امروز سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
16:54:42 - پنج‌شنبه 26 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۱۴پیکر درپزشکی قانونی/ دو گیلانی در بین شهدا
ایرساگیل: روز گذشته پیکر هشت آتش‌نشان از زیر آوار خارج و به پزشکی قانونی منتقل شد اما پیکر پنج آتش‌نشان همچنان مفقود است و جستجوها برای یافتن آنها ادامه دارد.با ورود به هشتمین روز از واقعه پلاسکو، عملیات آواربرداری حادثه آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان تجاری و اداری پلاسکو در مرکز تهران، همچنان ادامه […]

ایرساگیل: روز گذشته پیکر هشت آتش‌نشان از زیر آوار خارج و به پزشکی قانونی منتقل شد اما پیکر پنج آتش‌نشان همچنان مفقود است و جستجوها برای یافتن آنها ادامه دارد.با ورود به هشتمین روز از واقعه پلاسکو، عملیات آواربرداری حادثه آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان تجاری و اداری پلاسکو در مرکز تهران، همچنان ادامه دارد. این ساختمان با قدمت بیش از ۵۰ سال پنج‌شنبه ۳۰ دی‌ماه چند ساعت پس از وقوع آتش‌سوزی فرو ریخت. تعدادی از آتش‌نشانان و شهروندان عادی زیر آوار گرفتار شدند که تاکنون پیکر ۱۸ نفر زیر آوار کشف شده است. از این تعداد ۱۴ نفر آتش نشان و ۴ نفر از شهروندان عادی هستند.

آخرین اخبار از عملیات امدادرسانی و آواربرداری به شرح زیر است:

 تلاش برای یافتن آخرین آتش نشان 

 جلال  ملکی سخنگوی آتش نشانی با اشاره به پیدا شدن پیکر ۱۴ آتش نشان شهید تا ساعت ۱۴ امروز خاطرنشان کرد: تلاش برای یافتن آتش نشان باقی مانده و همچنین شهروندان در زیرآوارمانده تا آخرین لحظه ادامه دارد.

  سخنگوی ستاد بحران حادثه پلاسکو با بیان اینکه آتش نشانان از روز اول آواربرداری تمامی تلاش خود را کرده اند تا هموطنان و همشهریان خود را از زیر آوار نجات دهند، افزود: تمامی سعی مان را می کنیم و تا آخرین مرحله آوار برداری در محل حادثه پلاسکو حضور خواهیم داشت تا شاید بتوانیم به مفقودان زیر آوارمانده این حادثه دسترسی بیابیم.

پیکر چهاردهمین آتش نشان شهید از زیر آوار خارج شد

 ملکی، سخنگوی آتش نشانی: پیکر پانزدهمین آتش نشان شهید دقایقی پیش از زیر آوار ساختمان پلاسکو خارج شد.

 این پنجمین پیکر آتش نشان است که از صبح امروز تا به حال از زیر  آوار بیرون کشیده شده است.

 تاکنون پیکر پانزده آتش نشان شهید از زیر آوار خارج شده و با احتساب یک نفر آتش نشانی که  در بیمارستان به شهادت رسیده، شمار آتش نشانان شهید به  ۱۶ اتش نشان رسید.

  فردا درباره زمان تشییع پیکر آتش‌نشان‌های شهید تصمیم‌گیری خواهد شد

  معاون اجتماعی شهرداری تهران به مهر گفت: فردا درباره زمان تشییع پیکر اتش نشان های شهید تصمیم گیری خواهیم کرد.

 جستجو برای یافتن پیکر آخرین شهید آتش نشان

 با کشف چهاردهمین شهید آتش نشان، تنها پیکر مطهر یک آتش نشان شهید زیر آوار پلاسکو باقی مانده است که تلاش برای تفحص پیکر این آش نشان ادامه دارد.

 سخنگوی آتش نشانی گفت: در ادامه جستجوها پیکر چهاردهمین شهید هم کشف شده و در حال بیرون آوردن از زیر آوار است. یک نفر دیگر از آتش نشانان در زیر آوار مانده است.

 پیکر چهاردهمین شهید آتش نشان از زیرآوار پلاسکو پیدا شد

 دقایقی پیش پیکر چهاردهمین شهید آتش نشان از زیرآوار پلاسکو پیدا شد

 پیکر ۲ آتش‌نشان زیر آوار است

جلال ملکی، سخنگوی آتش‌نشانی گفت: با احتساب آتش نشان شهید که دقایقی پیش کشف شد، تعداد شهدای آتش نشان به ۱۴ تن رسید اما همچنان پیکر ۲ تن از آتش نشان زیر آوار باقی مانده است.

 سیزدهمین پیکر آتش نشان شهید از زیر آوار خارج شد

 سیزدهمین پیکر آتش نشان شهید هم اکنون از زیر آوار خارج شد.

 در هشتمین روز این حادثه و به دنبال تجسس و بررسی های نیروهای عملیات امداد و نجات پیکر سیزدهمین شهید آتش نشان از زیر آوارهای ساختمان پلاسکو پیدا شد.

براساس این گزارش با توجه به شهادت بهنام میرزاخانی دربیمارستان، تاکنون پیکر مطهر ۲ تن از آتش نشانان شهید این حادثه هنوز پیدا نشده است.

 انتقال ۹۰ درصد نخاله های محل حادثه پلاسکو

 سخنگوی آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از خارج شدن ۹۰ درصد نخاله های محل حادثه پلاسکو خبرداد.

 هزینه قبر برای شهروندان جان‌باخته در پلاسکو رایگان است

 معاون خدمات شهری شهرداری تهران: هزینه قبر و تدفین شهروندان جان باخته در حادثه پلاسکو رایگان و برعهده شهرداری است.

 تخلیه ۱۸ هزار تن آوار تا صبح امروز

 سخنگوی  سازمان آتش نشانی با بیان اینکه آواربرداری به پایین ترین سطح در ضلع جنوبی پلاسکو در روز هشتم کاهش یافته است، گفت: تا ۷ صبح امروز ۱۸ هزار تن آوار برداری داشته ایم.

 تعداد مفقودین کسبه پلاسکو به ۱۰ تن رسید

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ: تعداد مفقودین کسبه حادثه پلاسکو تا کنون به ۱۰ تن رسیده است. تا این لحظه چهار پیکر از افراد غیرآتش‌نشان پیدا شده و اکنون به دنبال شش نفر دیگر هستیم.

 وی افزود: تا زمانی که پیکری در آوار باشد، محدودیت‌های ترافیکی کاملا برداشته نمی‌شود، اما تا شنبه روان‌سازی ترافیک انجام می‌شود.

 پیکر چهارمین شهروند از زیر آوار خارج شد

 دقایقی پیش و در  روز هشتم حادثه نیروهای عملیات امداد و نجات توانستند پیکر چهارمین شهروندی که قبلا در طبقه منفی یک یافت شده بود، اما با تایید مقام قضایی برجای مانده بود و امکان خرو وی نبود را خارج کنند.

 پیکر دوازدهمین شهید آتش نشان از زیر آوار پیدا شد

 دقایقی پیش پیکر مطهر دوازدهمین شهید آتش نشان توسط نیروهای عملیاتی حاضر در محل حادثه پلاسکو کشف شد.

 کشف پیکر آتش نشان شهید از بخش مرکزی محل حادثه

 سید جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: پیکر یازدهمین شهید آتش نشان از بخش مرکزی آواربرداری پلاسکو کشف شد.

 وی افزود: عملیات آواربرداری در بخش های مرکزی، شمال و شمال غربی محل حادثه ادامه دارد.

 زمان تعیین دقیق هویت اجساد

 مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفت: برای تعیین قطعی هویت اجساد حادثه پلاسکو، یک تا چهار روز زمان نیاز است.

 جستجوی پیکرها در دریایی از آتش که زبانه می‌کشد

 جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: در قسمت شرقی، آتش نشانان به بخشی مشکوک شدند و با استفاده از ۲ دستگاه بیل مکانیکی به جستجوی باقی پیکرها پرداختند که متاسفانه در این مسیر اجسادی وجود نداشت.

 در حال حاضر عملیات آواربرداری در قسمت غربی و شمال شرقی ادامه دارد که با هر آواری که برداشته می‌شود، دریایی از آتش شعله می‌کشد.

 پیکرهای ارجاعی به پزشکی قانونی به ۱۳ نفر رسید

 مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران: با ارجاع پیکر یک آتش‌نشان دیگر، شمار پیکرهای ارجاعی به مرکز تشخیصی-آزمایشگاهی کهریزک به ۱۳ نفر رسید.

 همه چیز ذوب شده است

 با گذشت هفت روز از حادثه تلخ پلاسکو، آتش نهفته سر آرام گرفتن ندارد. در هر مرحله از آواربرداری سگ های تربیت شده نیروی انتظامی به جست و جوی محدوده می پردازند و در کنار آن گروهی از آتش نشانان نیز کاوش موشکافانه ای برای یافتن بقایای پیکر شهدای مفقودالاثر انجام می دهند.

 کشف تجهیزات آتش نشانان

 ساعتی پیش تعدادی از ادوات و تجهیزات آتش نشانان کشف شد اما حرارت بالای فلزات ذوب شده در زیر آوار، فضایی توام با شک و امید را برای یافتن پیکر شهدا ایجاد کرده است.

 عملیات امداد و جستجو برای یافتن پنج شهید آتش نشان ادامه دارد

 با یافتن پیکر مطهر هشت شهید آتش نشان در ضلع شمال غربی آواره های پلاسکو، امیدها برای کشف پیکر دیگر شهدای آتش نشان افزایش یافت اما همچنان عملیات جستجو بی نتیجه مانده است. تجهیزات آواربرداری بی وقفه در حال تلاش هستند  به نظر می رسد عملیات به مراحل حساسی رسیده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/