امروز یکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹
15:34:05 - سه‌شنبه 22 آگوست 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توسعه پارکینگ هواپیماها به تملک پروازی گره‌خورده است/متأسفانه آژانس گردشگری قوی در سطح استان نداریم.
ایرساگیل: مدیرکل فرودگاه گیلان بابیان اینکه توسعه پارکینگ هواپیماها به تملک پروازی گره‌خورده است،گفت: فاز دوم محوطه‌سازی در یک سال گذشته پیگیری، پیمانکار انتخاب‌ و در فرودگاه رشت مستقرشده و در حال تجهیز کارگاه است و ان‌شاءالله در هفته دولت عمليات اجرايي پروژه شروع خواهد شد. به گزارش ایرساگیل، مهندس غلامرضا کریم آقایی با اشاره […]

ایرساگیل: مدیرکل فرودگاه گیلان بابیان اینکه توسعه پارکینگ هواپیماها به تملک پروازی گره‌خورده است،گفت: فاز دوم محوطه‌سازی در یک سال گذشته پیگیری، پیمانکار انتخاب‌ و در فرودگاه رشت مستقرشده و در حال تجهیز کارگاه است و ان‌شاءالله در هفته دولت عمليات اجرايي پروژه شروع خواهد شد.

به گزارش ایرساگیل، مهندس غلامرضا کریم آقایی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات فرودگاه سردار جنگل شهر رشت توسعه زمین آن است، اظهار کرد: اگر استان حمایت کند و ۲۲۰ هکتار تصویب ‌شده توسط هیئت‌ وزیران را خریداری و در اختیار فرودگاه‌ استان گیلان قرار دهد هزینه‌های توسعه فرودگاهی توسط شرکت فرودگاه ‌های کشور تأمین و اجرا خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه گیلان با اشاره به وضعیت فرودگاه سردار جنگل رشت افزود: در حال حاضر اين فرودگاه از زیرساخت ‌های خوبی برخوردار است و ما الآن از نیمی ظرفیت عملیاتی خود در حال استفاده هستیم.

وی با اشاره به دلایل عدم افزایش تعداد پروازها گفت: گنجایش این را داریم که تعداد پروازهای فرودگاه رشت دو برابر شود اما افزایش پرواز و رونق پرواز به رونق آن شهر بستگی دارد، شهر رشت و استان گیلان پتانسیل و قابلیت افزایش پرواز را دارد که حداقل روزی ۳۰ پرواز در دستور کار داشته باشد و این بستگی به شهر دارد و متأسفانه آژانس گردشگری قوی در سطح استان نداریم.

مهندس کریم آقایی با اشاره به فعالیت قریب به ۸۰ آژانس گردشگری در استان گیلان بیان کرد: ۵۰ درصد پروازهای فعلي رشت به‌صورت چارتر در حال انجام شدن است که از این میزان ۴۰ درصد را چارتر کننده‌های استان‌های دیگر هستند که صندلی‌ها را پر می‌کنند.

مدیرکل فرودگاه گیلان با بیان اینکه در مجموعه صنعت هوانوردی، فرودگاه بخشی از موضوع است گفت: چهار بخش سازمان هواپیمایی کشوری، فرودگاه‌های کشور و شرکت ‌های هواپیمایی و مجموعه مهم دیگر مجموعه آژانس‌ های گردشگری و چارتر کننده در صنعت هوانوردی فعالیت می‌کنند که صندلی‌های هواپیماها را پر می‌کنند و فرودگاه‌ها را رونق می‌دهند.

مدیرکل فرودگاه گیلان با اشاره به اینکه برای افزایش تعداد پرواز برنامه داریم افزود: در جلسات شورای حمل ‌و نقل و جلسات گردشگری که شرکت می‌کنیم این مسائل را مطرح کردیم و با بعضی از چارترکننده ‌های قوی استان جلساتی داشتیم و در طی یک سال گذشته ۳۰ درصد افزایش پرواز و ۲۷ درصد هم افزایش مسافر داشتیم.

وی افزود: پرواز مسیر جدید رشت به تبریز برقرار شد و رشت به اصفهان هم روزهای آینده برقرار خواهد شد و مسیرهای پروازی خارج کشور هم گرجستان و ترکیه در حال انجام است که فصلی و در فصل تابستان است که توسط یکی از چارترکننده گردشگری شهر رشت است که این را انجام می‌دهد.

مهندس کریم آقایی با تأکید بر اینکه برای افزایش تعداد پرواز باید روي جذابیت استان کار کرد گفت: برای جذابیت استان گیلان باید روی صنعت گردشگری و تولید کار کنیم و زیرساخت‌های استان را تقویت کنیم زیرا الآن در جزیره کیش روزی ۴۰ پرواز انجام می‌گیرد و این نشان می‌دهد که آن‌ها برنامه دارند.

وی با اشاره به بحث پارکینگ خودرو در فرودگاه رشت گفت: فاز دوم محوطه‌سازی در یک سال گذشته پیگیری، پیمانکار انتخاب‌ و در فرودگاه رشت مستقرشده و در حال تجهیز کارگاه است و ان‌شاءالله در هفته دولت عمليات اجرايي اين پروژه آغاز خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه گیلان افزود: احداث مخزن آب شرب فرودگاه و زیرسازی و بستری سازی سیستم‌های روشنایی پروازی در حال انجام است.

کریم آقایی با اشاره به بحث ورود سرمایه‌گذاران خارجی افزود: سرمایه‌گذاران در چند فرودگاه‌های بزرگ کشور حضور پیداکرده‌اند زیرا باید رغبت وجود داشته باشد تا سرمایه‌گذار بیاید ولی هنوز در فرودگاه‌های درجه‌دو کشور حضور پیدا نکرده‌اند.

وی با اشاره به وضعیت پارکینگ هواپیماها افزود: توسعه پارکینگ هواپیماها به تملک پروازی گره‌خورده است زیرا فرودگاه  رشت خیلی کوچک است.

مدیرکل فرودگاه گیلان افزود: کوچک‌ترین فرودگاه مرکز استان را با مساحت ۲۲۰ هکتار داریم که  برای ۱۵ سال دیگر نیاز به توسعه داریم و ۱۰۰ در صد در آینده به مشکل بر خواهیم خورد البته الآن هم بعضی مواقع نیاز است که توسعه انجام بگیرد که به مشکل نخوریم.

وی با اشاره به دلیل نبود سامانه جت‌وی يا اير بریج(تونل هوايي)  که رفت‌وآمد مسافران را با توجه به شرایط جوی استان از هواپیما به ترمینال با مشکل روبه‌رو کرده است افزود: سامانه اير بریج(تونل هوايي) یا همان جت‌وی در اعتبارات سال ۹۶ مطرح‌شده است و در اعتبارات مشخص‌شده که این امکانات خریداری شود و این قول را می‌دهیم که تا پایان سال ۹۷ این اتفاق بیفتد.

مهندس کریم آقایی بابیان اینکه ۴۰ درصد از پروازهای ما نمی‌تواند از طریق جت‌وی انجام بگیرد گفت: هواپیمای ما  هواپیماهای کوچکی هستند که با این ارتفاع کم نمی‌تواند به هواپیما وصل شود و تنها برای هواپیماهای قد متوسط  و بزرگ این جت‌وی می‌شود استفاده شود و در حال حاضر هندلینگ يا خدمات فرودگاهي از طریق اتوبوس مسافران را انتقال می‌دهند.

وی افزود: در حال حاضر پرواز برنامه اي به خارج از كشور نداریم و اگر هم باشد گردشگری و فصلی است و ما در حال برنامه‌ریزی هستیم که پرواز به سمت دبی بگذاریم و پروازهای خارجی را بیشتر برقرار کنیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/