امروز جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
۱۳:۵۹:۴۵ - چهارشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیریت مجتمع‌های فرهنگی هنری گیلان واگذار می‌شود
ایرساگیل: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: پیشنهاد واگذاری مدیریت مجتمع‌های فرهنگی و هنری گیلان را به تهران اعلام کردیم و منتظر موافقت مرکز هستیم. به گزارش ایرسا گیل:  فیروز فاضلی، عصر یکشنبه ١٣ اردیبهشت در جلسه شورای برنامه‌ریزی گیلان با اشاره به تشکیل کارگروه گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی در استان، اظهار کرد: اداره کل […]

ایرساگیل: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: پیشنهاد واگذاری مدیریت مجتمع‌های فرهنگی و هنری گیلان را به تهران اعلام کردیم و منتظر موافقت مرکز هستیم.

به گزارش ایرسا گیل:  فیروز فاضلی، عصر یکشنبه ١٣ اردیبهشت در جلسه شورای برنامه‌ریزی گیلان با اشاره به تشکیل کارگروه گفتمان‌سازی اقتصاد مقاومتی در استان، اظهار کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان عضو کارگروه مذکور است.

وی ماهیت اصلی رویکرد هر کدام از نظام‌ها را مبتنی بر ماهیت فرهنگی آن نظام عنوان کرد و افزود: به دلیل مذکور رویکرد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که هویتی مبتنی بر دو مؤلفه فرهنگ اسلامی و ایرانی دارد، پرتوی از این دو مؤلفه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با بیان اینکه مقام معظم رهبری امسال را «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» نامگذاری کرده است، تصریح کرد: برنامه‌ریزی‌هایی که در راستای آن هدف مقدس انجام می‌شود باید مبتنی بر زیرساخت‌های فرهنگ اسلامی ـ ایرانی باشد.

فاضلی متذکر شد: منظور از اقتصاد مقاومتی، اقتصاد بسته و منفعل نیست، بلکه اقتصادی است که بتواند با جاری کردن فرهنگ اسلامی ـ ایرانی در تمام مؤلفه‌های تولید، مصرف، سرمایه‌گذاری، مدیریت و… عملکردی قوی داشته باشد و در عین حال اقتصادی پویا و مستقل بسازد تا این اقتصاد پشتوانه نظام سیاسی و موتور محرکه سرمایه‌های اجتماعی باشد.

وی با اشاره به اینکه سه رکن فرهنگ، اقتصاد و سیاست می‌تواند زیربنای یک نظام پیشرو و متعالی را بسازد، بیان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ما هفت وظیفه را مشخص کرده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از تهیه برش استانی اهداف وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: اهداف وزارتخانه مذکور را به ٢٨ مورد تقسیم کردیم تا بتوانیم مسائل را مطابق آن در استان پیگیری کنیم.

فاضلی با بیان اینکه تعداد ٣٩٢ کتاب در سال ٩٢ در گیلان منتشر شده است، خاطرنشان کرد: سال ٩٣ تعداد ٥٦٩ کتاب در استان منتشر شده و این تعداد در سال گذشته به ٦٧٠ کتاب رسیده است.

وی، کتاب‌های منتشر شده را تألیف و ترجمه نخست ذکر کرد و یادآور شد: تجدید چاپ کتاب‌ها جزو سیاست‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیست.

فعالیت ٧٩ چاپخانه در گیلان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به فعالیت ٧٥ چاپخانه در سال ٩٢ در استان، اظهار کرد: سال ٩٣ تعداد چاپخانه‌های استان به ٧٨ چاپخانه افزایش پیدا کرد و اکنون ٧٩ چاپخانه در گیلان داریم.

فاضلی به افزایش موسسه‌های فرهنگی هنری در راستای واگذاری امور فرهنگی و هنری و کوچک کردن دولت در گیلان اشاره کرد و افزود: سال ٩٢ تعداد ٣١ موسسه فرهنگی هنری چندمنظوره و ١٥ موسسه فرهنگی هنری تک‌منظوره در استان داشتیم.

وی با بیان اینکه تعداد موسسه‌های فرهنگی هنری چندمنظوره گیلان در سال ٩٣ به ٣٥ موسسه افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: سال ٩٣ تعداد موسسه‌های فرهنگی هنری تک‌منظوره استان به ١٧ موسسه رسیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از فعالیت ٤٦ موسسه فرهنگی هنری چندمنظوره در سال ٩٤ در استان خبر داد و بیان کرد: سال گذشته تعداد موسسه‌های فرهنگی هنری تک‌منظوره گیلان به ٣٣ موسسه افزایش پیدا کرده است.

فعالیت ٧٠٢ کانون فرهنگی هنری مساجد در گیلان

فاضلی به افزایش تعداد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گیلان اشاره کرد و گفت: سال ٩٢ تعداد ٣٧٤ کانون فرهنگی هنری در مساجد استان داشتیم و اکنون به ٧٠٢ کانون افزایش پیدا کرده است.

وی با اشاره به کوچک کردن بدنه دولت، خاطرنشان کرد: سال ٩٠ تعداد ١٨٣ نفر طبق پست تشریفاتی ابلاغی در فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان داشتیم و این تعداد در سال گذشته به ١٧٢ نفر رسیده و منفی ٦,٢ درصد کاهش داریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، تعداد نیروهای رسمی و پیمانی این اداره در سال ٩٢ را ١٢٥ نفر اعلام کرد و یادآور شد: اکنون ١٤٣ نفر کارمند رسمی و پیمانی در فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فعالیت می‌کنند و با ١٤,٤ درصد افزایش مواجه هستیم.

فاضلی، تعداد نیروهای قراردادی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در سال ٩٢ را ٩٩ نفر خواند و اظهار کرد: اکنون ٨٢ نفر نیروی قراردادی داریم و با ١٧,٨ درصد کاهش مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه اعتبارات و درآمدهای استانی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: سال گذشته با توجه به اعمال تحریم‌ها، اعتبارات ملی ما کاهش داشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان به کاهش اعتبارات پروژه‌های ملی به غیر از تالار مرکزی رشت اشاره کرد و افزود: اعتبارات پروژه‌های استانی فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان افزایش پیدا کرده است اما با توجه به درصد بودجه‌ای که به ما اختصاص داده شده، در اعتبارات ملی صددرصد کاهش داشتیم، ضمن اینکه ٤,٢ درصد در اعتبارات استانی کاهش داریم.

فاضلی با اشاره به واگذاری مجتمع‌های فرهنگی هنری در راستای ایجاد درآمد عمومی، بیان کرد: هر کدام از مجتمع‌های فرهنگی هنری گیلان دارای معضل ویژه‌ای هستند و زمین تعدادی از این مجتمع‌ها هبه شده و اجازه واگذاری نداریم.

وی، تعدادی از مجتمع‌های فرهنگی هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان را بدون سند مالکیت دانست و گفت: با توجه به اینکه وظیفه داریم به سیاست دولت عمل کنیم، پیشنهاد واگذاری مدیریت مجتمع‌های فرهنگی هنری را به تهران اعلام کردیم و منتظر موافقت مرکز هستیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/