امروز چهارشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۸
۱۹:۱۷:۴۵ - چهارشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
در نشست اعضای مجلس خبرگان جدید با آیت‌الله جنتی مطرح شد؛ وظیفه مجلس خبرگان صیانت از جایگاه ولایت‌فقیه است / انتخاب آیت‌الله جنتی دشمنان را مأیوس کرد
ایرساگیل: نشست اعضای خبرگان دوره پنجم با آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان برگزار شد. به گزارش ایرساگیل، در ابتدا آیت‌الله جنتی ضمن تشکر مجدد اعضای مجلس خبرگان رهبری که به وی اعتماد کردند و او را به عنوان رئیس خبرگان رهبری برگزیدند،‌ از وظایف و مسئولیت های خطیر مجلس خبرگان رهبری در قبال رهبری و […]

ایرساگیل: نشست اعضای خبرگان دوره پنجم با آیت‌الله جنتی رئیس مجلس خبرگان برگزار شد.

به گزارش ایرساگیل، در ابتدا آیت‌الله جنتی ضمن تشکر مجدد اعضای مجلس خبرگان رهبری که به وی اعتماد کردند و او را به عنوان رئیس خبرگان رهبری برگزیدند،‌ از وظایف و مسئولیت های خطیر مجلس خبرگان رهبری در قبال رهبری و ولایت فقیه سخن گفت و تاکید کرد: تقویت بنیان ولایت فقیه از وظایف خبرگان است.

وی همچنین اظهار داشت: پاسخگویی به شبهاتی که از سوی دشمنان و برخی معاندان داخلی علیه ولایت فقیه در جامعه مطرح می‌شود از دیگر مسئولیت‌های مجلس خبرگان رهبری است.

حجت‌الاسلام محمدی عراقی نماینده مردم کرمانشاه در دوره پنجم مجلس خبرگان رهبری نیز در سخنانی با اشاره به برخی از مشکلات مردم به ویژه در مناطق مرزی و کم برخوردار ابراز داشت:مردم شریف ایران اسلامی به خصوص مردم همیشه در صحنه در مناطق محروم ، خواسته های زیادی ندارند و یا تامین خواسته های حداقلی این عزیزان خیلی از مشکلات آنان برطرف خواهد شد با این حال و با تمام محرومیت ها درهمه صحنه های انقلاب اسلامی با تمام وجود حضور داشته و دارند لذا از مسئولین می خواهیم برای رفع مشکلات این مردم رنج کشیده بیش از پیش بکوشند.

حجت الاسلام دیرباز هم در این جلسه با اشاره به انتخاب آیت الله جنتی به عنوان ریاست مجلس خبرگان رهبری به ایشان تبریک گفته و از هیئت رئیسه محترم و اعضای این مجلس خواست تا با ارائه طرح ها و برنامه هایی در راستای ارتقای کارآمدی مجلس خبرگان برآیند.

وی افزود : در این خصوص ضروری است کارآیی کمیسیونها و مرکز تحقیقات دبیرخانه مجلس خبرگان را ارتقا بدهیم.

حجت الاسلام کعبی نیز درخصوص شان و جایگاه مجلس خبرگان رهبری سخن گفت و در ادامه بر ضرورت مبارزه جدی با تهاجم فرهنگی از سوی دستگاه های مسئول تاکید کرد. وی همچنین پیرامون برخی مشکلات فضای مجازی نکاتی را یادآور شد.

در ادامه حجت الاسلام حیدری آل‌کثیری با اشاره انتخاب هیئت رئیسه جدید مجلس خبرگان رهبری به ویژه انتخاب آیت‌الله جنتی به عنوان رئیس خبرگان حاوی دو پیام داخلی و خارجی و یأس دشمنان و معاندان بود.

وی سپس از برخی مشکلات مردم استان خوزستان به ویژه پس از سیل و طغیان رودخانه در سخن گفت و از دولت محترم خواست برای کمک به مردم آسیب دیده اقدام جدی نمایند.

سید عبدالهادی حسینی شاهرودی نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان نیز در این جلسه به انتخاب آیت الله جنتی به ریاست خبرگان اشاره و آن را دارای پیامها جدی دانست و در ادامه از وظیفه خبرگان برای صیانت از جایگاه ولایت فقیه و رهبری گفت و از دست اندرکاران حوزه علمیه خواست مبحث ولایت فقیه در مدارس تحت پوشش حوزه لحاظ و از برگزاری این گونه کلاسها حمایت جدی صورت پذیرد .

سپس آیت‌الله حسینی بوشهری مدیر حوزه های علمیه قم در پاسخ حجت الاسلام حسینی شاهرودی از تجدید نظر شورای عالی و بازنگری این شورا در خصوص برقراری مستمر کلاسهایی تحت عنوان مبحث ولایت فقیه در حوزه های علمیه خبر داد.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی اسلامی نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری ، پیرامون اصلاح برخی مواد آیین نامه انتخابات مجلس خبرگان رهبری نکاتی را متذکر شد.

احمد پروایی نماینده گیلان در دوره جدید مجلس خبرگان رهبری درباره مفاسد اقتصادی و ضرورت مبارزه جدی مسئولان نظام به ویژه دستگاه قضایی سخن گفت و خواستار تقویت سازوکارهای نظارتی شد. وی سپس به برخی از مشکلات مردم به ویژه مشکلات معیشتی آنان اشاره و از مسئولین خواست برای رفع مشکلات به خصوص مشکلات اقتصادی جامعه بیشتر بکوشند.

حجت الاسلام سید علی حسینی اشکوری دیگر نماینده گیلان در خبرگان رهبری نیز از مطالبات و مشکلات مردم سخن گفت و هماهنگی بیشتر بین مسئولین و نمایندگان خبرگان را خواستار شد.

حجت الاسلام موسوی فراز در سخنانی که داشت بر پیگیری مطالبات و و رهنمودهای مقام معظم رهبری به خصوص از سوی نمایندگان مجلس خبرگان تاکید نمود.

حجت‌الاسلام سید محمود حسینی شاهرودی نماینده مردم کردستان نیز از کمبود بودجه های فرهنگی به ویژه فرهنگ دینی انتقاد کرد و در ادامه از مشکل اشتغال در مناطق مرزی به ویژه کردستان سخن گفت و خواستار پیگیری رفع مشکلات این استان از سوی مسئولان شد.

حجت الاسلام وافی هم با اشاره به بافت و ترکیب ویژه مجلس خبرگان، تاکید کرد لازم است از این ظرفیت عالی ، کمال استفاده را برای پیشبرد اهداف نظام به کاربرد و گفت: همانگونه که حضرت امام (ره) فرمودند، مجلس خبرگان، تقویت رهبری است لذا باید از ظرفیت های این نهاد ارزشمند بیش از پیش، بهره‌برداری شده و آقایان نمایندگان خبرگان نیز هر یک در حوزه انتخابیه خویش با استفاده از این جایگاه رفیع مجلس خبرگان با مشکلات به ویژه مشکلات فرهنگی حوزه انتخابیه خود مقابله و برای رفع آنها بکوشند./فارس

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/