امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
۲۰:۲۲:۱۶ - دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شیرزاد: نمایندگان مجلس در کار شورا تداخل نکند/شورا شهردار را رصد میکند/رمضانپور :شهردار مد نظر من نبود
ایرساگیل:چهلمین جلسه شوراي شهر رشت با تلاوت آياتي چند از کلام‌الله مجيد توسط ساعد اصلاني و سرود ملي در عمارت حاج ميرزا خليل رفيع آغاز شد.

به گزارش ایرساگیل،چهلمین جلسه شوراي شهر رشت با تلاوت آياتي چند از کلام‌الله مجيد توسط ساعد اصلاني و سرود ملي در عمارت حاج ميرزا خليل رفيع آغاز شد.

در ابتدا حجت جذب با گله از شهردار رشت به این موضوع که کارگران قشر مهمی از جامعه هستند، پرداخت و اذعان داشت: انتظار ما این بود که شهرداری برای قدردانی از کارگران این مجموعه بزرگ، این روز را گران شمارد.

وی بابیان اینکه بازاریان از ‌وضعیت درآمدی خویش ناراضی هستند گفت: حداقل انتظار این بود که در یکی از محورهای پیاده راه تردد خودروها جریان پیدا کند.

در ادامه نوبت به محمدحسن علیپور  رسید که به نشانه اعتراض با لباس پاکبانی در جلسه حاضر شده است، ناطقین توسط علیپور اعلام گردید.

رضا رسولی به عنوان نخستین ناطق جلسه، هفته معلم را تبریک گفت و به بیان بخشی از نواقص سیستم آموزشی پرداخت.

وی با بیان اینکه معلمان با وجود تمام نواقصی که در سیستم آموزشی ‌وجود دارد؛ همان پروانه‌هایی هستند که دور شمع می‌چرخند و می‌سوزند عنوان داشت: امروز بعد از دو هفته بازدیدی از کوچه‌های قدیمی شهر داشتم، می‌خواهم به این مسائل اشاره‌ای کنم که ما نمی‌توانیم توسعه را اینگونه پیش ببریم.

رسولی با اشاره به اینکه وقتی که نتایج توسعه برای مردم محسوس نباشد، مردم از نوع زندگی خود راضی نخواهند بود بیان داشت: توسعه باید ارتباط‌های معنایی با رخدادهای شهر داشته باد.

وی افزود: ما سال ۹۵ یک پارک را در نخودچر افتتاح کردیم و یکی از افراد آن محله به من ‌گفت: این حرکات خیلی خوب است، اما ای کاش بچه من سر کار می رفت و اقتصاد خانواده می چرخید.

رسولی با بیان اینکه دربازدید از بافت قدیمی مرکز شهر متوجه شدم که این بافت برای سکونت واقعاً غیرقابل سکونت شده اند گفت: اکثر بناهایی که مورد بازدید من قرار گرفتند در انتظار این هستند که در طرح تفضیلی جدید مورد گسستگی قرار بگیرند، همان طور که سال‌ها طول کشید که خیابان مطهری، مطهری شود.

وی با اشاره به اینکه این روش و سمت‌وسو اصلاً درست نیست اظهار داشت: درست نیست که با این شدت پل‌های غیر هم‌سطح بزنیم و راه باز کنیم.

رسولی با بیان اینکه نهایتاً ۲۵‎٪ از جامعه ما می‌توانند از این امکانات جدید شهری استفاده کنند و عملاً ۷۵‎٪ دیگر از جامعه شهری ما نادیده گرفته می‌شود گفت: در یزد بافت‌های قدیمی و تاریخی را شناخته‌اند و در حال بهره‌وری از تاریخ شهرشان هستند اما ما هنوز درگیر مدل‌سازی سیستم ترافیکی شهرمان هستیم و تاریخ خودمان را به سمت نابودی سوق می‌دهیم.

وی با اشاره به اینکه به سمت تاریخ برگردیم و به صدای غژغژ دوچرخه‌ها گوش فرادهیم بیان داشت: امیدوارم همکارانم این اطمینان را به من داشته باشند تا به عنوان نماینده کوچکی از این شهر در این بافت زیبا تحقیقاتی انجام دهم زیرا من به این شهر هستم و نمی‌خواهم تاریخم نابود شود.

 جلال‌الدین محمد شکریه به عنوان ناطق دوم شروع پیرامون مشکلات بازار صحبت کرد و گفت: امروز اگر من در رابطه با بازار در جلسات شورا صحبت کردم هدفم این نبود است که اقتصاد شهر فلج شود.

وی با بیان اینکه آن چیزی که مصوبه شورای وقت بوده است امروز اجرا نمی شود عنوان داشت: من از بازاریان تشکر می‌کنم که با صبر خودشان به ما کمک می‌کنند تا مشکل عظیم این شهر را حل کنیم.

شکریه با اشاره به اینکه امروزه ارزش سرقفلی در بازار رشت از محلات این شهر کمتر شده است گفت: از همگان می‌خواهم تا به ما در حل این معضل کمک کنند.

محمدحسن علیپور به عنوان ناطق سوم جلسه اذعان داشت: خوشحالم که از قشر کارگری نماینده مردم در ‌پارلمان شهری شده ام.

وی با بیان اینکه آقای نصرتی به دلیل ضعف مدیریتی جنابعالی جشن روز کارگر لغو شد و من از شما ناراضی هستم عنوان داشت: و باید مزد کار نیروهای قراردادی شهرداری به موقع پرداخت شود.

علیپور سپس به تدوین اساسنامه پرداخت به رسانه‌ها پرداخت و خاطر نشان کرد: خبرنگاری و عکاسی خبری از سخت ترین و پاک‌ترین مشاغل جهان است و چرا خبرنگار و عکاس شهرداری که با ما قرارداد دارند باید با مشکل دریافت وجه، حق الزحمه خود روبرو باشند.

فاطمه شیرزاد به عنوان ناطق چهارم جلسه سخنان خویش را با تبریک ایام پیش رو آغاز کرد و گفت: من با توجه به ‌وعده‌های دکتر نصرتی در خصوص افزایش کیفیت آسفالت از ایشان گله مندم و هنوز در شهر رشت شاهد کیفیت پایین آسفالت هستیم و به وضعیت مطلوب نرسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه زمان شهرشناسی آقای شهردار به اتمام رسیده است افزود: انتظار ما از شهردار این است که اکنون با گذشت حدود یک سال از انتصاب ایشان، پروژه های عمرانی باقی مانده اتمام یابد و شاهد آغاز پروژه های عمرانی جدید باشیم.

شیرزاد با اشاره به اینکه شاهد افزایش تعداد مشاوران حوضه شهردارهستیم اما هیچ خروجی خوبی در این حوضه شاهد نیستیم اظهار داشت: امیدوارم آقای شهردار در انتصابات خویش به جلسات شبانه خارج از شهرشان امتناع نورزند و مدبرانه تصمیم گیری کنند.

وی با بیان اینکه ما اعضای شورا کاملاً شهردار را رصد می‌کنیم گفت: از نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی، خواهانیم به کارهای مربوط به حوضه خودشان رسیدگی کنند و اداره شهر را به شورای شهر بسپارند.

 احمد رمضانپور با اشاره به هفته معلم به‌عنوان آخرین ناطق جلسه خاطر نشان کرد: من متأسفم که با وضعیت نابهنجار اقتصادی که وجود دارد معلمین ما بعد از بازنشستگی مجبور می‌شوند به رانندگی در آژانس‌ها و تاکسی‌ها روی بیاورند و هرگز نمی‌توانند بازنشستگی را به معنای واقعی لمس کنند.

 پس از خروج فاطمه شیرزاد، احمد رمضانپور و حاجی پور جلسه از رسمیت افتاد اما ادامه یافت.

نامه‌ای رسیده به شورای شهر از سازمان عمران قرائت شد و برای رأی‌گیری در خصوص دو فوریت این لایحه اعضای شورا منتظر رسمی شدن ماندند.

کیوان محمدی و همکارانش به عنوان مهمان وارد صحن شدند اما هنوز خبری از اعضای غایب نیست.

با ورود احمد رمضانپور جلسه به رسمیت بازگشت.

 لایحه دوفوریتی برداشت شن و ماسه از بستر سپیدرود که توسط سازمان عمران برای اخذ مجوز های لازم به شورا آمده بود تصویب شد.

محمدحسن عاقل منش به عنوان موافق دوفوریت احداث خانه های سنتی برای رونق گردشگری در رشت شروع به صحبت کرد.

وی گفت: ما شهرداری را ملزم خواهیم کرد که در چهار ورودی شهر رشت کمپینگ هایی را احداث کند تا بتوانیم تا رسیدن به تابستان شاهد رونق کردشگری شهر باشیم.

فرمانداری با مصوبات جلسه ۳۷شورای شهر رشت مخالفت کرد و حجت جذب به شرح دادن برخی از موضوعات مورد اعتراض توسط شهرداری پرداخت و با صلواتی ریاست جلسه به امیرحسین علوی تحویل داده شد.

 امیرحسین علوی با خوش‌آمد گویی به میهمانان گفت: در جلسه‌ای که با دکتر نوبخت داشتیم ایشان تأکید داشتند که موضوعات شهری را با مدیریت برنامه‌وبودجه استان در میان بگذاریم.

وی بابیان مسائل و‌ معضلات شهر رشت عنوان داشت: تمام این مسائل دست‌به‌دست هم دادند تا امروز میزبان مدیران سازمان برنامه‌وبودجه استان باشیم.

علوی افزود: ما برای به ثمر رساندن اهدافمان در رشت نیاز به مساعدت تمامی دستگاه‌ها علی‌الخصوص سازمان برنامه‌ بودجه برای تأمین مالی اهدافمان داریم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/