امروز دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱
19:36:22 - یکشنبه 29 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده صومعه سرا در مجلس:
نرخ۱۶ درصدی بیکاری درگیلان/مسئولان سرمایه گذاران را فراری می دهند
ایرسا گیل: نماینده صومعه سرا در مجلس با اشاره به نرخ ۱۶ درصدی بیکاری گیلان و عدم تمایل سرمایه گذاری در این استان، گفت: متاسفامه برخی مسئولان با اقدامات خود سرمایه گذاران را فراری می دهند.

به گزارش ایرسا گیل، بعدازظهر شنبه همایش تجلیل از جمعی از کارگران واحدهای تولیدی و وصنعتی شهرستان صومعه سرا به مناسبت هفته کارگر در کانون شهید بهشتی این شهرستان برگزار شد.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در این همایش با اشاره به فعالیت بسیار مهم تولیدکنندگان و کارفرمایان با توجه به شرایط روز در حوزه اشتغال، اظهار کرد: ایجاد اشتغال، حمایت از تولید در داخل از سوی کارفرمایان و کارگران و تولیدکنندگان بزرگترین عبادت محسوب می شود.

سید کاظم دلخوش با بیان اینکه امروز شرایط تولید در کشور بسیار سخت و دشوار است، افزود: زمینه های لازم برای اینکه تولیدکنندگان بتوانند به صورت کامل از ظرفیت های استفاده کرده و سبب رونق کار و تولید شوند وجود ندارد وضعیف است.

وی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، گفت: حدود ۱۱ سال گذشته رهبری معظم توجه کامل به موضوع اقتصادی کشور داشتند که نشان دهنده بی توجهی مسئولان به مسائل است.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: عدم حمایت از سرمایه گذار و تولید سبب فراهم شدن راه نفوذ دشمن و سرکوب کردن مردم به وسیله موضوعات اقتصادی می شود.

وی با اشاره به اینکه امروز دشمنان نظام مقدس اسلامی به این نتیجه رسیده اند که جنگ سخت بر نظام و ملت ایران تأثیرگذار نبوده و نیست، تصریح کرد: نفوذ از طریق جنگ نرم یکی از حربه ها دشمنان برای ضربه زدن به کشور است.

دلخوش در ادامه القای شبهه، بزرگنمایی مشکلات و معضلات جامعه، ایجاد یاس و ناامیدی، ایجاد فضاها و کانال های مجازی برای نفوذ در بین آحاد جامعه را از جمله اقدامات دشمنان علیه نظام دانست.

 ضرورت جلب مشارکت های مردمی و سرمایه گذاری بخش خصوصی

وی با بیان اینکه نامگذاری هرسال از سوی مقام معظم رهبری و تأکید برموضوع اقتصاد طی ۱۱ سال گذشته نشان دهنده هوشمندی ایشان در حوزه های مختلف و اطلاع از توطئه دشمنان است، افزود: یکی از مهم ترین تأکیدات مقام معظم رهبری استفاده و تکیه بر توان و ظرفیت داخلی در حوزه های مختلف است.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر جلب مشارکت های مردمی و سرمایه گذاری بخش خصوصی، گفت: متاسفانه در برخی موارد به ویژه جلب سرمایه گذاری بخش خصوصی هیچ اقدامی انجام نمی شود.

وی تأکید کرد: باید در راستای تحقق منویات رهبری، توسعه و رونق اقتصادی هم مردم و هم مسئولان اهتمام ویژه ای داشته باشند در غیر این صورت آسیب های جدی متوجه جامعه خواهد شد.

دلخوش با بیان اینکه متاسفانه مردم، مسئولان و تولیدکنندگان به درستی به وظایف خود در این حوزه ها عمل نکرده اند، اظهار کرد: این سبب سوء استفاده دشمنان نظام شده است.

وضعیت نامطلوب گیلان در حوزه های مختلف 

وی در ادامه با اشاره به اصلاح قانون قاچاق کالا و ارز از سوی نمایندگان مجلس، افزود: با توجه به وجود هشت هزار و ۳۰۰ کیلومتر مرز و هزینه های انجام شده امروز در حوزه انسداد مزرها تنها ۲۰ درصد موفق عمل کرده ایم.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی نبود یک امار واحد در حوزه قاچاق کالا و ارز در کشور را یکی از مهم ترین مشکلات دانست و گفت: باید در این زمینه یک انسجام و آمار واحد وجود داشته باشد.

دلخوش با اشاره به اینکه نبود کیفیت مناسب کالاهای داخلی یکی دیگر از مشکلات است، خاطرنشان کرد: در حوزه صادرات کالا نیز نتوانسته ایم آنگونه که باید فعالیت کنیم.

وی به وضعیت نامطلوب استان گیلان در برخی از حوزه ها اشاره و تصریح کرد: اگر چنین روندی در استان ادامه یابد در سال های آینده وضعیت گیلان از امروز نیز بدتر خواهد بود.

نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی میزان نرخ بیکاری گیلان را ۱۶ درصد عنوان و تأکید کرد: هر فردی آماری غیر از این یا کمتر از این میزان ارائه دهد کذب محض است.

وی با اشاره به آمار ۱۳ درصدی مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در استان گیلان، افزود: با توجه به ظرفیت و پتانسیل استان گیلان در حوزه های مختلف وجود چنین آماری دور از شأن این استان است.

دلخوش با بیان اینکه متاسفانه نبود خرد و کار جمعی در سطح استان سبب فراری شدن سرمایه گذاران و عدم تمایل آنها برای سرمایه گذاری در گیلان می شود، خاطرنشان کرد: طی کردن این روند حمایت از کالای ایرانی را محقق نمی کند.

تخصیص تسهیلات ۵۰ میلیاردی برای توسعه و اشتغال صومعه سرا

فرماندار صومعه سرا نیز در ادامه این همایش با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته، انسان ها محور اصلی هستند، اظهار کرد: توسعه یافتگی هر جامعه ای در گرو توسعه یافتگی مردم آن جامعه است.

علی فتح اللهی با بیان اینکه رسیدن به افق ۱۴۰۴ برای جمهوری اسلامی ایران تنها در سایه تعامل و مشارکت مردم و مسئولان به دست می آید، افزود: مقام معظم رهبری نیز در نامگذاری سال جاری تنها به موضوع خرید و مصرف کالای ایرانی متمرکز نبوده بلکه حمایت از کالای ایران را اصل اساسی قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه هر ایرانی در راستای حمایت از کالای ایرانی نقش دارد، گفت: در همین راستا باید شعار سال به صورت عملی و کاربردی تحقق یابد نه اینکه تنها به بیان این موضوع و یا نصب یک بنر اکتفا شود.

فرماندار صومعه سرا با بیان اینکه ملت ایران در طول سال های گذشته همیشه در صحنه های حساس حضور داشته اند، خاطرنشان کرد: در زمینه رونق اقتصادی، توسعه و ایجاد اشتغال و تحقق شعار سال نیز نیازمند مشارکت های مردمی هستیم.

وی با تأکید بر ضرورت وجود وجدان کاری و اخلاقی و همچنین عمل درست به وظایف در حوزه فعالیتی از سوی همگان، تصریح کرد: همگان باید با توجه به آموزه های دینی و اسلامی برای توسعه و رشد جامعه اسلامی ایران تلاش مضاعفی انجام دهند.

فتح اللهی در ادامه همچنین به اقدامات انجام شده در راستای رفع نگرانی ها و حل مشکلات حوزه های مختلف از سوی مسئولان، افزود: در سال جاری در شهرستان صومعه سرا برای توسعه، اشتغال در بخش های خصوصی حدود ۵۰ میلیارد تومان تسهیلات زود بازده و تسهیلات با سود اندک در نظر گرفته شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/