پایگاه مستقل خبری تحلیلی ایرساگیل گیلان
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۱:۰۷

کد خبر: 25384

http://irsaguil.ir/?p=25384

رمز یکبار مصرف از امروز به صورت اختیاری در دسترس مشتریان بانک‌ها قرار می‌گیرد

به گزارش ایرساگیل به نقل از اقتصاد نیوز، بر اساس برنامه ریزی‌ها قرار بود بانک‌ها از اول خردادماه ۹۸ رمز دوم ثابت را حذف کرده تا با جایگزینی رمز یکبارمصرف مقابله جدی با برداشت‌های غیرمجاز صورت گیرد اما به دلیل عدم آمادگی برخی از بانک‌ها بانک مرکزی اعلام کرد استفاده از رمز دوم ایستا از امروز برای تراکنش‌های کمتر از ۵۰۰ هزار تومان در صورت پذیرش مسئولیت سوءاستفاده‌ها و جبران خسارت توسط بانک مجاز است.

بر همین اساس بانک‌هایی که زیرساخت اجرای طرح رمز  دوم یکبار مصرف را ندارند می‌توانند کماکان از رمزهای ایستا استفاده کنند اما در صورتی که مشکلی برای امنیت این تراکنش‌ها به وجود آید، بانک موظف است جبران خسارت کند.

رمز یکبار مصرف به منظور  افزایش ضریب اطمینان در انجام تراکنش‌های مبتنی بر کارت و همچنین حسب تاکید بانک مرکزی و پلیس فتا مبنی بر استفاده از رمز دوم یکبار مصرف در دستور کار قرار گرفت و مشتریان بانک‌ها می‌توانند با مراجعه به وب سایت بانک‌ها یا حضور در شعب نسبت به فعالسازی و استفاده از رمز یک بار مصرف اقدام کنند.

با OTP(رمز یکبار مصرف) آشنا شوید

در مقابل رمز ثابت، رمز یکبارمصرف One Time Password یا OTP قرار دارد که به معنای کلمه رمزی است که فقط یکبار می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر جلوگیری از فیشینگ با استفاده از این رمز یکبارمصرف جلوی برداشت از طریق کیلاگرها (نرم‌افزارهایی که کلیدهای فشرده‌شده روی صفحه‌کلید را ذخیره می‌کند) را هم می‌توان گرفت.

بانک‌ها در واقع باید به‌ وسیله ابزارهایی که در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند تا خردادماه ۹۸ امکان استفاده از رمز دوم را فراهم کنند. پیش‌ از این برخی بانک‌ها از توکن که دستگاهی جداگانه برای تولید رمز بود، استفاده می‌کردند اما با گسترش تلفن‌های همراه در کشورهای مختلف جهان این کار به‌ وسیله اپلیکیشن‌ها صورت می‌گیرد. بانک‌ها باید در اپلیکیشن‌های موبایل  خود یا با اپلیکیشن جداگانه امکان استفاده از رمز دوم را فراهم کنند.

 

این مطلب برایم مفید است

admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۰:۵۴

کد خبر: 25381

http://irsaguil.ir/?p=25381

بارش تگرگ در راه سه استان کشور

براساس آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز برای نیمه شرقی کشور و دامنه‌های زاگرس مرکزی شاهد رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید موقت خواهیم بود که این شرایط بویژه در شمال شرق و دامنه‌های جنوبی البرز از شدت بیشتری برخوردار است و احتمال وقوع تگرگ در استان‌های خراسان رضوی، خراسان شمالی و بخش‌های شرقی سمنان وجود دارد. همچنین پیش بینی می‌شود در این روز دمای هوا در شمال شرق کشور حدود ۶ تا ۸ درجه کاهش یابد.

روز پنج شنبه بویژه در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد در نیمه شرقی و شمال غرب کشور خواهیم بود که در استان‌های کرمان، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان از شدت بیشتری برخوردار است. روز جمعه برای بخش‌هایی از شمال غرب، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی و سواحل دریای خزر بارش پراکنده و برای استان‌های واقع در شمال شرق رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود.

از بعداز ظهر و اوایل شب روز چهارشنبه و طی روز پنج شنبه برای نوار شرقی، بخش‌هایی از جنوب غرب و جنوب کشور وزش باد شدید پیش بینی می‌شود که برای مناطق شرقی در استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان بویژه منطقه زابل سبب خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

در ساعات بعدازظهر چهارشنبه و طی روز پنجشنبه تنگه هرمز و شرق خلیج فارس و طی روز چهارشنبه دریای خزر مواج خواهد بود.

رشت پرس

admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۰:۳۹

کد خبر: 25378

http://irsaguil.ir/?p=25378

۲۰ سال زندان، بازگرداندن ۴۸۸ میلیارد تومان و ۷۴ ضربه شلاق

سومین نشست غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در ساختمان دادگاه‌های کیفری شماره یک آغاز شد.

غلامحسین اسماعیلی ضمن عرض تبریک سالروز کریم اهل بیت امام حسن (ع) و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه روزه‌داران در ماه مبارک رمضان، گفت: پرونده مربوط به آقای حسیین هدایتی مورد رسیدگی قرار گرفت و رأی صادر شد و با رأی صادره از دادگاه ویژه مبارزه با جرائم اقتصادی ما آقای حسین هدایتی فرزند علی اکبر به جرم اخلال عمده در نظام اقتصادی و پولی کشور به تحمل ۲۰ سال حبس، محرومیت دائم از بکارگیری از خدمات دولتی و رد مال معادل ۴ هزار و ۸۸۹ میلیارد و ۳۹۵ میلیون ریال یعنی ۴۸۸ میلیارد تومان به نفع بانک سرمایه که از این بانک تحصیل مال نامشروع کرده بود و همچنین تحمل ۷۴ ضربه شلاق، متهم دیگر آقای سید مهدی موسوی نژاد به جرم اخلال در نظام اقتصادی به تحمل ۱۵ سال حبس، محرومیت دائم از مشاغل دولتی، استرداد ۹۳ میلیارد تومان و ۷۴ ضربه شلاق، علی اکبر یقینی به جرم معاونت در اخلال در نظام اقتصادی به تحمل ۱۰ سال حبس، محرومیت به کارگیری در مشاغل دولتی و آقای کیان پیشه به جرم معاونت در نظام اقتصادی به تحمل ۵ سال حبس.

وی افزود: آقای محمد محسنی آقویی به جرم اخلال در نظام اقتصادی به تحمل ۱۰ سال حبس، ضبط ارز‌های مکشوفه و ۵۰۰ میلیون ریال جزای نقدی، محمد حسین عابدینی نژاد به جرم اختلاس به جرم ۴ سال حبس و انفصال دائم از مشاغل دولتی و استرداد ۱۳۷۴ میلیارد و ۶۴۰ میلیون و ۷۲۲ تومان درر حق صندوق دولت. آقای جهانگیر حجتی نجف آبادی به جرم اخلال در نظام اقتصادیی به تحمل ۳ سال حبس و پرداخت جزای نقدی مجموعاً ۱۱ میلیارد و ۸۸ میلیون و ۷۰۰ هزار ریال در حق ۳۱ نفر از شکات، آقای سید حمیدرضا رضوی به جرم اخلال در نظام اقتصادی به تحمل ۳ سال حبس و ضبط اررز‌های مکشوفه، سید رضا میری به تحمل ۳ سال حبس، نوید محمد به جرم اخلال در نظام اقتصادی ۳ سال حبس، سیید ناصر مزیدیبه جرم اخلال در نظام ارزی کشور تحمل ۳ سال حبس و ضبط ارز‌های مکشوفه صادر شد.

admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۳:۱۴

کد خبر: 25375

http://irsaguil.ir/?p=25375

مخفی شدن معاونت خدمات شهری شهرداری رشت زیر سایه انتقاد از سازمان مدیریت پسماند

البته در این ماجرا سازمان مدیریت پسماند زیرسوال رفت اما کمتر کسی از نقش فرادستی معاونت خدمات شهرداری رشت زیرنظر علی مقصودی سوال می پرسد که بحث جمع آوری و زنده گیری سگ ها زیرنظر آن ها است. پیش از این معاونت خدمات شهری به دلیل جولان سگ‌های ولگرد در رشت زیر سوال بود و قول داده بود جمع‌آوری سگ‌های ولگرد شهر رشت به شیوه‌ای «معقولانه» اجرایی شود. شیوه ای معقولانه که منجر به گرسنگی و تشنگی ان ها در محدوده فضای یکی از سازمانهای شهرداری رشت شده است!

همین حالا نیز سازمان مدیریت پسماند اعلام کرده است: «معاونت محترم خدمات شهری شهرداری رشت مبادرت به تدوین فلوچارت کاملی به منظور زنده گیری، انتقال و ساماندهی این حیوانات نموده که عنقریب نهایی می گردد.» تا آن موقع مشخص نیست چند سگ دیگر باید تلف شوند و یا گوشت همدیگر را بخورند تا آقای مقصودی فلوچارت معقولانه دیگر خود را نیز فراهم کند.

هرچند اکنون معاونت خدمات شهری شهرداری رشت زیر سایه انتقادات از سازمان مدیریت پسماند مخفی شده است. اما مشخص است که آن ها با طرح به اصطلاح «معقولانه» خود زمینه های لازم را برای چنین وقایع ناگواری فراهم کرده اند که بار دیگر اعتبار شهرداری رشت را زیر سوال برده است.

کاش اهمیت احترام به حیوانات برای مدیران و جامعه ما آن قدر ارزش داشت که بدانیم در این رابطه از سوی بزرگان اسلام چه تاکیداتی شده است. در این بحث حدیثی از پیامبر (ص) نقل شده که فرمودند: «در سفر معراج چون به بهشت می نگریستم زن گنه کاری را دیدم و از حالش پرسیدم، گفته شد وی از کنار سگی تشنه برلب چاهی می گذشت و برای سیراب کردن آن حیوان، چادر خود را به درون چاه آویخت و چون آب چاه به آن نفوذ کرد با فشردن آن بر دهان سگ، آن را سیراب کرد و خدا هم او را با این عمل آمرزید.»

گیل خبر

admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۲:۱۱

کد خبر: 25372

http://irsaguil.ir/?p=25372

ماجرای نوزاد رها شده در یک کیسه زباله در بندرعباس

نوزادی که درون کیسه زباله در شهر بندرعباس رها شده بود، توسط ماموران کلانتری به یکی ازبیمارستان های سطح شهر تحویل داده شد.

اداره کل بهزیستی استان هرمزگان در این باره اعلام کرد: این نوزاد دختر ساعت ۱۲:۵۰ دقیقه روز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه در محله گلشهر بندرعباس درون کیسه زباله توسط یکی از شهروندان پیدا می‌شود و این موضوع را به اطلاع پلیس ۱۱۰ و  اورژانس اجتماعی ۱۲۳ می‌رساند.

پلیس و اورژانس اجتماعی بلافاصله در محل حاضر می شوند و نوزاد توسط پلیس به یکی از بیمارستان‌های سطح شهر منتقل و بستری می شود و براساس اعلام کادر درمانی بیمارستان، وضعیت عمومی نوزاد را مناسب و رضایت بخش است.

با هماهنگی های صورت گرفته ، نوزاد پس از طی مراحل درمان و اخذ مجوز قضایی به  مرکز شیر خوارگاه الزهرا بندرعباس انتقال خواهد یافت.

منبع: موج

admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۱:۵۳

کد خبر: 25369

http://irsaguil.ir/?p=25369

ارتقا و حفظ سلامت شهروندان و پاکبانان از ضروریات است/ پرداخت مطالبات معوقه کارگران شهرداری رشت

فاطمه شیرزاد در جلسه ای که با حضور پیمانکاران بخش رفت و روب و جمعی از مدیران شهرداری رشت به منظور بررسی مشکلات این حوزه برگزار شد با قدردانی از زحمات سرپرست و مدیران شهرداری رشت اظهار کرد: در سال ۹۸ اقدامات مرتبط با حوزه های رفت و روب و فضای سبز شهرداری رشت به شهرداری های مناطق واگذار شد.

شیرزاد به حفظ سلامت شهروندان و پاکبانان زحمتکش شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: از پیمانکاران حوزه رفت و روب شهرداری رشت انتظار داریم به ارتقای مبحث سلامت پاکبانان توجه بیشتری داشته باشند.   رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت با تاکید به پرداخت به موقع مطالبات پیمانکاران شهرداری رشت افزود: باید به مطالبات کارگران ، مباحث رفاهی و سلامت آن ها در قرار دادهای منعقد شده همواره توجه شود و تشکیل کارگاه های آموزشی در مباحث مختلف می تواند نقش موثری در این باره ایفا کند.   شیرزاد با اشاره به پرداخت مطالبات پیمانکاران شهرداری رشت بیان کرد: مطالبات پیمانکاران با برنامه ریزی های جامع و زمان بندی شده به حداقل رسیده است.   وی خواستار نظارت بیشتر و انجام بازدیدهای میدانی توسط ناظرین شرکت های طرف قرار داد با شهرداری رشت در حوزه رفت و روب شد و تصریح کرد: بازدیدهای میدانی در سطح محلات و نواحی شهرداری افزایش پیدا کند و البسه مناسب و سایر امکانات رفاهی در اختیار کارگران بخش رفت و روب شهرداری رشت قرار بگیرد.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت کمبود نیروی انسانی در حوزه ناظرین پسماند و خدمات شهری را از جمله معایب دانست و گفت: کمبود نیرو در این حوزه نقصانی است که به کیفیت خدمات رسانی خدشه وارد می کند.   شیرزاد با تاکید به پرداخت مطالبات کارگران شهرداری رشت بیان کرد: در شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه تاخیر در پرداخت حقوق این قشر پذیرفتنی نیست و انتظار دارم در اسرع وقت مطالبات معوقه آنان پرداخت و حقوق و مزایای دریافتی شان به روز رسانی شود.

admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۱:۳۷

کد خبر: 25366

http://irsaguil.ir/?p=25366

مرگ تدریجی زبان گیلکی/ زبان مادری جایگاهی در آموزش ندارد

زنگ خطر نابودی زبان گیلکی مدت‌هاست که شنیده می‌شود آنجا که در محاورتمان اثری از آن نیست و حتی خانه‌هایمان نیز با این گویش شیرین بیگانه شده است.

گیلکی مشتمل بر دو گویش متمایز در دو ناحیه غربی و شرقی «بیه‌پس» و «بیه‌پیش» است که یکی گویش رایج در رشت، بندر انزلی، لشت‌نشا، صومعه‌سرا و کوچصفهان و دیگری گویش رایج در لاهیجان، لنگرود، رودسر و… متداول بوده و طبق تحقیقات، گویش رایج در رشت معیار بررسی و پژوهش زبان گیلکی است که بر اثر غفلت متولیان فرهنگی، غبار فراموشی برآن نشسته و نسلی بیگانه با زبان مادری رشد می یابد.

امروزه محافل خانوادگی رنگ و بوی زبان فارسی گرفته و جز مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها که زبان گیلکی با پوست و خونشان عجین شده، همه سعی بر صحبت به زبان فارسی و حتی رقابت در لهجه غلیظ‌تر دارند رقابتی که منجر به مرگ تدریجی زبان گیلکی می‌‌شود.

این درحالی است که زبان در جامعه‌شناسی فرهنگی به عنوان قطار فرهنگ محسوب می‌شود چراکه بخش عمده تولیدات فرهنگی انسان به‌صورت مکتوب است، گلیکی از دیدگاه علم زبان‌شناسی زبانی مستقل است و به هیچ وجه گویشی از زبانی دیگر محسوب نمی‌شود، اما با گذر زمان شاهد نسلی غریبه با این زبان کهن و غنی هستیم،. نسلی که تکلم به زبان گیلکی را بی‌کلاسی دانسته و آن را جز برای شوخی‌های زننده به کار نمی‌برند.

 

اما هستند در این میان انسان‌هایی که تمام هم و غمشان احیای زبان مادری و میراث معنوی است. استاد «پرویز فکر آزاد» از نویسندگان و دلسوزانی است که تمام وقت خود را صرف احیاء زبان گیلکی و آموزش آن به کودکان در قالب‌های چون قصه‌ و ترانه‌ گیلکی کرده است. تلاش‌های مستمر و مداوم وی برای احیاء و پاسداری از زبان گیلکی و انتقال آن به نسل‌های بعدی باعث شد تا گپ و گفتی کوتاه با وی در مورد برنامه‌هایش داشته باشیم.

«پرویز فکرآزاد»ا با بیان اینکه «گیلکی» دارای شاکله‌های اصلی یک زبان مستقل است افزود: زبان گیلکی به لحاظ علمی ساختار منحصر به فردی دارد که مستقل از زبان فارسی تکوین و توسعه یافته است.

«این نویسنده، ترانه‌سرا و فعال فرهنگی» با تصریح اینکه گیلکی وابسته به زبان‌های ایرانی است که قرن‌ها و هزاره‌ها در برابر نفوذ فرهنگ اقوام بیگانه موجودیت خود را حفظ کرده است افزود: امروزه بی‌توجهی به این زبان موجب نابودی آن شده و نسل جدید آشنایی چندانی با زبان گیلکی ندارند.

وی با بیان اینکه در گیلکی واژه‌هایی وجود دارند که معرف زندگی و خصلت‌های قومی و آداب و رسوم ویژه ساکنان گیلان است تصریح کرد: این واژه‌های ناب قدمتی چندهزار ساله دارند که برخی از آنها در کتب قدیم فارسی نیز منعکس شده است.

فکرآزاد ادامه داد: اگر زبان گیلکی که زبان مادری مردم این سرزمین است در خانه تکلم شود، کودک می‌تواند بدون آموزش مستقیم آن را درک کرده و قدرت تکلمی‌اش ارتقا یابد.

وی که متولد ساغریسازان رشت است با بیان اینکه باید اراده یادگیری را در کودکان ایجاد کرد افزود: آموزش به معنای یاد گرفتن است همان رشد تدریجی، مرحله به مرحله و ناخودآگاه که اکتسابی است و باید قدرت شنیداری زبان مادری را در خانواده از طریق قصه‌های گیلکی و حرف زدن در خانه برای کودکان افزایش دهیم.

این فعال فرهنگی ادامه داد: در این راستا و به همراه جمعی از نویسندگان و دلسوزان زبان مادری از سال ۹۴ گروه گیله قصه را در تلگرام تاسیس تا داستان‌های صوتی گیلکی با موضوعات متنوع و لهجه‌های مختلف گیلکی را در خانواده‌ها ترویج دهیم.

فکرآزاد خواستار بهره‌گیری از ترانه‌های گیلکی در آموزش زبان مادری به کودکان شد و با انتقاد از عدم آموزش زبان گیلکی در آموزشگاه‌ها، مدارس و دانشگاه‌ها تصریح کرد: متاسفانه زبان مادری جایگاهی در آموزش ندارد در حالی که در قانون اساسی به آن اشاره شده است.

وی با تاکید بر اهمیت زبان مادری به‌عنوان میراث معنوی اظهارداشت: همه زبان‌ها جزئی از میراث بشر هستند که هویتشان را از میراث معنوی بدست می‌آورند، زبان فارسی زبان مشترک مردم این سرزمین است اما نباید از زبان مادری غافل شد چراکه هویت هر قومی در حفظ هویت فرهنگی آن است.

این نویسنده گیلانی با اشاره به خوانش داستان‌های گیلکی در مهدکودک‌های شهر رشت افزود: برای نخستین بار در استان و بدون وجود کتاب درسی در حال آموزش زبان مادری در برخی مهدکودک های مستعد شهر رشت به کودکان هستیم.

وی اضافه کرد: خوشبختانه زبان گیلکی از نظر شنیداری هنوز مشکل چندانی ندارد و پس از کمی گفتگوی خودمانی بچه‌ها با آن ارتباط برقرار کرده و شروع به تکرار موتیف‌های طراحی شده در قصه می‌کنند.

فکرآزاد خواستار راه‌اندازی کارگاه آموزش زبان مادری در مدارس استان شد و بیان کرد: باید روش‌های یادگیری زبان گیلکی را در قالب کارگاه‌های آموزشی به دانش آموزان فرادهیم.

وی خواستار اراده جمعی در اقناع دولت جهت تالیف کتاب درسی زبان گیلکی برای مقطع دبستان شد و گفت: باید تلاش کنیم تا زبان گیلکی را در قالب اجرای تئاتر، قصه و ترانه گیلکی در مدارس نهادینه کنیم.

فکرآزاد همچنین بر انتشار کتاب قصه‌های گیلکی برای کودکان تاکید کرد و گفت: باید قصه گیلکی راکه سرشار از ترانه و شادمانی است برای کودکان بخوانیم تا فرهنگ این سرزمین را با زبان گیلی که زبان مادریشان است فرا گیرند.

منبع: شبستان

admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۱:۱۳

کد خبر: 25363

http://irsaguil.ir/?p=25363

جزئیات دادگاه هادی رضوی؛ از خرید بنز و مازاراتی تا اروپا گردی با خانم منشی!

دومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام تعدادی از متهمان بانک سرمایه صبح سی‌ام اردیبهشت ماه در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شد.

در آغاز جلسه قاضی مسعودی مقام مفاد مواد ۱۹۳ و ۱۹۴ قانون آیین دادرسی کیفری را قرائت و تفهیم کرد و گفت: اظهارات حاشیه‌ای در رسیدگی تاثیر ندارد و از متهمین می‌خواهیم بر اساس حق و حقیقت صحبت کنند.

قاضی مسعودی مقام در این لحظه از نماینده دادستان خواست برای بیان مطالب خود در جایگاه حاضر شود.

قهرمانی، نماینده دادستان در جایگاه حاضر شد و گفت: در جلسه گذشته مطالبی از سوی سید محمد هادی رضوی دایر بر اینکه او خود را متهم خرد اعلام کرده وجود دارد، درست است که پرونده بانک سرمایه خرده‌ای از اتهامات او است، اما او متهم خرد نیست.

پرونده رضوی مشحون از فساد است
نماینده دادستان افزود: پرونده‌ای که آورده‌ام مشحون از فساد است و طبق گزارش بانک مرکزی آقای رضوی ۱۰۷ میلیارد تومان از بانک سرمایه تسهیلات دریافت کرده و ۱۰۴ میلیارد تومان نیز از بانک‌های دی، اقتصاد نوین، مسکن و تجارت دریافت کرده است.

وی خطاب به سید محمد هادی رضوی گفت: شاید ۸۰ میلیارد تومان برای شما چیزی نباشد؛ اما درد بسیاری از مردم را درمان می‌کند. شما متهم کلان هستید.

پاسکاری رضوی و امامی برای غارت بانک سرمایه!
قهرمانی (نماینده دادستان) در این دادگاه گفت: نقش آقای امامی و رضوی پاسکاری برای غارت بانک به این شکل است که آقای رضوی از بانک مصوبه می‌گیرد و وثیقه ایشان ۳۰ درصد تعیین می‌شود که در ادامه به بانک سرمایه نامه می‌زند و می‌گوید که جای وثیقه از من پول بگیرید. رضوی تسهیلات را دریافت و تبدیل به ملک و ماشین کرده است.

در این زمان آقای امامی ورود می‌کند و جای وثیقه را پُر می‌کند و ایشان تسهیلات را دریافت و تبدیل به ملک و ماشین کرد. رضوی وقتی پول را به آقای امامی پس می‌دادند پول را به شرکت‌های کارتن خواب می‌ریختند. شرکت گلگون تجارت جهان که مربوط به یک جوان یتیم است با اسم آن ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات گرفتند و قرار بود که ۵ میلیون تومان به او بدهند که آن ۵ میلیون تومان را هم ندادند.

از بنز و مازاراتی تا «شهرزاد»؛ جزئیات تازه از فعالیت اقتصادی هادی رضوی
قهرمانی با بیان اینکه ۱۰۷ میلیارد ضمانت‌نامه از بانک می‌گیرد، اما ریالی به شرکت امور دام نمی‌دهد گفت: رضوی در حالی اعلام کرده که من بازرگان هستم، اما سرمایه گذاری در امور دیگر داشته است. متهم به همراه دلاویز و امامی ملکی به متراژ ۷۸ هزار متر در نوشهر خریداری می‌کند که این مرکز ویلای لوکس برای هر سه نفرشان بوده است و باید گفت: متهم در اینجا سرمایه گذاری کرده است.
خرید BMW به نام منشی شرکت
متهم همچنین ملکی به مساحت ۴۵۶ متر در خیابان آفریقا و ۵ طبقه در خیابان احمد قصیر خریداری می‌کند. وی همچنین به نام منشی اش یک ملک رهن کرده و بی‌ام‌و می‌خردو همچنین ملکی از محمد امامی برای خود در خیابان فرشته می‌خرند.
وی همچنین بنز اس ۵۰۰ را هم خریداری می‌کرده است البته باید گفت: همه این خودرو‌ها را با هم داشته است چراکه خبر‌هایی هست که با تشریفات در خیابان‌ها تردد می‌کرد؛ سوزوکی تویوتا بنز و مازراتی. همچنین موتوری با نام ام وی آگوستا داشته که قیمت آن به اندازه ۱۰ پراید ۵۰ میلیون تومانی بوده است‌
تسهیلات در گردش یا برای گردش؟
تسهیلات هادی رضوی در گردش نبوده است بلکه برای گردش بوده است به طوری که لیست سفر‌های خارجی بعد از اخذ ضمانتنامه حدود ۵۰ کشور را شامل شده است که از جمله آن‌ها ایتالیا آلمان و اتریش امارات عراق و … بوده است که در برخی از سفر‌ها خانم شریف کاظمی منشی وی نیز همراه بوده است.

به ما بگویید چه کاره‌اید آقای رضوی؟
نماینده دادستان خطاب به هادی رضوی گفت: شما استودیو سازی می‌کردید، گوشت منجمد می‌فروختید، تهیه کنندگی می‌کردید، به ما بگویید کار شما چیست؟

نماینده دادستان افزود: آقای سید محمد هادی رضوی در اقاریر خود در پاسخ به این سئوال پرداخت وثایق، فروش سود وثایق، ملک جردن، ملک خیابان تختی، کوی فرشته، هزینه‌های جواز، سرمایه گذاری سرمایه‌گذاری ۷.۵ میلیاردی در شهرزاد، اعزام ۶۰ نفر به سفر زیارتی، ۹۰ درصد سرمایه گذاری در فیلم کمدی بی حساب را بیان کرده است.

از بنز و مازاراتی تا «شهرزاد»؛ جزئیات تازه از فعالیت اقتصادی هادی رضوی
ماجرای نفوذ در شهرداری و دریافت مجوز تجاری
آقای رضوی ملکی را در تاریخ ۹۲.۱۲.۷؛ ۱۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان خریداری می‌کند درباره مجوز شهرداری برای این ملک، مطالب قابل توجهی است. آقای رضوی در فاصله چهار الی پنج ماه مجوز هفت طبقه می‌گیرد در حالی که مالک قبلی در طی سه سال نتوانسته بود این مجوز را بگیرد.

پرونده شهرداری این ملک جزو باغات بوده و ما آن را بررسی کردیم، از سال ۹۰ مالک اول به دنبال پروانه برای آن بود که سه سال طول می‌کشد، ولی در تاریخ ۱۴.۱۱.۹۳ برای این ملک تعداد ۱۴ طبقه دستور نقشه صادر می‌شود و در نهایت به صورت صددرصد تجاری و با پارکینگ صد درصد تجاری مجوز صادر می‌شود در حالی که باید پارکنیگ آن ۸۰ درصد با حفظ درختان باشد و این مجوز بدون داشتن ضوابط انجام شده است.

همسایه‌ها به شهرداری اعتراض می‌کنند که بعد از آن شهرداری قسمتی از گود را پر کرده بود و باغات و همه درختان از بین رفته بود که بر اساس تبصره مواد قانونی فضای سبز، از بین رفتن درختان در باغ جرم است و شهرداری باید آن را مصادره کند؛ اما این کار در این پرونده انجام نشده است.

از مجوز شهرداری معلوم است یک فرد عادی نمی‌تواند آن مجوز را بگیرد.

جزئیات قرارداد هادی رضوی با یک خبرگزاری
رضوی در بخشی از دفاعیات خود با اشاره به اظهارات دادستان در خصوص تبلیغات در یک خبرگزاری مطرح گفت: بله ۲۵۰ میلیون تومان قرارداد بنده با این خبرگزاری به صورت ماهانه برای تبلیغات در ۱۰ باکس تبلیغاتی در صفحه اول بوده است و ۱۰ باکس تبلیغاتی در این خبرگزاری و در صفحه اول گذاشته شده که هر کدام قیمت خود را دارد، من قرارداد داشتم نه من دزدم و نه مدیرعامل آن خبرگزاری دزد بوده است، نه این بانک بلکه هزاران شرکت دیگر نیز تبلیغات می‌گیرند و یکی از مشتریان بانک سرمایه بوده که قبل از من بوده‌اند و اکنون نیز هستند.
admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۰:۵۳

کد خبر: 25360

http://irsaguil.ir/?p=25360

برگزاری افطاری برای کودکان بی سرپرست به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت

ضیافت افطاری برای کودکان بی سرپرست که همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) در محوطه روباز سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت برگزار شد، با آیتم های شاد و مفرح و تقدیم هدایا همراه بود.

اجرای موسیقی زنده و استند آپ کمدی در کنار اجرای مجری برنامه کودک شبکه باران از محورهای این جشن بود.

محمد حسن عاقل منش رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر رشت با قدردانی از حضور این کودکان و خانواده آنان، ضمن قبولی طاعات هم کیشان، سلامتی و شادکامی را برای همگان خواستار شد.

 
 
admin
تاریخ انتشار خبر: ساعت: ۱۶:۳۵

کد خبر: 25356

http://irsaguil.ir/?p=25356

متولیان حمایت از رسانه های استان ضمن شفاف سازی، پاسخگو باشد/پایگاه های خبری بازوی پرتوان اطلاع رسانی استان هستند

میلاد ابراهیمی، از اختصاص اعتبار بیش از ۲میلیارد ریال به رسانه های گیلان خبر داد و اظهار کرد: این اعتبار تاکنون فقط به رسانه های مکتوب اختصاص داده شده است.
وی با اظهار تاسف از بروز چنین بی عدالتی ها از سوی متولیان امر گفت: درتخصیص اعتبار این بودجه، پایگاه های خبری مظلوم واقع شده اند زیرا از بودجه یاد شده تاکنون هیچ مبلغی به آنان پرداخت نشده است.
ابراهیمی تصریح کرد: درست است که قیمت کاغذ نشریات چند برابر شده است، اما پایگاه های خبری هم هزینه های زیادی دارند و این موضوع بر کسی پوشیده نیست.
عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان با بیان اینکه بودجه مورد نظر به حساب خانه مطبوعات گیلان واریز شده تصریح کرد: در این‌میان اداره فرهنگ‌و ارشاد اسلامی استان هیچگونه برنامه ریزی برای چگونگی پرداخت به رسانه ها انجام نداد و هیچ معلوم نیست این پرداختی به برخی نشریات بر اساس چه شاخص هایی، صورت گرفته است.
به گفته ابراهیمی، متولیان امر حتی از ارائه لیست دریافت کنندگان بودجه به اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات نیز خودداری می کنند.
وی متذکر شد: خانه مطبوعات یک تشکل صنفی در رابطه با حمایت از کل جامعه خبری استان است و این توانایی را دارد که برنامه ریزی پرداخت را به نحو مطلوب انجام دهد.
عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات ادامه داد: درست نیست که پول از حساب خانه مطبوعات پرداخت شود ولی اداره ارشاد آن را تقسیم بندی کند و اعضای هیئت مدیره حتی از تعداد و مبلغ اختصاص داده شده به نشریاتی که این پول را دریافت کرده اند بی خبر باشند.
ابراهیمی با بیان اینکه عدم شفاف سازی و انتشار لیست پرداختی به نشریات، شائبه هایی را در رابطه با حمایت گزینشی در بین اصحاب رسانه به وجود اورده است تاکید کرد: لازم است با رفع شبه های به وجود آمده، هر چه سریعتر اطمینان لازم به این اصحاب برگردانده شود.
وی گفت: پایگاه های خبری نسبت به رسانه های مکتوب، دارای بیشترین بار تولیدی محتوایی بوده و واضح است که اطلاع رسانی سریع بر دوش آنان قرار دارد اما با این حال، نه تنها هیچ حمایتی از این رسانه ها در گیلان صورت نگرفته بلکه از دریافت کوچکترین مبلغی از این ۲۰۰ میلیون تومان نیز بی نصیب مانده اند.
عضو هیئت مدیره خانه مطبوعات گیلان خطاب به متولیان حوزه رسانه در اداره کل فرهنگ‌و ارشاد اسلامی بر لزوم شفاف سازی در این مهم تاکید و تصریح کرد: آقایان یا لطف کرده از حمایت رسانه ها به طور کامل کنار بکشند ویا نسبت به شفاف سازی نحوه انتخاب رسانه ها و پرداخت به آنان هرچه سریعتر اقدام کنند.

admin

Copyright © all right recieved