امروز جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
۲۳:۴۸:۱۲ - چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی:جاده ابریشم جدیدی ایجاد می کنیم
ایرساگیل:مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت : با ایجاد زیرساخت های بندری و ریلی، راه اندازی کریدورهای ترانزیتی و فعال کردن کریدور اکتائو – ارومچی – انزلی، جاده ابریشم جدیدی را احیاء می کنیم. به گزارش ایرساگیل: رضا مسرور روز چهارشنبه در آیین آغاز ساخت چهار پست اسکله جدید در بندر کاسپین با حضور رئیس […]

ایرساگیل:مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت : با ایجاد زیرساخت های بندری و ریلی، راه اندازی کریدورهای ترانزیتی و فعال کردن کریدور اکتائو – ارومچی – انزلی، جاده ابریشم جدیدی را احیاء می کنیم.

به گزارش ایرساگیل: رضا مسرور روز چهارشنبه در آیین آغاز ساخت چهار پست اسکله جدید در بندر کاسپین با حضور رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد : اگر به منطقه آزاد انزلی توجه شود، می تواند به کانون داد و ستد منطقه کشورهای همسود( CIS ) تبدیل شود .
وی با تاکید بر این که توسعه مبادلات تجاری باعث افزایش درآمد ارزی می شود، افزود: اگر بخواهیم مبادلات تجاری را از ۱۲ صدم درصد به سه درصد برسانیم، رقمی برابر با ۲۳ میلیارد دلار افزایش مبادلات تجاری خواهیم داشت.
مسرور با اشاره به تلاش کشورهای حاشیه دریای خزر برای توسعه زیرساخت های تجاری تصریح کرد: بنادر روسیه مثل آستراخان، اکتائو ماخاچ کالا در حال توسعه هستند و بندر ترکمن باشی با مشارکت ترکیه با اعتباری بالغ بر دو میلیارد دلار در حال ساخت است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت : موانع تعرفه ای اصلی ترین موانع مبادلات تجاری ماست و مشکلات زیرساخت ریلی که هنوز وصل نشده و در کنار آن، مشکلات بنادر جای کار بسیاری دارد.
وی خاطرنشان کرد: طراحی بندر کاسپین بعنوان نسل سوم و چهارم بنادر جهان برای صادرات به روسیه و قزاقستان و کشورهای حاشیه دریای خزر با ظرفیت ۱۵ میلیون تن است.
به گفته مسرور، این مجتمع بندری در صورت تکمیل ۲۲ پست اسکله شامل دو پست اسکله نفتی، سه پست اسکله بخش خصوصی و بقیه نیز غله و کانتینر خواهد داشت .
وی با بیان این که بندر کاسپین با داشتن پس کرانه وسیع ، دسترسی آسان به جاده و ریل می تواند پاسخگوی کشتی های ۵۰ هزار تنی باشد، گفت: مجموع سرمایه گذاری برای بندر کاسپین تاکنون ۹ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال است.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی متذکر شد: بندر کاسپین در کنار بندرانزلی، ضعف منطقه را برطرف خواهد کرد.
وی با بیان این که کار کردن در خزر بسیار سخت است، ادامه داد: تعداد روزهای توفانی دریا زیاد است و تامین منابع مالی فقط از طریق سازمان منطقه آزاد بدون کمک دولت بوده است.
مسرور خاطرنشان کرد : همین بندر قابل پهلوگیری است و دو پست دیگر آن تا پایان امسال کامل می شود اما بهره برداری از آن را به سال آینده موکول کرده ایم.
وی افزود: اتصال ریل به این بندر، جزو پروژه هایی است که از لحاظ زیست محیطی مشکلی ندارد و با ۱۴ کیلومتر ریل گذاری، می توان از ایستگاه پیربازار به این منطقه متصل شود.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت : اتصال شبکه ریلی به بندر کاسپین، جزو مصوبات سفر رئیس جمهوری بوده که امیدواریم اجرایی شود.
وی با اشاره به در دست ساخت بودن پنج مرکز تجاری گفت: هم اکنون پنج هزار و ۴۹۰ نفر در منطقه اشتغالزایی شده است.
مسرور به ساخت طرح تفریحات دریایی در منطقه اشاره و تصریح کرد: در یک سال آینده، ساحل ما تغییر ویژه ای خواهد کرد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به این که با اصلاح محدوده مصوب منطقه آزاد توسط هیات وزیران، این محدوده از سه هزار و ۲۰۰ هکتار به ۹ هزار و ۴۰۰ هکتار رسیده، گفت: با توجه به استقبال سرمایه گذاران همچنان با مشکل تامین زمین مواجه هستیم.
منطقه آزاد انزلی تنها منطقه آزاد ایران در حاشیه دریای خزر است؛ کشورهای حاشیه دریای خزر ، ترکیه و کشورهای حاشیه خلیج فارس و آسیای جنوب شرقی عمده بازارهای صادرات و واردات محصولات از طریق منطقه آزاد انزلی هستند.
قرار گرفتن در مسیر کریدور بین المللی شمال – جنوب ، دارابودن موقعیت ویژه در زمینه ارتباط با کشورهای حاشیه دریای خزر، همجواری با بنادر آستراخان و لاگان در روسیه ، کراسنودسک در ترکمنستان ، اکتائو در قزاقستان و باکو در آذربایجان ، دسترسی از طریق راه های مناسب ، به بازارهای مصرف کشورهای همسود ( CIS ) و نزدیکی به فرودگاه بین المللی رشت از جمله مزایای منطقه آزاد انزلی است.
مزایای قانونی همچون امکان ثبت، مالکیت و مشارکت سرمایه گذاران خارجی تا میزان ۱۰۰ درصد در منطقه، امکان فعالیت بانکها و موسسات مالی – بیمه ای در این منطقه، معافیت مالیاتی ۲۰ ساله بر درآمد و دارایی از تاریخ بهره برداری هرگونه فعالیت اقتصادی، وحدت مدیریت در ارائه کلیه خدمات به سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی، اقدامات سازمان در خصوص خلق مزایا و معافیت های جدید برای فعالان اقتصادی – تولیدی، فعالیت بورس کالای منطقه، رونق فضای تجاری با اجرای مصوبه کالای همراه مسافر و برگزاری پانزدهمین اجلاس اتاق های بازرگانی کشورهای حاشیه دریای خزر زمینه ساز رونق فضای کسب و کار در محدوده منطقه شده است./ایرنا

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/