امروز دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
15:00:45 - یکشنبه 29 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عاون اول قوه قضائیه: گاهی عامل نفوذی همانند عمروعاص است؛ آیا ما امروز عمروعاص نداریم؟
ایرساگیل: حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در نشست «بررسی ابعاد حقوقی نفوذ در عرصه اقتصاد سیاسی» گفت:تا حق هست باطل با آن سر ستیز و مبارزه دارد.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       به گزارش ایرساگیل، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در نشست تخصصی بررسی ابعاد حقوقی نفوذ در عرصه اقتصاد سیاسی افزود: نبرد حق و باطل […]

ایرساگیل: حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای در نشست «بررسی ابعاد حقوقی نفوذ در عرصه اقتصاد سیاسی» گفت:تا حق هست باطل با آن سر ستیز و مبارزه دارد.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      به گزارش ایرساگیل، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در نشست تخصصی بررسی ابعاد حقوقی نفوذ در عرصه اقتصاد سیاسی افزود: نبرد حق و باطل همیشه بوده و هست و باطل همیشه با حق در ستیز است.
وی گفت: امروز همه می دانیم که بالاترین طاغوت و شیطان اعظم با نظام برحق جمهوری اسلامی ایران به صورت جدی سر ستیز دارد و اگر کسی نبیند کور نیست بلکه نمی خواهد ببیند.
محسنی اژه ای تصریح کرد: امروز امریکا و انگلیس دشمن سرسخت نطام جمهوری اسلامی ایران است.
وی گفت: اقدام جنگ سخت در طول سالهای طولانی، اقدام به جنگ داخلی و ترورها و امروز تحریم ها و هرگز دست بردار نخواهند بود و هدف چیزی جز نابودی حق نیست.
معاون اول قوه قضاییه با اشاره به جایگاه نظام جمهوری اسلامی افزود: این پرچمی که  در ایران برافراشته شده، حرف جدیدی را عرضه کرده که شعارهای حقوق بشری دشمنان را بی رنگ کرده است.
وی تاکید کرد: دشمنان عقیده دارند همانطوری که در طول این 4 دهه، ایران دلها را جذب کرده و توجه بخشی از جهان را به خود جلب کرده باید مقابل این حرکت گرفته شود.
سخنگوی دستگاه قضا با بیان اینکه استراتژی دشمن در هر جنگی تفاوت دارد گفت: دشمن در جنگ سخت و نرم نفوذ وجود دارد اما مهم این است که نفوذ از کدام ناحیه و با چه اهدافی انجام می شود؟ انگلیس و امریکا برای نفوذ به کشورمان تلاش می کنند  و این تلاش در زمان جنگ سخت، جنگ نرم و یا ترکیبی بارها دیده شده است.
وی گفت: اما چه کسی را به عنوان عامل نفوذی انتخاب می کنند؟ یک تبعه خودشان یا یک نیرو از داخل کشورمان؟ از چه شیوه ای استفاده می کند که مشخص نباشد؟ اگر تلاش و روشنگری ما نباشد نفوذ اثر خواهد داشت.
محسنی اژه ای افزود: اول عامل نفوذ را بشناسیم، دوم شگردها را کشف کنیم. شاید زمانی عامل نفوذی عمروعاص باشد که امروز هم حتما داریم. اما عمروعاص چگونه تاثیر می گذارد و مسایل را اجرا می کند؟ اما ما نفوذی ناپیدا هم داریم و در جنگ های سخت عمدتا از عوامل خودشان استفاده و سعی می کنند نقاط آسیب پذیر را پیدا و به اتاق فرمان جنگ سخت اطلاع بدهند.
وی گفت: اما در جنگ نرم عمدتا نیاز به دادن اطلاعات دارد نه اطلاعات گرفتن؛ بلکه باید فرمان بگیرد از اتاق اصلی و آن منویات را با زبان قابل پذیرش در نقطه هدف بیان و ترویج کند. اما چه کسی می تواند این نقش را ایفا کند؟ فردی باید باشد از جنس ما و خودمان که بتواند در جایگاهی قرار بگیرد که منویاتش را با قلمی ارائه کند که مخاطب داشته باشد.
محسنی اژه ای گفت: اگر یک انگلیسی با زبان انگلیسی حرف بزند کسی نمی پذیرد اما باید از نیرویی استفاده شود که در مجامع مختلف ما حضور داشته باشد و با ادبیات و ضرب المثل های خودمان صحبت کند.
وی افزود: ما در مرحله جنگ نرم هستیم و باید مراقب وسوسه خناسان و نفوذی ها باشیم.
معاون اول دستگاه قضا تصریح کرد: برخی با نفوذ به دستگاه های حکومای حتی با عنوان مسئول دفتر بارها افکار منفی را به مسئولان تزریق می کنند.
محسنی اژه ای ادامه داد: نفوذی که در جنگ نرم و پنهان انجام می شود نیازی به دادن اطلاعات ندارد بلکه اخباری را تولید می کند که جامعه درگیر تشویش، افتراق و جریان دو قطبی شود.
وی تصریح کرد: یکی از کارهای اصلی نفوذی ها این است که ما را به خودمان مشغول کنند که از مسایل اصلی غافل شویم و برای این مساله هرازگاهی پرونده های مختلف اقتصادی و …را مطرح می کنند.
محسنی ازه ای تاکید کرد: خطر این نفوذ از آنکه می آید اطلاعات جمع آوری کند بیشتر است چون فرد نفوذی در کنار رییس است و در همه ابعاد امنیت دارد و اینجاست که کار امنیت و قضایی دشوارتر می شود.
وی افزود: باید بتوانیم چهره این نفوذ را مشخص کنیم، نفوذی خودی از خلاء ها و رخنه ها استفاده می کند و حتی از گزینش ها هم به راحتی عبور می کند و سعی می کند چهره خودش را تا حد ممکن با موقعیت و محل کارش تطبیق بدهد.
معاون اول قوه قضاییه تاکید کرد: نفوذی خودش را منطبق می کند و وظیفه مهم ما این است که رخنه هایی که ممکن است نفوذی ها از آن استفاده کنند شناسایی شود.
وی افزود: رخنه های بیشماری در اثر طمع ایجاد می شود  که باید مراقب این رخنه ها باشیم. یکی از مسایل گاهی وقت ها بی اطلاعی و کم اطلاعی افراد است.
محسنی اژه ای با بیان اینکه یکی از مشکلات ما فرزندان مسئولان هستند که به خیلی از مسایل توجه ندارند تصریح کرد: گاهی به خاطر جهل، طمع و یا حتی شهوت مسیر زندگی انها عوض می شود و ضربات زیادی به نظام وارد می شود و این منفذها را بشناسیم. راه نفوذ را ببندیم و خلاء ها را بشناسیم.
وی گفت: بررسی کنیم و ببینیم چه کسانی به خاطر شهوت گرفتار شدند و خانواده انها صدمه خوردند و به حیثیت خانوادگی انها لطمه وارد شد.
معاون اول دستگاه قضا افزود: افرادی بودند که در زمان جنگ چه خیانت ها نکردند، مثلا فردی پزشک غیرمسلمان بود که تلاش کرد به جبهه برسد و البته از شرایط موجود این جبهه برای جلب اعتماد استفاده کرد و سالها بعد اقدامی کرده بود که درباره ان دستگیر شده بود اما بعدها متوجه شدیم جاسوس بوده است.
وی درباره شیوه برخورد با نفوذی های خودی تصریح کرد: اول باید ببینیم قرآن درباره برخورد با این نفوذ چه نسخه ای دارد و چطور می توانیم این نسخه را تبدیل به قانون کنیم.
محسنی اژه ای گفت: ببینیم قران درباره منافقین چه می گوید تا ببینیم منافقین زمان ما چه کسانی هستند؟ یکی از چهره های نفاق این است که برخی درباره رسول خدا صحبت می کنند و خودشان نقطه مقابل رسول الله می ایستند و نکته دیگر اینکه شیطان را از منظر قران بشناسیم.
وی با اشاره به جاسوسی در روند مذاکرات هسته ای افزود: فردی بود که راهنمایی می کرد به طرف مقابل که اگر می خواهند پیروز شوند از چه نقاطی استفاده کنند، طرف دستگیر شد و بنده گفتم در پرونده، اتهام جاسوسی تفهیم نکنید بلکه بنویسید ارائه اطلاعات به بیگانه.چون بعدها برخی ادعا می کنند این عمل جاسوسی نیست.
محسنی اژه ای گفت: هنوز برخی به راحتی از کنار فتنه بزرگ سال 88 به راحتی عبور می کنند و بالاترین گناه و جرم را کم و ناچیز تلقی می کنند.
معاون اول قوه قصاییه تاکید کرد: نظام با این افراد با سعه صدر برخورد کرد./خبر گزاری واحد خبر

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/