امروز جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸
۱۲:۴۳:۴۳ - چهارشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده ولی فقیه در گیلان: جامعه بدون زمامدار دچار ناامنی و هرج و مرج می‌شود/دنیای غرب دچار بیماری بی‌خردی و بی‌دینی است
ایرساگیل: نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: در جامعه بدون زمامدار ناامنی و هرج و مرج حاکم می‌شود. به گزارش ایرساگیل، آیت‌الله زین العابدین قربانی صبح امروز در گردهمایی مجمع عالی بسیج گیلان با اشاره به اینکه در هفته ولایت و امامت و در آستانه غدیرخم قرار داریم، اظهار داشت: بسیجیان فرزندان ولایت هستند. وی […]

ایرساگیل: نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: در جامعه بدون زمامدار ناامنی و هرج و مرج حاکم می‌شود.

به گزارش ایرساگیل، آیت‌الله زین العابدین قربانی صبح امروز در گردهمایی مجمع عالی بسیج گیلان با اشاره به اینکه در هفته ولایت و امامت و در آستانه غدیرخم قرار داریم، اظهار داشت: بسیجیان فرزندان ولایت هستند.

وی با اشاره به اینکه مسئله ولایت و امامت از دیدگاه شیعه به یک شیوه و از دیدگاه اهل سنت به یک شیوه دیگر است، افزود: مجریان احکام و امنیت در جامعه ممکن است که عادل باشند اما معصوم نیستند.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه مسئولیتی که پیشوایان شیعه برعهده دارند برقراری امنیت و اجرای عدالت و احکام است، خاطرنشان کرد: برای جامعه زمامدار لازم است و در جامعه بدون زمامدار ناامنی و هرج و مرج حاکم می‌شود.

آیت الله قربانی با بیان اینکه توجه به پیشوا و امام جامعه باید به شیوه درست باشد و امام جامعه رفتارش باید بر اساس فعل خیرات باشد، افزود: در حال حاضر اخلاق، ایمان و اعتقاد در زمامداران جامعه ما به وضوح مشهود است و در جامعه اسلامی تکریم حقایق دین بر عهده پیشوای و امام جامعه است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه کسی که در راس حکومت اسلامی است باید اسلام شناس ترین باشد، بیان کرد: ایران اسلامی به واسطه این امر امروزه قدرتمند‌ترین حکومت دنیاست.

وی با بیان اینکه از دیدگاه شیعه و حکومت اسلامی ظلم در جامعه اسلامی هیچ گونه جایگاهی ندارد، افزود: دیدگاه مذهب شیعه بر پایه اعتقاد، پاکدامنی، عصمت و عزت است.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه تمامی امور کار پروردگار هستی بر پایه اقدامات حکیمانه است، خاطرنشان کرد: خداوند عاقل ترین افراد و برترین اشخاص را پیشوای دین اسلام قرار داده است.

آیت الله قربانی با بیان اینکه امروزه پیشوای جامعه اسلامی تاثیر گرفته از مکتب اسلام فری شجاع، عادل و مدبر است، تصریح کرد: پیشوای مسلمین باید اجرا کننده احکام الهی و تبیین کننده حقایق دین در جامعه باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه امامان مرجع فهم دستورات خدا هستند و احکام الهی در خزینه علم آنها وجود دارد، بیان کرد: تاریخ اسلام مملو از وجود پیشوایان و امامان حکیم و عادل است.

امام جمعه رشت با اشاره به فرمایشات امام علی(ع) خاطرنشان کرد: همه امور در عالم زیر نظر پروردگار هستی قرار گرفته است و خداوند از رهگذر علم بر تمامی حقایق عالم اشراف دارد.

وی با بیان اینکه اخیرا کتابی 800 صفحه‌ای به نام نقد قرآن در دنیای غرب منتشر شده است، افزود: تمامی کلام قرآن را در خصوص ضرورت و حقایق جامعه عنوان کرد و افراد بی خرد و نادان توانایی درک حقایق و مفاهیم قرآن را ندارند و دنیای غرب دچار این بلا است.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه اسلام طرفدار عدالت است و درک عدالت در انسان های بی خرد وجود ندارد افزود: عدالت در احکام دینی اسلامی به وضوح مشهود است و حکومت های دینی بهترین شیوه اجرای عدالت را در جامعه پیاده می کنند.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه در جامعه‌ای که عدالت، فضیلت، پارسایی، زهد و انصاف نباشد مردم آن جامعه همانند حیوانات درنده به جان یکدیگر می افتند، تصریح کرد: دنیای غرب دچار بیماری بی‌خردی و بی‌دینی است که در نهایت به نابودی می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات کشور‌های مستکبر غربی امنیت جهانی را از میان برده است، افزود: در حالی که عربستان در حادثه 11 سپتامبر همکاری داشته است در عین حال از اقدامات جنایتکارانه آنها چشم پوشی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه امروزه دنیای اسلام به واسطه جهموری اسلامی ایران به قدرت رسیده است، خاطرنشان کرد: دنیای غرب نابودی جمهوری اسلامی ایران را باید به گور ببرد.

امام جمعه رشت با اشاره به اینکه ایران اسلامی به واسطه نیروهای بسیج، سپاه و رزمندگان میهن اسلامی دشمن را در تمامی ابعاد زمین گیر کرده است، خاطرنشان کرد: در سایه امام حجت(عج) و رهبری‌های رهبر معظم انقلاب در امنیت مطلق به سر می‌برد و باید زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت باشیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه نباید تنها به تحصیلکرده‌های فنی،حوزوی و دانشگاهی اکتفا کرد، افزود: باید از تمامی ظرفیت‌های کشور اسلامی استفاده کرد./تسنیم

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/