امروز چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
18:13:39 - چهارشنبه 12 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
واکنش به ادعای پرداخت ۱۰ برابر حقوق‌های نجومی به کارکنان قوه قضائیه و اظهارات رئیس جمهور
ایرساگیل: معاون اول قوه قضاییه گفت: اتهام مدیران دستگیر شده برخی کانال‌های تلگرامی مطالب ضد امنیتی و انتشار مطالب مستهجن و خلاف عفت عمومی است. به گزارش ایرساگیل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سئوالی درباره اظهارنظر رئیس‌جمهور در نشست خبری مبنی بر اینکه مدیران دستگیر شده برخی کانال‌های تلگرامی مرتکب جرمی نشده‌اند؟ گفت: افرادی […]

ایرساگیل: معاون اول قوه قضاییه گفت: اتهام مدیران دستگیر شده برخی کانال‌های تلگرامی مطالب ضد امنیتی و انتشار مطالب مستهجن و خلاف عفت عمومی است.

به گزارش ایرساگیل، حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در پاسخ به سئوالی درباره اظهارنظر رئیس‌جمهور در نشست خبری مبنی بر اینکه مدیران دستگیر شده برخی کانال‌های تلگرامی مرتکب جرمی نشده‌اند؟ گفت: افرادی که دستگیر شده‌اند، اتهام ضد امنیتی و برخی نیز اتهام مسائل خلاف عفت عمومی و انتشار مطالب مستهجن داشتند. این اتهامات بر اساس گزارش رسمی مطرح‌شده و دادستان طبق موازین قانونی برای دستگیری افراد اقدام کرده است. تعدادی از این‌ها در بازداشت هستند و پرونده در دادسرا در مرحله رسیدگی است.

وی افزود: علی‌القاعده آقای رئیس‌جمهور که اطلاعات حقوقی دارند می‌دانند که مرجع صالح برای اینکه کسی مرتکب جرم شده یا نشده، وزیر اطلاعات نیست و من خودم زمانی وزیر اطلاعات بودم.

سخنگوی قوه قضاییه یادآور شد: در خصوص این پرونده خاص دستور داده‌ام گزارش نهایی را تهیه کنند.

محسنی اژه‌ای خبر منتشره مبنی بر پرداخت پاداش به کارکنان قوه قضائیه را که اخیراً از سوی یک نماینده مجلس مطرح شد، کذب محض خواند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اظهارات اخیر محمود صادقی نماینده مجلس مبنی بر پرداخت ۲۸۵ میلیارد تومان به‌عنوان پاداش کارکنان قوه قضائیه و ادعایی مبنی بر پرداخت ۱۰ برابر فیش‌های نجومی، گفت: گاهی اوقات انسان چنین چیزهایی را که از افراد می‌شنود نمی‌داند بخندد یا بگرید، چون هر حرفی از هرکسی شایسته نیست. من هم در سایت‌ها و خبرگزاری‌ها دیدم که تعرضاتی هم به مجلس و هم قوه قضائیه شد که مجلس در جای خود پاسخ می‌دهد.

سخنگوی قوه قضاییه افزود: پرداخت این مبلغ تحت عنوان پاداش مطلقاً صحیح نیست و کذب محض است.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: بر اساس بند ۱۰ ماده ۶۸ قانون، بسیاری از دستگاه‌ها و ازجمله قوه قضائیه از چند سال قبل می‌توانستند تحت شرایط و ضوابطی، مبالغی را به حقوق کارکنان خود اضافه کنند که قوه قضائیه در این خصوص اقدام کرد و طبق مصوبه دولت و طبق سایر شرایط این بند قانونی، از اواخر سال ۹۲ مبلغی را به هر یک از افراد در فیش‌های حقوقی به‌صورت رسمی و بر اساس مصوبه دولت و اصلاحات بعدی آن اضافه کردند که عنوان پاداش ندارد و این فقط به قوه قضائیه اختصاص نداشته است و برخی دستگاه‌های دولتی هم از این ماده قانونی استفاده کردند.

وی افزود: اخیرا دولت در اسفند سال گذشته هم مصوبه ای بر اساس همین بند گذراند که هر دستگاهی با شرایط خاص خودش اگر می تواند پرداختی هایی داشته باشد؛ بنابراین اینها پاداش نبوده، خارج از حد مجاز قانونی هم نبوده و همه شرایط قانونی هم رعایت شده است.

معاون اول دستگاه قضا در واکنش به ادعای پرداخت ۱۰ برابر حقوق‌های نجومی به کارکنان قوه قضائیه نیز گفت: کارکنان دستگاه قضا (نه قضات) تا قبل از این جزو پایین ترین حقوق بگیران و یا در ردیف دیگر حقوق بگیران بودند و به برخی از آنها مبالغی از ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان اضافه شد که به قضات هم تعلق نگرفته است؛ این کجا و حقوق فیش‌های نجومی که فردی در یک ماه ۵۷ میلیون تومان پاداش و حقوق گرفته بود و او را به‌عنوان سرمایه نظام خوانده بودند، کجا.

وی افزود: این آقایی که کل حقوقش در دستگاه قضایی حول و حوش یک میلیون تومان است ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان اضافه شده و آنهم در طول سنوات که در فیش حقوقی هم آمده است .

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا نقل قول نماینده مجلس مبنی بر اینکه اخیراً رئیس قوه قضائیه، هیات رئیسه مجلس را فراخوانده و به تصویب تبصره ۲۱  مربوط به سپرده های دستگاه‌های اجرایی اعتراض کرده است صحت دارد؟ گفت: من هم این را در سایت‌ها خواندم که صحت ندارد

وی افزود: بسیاری از نمایندگان مجلس به فراکسیون ها و روسای کمیسیون ها و هیات رئیسه در مقاطع مختلف خدمت روسای قوا ازجمله رئیس قوه قضائیه می رسند و در این جلسات از سوی دو طرف نقطه نظراتی مطرح می شود و اینکه گفته شده رئیس قوه، هیئت رئیسه مجلس را فراخوانده است صحیح نیست؛ البته یکی از اعضای هیات رئیسه هم این مطلب را تکذیب کرد و از آن نماینده انتقاد کردند که شأن نمایندگان را حفظ کند.

معاون اول قوه قضائیه اضافه کرد: اگر چیزی در مجلس تصویب شود اینطور نیست که به خواسته کسی تغییر کند و این مسائل ساز و کار خودش را دارد؛ بنابراین این مطلب هم به همین ترتیب که نقل شد به هیچ وجه صحت ندارد و شاید این نماینده هم در خصوص همان فشارهایی که مدتی پیش اعلام کردند مطالبی مطرح کرده است.

وی افزود: اواخر سال گذشته پیش بینی کردند که فشار علیه قوه قضائیه تا انتخابات ادامه دارد و دلیل آن مبهم نیست چرا که قوه قضائیه با مفسدان برخورد می کند و بالاخره برخورد با مفسدان و دانه درشت ها و صاحبان قدرت حرف و حدیث هم دارد.

محسنی اژه‌ای در پایان گفت: اگر کسانی فکر می کنند که با این فشارها می توانند علیه قوه قضائیه فضاسازی کنند و قوه قضائیه در برخورد با مفسدان کوتاه می آید اشتباه می کنند و به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/