امروز پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸
۱۵:۲۴:۳۵ - یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زمان انتخاب سرمربی تیم‌ملی مشخص شد!
مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال از انتخاب سرمربی تیم ملی تا اواسط اردیبهشت‌ماه خبر داد.

مهدی تاج در گفت‌وگو با برنامه فوتبال برتر درباره انتخابش به‌عنوان نایب‌رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا و این‌که این انتخاب چه تأثیری برای فوتبال ایران خواهد داشت، گفت: در انتخاباتی که برگزار شد، به‌غیر از رئیس، نواب AFC تغییر کردند. قطر، چین و ایران جزو نواب رئیس هستند و امارات به‌همراه کره‌جنوبی نیز شرکت کرده بودند، اما شانسی نداشتند. کار نواب مشخص است. پیش از این نواب رئیس شرایط خاص دیگری داشت، اما کاری که فدراسیون فوتبال ایران به‌عهده گرفته، نواب رئیس برتری است و فکر کنم در چهار سال استفاده بهینه‌ای برای فوتبال ایران داشته باشد، به‌خصوص مسائلی که در کمیته مسابقات درگیر آن هستند.

وی در مورد اینکه، یکی از مشکلات ایران بازی با تیم‌های عربستانی است، تصریح کرد: این مسائلی است که باید حل شود. کشور ما از این موضوع، آسیب می‌بیند. استقلال و پرسپولیس برای سفر دچار مشکلاتی شدند، به‌عنوان مثال استقلال وقتی به قطر سفر کرد، برای برگشت سخت بود که از بحرین به ایران برگردد.

رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی  گفت: سرمربی تیم ملی باید انتخاب شود و این اتفاق می‌افتد، اما یک‌سری برای دیر شدن آن دلواپس هستند. ما تا پایان اردیبهشت لیگ و در ادامه جام حذفی داریم. برای فیفادی مکلف هستیم سرمربی را انتخاب کنیم. ما باید ببینیم در کمیته مسابقات که خودم حضور دارم، جام جهانی ۴۸تیمی می‌شود یا نه. این مسئله، ممکن است در تصمیم ما تأثیر بگذارد. مذاکراتی برای انتخاب سرمربی تیم ملی را انجام داده و در زمان مشخص اعلام می‌کنیم.

تاج  در مورد اینکه آیا ۴۸تیمی شدن تیم‌ها در جام جهانی تأثیری در انتخاب سرمربی تیم ملی دارد یا نه، تصریح کرد: جام جهانی یکی از اهداف مهم ما است، تورنمنتی که هر ۴ سال یک‌بار اتفاق می‌افتد. آنچه مسلم است، با سرمربی جدید تیم ملی صحبت شده، اما ما مشکلاتی داریم که فرصت آن نیست که بخواهیم صحبت کنیم، از جمله مشکلاتی برای ترانسفر پول و ارز. ما ۴ ماه است که پول کی‌روش را پرداخت کرده‌ایم که این پول به AFC رفته است. روز گذشته این پول تبدیل شده که به‌دلیل صحبت‌های ما با مسئولان AFC‌ و همچنین خانم افخم سفیر ایران در مالزی بود. این مسئله شکایت کی‌روش را هم در بر داشت، از طرفی، حرف او درست بود که می‌گفت “کار کرده‌ام و باید پولم را بگیرم”، ما هم درست می‌گفتیم که پول را پرداخت کرده‌ایم، اما به‌دلایلی به حساب ایشان نرفته است. شاید در آینده نیز دچار مشکل شویم، اما دنبال راه‌حلی برای آن هستیم. مردم نباید نگران باشند، قاعدتاً سرمربی قوی و پرنشاط انتخاب خواهد شد.

وی در رابطه با اینکه نام سرمربی تیم ملی را می‌تواند اعلام کند، خاطرنشان کرد: اگر گزینه‌ را بگوییم در مقام مقایسه قرار گرفته و قیمتش نیز بالا می‌رود.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اسامی مطرح‌شده برای نیمکت تیم ملی عنوان کرد: آن چیزی را تأیید می‌کنم که خودم اعلام کرده باشم.

تاج در واکنش به شکایت کی‌روش از فدراسیون فوتبال ایران گفت: ما ۹۰۰ هزار دلار بدهکاریم که حدود ۳ ماه یا بیشتر پول را به حساب AFC ریخته‌ایم. خود ایشان در جریان است که برخی مواقع ما شماره حساب دادیم یا خودش داده، اما به بنا به دلایلی به حسابش واریز نشده است. ما پس از صحبت با سفیر ایران در مالزی، راهی را به کی‌روش برای پرداخت مطالباتش پیشنهاد دادیم که او پذیرفت. اگر کی‌روش شکایت کند، نتیجه‌اش همین می‌شود که فیفا می‌گوید “باید پولش را پرداخت کنید”، اما ما و همین‌طور پرسپولیس برای پرداخت طلب برانکو بدهکار هستیم، با این حال، فکر نکنم کی‌روش شکایت رسمی کرده باشد.

وی درباره اینکه نام سرمربی تیم ملی چه‌زمانی به‌طور دقیق اعلام می‌شود، تصریح کرد: لیگ ما لیگ مشخص و لژیونرها نیز مشخص هستند. وقتی سرمربی انتخاب شود، بخشی از بازیکنان از لژیونرها و بخش دیگری نیز از لیگ انتخاب می‌شود. سرمربی تیم ملی باید به اینجا بیاید و از لیگ هم بازدید کرده و یک‌سری را انتخاب کند. این انتخاب‌ها ممکن است در یکی دو هفته رخ دهد. سرمربی تیم ملی تا نیمه اردیبهشت ماه انتخاب می‌شود و به ایران می‌آید.

رئیس فدراسیون در ادامه با اشاره به برگزاری مسابقات لیگ برتر در هفته‌های پایانی تصریح کرد: گفته بودید که آوردن کولینا بیشتر شوآف بوده است، این حرف درست نیست و اصلاً برای شعار نیاورده‌ایم. ما کولینا را به این منظور آوردیم که با او درباره داوران الیت، سهمیه داوران بانوان و استفاده از سیستم VAR صحبت کنیم. کولینا مجوز استفاده از این سیستم را داد و گفت “باید از کره‌جنوبی خریداری کنید.”، اینها بحث‌هایی است که در جلسات با او کرده‌ایم، بنابراین، نمی‌شود گفت که حضور ایشان بی‌خاصیت بوده است.

هفته‌های پایانی حساس است و باید کار مناسب پیش برود. داوران جلسه‌ای برگزار کرده و سمیناری نیز قرار است برگزار شود تا آموزش ببینند. جلسه‌ای نیز در کمیته اخلاق برگزار شده که یکی از بحث‌ها شرط‌بندی بوده که این موضوع بیشتر در لیگ یک و دو بیشتر مطرح بوده و ممکن است در لیگ‌های دیگری نیز باشد. کمیته اخلاق با هر گونه شائبه برخورد خواهد کرد. از طرفی، بحث پرتاب ترقه و حتی نحوه صحبت مدیران نیز داریم که ممکن است به عدم آرامش مسابقات کمک کند.

منبع: ورزش ۱۱

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/