امروز شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸
۱۹:۰۵:۴۳ - دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاری حسنه، از بانک قرض الحسنه رسالت گیلان
ایرساگیل: متاسفانه یاد گرفته ایم از عناوین جهت تظاهر استفاده کنیم، اما با کاری که بانک قرض الحسنه رسالت در استان گیلان انجام داد ثابت شد خلاف این مدعی نیز گاها استوار است. به گزارش ایرساگیل، مدیران و کارکنان بانک رسالت استان گیلان در اقدامی نیکو و حسنه، همچون نام بانک خود، اقدام به بازدید […]

ایرساگیل: متاسفانه یاد گرفته ایم از عناوین جهت تظاهر استفاده کنیم، اما با کاری که بانک قرض الحسنه رسالت در استان گیلان انجام داد ثابت شد خلاف این مدعی نیز گاها استوار است.

به گزارش ایرساگیل، مدیران و کارکنان بانک رسالت استان گیلان در اقدامی نیکو و حسنه، همچون نام بانک خود، اقدام به بازدید از یک موسسه خیریه کردند. این موسسه خیریه که با نام سبزاندیشان وطن در بندرانزلی فعالیت دارد، مامنی برای تعداد زیادی از کودکان بی سرپرست و بد سرپرست و کودکان خیابانی و کار هست.

اسماعیل پور وطن مدیر این موسسه به خبرنگار خط اول می گوید: حدود هفتاد دختر و پسر ریز و درشت را در این فضای سه طبقه که بیش از هزار متر مربع مساحت دارد نگهداری و حمایت می کنم. شانزده نفر از اینها پسر هستند و سی و شش دختر زیر 15 سال و هفده دختر بالای 15 هم هستند که البته یازده نفر از آنها هم اکنون دانشجو هستند و در شهرهای دیگر مشغول به تحصیلند.

وی ادامه داد: خودم نیز با اینها زندگی می کنم، بچه ها را دست دیگری نمی سپارم، حتی خودم آنها را به مدرسه و پارک می برم و می آورم، اینجوری خیالم جمع تراست.

پدر معنوی خانه سبزاندیشان وطن می گوید: این بچه ها از سراسر کشور اینجا حضور دارند، از اهواز، از مشهد، از آذربایجان، از تهران، از همین گیلان خودمان، از همه جا فرزندی در این خانه زندگی می کند، کمیته امداد یا بهزیستی و گاهی هم دوستان معرفی شان می کنند، هزینه هایشان را هم به تنهایی بر عهده دارم و چشمداشتی هم به کمک هیچ مقام دولتی و خصوصی ندارم.

وی افزود: ما حتی بچه های زیر 15 سال که دارای بیماری های صعب الاعلاج هستند را نیز به طور رایگان درمان می کنیم، خلاصه هرکاری از دستمان بربیاد برای این بچه ها کوتاهی نمی کنیم.

پور وطن به بازدید مدیران بانک رسالت گیلان از این موسسه نیز اشاره کرد و گفت: وقتی در مدرسه برای بچه ها از بانک رسالت گفتند و تاکید کردند که تنها دو درصد کارمزد بابت تسهیلاتشان دریافت می کنند، آنها نیز فکرشان را بکار انداختند و برای این کار خوب بانک رسالت نقاشی کشیدند که خوشبختانه رضایت مدیران بانک را جلب کرد و باعث شد امروز ( چهارشنبه سیزدهم بهمن ماه) آنها به خانه ما بیایند و بچه ها را از نزدیک ببینند و اتفاقا با کادوهای قشنگشان دل بچه ها را شاد کردند. جا دارد از همین جا تقدیر و تشکری نیز از این عزیزان داشته باشم.

محمدحسین احمدی مدیـر بانک قرض الحسـنه رسالت استان گیلان نیز در این خصوص به خبرنگار خط اول گفت: کار خوب کردن دلیل نمی خواهد، اینها نیز فرزندان این آب و خاک هستند و نیاز به پشتیبانی دارند. کار اصلی که بر دوش دیگران است ما نیز تنها در قسمت کوچکی از شادی هایشان سهیم بودیم.

وی افزود: انتظاری از این کودکان نداشتیم، ولی آنها نقاشی های زیبایی برای ما کشیدند، ما نیز باید انجام وظیفه می کردیم تا هم سنت نیکوی قرض الحسنه را بیشتر جا بیاندازیم و هم ذهن کودکان امروز و والدین فردا را به کنکاش در این خصوص دعوت کنیم.

 

مدیـر بانک قرض الحسـنه رسالت استان گیلان در پایان تاکید کرد: رسالت ، تنها بانک خصوصی است که در امر قرض الحسنه فعالیت می کند و در خصوص سپرده هایش نه سودی می دهد و نه سودی می گیرد، تسهیلاتش نیز بدون سود و تنها با دو درصد کارمزد سالیانه هست./ماهنامه خط اول

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
تابناك وب اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://invest.lahijan.ir/ کانال تلگرام ایرسا گیل باشگاه بدنسازی مجید