امروز دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
10:37:34 - پنج‌شنبه 27 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سخنگوی قوه قضائیه : متوسط دریافتی مدیر یکی از وزارتخانه‌ها در سال ۹۴، ۲۰۰میلیون تومان بود/بدهی ۱۵۰هزار میلیاردی دولت به بخش خصوصی
ایرساگیل: سخنگوی قوه قضائیه گفت: با بررسی‌های انجام‌شده متوجه شدیم مدیر فعال در یکی از وزارتخانه‌ها در سال ۹۴ و بخشی از سال ۹۵ متوسط دریافتی ماهانه‌اش ۲۰۰میلیون تومان بوده که سبب شکاف طبقاتی در جامعه می‌شود. به گزارش ایرساگیل و به نقل لز تسنیم،غلامحسین محسنی اژه‌ای چهارشنبه شب در جمع دانشجویان دانشکده پزشکی مشهد […]

ایرساگیل: سخنگوی قوه قضائیه گفت: با بررسی‌های انجام‌شده متوجه شدیم مدیر فعال در یکی از وزارتخانه‌ها در سال ۹۴ و بخشی از سال ۹۵ متوسط دریافتی ماهانه‌اش ۲۰۰میلیون تومان بوده که سبب شکاف طبقاتی در جامعه می‌شود.

به گزارش ایرساگیل و به نقل لز تسنیم،غلامحسین محسنی اژه‌ای چهارشنبه شب در جمع دانشجویان دانشکده پزشکی مشهد مقدس اظهار داشت: دشمنان نظام اسلامی امروز به این جمع‌بندی صریح رسیده‌اند که در برابر ملت ایران که به شاخص‌هایی همچون ایستادگی و مقاومت و بصیرت و هوشیاری مجهز است کاری از پیش نمی‌برند و این مهم در تمام سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف به اثبات رسیده است.

*پروژه‌ای که دشمنان برای کشور طراحی کرده‌اند

سخنگوی قوه قضائیه گفت: پروژه‌ای که دشمنان برای کشور طراحی کرده‌اند جداسازی مردم از نظام بوده زیرا تنها از این طریق است که می‌توانند روحیه مقاومت و ایستادگی را از ما بگیرند.

محسنی‌اژه‌ای با اشاره به اینکه فشار اقتصادی دشمن را نیز در چارچوب همین گفتمان باید مورد بررسی و ارزیابی قرار داد اظهار داشت: هدف آنها از این فشار اقتصادی در واقع وارد کردن فشار بیشتر بر مردم برای جدا شدن آنها از نظام اسلامی است.

سخنگوی قوه قضائیه با بیان اینکه دشمن در طول سال‌های پس از انقلاب اسلامی راهکارهای متعددی را برای تحقق هدف خود برگزیده و در بوته آزمایش نیز قرار داده است ادامه داد: تحریک منافقان، جنگ نرم و توسل به تحریم‌ها از جمله راهبردهایی بوده که در تمام این سال‌ها بارها امتحان شده است.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: هیچ‌کدام از این راهبردها و به‌ویژه تحریم‌ها نتوانست مانع توقف ما شود؛ دشمن امروز درصدد این است که از کوچک‌ترین ضعف ما نهایت استفاده را ببرد؛ بنابراین قطعاً برای مثال اگر احساس کنند که وابسته به کالای وارداتی و خارجی هستیم بلافاصله دروازه‌های صادراتی خود را بسته و مانع ورود کالای مورد نیاز ما می‌شوند.

*حضور در انتخابات همواره ضریب اقتدار و امنیت ملی را افزایش داده است

وی با یادآوری اهمیت مسئله انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه، نظام اسلامی را مبتنی بر مردم‌سالاری دینی توصیف کرد و ادامه داد: تجربه مردم‌سالاری دینی برای نخستین بار در کشور ما شکل گرفت و قطعاً برای بلوک شرق و غرب ناشناخته بود و تجربه حضور در انتخابات همواره ضریب اقتدار و امنیت ملی را افزایش داده است.

وی با ابراز اینکه دستیابی به استقلال به‌ویژه در عرصه اقتصادی باید مدنظر باشد، گفت: تحقق استقلال و خودکفایی اقتصادی به‌ویژه با توجه به شرایط اقلیمی و زیرزمینی و معدنی و مواهب خدادادی در کشور ما امر دشواری نیست و با توجه به ظرفیت‌های انسانی نیز باید بتوانیم خودکفا و مستقل باشیم.

محسنی اژه‌ای مقررات اثربخش را راهکاری برای توسعه و صادرات کشور قلمداد کرد و ادامه داد: امروز واردات بی‌رویه تبدیل به آفت اقتصاد مقاومتی شده ‌و از سوی دیگر شاهدیم بسیاری از دستگاه‌ها با انجام ندادن وظایف ذاتی خود بار سنگین آن را به‌روی دوش قوه قضائیه انداخته‌اند.

وی در این زمینه راجع به مسئله تعاونی‌های اعتباری گفت: رقم این تعاونی‌های اعتباری در کشور امروز در مرز ۵ هزار تعاونی است که در وزارت تعاون سابق شکل گرفته‌اند و اصلاً اینها نباید سپرده دریافت کنند و یا سود بدهند اما در نهایت قوه قضائیه باید ورود کند و در این مسئله پاسخگو باشد.

*رشد ‌روحیه اشرافی‌گری سبب شده که برخی برای خود حقوق خاصی قائل باشند

سخنگوی قوه قضائیه با اشاره به مسئله حقوق‌های نجومی هم یک نمونه را بیان کرد و گفت: با بررسی‌های انجام‌شده متوجه شدیم مدیر فعال در یکی از وزارتخانه‌ها در سال ۹۴ و بخشی از سال ۹۵ متوسط دریافتی ماهانه‌اش ۲۰۰ میلیون تومان بوده که سبب شکاف طبقاتی در جامعه می‌شود. البته مسئله حقوق‌های نجومی مربوط به سال‌های قبل‌تر است که در سال‌های اخیر شتاب داشته است.

وی با ریشه‌شناسی این مسئله تأکید کرد: قطعاً در این زمینه هم دارای خلأها و نقایص قانونی هستیم و هم از سوی دیگر رشد نوعی روحیه اشرافی‌گری سبب شده که برخی برای خود حقوق خاصی قائل باشند. البته در این حوزه عده‌ای از سوی دولت عزل شدند اما لایحه‌ای هم قرار بود ارائه شود که نشد و فردی در این حوزه مجرم شناخته نشده و مسائل نیز با مردم شفاف مطرح نشد.

سخنگوی قوه قضائیه درباره راهکار قضایی این مهم اظهار کرد: معتقدم می‌توان با علنی برگزار کردن برخی دادگاه‌های مبارزه با مفاسد اقتصادی مردم را بیشتر در جریان این مسائل قرار داد.

محسنی اژه‌ای ادامه داد: از سوی دیگر امروز شاهدیم که بار مبارزه با دانه‌درشت‌ها بر دوش قوه قضائیه افتاده که مسئله‌ای زمان‌بر و نیازمند کار دقیق است، متأسفانه بار بسیاری از سازمان‌های دیگر بر دوش قوه قضائیه افتاده است.

*معوقات ۱۵۰هزار میلیاردی بانک‌ها ‌در واقع بدهی دولت به بخش خصوصی است

محسنی اژه‌ای مبارزه با قاچاق کالا را یکی از الزامات تحقق تأکید مقام معظم رهبری به‌ویژه در زمینه رونق تولید داخلی قلمداد کرد و افزود: ورود کالای قاچاق و خارجی آفت تولید داخلی است و آسیب‌های آن به حوزه اقتصاد محدود نمی‌شود بلکه بلافاصله به سایر عرصه‌ها به‌ویژه آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق و اعتیاد نیز تسری پیدا می‌کند.

وی ادامه داد: علاوه بر مسئله مقابله با قاچاق، مسئله بانک‌ها نیز بسیار اثرگذار است و رونق تولید و صادرات ما ارتباط مستقیمی با نظام بانکی دارد اما در مواردی شاهدیم که بدون نظارت لازم و مکفی پولی اعطا شده و وامی هم دریافت شده اما در مسیر درست هزینه نشده است.

محسنی اژه‌ای با بیان اینکه “از ابتدا واقف بودیم که ورود سیستم قضایی به مسائل بانکی با اینکه جزو وظایف ذاتی ما نیست سبب افزایش توقعات می‌شود” اظهار داشت: بخش زیادی از معوقات بانک‌ها که رقم آن به ۱۵۰هزار میلیارد رسیده در واقع بدهی دولت به بخش خصوصی است که البته برخی آن را یک بحث حقوقی قلمداد می‌کردند و نه یک مسئله کیفری.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/