خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۶/۰۷/۱۰ ۱۶:۰۳
شناسه خبر : 12598

کاهش قابل ملاحظه دما و بارش برف در ارتفاعات گیلان

ایرساگیل: سرپرست اداره پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی گیلان گفت:با توجه به کاهش دما، بارش برف در ارتفاعات بالای۲ هزارو  ۵۰۰ متردور از انتظار نیست. به گزارش ایرساگیل، مازیار غلامی گفت:با توجه به اخطاریه صادر شده، نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تقویت توده هوای سرد و بارش زا بتدریج از دوشنبه در منطقه است. وی […] ...

ایرساگیل: سرپرست اداره پیش بینی و هشدار سریع هواشناسی گیلان گفت:با توجه به کاهش دما، بارش برف در ارتفاعات بالای۲ هزارو  ۵۰۰ متردور از انتظار نیست.

به گزارش ایرساگیل، مازیار غلامی گفت:با توجه به اخطاریه صادر شده، نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده تقویت توده هوای سرد و بارش زا بتدریج از دوشنبه در منطقه است.

وی ادامه داد:براین اساس مه آلودبودن هوا، کاهش محسوس دما (۸ تا ۱۲ درجه سلسیوس)، بارندگی و وزش باد گاهی خیلی شدید، احتمال رعدوبرق و تگرگ تا اواخر هفته مورد انتظار است.

غلامی اضافه کرد:با توجه به کاهش دما، بارش برف در ارتفاعات بالای۲ هزارو  ۵۰۰ متردور از انتظار نیست.

وی خاطرنشان کرد:تمرکز بارش ها ابتدا نواحی غربی و به تدریج در نواحی مرکزی و شرقی استان است و‌ بارندگی طی سه شنبه و چهارشنبه از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

غلامی افزود:با توجه به پیش بینی بارش شدید،احتمال رانش و لغزش در مناطق کوهستانی و دامنه ها دور از انتظار نیست و توصیه می شود از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها جدا خودداری کنند و همچنین دریا مواج و طوفانی پیش بینی می شود.