امروز پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
۱:۵۱:۳۱ - پنج شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یک بام و دو هوای دولت بالاخره از لایحه بودجه ۹۷ انتقاد بشود یا نه؟
ایرساگیل: مورخه ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۶ رئیس جمهور در نخستین اجلاس ملی گزارش حقوق شهروندی از انتقادات انجام شده نسبت به لایحه بودجه سال ۹۷ ابراز خشنودی بسیار نمود و اعلام کرد شما نمی دانید که من چقدر خوشحالم! درست ۵ روز قبل بخشنامه ای به امضای اسحاق جهانگیری پیرامون لایحه بودجه سال ۹۷ رسیده […]

ایرساگیل: مورخه ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۶ رئیس جمهور در نخستین اجلاس ملی گزارش حقوق شهروندی از انتقادات انجام شده نسبت به لایحه بودجه سال ۹۷ ابراز خشنودی بسیار نمود و اعلام کرد شما نمی دانید که من چقدر خوشحالم! درست ۵ روز قبل بخشنامه ای به امضای اسحاق جهانگیری پیرامون لایحه بودجه سال ۹۷ رسیده است که به نوعی با این صحبت های رئیس جمهور منافات دارد.

به گزارش ایرساگیل، مورخه ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۶ رئیس جمهور در نخستین اجلاس ملی گزارش حقوق شهروندی از انتقادات انجام شده نسبت به لایحه بودجه سال ۹۷ ابراز خشنودی بسیار نمود و اعلام کرد شما نمی دانید که من چقدر خوشحالم! درست ۵ روز قبل بخشنامه ای به امضای اسحاق جهانگیری پیرامون لایحه بودجه سال ۹۷ رسیده است که به نوعی با این صحبت های رئیس جمهور منافات دارد.

حسن روحانی در دوران ریاست جمهوری خود بارها ابراز خشنودی نموده است که مردم می توانند انتقادات خود را نسبت به دولت و عملکرد آن به راحتی ابراز نمایند. در یک ماه اخیر نیز دو بار دیگر این موضوع را عنوان نموده است. اولین بار در هنگام سفر به سیستان و بلوچستان و در جمع دانشجویان دانشگاه زاهدان و دومین بار نیز در روز گذشته و در نخستین اجلاس ملی گزارش حقوق شهروندی.

رئیس جمهور در مورخه ۱۱ آذر ماه ۱۳۹۶ که به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده بود در جمع دانشجویان دانشگاه زاهدان حضور یافت و عنوان نمود: انتقاد حق شماست و حتماً هم دولت را نقد کنید، چرا که هزینه آن کمتر است و در مجموعه دولت هم رئیس جمهور را نقد کنید چرا که هزینه بسیار کمتری دارد.

همچنین حسن روحانی در روز گذشته در مورخه ۲۸ آذر ماه ۱۳۹۶ در نخستین اجلاس ملی گزارش حقوق شهروندی بیان نمود: من از مردم می خواهم بودجه ۹۷ را رها نکنید و ببینید در بودجه چه خبر است، نورافکن ها باید روی ردیف‌ ها برود همه دستگاه ها باید اعلام کنند بودجه را کجا خرج کرده‌ اند، ما باید در اتاق ‌های شیشه ‌ای و شفاف قرار بگیریم. روحانی با بیان اینکه مردم باید بر کار ما نظارت کنند، گفت: از فردای روزی که بودجه به مجلس رفت در فضای مجازی غوغایی برپا شد، چقدر قشنگ. همه مردم به صحنه آمدند اظهارنظر و نقد کردند. دستشان درد نکند. من دستشان را می بوسم. شما مردم باید خادم خودتان را نقد کنید. این حق مردم است که بدانند چه دستگاهی چقدر بودجه می گیرد. مردم می گویند فلان دستگاه فرهنگی چند میلیارد بودجه گرفته است و اعتراض می کنند که چرا انقدر به برخی دستگاه ها زیاد بودجه داده اید؟ نظرات مردم در راس امور است. اگر نظر عمومی مردم این است که این پول زیاد است، حق با آنها است. حق با اکثریت مردم است.

این نظرات رئیس جمهور روحانی در زمینه انتقاد و نقد به دولت گویا با نظرات معاون اولش متفاوت است چرا که در مورخه ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۶ بخشنامه ای به امضای اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور رسیده است که به نوعی با این گفته های روحانی در تضاد است. در این بخشنامه به کلیه وزارتخانه ها و سازمان های دولتی ابلاغ شده است هرگونه مخالفت با لایحه بودجه ۹۷ ممنوع است. اسحاق جهانگیری در این بخشنامه تاکید کرده است دولتی ها باید از مفاد لایحه بودجه ۹۷ دفاع کنند.

بالاخره از لایحه بودجه ۹۷ انتقاد بشود یا نه؟

با توجه به این بخشنامه باید گفت احتمالاً افراد شاغل در کلیه وزارتخانه ها و سازمان های دولتی جزوء مردمی که باید انتقاد کنند نیستند و حق انتقاد و اظهارنظر در مورد لایحه بودجه سال ۹۷ را ندارند./تابناک

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
تابناك وب اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://invest.lahijan.ir/ کانال تلگرام ایرسا گیل باشگاه بدنسازی مجید