لطفا یک افزونه تاریخ نصب کنید.
22:51:09 - شنبه 10 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نیکفر:سهم درمان بیمه کارگران تامین اجتماعی به خزانه واریز می‌شود
ایرساگیل: عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت:‌ بر طبق مصوبه مجلس سهم درمان بیمه کارگران تامین اجتماعی در سال ۹۷ به خزانه واریز می‌شود.

به گزارش ایرساگیل، ذبیح الله نیکفر عصر امروز در نشست خبری در رشت اظهار داشت:‌ با پیشنهاد دولت و بر طبق مصوبه جدید مجلس سهم درمان بیمه کارگران تامین اجتماعی در سال ۹۷ ‌با تشکیل یک صندوق مشخص به خزانه کشور واریز می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد:‌ این اقدام مجلس در جهت کمک به قشر زحمتکش کارگران کشور و حمایت از حقوق آن‌ها اتخاذ شده تا دیگر هیچ نگرانی بابت هزینه‌کرد این اعتبارات در سایر بخش‌ها و حوزه‌های طرح تحول سلامت وجود نداشته باشد.

نیکفر با اشاره به تصمیماتی که در مورد چای و برنج اتخاذ شده است افزود:‌ در برنامه ششم توسعه افزایش بهای برگ سبز چای برای ۵ سال آینده پیش‌بینی نشد و جهت قیمت‌گذاری آن همانند سایر محصولات کشاورزی درباره آن تصمیم گرفته می‌شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: یکی از اقدامات خوبی که در برنامه ششم توسعه برای کمک به دو محصول چای و برنج انجام گرفت معاف کردن چای و برنج از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده است.

وی با تاکید بر اعمال قانون مالیات بر ارزش افزوده محصولات وارداتی به کشور ابراز داشت:‌ خدمات فرآوری بر روی محصولات داخلی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده معافند اما باید این قانون بر روی محصولات وارداتی به طور کامل اجرا شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بیان داشت:‌ نگاه بودجه سال ۹۷ کشور به محصول استراتژیک چای همانند سال ۹۶ نگاه مثبتی است و خرید تضمینی برگ سبز چای در سال آینده نیز با همین روند کنونی ادامه می‌یابد.

وی از پرداخت مطالبات باقیمانده کشاورزان چایکار خبر داد و اظهار داشت:‌ طبق رایزنی‌های انجام شده با سازمان چای قرار است تا پایان اسفند نسبت به پرداخت باقیمانده مطالبات چایکاران که البته بیشتر مربوط به قدرالسهم کارخانجات بوده اقدام ‌شود.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت:‌ استفاده از چای داخلی در ادارات و سازمان‌ها موضوعی است که از سال‌های پیش در دستور کار قرار گرفته اما هنوز به طور کامل و صحیح در کشور اجرا نمی‌شود.

نیکفر از طرح جدید وزیر جهاد کشاورزی خبر داد و عنوان کرد:‌ با پیگیری‌های مستمر نمایندگان گیلان در مجلس و در پی آن ابلاغیه جدید وزارت جهاد کشاورزی از سال آینده تمام ادارات و سازمان‌های کشور موظف به استفاده از چای داخلی شدند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد:‌ از جمله مهم‌ترین ایرادات شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۹۷ مربوط به انتشار اوراق مشارکت بود که با ارجاع آن به مجلس،‌ نمایندگان نسبت به اصلاح ایرادات وارده اقدام کردند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت:‌ شورای نگهبان به علت مبهم بودن عبارت “خانوارهای پردرآمد” در تبصره ۱۴ لایحه بودجه اشکالاتی را مطرح کرده بود که نمایندگان آن را با عبارت “دهک‌های پردرآمد” اصلاح کردند.

وی با ا‌شاره به زمان ابلاغ قانون لایحه بودجه سال ۹۷ به دولت عنوان کرد:‌ احتمالاً تا پایان اسفندماه و پس از پایان بررسی‌های شورای نگهبان و تأییدیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی لایحه بودجه سال ۹۷ برای اجرا به دولت ابلاغ می‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
تابناك وب اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://invest.lahijan.ir/ کانال تلگرام ایرسا گیل باشگاه بدنسازی مجید