امروز جمعه ۱۵ آذر ۱۳۹۸
۱۳:۳۱:۳۶ - دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سنگینی بار پروژه‌های نیمه‌تمام در رشت
ایرساگیل: تأخیر در زمان بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی و بزرگ رشت بار سنگینی را به این شهر تحمیل کرده است. به گزارش ایرساگیل، هر ساله در دفترچه بودجه شهرداری رشت اجرای تعدادی پروژه عمرانی گنجانده می‌شود که با رأی اعضای شورای شهر مصوب و قابلیت اجرایی پیدا می‌کند. برخی از پروژه‌های عمرانی رشت مربوط به […]

ایرساگیل: تأخیر در زمان بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی و بزرگ رشت بار سنگینی را به این شهر تحمیل کرده است.

به گزارش ایرساگیل، هر ساله در دفترچه بودجه شهرداری رشت اجرای تعدادی پروژه عمرانی گنجانده می‌شود که با رأی اعضای شورای شهر مصوب و قابلیت اجرایی پیدا می‌کند.

برخی از پروژه‌های عمرانی رشت مربوط به سال‌های گذشته است که مدت اتمام و بهره‌برداری از آنها نیازمند پروسه زمانی دو تا سه ساله بوده و هر پروژه عمرانی قبل از تصویب و اجرایی شدن توسط کارشناسان شهرداری مورد بررسی قرار می‌گیرد و مدت زمان اجرا و بهره‌برداری از آن مشخص می‌شود.

روند اجرا و بهره‌برداری برخی پروژه‌های شهر رشت با تأخیر مواجه شده که این موضوع در تعدادی از آنها مانندBRT و زیرگذر شهید رجایی رشت، پل مکانیزه و… به بالغ بر یک سال طول کشیده است.

تأخیر در اجرا و اتمام پروژه‌های شهرداری رشت با توجه به تورم حاکم موجب تحمیل هزینه‌های هنگفت به بیت‌المال می‌شود.

*احداث 16 پل مکانیزه رشت

عضو شورای اسلامی شهر رشت درباره وضعیت پروژه‌های عمرانی این شهر اظهار کرد: به منظور سهولت در عبور و مرور و جلوگیری از بروز حوادث رانندگی در رشت احداث 16 پل مکانیزه در صحن شورا مصوب و در دستور کار شهرداری این شهر قرار گرفت.

محمدحسین واثق‌کارگرنیا افزود: قرار است پل‌های مکانیزه مذکور در محلاتی از جمله آج‌بیشه، میدان مدرس، فلکه گاز، بعد از بیمارستان قائم (عج)، بلوار قلی‌پور و … احداث شود.

وی با بیان اینکه عملیات احداث پل‌ها از ابتدای سال 94 آغاز شد، گفت: پیمانکار پروژه‌های مذکور متعهد شده بود که در صورت تحویل زمین و رفع موانع حداکثر تاپایان سال 94 تمام پل‌ها را به بهره‌برداری برساند.

عضو شورای اسلامی شهر رشت، هزینه احداث هر پل مکانیزه را 600 میلیون تومان عنوان کرد و یادآور شد: تاکنون 2 میلیارد تومان برای جابه‌جایی تاسیسات برق و … هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون دو پل مکانیزه رشت افتتاح شده است، خاطرنشان کرد: زیربنای 10  پل دیگر آماده شده و احتمالاً تا دو ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسند.

واثق‌کارگرنیا بقیه پل‌های مکانیزه رشت را دارای مشکلات زیرساختی دانست و یادآور شد: معاون عمرانی شهرداری رشت به همراه پیمانکار پروژه به دنبال برطرف کردن موانع موجود هستند.

*تأخیر یک ساله در بهره‌برداری از پروژه زیرگذر شهید رجایی رشت

وی زیرگذر شهید رجایی رشت را یکی دیگر از پروژه‌های شهرداری رشت عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه مدت زمان اعلام شده به منظور افتتاح این پروژه به اتمام رسیده، اما هنوز مورد بهره‌برداری قرار نگرفته است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اعتبار درنظر گرفته شده برای پروژه زیرگذر شهید رجایی این شهر، خاطرنشان کرد: هزینه احداث پروژه زیرگذر شهید رجایی رشت 6 میلیارد و 500 میلیون تومان برآورد شده است.

وی با تصریح بر اینکه قرار بود پروژه زیرگذر شهید‌ رجایی رشت خرداد ماه سال 94 افتتاح شود، خاطرنشان کرد: تاکنون این موضوع محقق نشده است.

واثق‌کارگرنیا به دلایل تأخیر در بهره‌برداری از پروژه زیرگذر شهید رجایی رشت اشاره کرد و یادآور شد: وجود تاسیسات زیرزمینی آب و برق و گاز موجب کندی در اجرای عملیات اجرایی پروژه شده است.

وی اشتباه محاسباتی کارشناسان شهرداری در شناسایی نقاط دارای تاسیسات زیرساختی را از دیگر دلایل تاخیر در افتتاح پروژه‌های زیرگذر شهید رجایی رشت عنوان کرد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه حدود یک میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه جابه‌جایی تاسیسات پروژه مذکور است، اظهار کرد: این مبلغ باید توسط شهرداری رشت پرداخت شود.

*خطوط BRT رشت

وی راه‌اندازی خطوط ویژه BRT رشت را از دیگر پروژه‌هایی دانست که قرار بود قبل از پایان سال 94 به بهره‌برداری برسد، اما این موضوع تحقق نیافت.

واثق‌کارگرنیا افزود: در زمستان سال گذشته عملیات اجرایی راه‌اندازی خطوط ویژه BRT به اتمام رسید و در مجموع یک‌میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه به همراه داشت.

وی با اشاره به خرید اتوبوس‌های جدید برای خطوط ویژه BRT رشت، تصریح کرد: مبلغ 10 میلیارد و 800 میلیون تومان برای خرید اتوبوس‌های این خط هزینه و تاکنون 4 میلیارد تومان صرف آن شد.

به گفته این مسؤول، تا زمانی که تمام مبلغ به حساب شرکت فروشنده اتوبوس‌ها واریز نشود، اسناد مربوط به شماره‌گذاری اتوبوس‌ها در اختیار شهرداری رشت قرار نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه شهردار رشت برای پرداخت بقیه مبلغ لایحه دریافت وام از بانک شهر را به صحن شورا ارسال کرده است، خاطرنشان کرد: بنده اعتقاد دارم شهردار این لایحه را باید کمی زودتر به صحن شورا ارسال می‌کرد تا اقدام‌های لازم انجام می‌شد.

واثق‌کارگرنیا یادآور شد: با توجه به مصوبه سه هفته قبل در شورای اسلامی و موافقت با دریافت وام از بانک شهر، طی دو هفته آینده بقیه طلب شرکت پرداخت مذکور پرداخت و به‌زودی خطوط BRT در رشت افتتاح می‌شود.

 پل شهید اسماعیل‌پور در منطقه پل طالشان رشت و جمع‌آوری روان‌آب‌های سطحی از دیگر پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت بوده که با گذشت مدت زمان اعلام شده برای بهره‌برداری از آنها، همچنان نیمه‌کاره مانده‌اند و به بهره‌برداری نرسیده‌اند./فارس

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/