امروز چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸
۱۲:۰۶:۱۱ - یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
محسنی اژه‌ای؛ برخی به قوه‌قضاییه گفتند اگر فلانی را احضار کنید، اعلان جنگ می‌کنیم/برخی برای رأی جمع‌کردن دروغ می‌گویند
معاون اول قوه‌قضائیه با اشاره به عزم و اراده دستگاه قضایی برای مبارزه با فساد گفت: کسانی گفتند اگر فلان کس را قبل از انتخابات احضار کنید، ما اعلان جنگ می‌کنیم؛ ولی ما تسلیم نشدیم‎. به گزارش ایرساگیل، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در حاشیه سمینار حفاظت اطلاعات قوه قضائیه در جمع خبرنگاران درباره مباحث […]

معاون اول قوه‌قضائیه با اشاره به عزم و اراده دستگاه قضایی برای مبارزه با فساد گفت: کسانی گفتند اگر فلان کس را قبل از انتخابات احضار کنید، ما اعلان جنگ می‌کنیم؛ ولی ما تسلیم نشدیم‎.

به گزارش ایرساگیل، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در حاشیه سمینار حفاظت اطلاعات قوه قضائیه در جمع خبرنگاران درباره مباحث مطرح شده در این سینمار اظهار کرد: در این نشست بنده دو موضوع را مطرح کردم که یکی توصیه به مسائل اخلاقی و توجه به خود با عنایت به در پیش رو بودن ماه مبارک رمضان و مسئله دیگر وجه به جایگاه مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه و ضرورت مراقبت و صیانت از مجموعه قوه قضائیه بود.

معاون اول قوه‌قضائیه در پاسخ به سوال دیگری درباره اظهارات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در مناظره‌ها نیز گفت: در برخی مناظره‌های انتخاباتی مطالب و اتهاماتی را علیه قوه قضاییه و ارزش‌های نظام مطرح کردند که آدم شرمنده می‌شود. کسانی مسائلی را به زبان آوردند که گذشته خودشان روشن است. در فضای فعلی انتخابات برای اینکه مسائلی پیش نیاید، دم فرو بسته‌ایم اما پاسخ لازم و قاطع در زمان خود داده خواهد شد

سخنگوی قوه قضائیه تصریح کرد: کسانی گفتند اگر فلان کس را قبل از انتخابات احضار کنید، ما اعلان جنگ می‌کنیم؛ ولی ما تسلیم نشدیم‎. برخی که خودشان قائل بودند که باید افراد علنی مجازات شوند، امروز حرف‌های دیگری را مطرح می‌کنند.

وی گفت: اینکه در دولت قبل قوه قضاییه با فساد مبارزه نکرده، مطلبی خلاف و کذب است. در دوره قبل با معاون اول رئیس جمهور برخورد شد و در حالیکه در سمتش بود، ۱۳ جلسه از وی تحقیق شد. اگر قوه قضائیه و سایر نیروهای جان برکف از اول انقلاب با تروریست‌ها مبارزه نمی‌کردند آقایان امروز کجا بودند. قوه قضائیه با مافیای مواد مخدر مبارزه کرده است. متاسفانه کسانی مسائلی را به زبان آوردند که گذشته خودشان روشن است.

محسنی‌اژه‌ای تصریح کرد: قوه قضائیه مجری قوانینی است که مجلس تصویب کرده است و در اوایل انقلاب این دادگاه انقلاب و مردم جان بر کف بودند که به وسیله تروریست‌ها شهید می‌شدند همین کسانی که خودشان قائل بودند که باید افراد علنی مجازات شوند امروز حرفهای دیگری را مطرح می‌کنند.

معاون اول قوه قضائیه اظهار کرد: اینکه قوه قضائیه در دولت قبل با فساد مبارزه نکرده خلاف و کذب است. قوه قضائیه با همه مفسدین اقتصادی رده بالا برخورد می‌کند همچنین با مفسدین وکسانی که در جایگاه‌های بالای حکومتی دارای فساد هستند برخورد می‌شود.

سخنگوی دستگاه قضا تاکید کرد: در دوره قبل با معاون اول رئیس جمهور برخورد شد و درحالی که در همان سمت بود ۱۳ جلسه از وی تحقیق شد و در حال تحمل کیفر است همچنین با افرادی که در مظان اتهام بودند برخورد شد و کسانی که فسادشان ثابت نشد قرار منع تعقیب صادر شد اما با کسانی که فساد برای آنها ثابت شد قوه قضائیه با قاطعیت برخورد کرد.

وی افزود: قوه قضائیه امروز نیز با کسانی که فساد مالی و امنیتی دارند برخورد می‌کند و افتخار دستگاه قضا این است که با دانه درشت‌ها برخورد و تحت تاثیر فضاسازی‌ها و فشارها قرار نگرفته‌ است. کسانی گفتند اگر فلان کس را قبل از انتخابات احضار کنید ما اعلان جنگ می‌کنیم اما قوه قضائیه تسلیم نشد. اگر اتهامات این فرد ثابت شود قطعا برخورد می‌شود.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: در خصوص کالای مظنون به قاچاق در نشست خبری توضیح دادم و در نشست قبلی سیر قضیه را مطرح کردم و موارد اتهامی رسیدگی می‌شود، مطالب مطرح شده مربوط به اساسنامه، عضو و رئیس و هیئت مدیره بود که هیچ کدام محرمانه نیست، مسائل مربوط به شرکت در روزنامه رسمی درج می‌شود. ما ملتزم به قانون هستیم و تسلیم این حرف‌ها نمی‌شویم. ما می‌توانیم در مورد پرونده‌های دیگر اطلاع رسانی کنیم اما ملتزم به قانون هستیم و قانون به ما این اجازه را نمی‌دهد.

اگر کلیدواژه «دولت قبل» را برخی آقایان امروزی بگیرند، چیزی برای گفتن ندارند

سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه یکی از نامزدهای انتخاباتی در مناظره سوم مطرح کرده که معوقات بانکی مربوط به دولت قبل است آیا در این دولت معوقه‌ای نداشتیم ؟ گفت: متاسفانه اگر یک جمله را از زبان برخی از آقایان امروزی بگیرند چیزی برای گفتن ندارند و آن جمله «دولت قبل» است؛ کاری ندارم دولت قبل خوب بود یا بد بود اما آقایان همه نارسایی‌ها و ناکارآمدی‌ها را به گردن دولت قبل نیندازند و انصاف داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: معوقات بانکی هم در آن دولت و هم در این دولت بوده است اما در این دولت افزایش داشته و حقوق‌های نجومی جهش بالایی پیدا کرده است کما ا ینکه دردولت قبل حتی یک مورد هم نداشتیم که یک فرد صاحب سمت و مدیر متوسط حقوق ماهیانه‌اش ۱۰۰ میلیون باشد اما در این دولت متوسط دریافت ماهیانه حتی تا ۲۰۰ میلیون هم بوده است. البته پاداش‌هایی که چه دردولت قبل و چه در این دولت گرفته‌اند بالا بود اما حقوق‌های نجومی مربوط به این دولت بوده است ودراین دولت سه چیز ا فزایش پیدا کرده که یکی بدهی دولت به بانک‌ها، بدهی دولت به بانک مرکزی و نقدینگی است.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران گفت: در برخی مناظره‌های انتخاباتی مطالب و اتهاماتی را علیه قوه‌قضاییه و ارزش‌های نظام مطرح کردند که آدم شرمنده می‌شود. کسانی مسائلی را به زبان آوردند که گذشته خودشان روشن است. در فضای فعلی انتخابات برای اینکه مسائلی پیش نیاید، دم فرو بسته ایم. پاسخ لازم و قاطع در زمان خود داده خواهد شد

اگر اتهامات وزیر درباره پرونده واردات پوشاک اثبات شود، قطعا با وی برخورد می‌شود

سخنگوی دستگاه قضا در مورد واردات پوشاک به وسیله یکی از وزرای دولت فعلی گفت: اگر اتهامات این فرد ثابت شود، قطعا با وی برخورد می شود. در نشست قبلی سیر قضیه را مطرح کردیم و مواردی اتهامی رسیدگی می شود. مطالبی که مطرح شد مربوط به اساسنامه، عضویت بعنوان رئیس و عضو هیات مدیره بود که هیچکدام محرمانه نیست. مسائل مربوط به شرکتها در روزنامه رسمی درج می شود، ما ملتزم به قانون هستیم.

وی افزود: روزی که در همین تهران صدام از زمین و هوا حمله می‌کرد تروریست‌ها ده‌ها نقطه را به خاک و خون کشیدند؛ هزاران نفر از مسئولین ما در دولت و مردم حزب‌الهی را به گلوله بستند؛ دادگاه‌های انقلابی ما در مقابل آن ایستادند؛ قوه قضاییه از ابتدای انقلاب تا امروز با بسیاری از مفسدین اقتصادی و مافیای مواد مخدر و تروریست ها برخورد کرده است؛ اما با کمال تاسف برخی برای اینکه برای خود رأی جمع کنند مطالب خلافی می‌گویند.

محسنی اژه‌ای در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری مطالبی را با این مضمون مطرح کرده که قوه قضائیه ۳۸ سال با مجرمین برخورد و برخی را اعدام کرده است؛ نظر شما در این باره چیست؟ گفت: حتما همین گونه است. قوه قضائیه از ابتدای انقلاب تا به امروز در تمام صحنه‌های مبارزه با همه مفسدین، تروریست‌ها، تروریست‌هایی که هزاران نفر از عزیزان ما،از مسئولان ما در دستگاه قضایی،در مجلس،در دولت،در نیروهای مختلف، در بین مردم حزب اللهی که اگر فقط یک نفر شکل و شمایل حزب اللهی داشت را به گلوله می‌بستند حضور داشته است.

وی ادامه داد: در خصوص مبارزه با مافیای مواد مخدر هم قوه قضائیه، نیروی انتظامی وسایر دستگا‌ه‌ها مبارزه کرده‌اند و می‌کنند و افتخار می‌کنیم که با این مجرمین برخورد کرده و خواهیم کرد و از این به بعد هم برخورد خواهیم کرد. قوه قضائیه این افتخار را دارد که از ابتدای انقلاب تا امروز با بسیاری از مفسدین اقتصادی چه آنهایی که از زمان طاغوت باقی مانده بودند و چه آن کسانی که با ثروت‌های بادآورده و از مسیر خلاف توانسته بودند اموالی را کسب کنند،برخورد کرده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/