امروز یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
14:13:34 - چهارشنبه 14 فوریه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهردار رشت در دیدار با پیمانکاران بومی عنوان کرد: می‌خواهیم شهرداری معتبر و آبرومند باشد تا حضور سرمایه‌گذاران تداوم یابد
ایرساگیل: شهردار رشت گفت: می‌خواهیم شهرداری آبرو داشته باشد و همکاری ما کوتاه مدت نباشد تا شهرداری بتواند ۶ ماه و ۲ سال دیگر نیز با شما پیمانکاران کار کند و مسلماً شما نیز تنها در صورتی حاضر به همکاری با شهرداری هستید که آینده روشنی وجود داشته باشد. به گزارش ایرساگیل، شهردار رشت در این […]

ایرساگیل: شهردار رشت گفت: می‌خواهیم شهرداری آبرو داشته باشد و همکاری ما کوتاه مدت نباشد تا شهرداری بتواند ۶ ماه و ۲ سال دیگر نیز با شما پیمانکاران کار کند و مسلماً شما نیز تنها در صورتی حاضر به همکاری با شهرداری هستید که آینده روشنی وجود داشته باشد.

به گزارش ایرساگیل، شهردار رشت در این جلسه بر برنامه ریزی برای مدیریت اجرای پروژه های اثرگذار تاکید کرد و اظهار داشت: باید طوری عمل کنیم تا شهروند و گردشگر تغییرات را احساس کنند.

مسعود نصرتی با بیان اینکه سرمایه گذار برای اجرای پروژه ها زمانی به شهر ورود می کند که زیرساختها فراهم باشد افزود: برای ورود سرمایه گذار در بخش رودخانه های شهر باید ابتدا حاکمیت، بخشی از مشکلات زیست محیطی را حل کند.

در گذشته قراردادهای عمرانی بدون پشتوانه مالی بسته شد
شهردار رشت با تاکید بر نیاز ورود سرمایه گذاران و پیمانکاران در بخش های مختلف گفت: مذاکرات با دستگاهها و بخش های مختلف برای تسریع فعالیتهای سرمایه گذاران انجام می شود.

مسعود نصرتی با بیان اینکه ما آمادگی کامل داریم و منتظر ایده ها و همراهی سرمایه گذاران هستیم خاطرنشان کرد: اگر همدلی و مذاکره را پیش بگیریم سرمایه گذار در استان گیلان کم نیست و می شود کارهای خوبی انجام داد.

شهردار رشت خاطرنشان کرد: سعی ما این است که در حد توان پروژه ها را تعریف کنیم و توانمندی تامین مالی شهرداری رشت را بسنجیم.

نصرتی افزود: نگاه شهرداری رشت رو به گذشته نیست و همه مسائل با نگاه به آینده است هرچند گذشته را نمی شود کتمان کرد.

شهردار رشت خاطر نشان کرد: در گذشته قراردادهای عمرانی بدون پشتوانه مالی بسته شد و این خود باعث نارضایتی مردم و پیمانکاران و شهرداری شد ما نمی خواهیم تنها قرارداد منعقد شود و به دنبال انجام کار هستیم .

می خواهیم شهرداری معتبر و آبرومند باشد تا حضور سرمایه گذاران تداوم یابد

وی تصریح کرد: می خواهیم شهرداری آبرو داشته باشد و همکاری ما کوتاه مدت نباشد تا شهرداری بتواند ۶ ماه و ۲ سال دیگر نیز با شما پیمانکاران کار کند و مسلماً شما نیز تنها در صورتی حاضر به همکاری با شهرداری هستید که آینده روشنی وجود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید شفاف عمل کنیم افزود: بدهکاری شهرداری باید به حدی باشد که بتوان آن را تحمل و برای آن برنامه ریزی کرد و ما می خواهیم با شما صادقانه کار کنیم تا شهرداری رشت پیش شما معتبر باشد و ما نیز بتوانیم از ظرفیت پیمانکاران و سرمایه گذاران استفاده کنیم.

شهردار رشت با تاکید بر اینکه باید شرایط را پذیرفت گفت: باید روش برای کار تعریف کرد و مسالمت آمیز حرکت کرد تا این چرخ بچرخد و مردم منتظر تسریع روند اجرای پروژه ها هستند و با حرف زدن کاری پیش نمی رود.

نصرتی افزود: اگر پروژه ای زمین گیر شود ما بدهکار اجتماعی می شویم؛ گاهی به مدیران شهرداری می گویم من با احساس تعلق سازمانی به شهرداری کارها را پیش می برم و برایم مهم است که از بیرون چطور به شهرداری نگاه می کنند. اینکه به شهرداری نگاه خوبی نباشد شایسته نیست و باید اعتماد وجود داشته باشد و برای شکستن این سد باید راهکارهایی ایجاد شود.

وی تاکید کرد: گیلان ویژگی های بسیاری دارد و اگر سرمایه گذار وارد شهر نشود حتما یک جای کار می لنگد و نیاز به بررسی است.

برای پرداخت بدهی ها به پیمانکاران ساز و کاری تعریف شده است

شهردار رشت تصریح کرد: برای پرداخت بدهی ها به پیمانکاران ساز و کاری تعریف شده است و مطالبات پیمانکاران ساماندهی می شود و به دنبال این هستیم که از همه ظرفیت سرمایه گذاران بهره مند شویم.

وی گفت: باید کارها با برنامه و کارشناسی شده پیش رود و رودخانه های رشت اگر در طرح جامع ۴۰ سال پیش شهر به خوبی دیده می شد امروز مشکل فاضلاب نداشت.

نصرتی افزود: می شود پروژه های مناسب برای حاشیه رودخانه ها تعریف کرد و مردم و بازاریان را سهام دار کرد. ‌راهکار بسیار است و نیاز به مشارکت و همدلی به دور از اختلاف سلیقه ها بود. در ادامه جلسه رسولی رئیس کمیسیون عمرانی شورای اسلامی شهر ضمن تشکر از شهردار محترم و حضور شرکتهای برتر استان اعلام کردند حضور پتانسیل‌های استان در شرایط فعلی بسیار ارزشمند است .

با توجه به روشهای تأمین که شهرداری در برنامه کاری خود دارد و عشق و علاقه ای که در حضار و دیگر شرکتهای موجود در استان دیده میشود اتفاقات خوبی می توان در این شهر رقم زد . ایشان ضمن تأکید بر اجرای پروژه های دارای اولویت و تقویت چرخه اقتصادی شهر از شهردار درخواست نمود که قراردادهای جاری شهرداری به ثبات رسیده ، تعیین تکلیف شود و ساختار بومی استان توانایی اجرای پروزه های شهری را دارد.
در این جلسه پیمانکاران حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

مشخص شدن پروژه های مدنظر شهرداری و منابع آنها، ارائه راهکارهایی برای پرداخت بدهی های گذشته، رفع معارض پروژه ها قبل از اجرا، تعیین تکلیف پروژه های مسکوت و نحوه پرداخت ها در پیمانها و قراردادهای جدید از جمله مواردی بود که پیمانکاران در این جلسه مطرح کردند.

در ادامه این جلسه در مورد نحوه همکاری و روشهای سرمایه گذاری برای پاکسازی و جمع آوری فاضلاب رودخانه های رشت بحث و گفتگو شد.

رضا رسولی رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی رشت و مریم گل احضار رییس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری رشت میر غفاری مدیر کنترل و نظارت بر پروژ های عمرانی جمعی از مدیران عامل و نمایندگان شرکت های رتبه برتر امور عمرانی استان گیلان حاضر در این جلسه بودند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/