امروز دوشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۸
۲۳:۵۸:۲۱ - جمعه ۲۵ تیر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پاسخی به استاندار گیلان؛ نامه سرگشاده صاحب امتیاز خزرآنلاین به استاندار گیلان
ایرساگیل: بر فرض آن که به هر طریق بتوانید با رسانه یا رسانه های به زعم خود مریض که در چارچوب موردنظرتان عمل نمی کنند به شکل دیگری برخورد کنید، با حریت و آزادگی اصحاب رسانه بی نیاز از تفقد دستگاه های اجرایی چه می کنید؟! به نام خداوند جان و خرد جناب دکتر محمدعلی […]

ایرساگیل: بر فرض آن که به هر طریق بتوانید با رسانه یا رسانه های به زعم خود مریض که در چارچوب موردنظرتان عمل نمی کنند به شکل دیگری برخورد کنید، با حریت و آزادگی اصحاب رسانه بی نیاز از تفقد دستگاه های اجرایی چه می کنید؟!

به نام خداوند جان و خرد

جناب دکتر محمدعلی نجفی  استاندار محترم گیلان

با سلام و احترام

در هفته ای که گذشت جنابعالی  با ابراز مطالبی  پیرامون رسانه مریض با مدیرانی که استانی نیستند و نان گیلان را خورده و کارشکنی میکنند، ضمن ضرورت همکاری رسانه ها با دستگاه اجرایی و اینکه چنانچه در چارچوب عمل نکنند، خبر از برخورد به شکل دیگری دادید.

صرفنظراز بیانیه خانه مطبوعات که معمولا  شاهد صدور از این دست بیانیه های به موقع! در همراهی با دولتمردان بوده ایم که قطعاً همین توقع ستایش و حمایت همیشگی بدون مزد و منت نقش موثری در تداوم مظلومیت مالی و معنوی اصحاب رسانه با هر نگرش سیاسی در برابر دولتهای  قبلی و فعلی که بودجه پرداخت حقوق نجومی را داشته ولی بودجه خیلی چیزها را نداشته اند، بوده است، بعنوان عضوی کوچک از رسانه ای مریض برخود فرض دیدم تا چند نکته را به عرض برسانم:

1- از اقدامات ارزشمند دولت تدبیر و امید و رئیس حقوقدان آن که الحق و الانصاف شایسته تقدیر است ایجاد فضای رسانه ای برای آنانی است که دل در گروی اعتلای این آب و خاک دارند و شاهد این مدعا نیز صدور مجوزهای بیشمار و بی سابقه برای رسانه های مختلف می باشد.

2- از آن جاییکه شخص رئیس جمهور محترم که شما نماینده دولت وی در گیلان هستید، در روز تنفیذ حکم ریاست جمهوری از استبداد رای و بستن دهان منتقدان و رقیبان به خدا پناه برده است، شایسته است که شما نیز مشی خود را بر روش متناسب ایشان استوار نمایید.

3-  جنابعالی رسانه به زعم خود “مریض” را ملزم به همراهی با دستگاه های اجرایی دانسته و در غیر این صورت سخن از برخورد به شکل دیگر نموده اید، از آن جاییکه بیش از یکصد سال از انقلاب مشروطه و سی و هشت سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی گذشته که ثمره آن حاکمیت و انتظام امور بر محور قانون است، به عنوان یک حقوق خوانده و وکیل دادگستری در هیچ جای قانون اختیاری برای استاندار ندیده ام که بخواهد با رسانه و لو اینکه مریض هم باشد! به شکلی دیگر برخورد نماید.

البته ممکن است به برخی اذهان مریض سوء استفاده سیاسی از جایگاه استانداری و یا خدای نکرده اعمال فشار بر دستگاه قضایی خطور نماید که آن هم بر مبنای رویه مستقل دادگستری استان و قضات شریف آن و همچنین مشی دولت تدبیر و امید که رئیس جمهوری حقوقدان سکاندار آن است، بعید و خارج از تصور می نماید.

4-  بر فرض آن که به هر طریق بتوانید با رسانه یا رسانه های به زعم خود مریض  که در چارچوب موردنظرتان عمل نمی کنند به شکل دیگری برخورد کنید، با حریت و آزادگی اصحاب رسانه بی نیاز از تفقد دستگاه های اجرایی چه می کنید؟!

جناب دکتر نجفی، حقیر اندک مطالعه ای در تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران عزیز در دهه های اخیر داشته ام و ندیده ام هیچ رجل سیاسی و اجتماعی  استخوان داری بر طبل استانی و غیراستانی بکوبد آنهم  در حالیکه 14 قرن از هجرت نبی مکرم اسلام و تئوری امت واحده و برادری اسلامی در بین مسلمین گذشته و بنده و شما نیز در لوای حکومت دینی زندگی میکنیم.

5-  فرموده اید که مدیران رسانه های مریض  نان گیلان را می خورند اما کارشکنی می کنند!

جناب دکتر نجفی! اصحاب رسانه نان قلم و شعورشان را در خاک معطر و مطهر ایران عزیز می خورند و قلب شان برای جای جای ایران می تپد و بس! هر چند اندک نانی که از این راه به دست می آید در برابر فیش های نجومی برخی مدیران که سهم خود را از سفره انقلاب بر میدارند  به هیچ نزدیک است، ولی حلال است و پربرکت.

6-  به عنوان یک شهروند علاقه مند و بهره مند از فرهنگ متعالی گیلان که افتخار همزیستی 15 ساله با هم وطنانم را در این استان سرسبز دارم و فرزندم نیز در همین شهر متولد شده است، به شما توصیه می کنم به آزادی رسانه های منتقد وحتی به زعم شما مریض هم پایبند باشید تا همانگونه که جناب جعفرزاده، نماینده محترم رشت فرمودند برایمان ملموس باشد که نمونه شما در کشور وجود ندارد.

باور بفرمایید اگر رسانه ها و قلم های آزاد و در عین حال معتقد به مبانی جمهوری اسلامی نبودند مصایب دولت دهم به چشم مردم نمی آمد تا شما اولین استانداریتان را تجربه کنید. بهتر است حتی به دیکته های رسانه های به زعم شما مریض و پرغلط منتقدان خود و خواهرزاده تان در منطقه آزاد انزلی احترام بگذارید علی الخصوص که استاندار دولت تدبیر و امید هستید.

درود خدا بر شهیدان گلگون کفن این مرز و بوم

  محسن خاکزاد

فعال اجتماعی و صاحب امتیاز پایگاه خبری تحلیلی خزرآنلاین

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/