امروز سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
19:46:04 - یکشنبه 5 آگوست 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نهمین جشنواره تئاتر خیابانی ” شهروند” لاهیجان
به گزارش ایرساگیل،نهمین جشنواره تئاتر خیابانی ” شهروند” لاهیجان به شرح ذیل می باشد. بسمه تعالی نهمین جشنواره تئاتر خیابانی ” شهروند” لاهیجان ( مرداد ۱۳۹۷) شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اهتمام به اهمیت […]

به گزارش ایرساگیل،نهمین جشنواره تئاتر خیابانی ” شهروند” لاهیجان به شرح ذیل می باشد.

بسمه تعالی

نهمین جشنواره تئاتر خیابانی ” شهروند” لاهیجان

( مرداد ۱۳۹۷)

شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اهتمام به اهمیت کار فرهنگی، تلاش جهت پاسداری از ارزش های جامعه و ترویج فرهنگ اصیل اسلامی نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند را با فرمایشات مقام معظم رهبری ” حمایت از کالای ایرانی ” و چشم انداز روشن برای جامعه سالم ، شهرپاک و آرام با مشارکت شهروندان ، هنرمندان و نهاد ها و سازمان های شهر لاهیجان برگزار می نماید.

نو آوری اجتماعی ، توسعه فضیلت اخلاقی ، هدایتگری ، بیان راهکارها ،اشاعه تفکر و تعقل رفع چالش ها را تسریع می بخشد. لذا نیاز است تا با بهرمندی آگاهانه از فرهنگ غنی اسلامی و ایرانی با مشارکت و همکاری دلسوزانه در راستای رشد، عبودیت و تعالی جامعه تلاش کرده و جامعه ایمن با نشاط و مسئولیت پذیر را به ارمغان بگذاریم . از آنجا که میراث ارزشمند فرهنگ آموختنی و آموزش دادنی است می توان توسط ابزار تاثیر گذار هنر برخی از رفتارها و نگرش ها را تثبیت، تغییر یا اصلاح نمود .

تئاتر خیابانی بعلت ذات فرهنگی، هنری و اجتماعی به یک رسانه ارزشمند ، تاثیر گذار، پر مخاطب و مردمی تبدیل شده است که بواسطه ارتباط صمیمی و رو در رو با مخاطب خاص و عام به طرح مسایل اساسی ، معضلات و مشکلات پرداخته و با نشان دادن ارزش ها در برابر کاستی ها؛ ذهن مخاطب را درگیر کرده و او را به تعقل، انتخاب و پویایی وا می دارد .بی شک این امر در ارتقای فرهنگ و جایگزین کردن آگاهانه عناصر مطلوب در جامعه بسیار تاثیر گذار است .

در جشنواره پیش رو هدف آن است تا با مشارکت ارزشمند شهروندان در کنار هنرمندان و همراهی جهادی مدیران و مسئولان شهری نهمین گام بلند نیز با توان بالا ؛ عزم همگانی با شعار ارتقای فرهنگ شهروندیی همچون سال های گذشته استوار و محکم برداشته شود .

اهداف جشنواره :

– حفظ ریشه های فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی

– ارتقای سطح دانش شهروندی ، بهبود زندگی شهری

– استحکام پیوند شهروندی ، مشارکت در ساختن شهر سالم و پاک

موضوعات جشنواره :

– شهروند، حمایت از کالای ایرانی

(جهت عینیت بخشیدن به شعار سال ، افزایش سرمایه گذاری ، بهبود کسب و کار ، هویت سازی ایرانی ، تقویت سرمایه انسانی ، بالا بردن سطح اعتماد دولت و ملت آثار تولید شده با مضمون فوق که نگاه خلاق و ترغیب کننده درخصوص حمایت از کالای ایرانی داشته باشند در الویت انتخاب خواهند بود )

– شهروند ، فرهنگ ایثار و شهادت

– شهروند، آگاهی از حقوق شهروندی

– شهروند ، آسیب های اجتماعی

– شهروند ، ترویج کتاب و کتابخوانی

– شهروند ، حقوق کودک

– شهروند ، محیط زیست ( چالشها ؛ مخاطرات ؛ راهکارها )

– شهروند ، مشارکت مسئولانه درصرفه جویی منابع انرژی ؛ حفظ فضای سبز ، اموال عمومی ؛ مدیریت زباله و پسماند ، ترافیک و…

بخش مسابقه

آثار این بخش از میان نمایش های خیابانی متقاضی با الویت محورهای مورد تاکید جشنواره شهروند انتخاب میگردد. این بخش رقابتی بوده و سقف پذیرش اثار ۱۵ نمایش خواهد بود . آثار این بخش می بایست پیش از این در هیچ جشنواره رقابتی در گستره سراسری شرکت نکرده باشد .متقاضیان شرکت در بخش مسابقه می بایست لوح فشرده حاوی فایل تصویری و مدارک مورد نیاز را در مهلت مقرر به دبیر خانه جشنواره شهروند لاهیجان ارسال نمایند .

بخش ویژه ( نمایش کودکان و نوجوانان )

ستاد برگزاری جشنواره نظر به اهمیت رده سنی کودکان و نوجوانان و لزوم توجه ویژه به تولیدات و عرضه آثار متناسب برای این گروه های سنی در راستای پدیدآوردن میل و نیروی کنجکاوی ، ایجاد اعتماد به نفس و استقلال بخشیدن به شخصیت آنها ، ترغیب به اندوختن تجارب و معلومات نوین ، راهنمایی اخلاقی و آشنایی با حقوق شهروندی برای دومین سال پذیرای نمایش های تولید شده در قالب نمایش زنده و عروسکی می باشد . علاقمندان به شرکت در این بخش میتوانند آثار خود را با موضوعات مناسب گروه سنی کودک و نوجوان به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند . سقف پذیرش آثار در این بخش ۵ اثر می باشد

شرایط و مقرات :

– به آثار راه یافته به جشنواره تا سقف ۳۵میلیون ریال کمک هزینه تعلق می گیرد.

– ارایه مجوز کتبی نویسنده الزامی می باشد

– اسکان و پذیرایی گروههای منتخب به عهده جشنواره می باشد

– به برترین های هر بخش بر اساس آراء هیئت داوران جوایزی اهدا خواهد شد

– تکمیل و ارسال فرم تقاضای شرکت به منزله پذیرش ضوابط جشنواره می باشد

چنانچه مواردی در فراخوان ذکر نشده باشد موضوع از طریق دبیر خانه جشنواره قابل استعلام می باشد

گاه شمار جشنواره

– مهلت ارسال آثار به دبیرخانه ۵ مرداد ۱۳۹۷

– اعلام فهرست اثار برگزیده ۱۵مرداد۱۳۹۷

– زمان برگزاری جشنواره دهه سوم مرداد ۱۳۹۷

مدارک مورد نیاز برای بخش مسابقه و ویژه

– فرم تکمیل شده تقاضای حضور

– چهار نسخه لوح فشرده حاوی فایل تصویری اجرای نمایش

تذکر : سایر مدارک مورد نیاز پس از پذیرفته شدن اثر دریافت خواهد شد .

نشانی پستی ارسال مدارک

لاهیجان : خیابان امام خمینی(ره)- روبروی بیمارستان ۲۲ آبان – اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان – انجمن هنرهای نمایشی- صندوق پستی ۱۴۴۵

تلفن :۴۲۳۳۲۱۰۳-۴۲۳۴۳۰۱۱-۴۲۳۴۳۰۱۲-۴۲۳۳۵۲۸۳ ( کد شهرستان ۰۱۳)

آدرس سایت : http://shahrvand-lahijan.ir

فرم تقاضای حضور در نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان

مرداد ۱۳۹۷

نام نمایش :

نویسنده( طراح ایده ) : کارگردان:

نام گروه : نام استان و شهر:

میزان تحصیلات ( با ذکر رشته و گرایش):

کد ملی کارگردان:

تلفن ثابت: (ضروری میباشد )

تلفن همراه:(ضروری میباشد )

آدرس پستی:

خواستار شرکت در بخش : مسابقه ویژه ( کودک و نوجوان)

اینجانب با اطلاع کامل از مفاد فراخوان جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان مدارک درخواست خود را جهت شرکت در نهمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان اعلام می دارم .

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/