امروز شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
۲۲:۵۵:۰۶ - سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
منتخب مردم رودسر و املش در مجلس دهم: منطقه آزاد انزلی به صورت حبابی بالا آمده است
ایرساگیل:بحث اقتصاد دریای خزر متاسفانه یک بعدی شده است و به صورت حباب بالا آمده و مابقی سواحل و مناطق دریای خزر نادیده گرفته می شوند و یا کمرنگ بنظر می آیند. در بخش هایی مانند آستارا، کیاشهر، چمخاله، لاهیجان سواحل و مناطق مرزی و پتانسیل لازم وجود دارد اما از دید خارج شده اند. […]

ایرساگیل:بحث اقتصاد دریای خزر متاسفانه یک بعدی شده است و به صورت حباب بالا آمده و مابقی سواحل و مناطق دریای خزر نادیده گرفته می شوند و یا کمرنگ بنظر می آیند. در بخش هایی مانند آستارا، کیاشهر، چمخاله، لاهیجان سواحل و مناطق مرزی و پتانسیل لازم وجود دارد اما از دید خارج شده اند.

به گزارش ایرساگیل، و به نقل از خزر آنلاین دکتر اسدالله عباسی، منتخب مردم رودسرواملش در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین در خصوص وضعیت منطقه آزاد انزلی گفت: بحث اقتصاد دریای خزر متاسفانه یک بعدی شده است و به صورت حباب بالا آمده و مابقی سواحل و مناطق دریای خزر نادیده گرفته می شوند و یا کمرنگ بنظر می آیند. در بخش هایی مانند آستارا، کیاشهر، چمخاله، لاهیجان سواحل و مناطق مرزی و پتانسیل لازم وجود دارد اما از دید خارج شده اند.

وی اظهار داشت: متاسفانه پس از سفر افراد تاثیرگذار به استان، چه دولتی و چه نهادهای انقلابی، آنها را به منطقه ی آزاد انزلی می برند و از طرفی نیز شکوفایی منطقه ی آزاد انزلی به چیزهایی که چندان تحولی ایجاد نکرده است.

منتخب مردم رودسر و املش ادامه داد: به زودی جلسه ای با استاندار گیلان و هیات مدیره ی منطقه آزاد خواهیم داشت تا مشخص شود که چه قدم هایی در خصوص صدور کالاهای داخلی به خارج و همچنین در مورد زمینه سازی های توسعه ی اشتغال برداشته شده و آیا این قدم ها مثبت بوده یا خیر؟

عباسی ادامه داد: در بحث واردات خودروهای لوکس باید اشاره داشت که گنجایش استان ما ورود این حجم از خودروهای لوکس نیست، ما قبول داریم که این مسئله لازم بود. اما زمانی که تصویب شد، قرار بود که از این ظرفیت استفاده شود. اما آیا تمام مردم از این ظرفیت استفاده میکنند؟! آیا همه ی مناطق از این خودروها استفاده میکنند یا تنها بخش خاصی از آن بهره می برند؟! اقتصاد دریا در استان به چه صورت تعریف شده است؟! آیا اقتصاد دریا در استان تنها منطقه آزاد انزلی در نظر گرفته شود؟ یا از چابکسر تا آستارا نیز دیده شود؟! آیا بحث حمل و نقل دریایی، گردشگری، تبادل تجاری، نفت و گاز در این مقوله دیده می شود؟!

وی با بیان اینکه آیا دیده شده که یک فرد کشوری و یا یک وزیر را آقایان نماینده و یا استاندار به رودسر بیاورند و بگویند که در اینجا سایت نفتی وجود دارد؟! گفت: اینکه بیاییم مصاحبه کنیم و شعار بدهیم تا مردم را بخواهیم دلگرم کنیم روش خوبی نیست.

عباسی همچنین در بحث ورود مدیران غیربومی تصریح کرد: شایسته نیست که نگاهمان به گونه ای باشد که فردی از خارج استان بیاید و منجی بخشی از استان ما شود، این مسئله در دولت های گذشته نیز وجود داشت که افراد وارد شدند اما روال حرکتی کند یا متوقف شد.

منتخب مردم رودسر و املش با بیان اینکه اگر منطقه آزاد انزلی به عنوان الگو است بدون مسائل و شعارهای موجود باید عملکرد آن را مورد بررسی قرار دهیم، اذعان داشت: ما نمی خواهیم سیاسی برخورد کنیم چه در خصوص تعیین هیات مدیره و چه در بحث رفتارها و عملکرد و تا جایی که از دستمان بر بیایید کمک خواهیم کرد و به مناطقی که بواسطه ی تحت الشعاع قرار گرفتن توسط  منطقه ی آزاد انزلی دچار عقب ماندگی شده اند برای توسعه و عدالت کمک خواهیم کرد و اینگونه نباشد که در فرودگاه رشت افراد را از هواپیما پیاده شوند و آنها را دور شهرستان رشت بچرخانیم و بروند و این گمانه زنی ها بوجود بیاید که برخی صحبت جدا شدن از استان گیلان را مطرح کنند.

وی با اشاره به اینکه از استاندار تا سایر مدیران استان باید دست در دست یکدیگر برای رفع مشکلات تولید و اشتغال در استان تلاش کنند اذعان داشت: باید آمار و ارقام واقعی در خصوص عملکردها اعلام شود تا بتوانیم برای رفع اشکالات تلاش کنیم، نمونه ی این مسئله شاید پروژه های ملی استان است.

نماینده ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی در خصوص اظهارات جانبازی، فرماندار رودسر مبنی بر پیشرفت سایت نفتی در دولت تدبیر و امید (اینجا را بخوانید)، گفت: بنده واقعا متاسفم برای آقایانی که چنین اظهار نظری دارند! سوال بنده این است که اصلا چه کاری صورت گرفته است؟! آقایان بیایند و بگویند چه کاری در این چهار سال انجام داده اند؟! اصلا هیچ انتقالی صورت نگیرد، اما وقتی که پروزه ای در جای خودش ساکن و بی پیشرفت باشد چه فایده ای دارد؟ فقط ماندن پروژه در استان کافی است؟ آیا نباید اقدامات عملیاتی نیز در راستای پیشرفت پروژه صورت بگیرد؟! بنده بصورت مستند و تصویری مسائل را برای مردم روشن خواهم کرد.

وی در خصوص جلسه ی استاندار گیلان در مورد سایت نفتی سردارجنگل رودسر اذعان کرد: تنها یک جلسه برای اینکه بگویند سایت نفتی نباید به استان مازندران منتقل شود برگزار شد و عملا هیچ اتفاق دیگری نیفتاد.

عباسی با اشاره به اظهارات فرماندار رودسر در گفتگو با خبرنگار خزرآنلاین مبنی بر درز کردن شایعه ی انتقال سایت نفتی رودسر به استان مازندران توسط صاحب یک مشاور املاک گفت: واقعا باید بررسی های دقیق تری شود که ببینیم آیا صاحب یک بنگاه مشاور املاک می تواند عامل پخش شدن این شایعه باشد و جو یک شهرستان را بهم بریزد؟! بنده به رفتن و آمدن ها کاری ندارم، بنده معتقدم که اگر قرار است پروژه به همین صورت راکد باشد، چه فرقی بین رفتن ها و آمدن ها وجود دارد؟!

وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت دهم با اشاره به شرایط فعلی شهرستان رودسر و استان گیلان تصریح کرد: ما باید شعارها را به عمل تبدیل کنیم، هدف ما تعامل است اما اگر ببینیم تعامل ها رنگ و بوی سیاسی میگیرد و به تقابل ها تبدیل می شود، ما نیز می توانیم از ابزارهایی که در اختیار داریم، در چهارچوب قانون استفاده کنیم.

وی با اشاره به آغاز فصل تولید چای در اردیبهشت افزود: قیمت تضمینی چای هر ساله قبل از آغاز فصل برداشت چای مشخص می شد، حال آقایان پاسخگو باشند که چرا برای کشاورز تعیین قیمت نشده؟ و پاسخگوی وضعیت آنها چه کسی است؟!

اسدالله عباسی در پایان تصریح کرد: ما قصد آن را نداریم که تنها بیاییم و انتقاد کنیم، هدف ما کمک کردن برای رفع چالش ها و ضعف هاست تا یک امید واقعی در دل مردم ایجاد شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/