امروز سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷
۱۵:۰۰:۵۱ - دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رانش زمين در روستاي سوستان لاهيجان
ایرسا گیل: نيمه هاي ماه گذشته به دليل بارش شديدباران، بخشي از مناطق روستاي سوستان دچار رانش زمين شد که طي اين پديده به ??خانه روستايي خساراتي وارد آمد. به گزارش ایرسا گیل: کاظم کسرايي فرماندار لاهيجان در مصاحبه اي که با رسانه ها داشت از تخريب سه خانه مسکوني در اين روستا خبر داد. […]

ایرسا گیل: نيمه هاي ماه گذشته به دليل بارش شديدباران، بخشي از مناطق روستاي سوستان دچار رانش زمين شد که طي اين پديده به ??خانه روستايي خساراتي وارد آمد.

به گزارش ایرسا گیل: کاظم کسرايي فرماندار لاهيجان در مصاحبه اي که با رسانه ها داشت از تخريب سه خانه مسکوني در اين روستا خبر داد. وي همچنين گفت که ميزان خسارت  مالي رانش زمين در روستاي سوستان در دست بررسي است.

اما با گذشت يک ماه از اين پديده طبيعي که انسان نيز در بروز آن کم تاثير نيست، تصاويري از روستاي سوستان ارسال شده که نشان ميدهد رانش زمين همچنان خساراتي را به مردم اين روستا وارد مي آورد و حجم خساراتي وارد شده بيش از سه خانه مسکوني است.

فاصله روستاي سوستان با مرکز شهر لاهيجان ? کيلومتر است و اين روستا هزار و ??? خانوار جمعيت دارد.

زمين‌لغزه يا رانش زمين يا زمين لغزش به حرکت لايه‌هاي رسوبي غير متراکم و متراکمي بر روي سطح شيبدار که ناپايدار شده اند (به دلايل متفاوت مانند زمين لرزه يا راه سازي) به سمت پايين را گويند. عامل حرکت توده رسوبي، نيروي جاذبه، زلزله جاده سازي، باران يا فشار منفذي سيالات، سبک سازي پايين دست توده و….است. حرکت نزولي در رانش زمين ممکن است بسيار کند رخ دهد (تنها چند ميلي‌متر در سال) يا با سرعت بسيار بروز کند و تاثيرات مصيبت‌باري به جاي بگذارد.

رانش زمين در سوستان (?)
رانش زمين در سوستان (?) رانش زمين در سوستان (?) رانش زمين در سوستان (?)

رانش زمين در سوستان (?)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
تابناك وب اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://invest.lahijan.ir/ کانال تلگرام ایرسا گیل باشگاه بدنسازی مجید