امروز چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
11:20:50 - چهارشنبه 15 آگوست 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دبیر شورای پدافند غیرعامل گیلان:
شبکه‌های اجتماعی به یک نوع تهدید تبدیل‌شده است
ایرساگیل: دبیر شورای پدافند غیرعامل استان با تأکید بر توجه به تهدیدات حوزه‌های مختلف اذعان داشت: باید در همه حوزه‌ها به تهدیدها توجه کرد و آن‌ها را جدی گرفت به‌عنوان‌مثال شبکه‌های اجتماعی که به یک تهدید تبدیل‌شده است، هرچند بی‌نیاز از آن‌ها نیستیم ولی در کنار فرصت‌هایی که ایجاد می‌کنند باید به تهدیدات آن‌ها هم توجه کرد.

به گزارش ایرساگیل،امیر محمد پور دبیر شورای پدافند غیرعامل گیلان، رحیم حیدری فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه و جمعی از روسای ادارات و نهادهای شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در ابتدا دبیر شورای پدافند غیرعامل استان گیلان ضمن گرامیداشت هفته خبرنگار بیان کرد: رسانه‌ها از گذشته تاکنون پیام‌آور ایده‌ها، اندیشه‌های نو، ارزش‌ها، هنجارها و رفتارها بوده‌اند، با فراگیر و عامه‌پسند شدن رسانه‌هایی از قبیل تلویزیون؛ شبکه‌های اجتماعی و اینترنت رسانه‌ها به‌عنوان عضو بیگانه پذیرفته‌شده هر خانواده درآمدند.

رسانه‌ها پل ارتباطی و وسیله تسلط بر افکار، اراده و احساسات بشر هستند

محمد پور با اشاره به ارتباط رسانه‌ها با مخاطبان افزود: رسانه‌ها به مخاطبان خود می‌گویند به چه و چگونه بیاندیشند و از این طریق بدون هیچ مانعی بر افکار عمومی، سلایق فردی و اجتماعی و رفتارهای فرد و جامعه تأثیر می‌گذارند همچنین رسانه‌ها پل ارتباطی و بلکه وسیله تسلط بر افکار، اراده و احساسات بشر دوران معاصر به شمار می‌آیند و این ویژگی رسانه‌ها سبب شده در جهان امروز قدرت برتر از آن‌کسانی باشد که توان مدیریت بهتر و کارآمدتری در تولید محتوای رسانه‌ها داشته باشند.

دشمن‌شناسی رمز پایداری در برابر تهدیدات هست

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان اظهار کرد: برای قدم گذاشتن در مسیر درست، نیاز به شناخت کامل دشمن است و اگر دشمن تاکنون نتوانسته انقلاب اسلامی ایران را شکست دهد به دلیل مدیریت حرکتی امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی و اصولی است که انقلاب بر پایه آن‌ها بنیان شده است.

سرپرست اداره کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان دلایل شکست نهضت‌های قبل از انقلاب را عنوان کرد و گفت: عدم توجه و شناخت دشمن و به حاشیه راندن علما از عوامل شکست نهضت‌های قبل از انقلاب اسلامی است که برای مثال از علل شکست نهضت ملی شدن صنعت نفت، اعتماد و پناه بردن دکتر مصدق به آمریکایی‌ها و ایجاد اختلاف و تفرقه بین دکتر مصدق و آیت‌الله کاشانی توسط انگلیسی‌ها بود، لذا دشمن‌شناسی یکی از عوامل بسیار مهم در به نتیجه رسیدن نهضت‌ها است.

شبکه‌های اجتماعی به یک نوع تهدید تبدیل‌شده است

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان با تأکید بر توجه به تهدیدات حوزه‌های مختلف اذعان داشت: باید در همه حوزه‌ها به تهدیدها توجه کرد و آن‌ها را جدی گرفت به‌عنوان‌مثال شبکه‌های اجتماعی که به یک تهدید تبدیل‌شده است، هرچند بی‌نیاز از آن‌ها نیستیم ولی در کنار فرصت‌هایی که ایجاد می‌کنند باید به تهدیدات آن‌ها هم توجه کرد.

تحریم، یکی از طیف‌های تهدید دشمن علیه کشورمان است

محمد پور تصریح کرد: هجمه‌های فرهنگی، سیاسی، حملات زیستی، هسته‌ای، شیمیایی و تحریم‌ها به‌عنوان طیف‌های مختلف تهدید دشمن علیه کشور است، همچنین امروز حتی از علم ژنتیک برای برخورد با جهان اسلام بهره‌برداری می‌شود، البته در بعد نیروهای مسلح مشکلی نداریم و از سایت‌های موشکی بسیار قوی برخوردار هستیم که می‌توانیم مقابل تهدیدات و دشمنان بایستیم اما در بخش‌های نرم یعنی فرهنگی و اجتماعی نیاز به هوشیاری داریم.

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان با اشاره به اینکه در پدافند غیرعامل مستلزم به‌کارگیری از جنگ‌افزار نبوده، اظهار داشت: پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی اطلاق می‌گردد که مستلزم به‌کارگیری جنگ‌افزار نبوده و با اجرای آن می‌توان از وارد شدن خسارات مالی و تجهیزات و تأسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری نموده و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

پدافند غیرعامل یکی از شاخص‌های اصلی توسعه پایدار محسوب می‌شود

محمد پور پدافند غیرعامل را یکی از شاخص‌های اصلی توسعه پایدار نام برد و گفت: با تأکید بر اینکه مباحث پدافند غیرعامل از نیازهای ضروری در جامعه امروز است شایسته است با آموزش و فرهنگ‌سازی مناسب مردم نیز با الزامات پدافند غیرعامل بیشتر از گذشته آشنا شوند و در اجرای سیاست‌های این حوزه مشارکت فعال داشته باشند زیرا عرصه‌ای که مردم در آن خودشان همکاری داشته باشند، موفقیت در آن حوزه بیشتر خواهد بود.
در ادامه رئیس شورای پدافند غیرعامل شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به تهدیدات پیش روی بشر اذعان داشت: بر اساس تهدیداتی که متوجه بشر است در مقابل هر آفندی می‌توان واکنش نشان داد که ازجمله مقابله‌ها یکی پدافند عامل و دیگری غیرعامل محسوب می‌شوند.

رسانه‌ها رکن اصلی پدافند غیرعامل هستند

فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه رسانه‌ها را رکن اصلی پدافند غیرعامل نامید و گفت: رسانه‌های غربی جمهوری اسلامی را همواره به ناتوانی خطاب می‌کنند تا از این طریق به خواسته‌های اقتصادی و اجتماعی خود برسند و جامعه را دچار مشکل سازند.

امروزه آمادگی در برابر هجوم رسانه‌های غربی یک نوع پدافند غیرعامل است

رئیس شورای پدافند غیرعامل شهرستان آستانه‌اشرفیه خاطرنشان کرد: امروزه آمادگی در برابر هجوم رسانه‌های غربی یک نوع پدافند غیرعامل است که باید با نزدیک کردن مردم به حاکمیت میزان تأثیرگذاری رسانه‌های غربی بر مردم را صفر کرده و در این راه رسانه‌ها می‌توانند موفق عمل کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/