امروز یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸
۱۸:۰۳:۵۲ - سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل امور ایثارگران گیلان: استان گیلان ۳۰۰۰ ایثارگر بیکار دارد /۹۹ درصد گلزار ها را بازسازی کردیم.
ایرساگیل: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه استان ۳ هزار ایثارگر بیکار دارد، گفت: در حوزه اشتغالزایی ایثارگران در استان گیلان با مشکل مواجه هستیم. به گزارش ایرساگیل, عبدالله پاکاری عصر امروز در نشست خبری  که به مناسبت روز بزرگداشت شهدا با جمعی از اصحاب رسانه در رشت برگزار شد اظهار […]

ایرساگیل: مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه استان ۳ هزار ایثارگر بیکار دارد، گفت: در حوزه اشتغالزایی ایثارگران در استان گیلان با مشکل مواجه هستیم.

به گزارش ایرساگیل, عبدالله پاکاری عصر امروز در نشست خبری  که به مناسبت روز بزرگداشت شهدا با جمعی از اصحاب رسانه در رشت برگزار شد اظهار داشت: امیدواریم همیشه در راستای تقویت فرهنگ ایثار و شهادت گام برداریم.

وی با بیان اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال ۲۲ اسفند ۵۸ به فرمان امام خمینی(ره) تاسیس شد اذعان داشت: روز ۲۲ اسفند به نام روز بزرگداشت شهدا از سوی شورای انقلاب فرهنگی نام‌گذاری شد.

پاکاری با اشاره به اینکه از سال ۹۲ برنامه‌های منسجمی را با تشکیل ستاد اجرا کردیم افزود: قبل ازسال ۹۲ حدود یک درصد از مردم با روز بزرگداشت شهدا آشنایی داشتند و بعد از سال ۹۴ آشنایی مردم به سطح ۴۵ درصد رسید.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با بیان اینکه مبحث شهادت تنها مختص به یک روز نیست بیان داشت: در تمام ایام سال باید به فکر شهدا باشیم و فرهنگ شهادت را پاس بداریم.

وی استان گیلان را یک استان ولایتمدار عنوان کرد و گفت: استان گیلان ۸ هزار شهید, ۲۲ هزار جانباز و ۲۶۰۰ آزاده در دوران دفاع مقدس تقدیم کرده است و ۱۹ شهید مدافع حرم نیز خارج از مرزها از استان گیلان به شهادت رسیدند.

پاکاری با بیان اینکه همه ما مدیون شهدا هستیم اظهار داشت: باید فرهنگ ایثار و شهادت را حفظ کنیم و به خوبی به نسل‌های جدید منتقل کنیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان پیشرفت کنونی ایران را مرهون فرهنگ ایثار و شهادت دانست و افزود: امسال روز بزرگداشت شهدا به شعار “راه شهیدان ادامه دارد” مزین است و باید راه آنها را ادامه دهیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان از تشکیل ستاد برگزاری روز شهدا در گیلان به ریاست استاندار گیلان خبر داد و گفت: برنامه‌های متنوعی را در رشت و شهرستان‌ها برگزار می کنیم.

پاکاری، تبلیغات محیطی, استفاده از ظرفیت نماز جماعت, دیدار با خانواده شهدا, بازدید از مراکز فرهنگی و تخصصی ایثار و شهادت را از جمله برنامه‌های بنیاد شهید در مشارکت با سایر دستگاه‌ها عنوان کرد.

وی با بیان اینکه پاکاری با بیان اینکه ۲۴۰ نخبه ایثارگر در استان گیلان داریم از برگزاری همایش یاران قرآنی در استان گیلان خبر داد و گفت: با برگزاری همایشی با عنوان “نام‌آوران ایثار” از ۸۰ نخبه علمی و ایثارگر استان تجلیل می‌کنیم.

خاطرنشان کرد: این نخبه ها در عرصه های مختلف علمی فعالیت می‌کنند و از ۸۰ نفر از آن ها تجلیل خواهیم کرد.

پاکاری از برگزاری پیاده روی خانوادگی در روز جمعه هفته جاری از پیاده راه فرهنگی به سمت گلزار شهدا خبر داد و گفت: به نیت ۸ هزار شهید ۸ هزار نهال را با مشارکت سایر اداره ها خواهیم کاشت و این مراسم در آستانه اشرفیه با حضور استاندار گیلان برگزار می شود.

وی از برگزاری همایش تکریم از مادران و همسران شهدا در سالن الغدیر استانداری گیلان خبر داد و گفت: افتتاح نمایشگاه عکس با موضوع ازدواج شهدا, صبحگاه بسیجیان و دیدار با استاندار و نماینده ولی فقیه گیلان از دیگر برنامه‌های هفته بزرگداشت شهداست.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه ۱۲۹۴ گلزار شهدا در گیلان داریم گفت: این گلزارها مراکز فرهنگی هستند و با تجهیز آن ها تلاش می کنیم مردم از آن ها بهره مند شوند و ۹۹ درصد از آن ها را بازسازی کردیم.

پاکاری از جمع‌آوری ۲۲۰ هزار اثر شهدا خبر داد و خاطرنشان کرد: این آثار گنجینه ارزشمندی هستند و می‌توانند جهت فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی مورد استفاده قرار بگیرند.

وی از جمع‌آوری ۳۰ اثر مربوط به شهدای مدافع حرم و شهدای منا خبر داد و خاطرنشان کرد: این اسناد در مخازن بنیاد قرار دارند و سرمایه‌ای غنی هستند و می توانند مورد استفاده مردم قرار بگیرند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه استان ۳ هزار ایثارگر بیکار دارد اظهار داشت: در حوزه اشتغالزایی ایثارگران با مشکل مواجه هستیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/