است.

معاون میراث فرهنگی استان ادامه داد: درج تاریخ ۱۹۱۷ میلادی به شکل سیمان بری بر روی بخشی از جداره بنا، حکایت از تاریخ ساخت این بنا در اواخر دوره قاجاریه در ایران دارد. وجود تزیینات سیمان بری، ستونها و سرستونهای سیمان بری شده در ایوان ها، ورودی ها و پنجره ها و پوشاندن کل نما با طرح و نقش ها و ابزارهای خاص، از این هتل تاریخی، اثری ماندگار و منحصر بفرد ساخته است.

وی افزود: از آنجاییکه حفاظت از آثار تاریخی ـ فرهنگی از وظایف ذاتی سازمان میراث فرهنگی محسوب می شود، لذا این اداره کل با همت کارشناسان معاونت میراث فرهنگی استان همواره می کوشد، تا آثار به جای مانده از گذشتگان را حفاظت و به آیندگان واگذار نماید.

دیارمیرزا

admin

Copyright © all right recieved