امروز دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
13:16:42 - دوشنبه 10 آوریل 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رییس جمهور در کنفرانس خبری : مشکلات اقتصادی کشور ۱۰۰ سال دیگر هم حل نمی‌شود/کی گفتم مشکلات را ۱۰۰ روزه حل می‌کنم؟/من نگفتم کلید حل تمام مشکلات مسائل هسته‌ای است
ایرساگیل: روحانی گفت: من کی گفتم مشکلات را صدروزه حل می‌کنم؟ من گفتم اگر در انتخابات موفق شوم، کارهایی که در صد روز حل کردم، اعلام می‌کنم.مشکلات اقتصادی ۱۰۰ سال دیگر هم حل نمی‌شود. به گزارش ایرساگیل و به نقل از تسنیم، نشست‌خبری حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان صبح امروز با حضور خبرنگاران داخلی و […]

ایرساگیل: روحانی گفت: من کی گفتم مشکلات را صدروزه حل می‌کنم؟ من گفتم اگر در انتخابات موفق شوم، کارهایی که در صد روز حل کردم، اعلام می‌کنم.مشکلات اقتصادی ۱۰۰ سال دیگر هم حل نمی‌شود.

به گزارش ایرساگیل و به نقل از تسنیم، نشست‌خبری حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان صبح امروز با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی در نهاد ریاست‌جمهوری آغاز شد.

مهمترین محورهای سخنان رئیس‌جمهور به شرح ذیل است:

دولت یازدهم در طی سه سال و نیم گذشته موفقیت‌هایی داشته است. در مجموع با رهنمودهای رهبری و حمایت مردم، دولت به برخی اهداف مدنظر خود رسیده است. در سال ۹۵ شرایط زندگی مردم از لحاظ سیاسی و اقتصادی طبق آمار مراکز داخلی و بین‌المللی بهتر از حدی بود که پیش‌بینی می‌کردیم.

سال ۹۶ برای مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی ۲۰ درصد حداقل حقوق به دریافتی حقوق آنها اضافه می‌شود که حدود ۱۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است. به گزارش تسنیم، در مجموع ۴ سال حقوق همه افراد کم درآمد ۲ برابر می‌شود.

این دولت شاید اولین دولتی باشد که همه ساله اضافه حقوق کارگران و کارمندان را بیش از میزان تورم در نظر گرفته است.

در سال ۹۲ تولیدات کشاورزی ۹۷ میلیون تن بود در سال ۹۵ به ۱۱۸ میلیون تن رسیده است. یعنی تولید مواد غذایی ۲۱ میلیون تن در این دولت افزایش یافته است.

تعداد تخت‌های بیمارستانی به اندازه یک چهارم تعداد قبلی اضافه شده که این به معنای توسعه امکانات کشور در بخش درمانی است.

در این دولت ۹ هزار روستا گازکشی شده است. همه روستاهایی که بالای ۱۰ خانوار جمعیت دارد، دارای برق هستند. برای آبرسانی به روستاها کار زیادی انجام گرفت.

۲۵ هزار روستای ما به اینترنت وصل شده است که یکی از افتخارات دولت این است که کیفیت اینترنت را بالا برده اما قیمت را بالا نبرده است.

یکی از افتخارات دولت این است که فضای کشور، خیابان‌ها، دبیرستان‌ها، دانشگاه‌ها و… کمتر امنیتی شده است. همه تلاش دولت این بوده که فضاها، فضاهای محبت و دوستانه و برادری شود.

به گزارش تسنیم، در این دو انتخابات بزرگ حواسمان باشد که انتخابات برای نزدیکتر شدن ما است و جناح‌ها، احزاب و گروه‌ها باید حرف‌هایشان را بزنند اما دروغ به مردم گفته نشود. این بزرگترین خیانت است. مخصوصا دروغی که باعث ناامیدی و یاس در مردم شود.

آمار به ما می‌گوید بعد از برجام در هر زمینه‌ای، فضا برای پیشرفت بیشتر شده است.

 طرح سوال خبرنگاران از رئیس‌جمهور آغاز شد.

یارانه برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر جامعه بوده. در زمینه یارانه نقدی دولت باید تابع قانون باشد و هم این دولت و هم در دولت بعدی، در چارچوب مصوبات مجلس موضوع یارانه را اجرا خواهیم کرد. برخی از اقشار آسیب‌پذیرتر هستند. پرداخت یارانه نقدی به صورت یکسان به همه چندان جالب نیست. باید به اقشار آسیب‌پذیر بیشتر توجه شود. دولت از سال گذشته آمادگی دارد، این اقدام را انجام دهد.

به گزارش تسنیم، برخی ماشین دودی هستند و فقط فضا را تیره و دودآلود می‌کنند و مردم را به تردید می‌اندازند.

هواپیما نو وارد کشور شد اما به برخی برخورد. آنهایی که می‌خواهند هواپیمای کهنه سوار شوند، بروند سوار شوند.

کشور ما باید به روزی برسد که هیچ کس نیاز به یارانه نقدی نداشته باشد.

تکرار می‌کنم، البانک و ماادراک ما البانک!

بانک نیاز بسیاری به اصلاح دارد. مشکل بانک‌ها یکی از مشکلاتی است که در دولت یازدهم خیلی کم حل شده است.

در دولت یازدهم در برخی جاها حرکت کم بود. در مبارزه با فساد یک حرکت بزرگ انجام دادیم و میزان قاچاق از ۲۵ میلیارد به کمتر ۱۵ میلیارد رسیده است.

در مسئله سوریه، نظر ما این بود که کشورهای دیگر از تروریست حمایت نکنند اما برخی کشورهای غربی و منطقه‌ای به تروریست کمک کردند.

بهانه آمریکا برای حمله به سوریه مستند نبود. باید “کمیته حقیقت‌یاب بین‌المللی” تشکیل شود.

در حکومت سوریه باید اصلاحاتی صورت بگیرد. همه منطقه اگر مثل ایران اتکایشان به صندوق آرا باشد، مشکلاتشان کم می‌شود. امیدواریم اصلاحاتی در سوریه انجام شود که ضرورت دارد.

یک دروغ بزرگی در برخی روزنامه‌ها و سایت‌ها پخش می‌شود که دروغ است. من کی گفتم مشکلات را صدروزه حل می‌کنم؟ من گفتم اگر در انتخابات موفق شوم، کارهایی که در صد روز حل کردم، اعلام می‌کنم. کسی که می‌گفت مشکلات را یک شبه حل می‌کنم، یکی دیگر بود، نه من!

من حافظه‌ام کم نیست. من میدانم چه گفتم. من گفتم در پایان ۱۰۰ روز اعلام می‌کنم، چکار کردم. مگر مشکلات در ۱۰۰ روز حل می‌شود.کسی این را می‌گوید که عقل نداشته باشد. مشکلات اقتصادی ۱۰۰ سال دیگر هم حل نمی‌شود.

آزادی را هم باید لمس کرد. فقط نباید اقتصاد را لمس کرد.

کلمه بحران را برای وضعیت بانک‌ها قبول ندارم. یکی از افتخارات دولت این است که تورم را تک رقمی کرده. پس از ۲۶ سال تورم کشور تک رقمی شد. افتخارات ما این است شرایط بانک‌ها بهتر از پارسال است. یک مورد خاص (موسسه کاسپین) بود، که چندتا موسسه اعتباری بود که ادغام شدند. یک قاضی در این امر دخالت کرد که من به رئیس بانک مرکزی گفتم از این قاضی شکایت کند. خواسته ما از بانک‌ها این بود که تسهیلات با نرخ سود کمتر داده شود.

پس از حادثه پلاسکو، در دولت مشورت کردیم که در اینگونه حوادث در این سطح نیاز به گزارش ملی داریم. در این گزارش عده‌ای کارشناس بدون اینکه نظر سیاسی داشته باشند، به بررسی حادثه پرداختند. اصل تهیه گزارش ملی کار درستی است. آماده‌این لایحه‌ای به مجلس بدهیم تا گزارش ملی قانون شود. امیدوارم صداوسیما گزارش ملی را پخش کند، چون در این گزارش کار علمی شد. کار حزبی و گروهی و سیاسی نیست.

من نگفتم کلید حل مشکلات کشور مسائل هسته‌ای است. کلید حل مشکلات کشور عقل و تدبیر است.  ما هیچگاه آغازگر نقض برجام نخواهیم بود. ایران اگر تعهدی می‌دهد پای تعهدش می‌ماند به شرط اینکه طرف مقابل هم پایند باشد.

به گزارش تسنیم، دوران انتخابات همه باید خود را برای فضای خاصی آماده کنیم. حرفای زیاد حق و ناحق و انتقادات منصفانه و غیرمنصفانه انجام می‌شود. باید تلاش کنیم فضا را سالم و اخلاقی نگه داریم. مردم فریبی و کارهای پوپولیستی در شان مردم و کشور ما نیست.

کسی نمی‌تواند بگوید من فلان مقدار یارانه می‌دهم. مگر مزایده است. کشور قانون دارد و منابع پرداخت یارانه مشخص شده است. باید حساب و کتاب شود. هرکه می‌گوید من یارانه بیشتر می‌دهم، باید بگوید از چه محلی تامین می‌کند تا شفاف شود.

درست است، بیکاری در این دولت بیشتر شده است. این مشکل را در سال ۹۶ هم خواهیم داشت. برنامه ما این است که امسال بیش از ۷۰۰هزار شغل ایجاد کنیم.

مسئله اشتغال مسئله مهمی است. تلاش دولت این بود که اشتغال خالص را بالا ببرد. باید در دوره قبل برای اشتغال خالص کار می‌شده و زمینه‌های ایجاد ان مهیا می‌شد.

رئیس خزانه و رئیس مرکز آمار افرادی هستند که در دولت قبل هم همین سمت‌ها را داشتند.

در صنعت بالای ۵ درصد رشد داشتیم. در معدن که رشد منفی داشت، در حال حاضر رشد مثبت ۱۱ دارد. دولت تلاش‌های زیادی برای زندگی مردم داشته اما تا رسیدن به فاصله مطلوب هنوز فاصله داریم.

روابط ما با بیشتر کشورهای همسایه و منطقه بهتر از گذشته است. البته مشکلاتی هم مانند داعش، عراق و یمن داشتیم ولی به استثنای یکی دو کشور روابط ایران با همسایگان بهتر شده است که علت آن هم خود این کشورها هستند.

نمونه آن عربستان است که مشکلاتی مثل فاجعه منا و اعدام شیخ نمر بود. ماجرایی برای کنسولگری این کشور به وجود آمد که عده‌ای خودسر اقدامی کردند و همه دستگاه‌ها کار آنها را محکوم کردند و پس از آن عربستان خود را برای برخورد ناصحیح با ایران آماده کرده بود. آمادگی داریم روابط خود با عربستان هم بهتر کنیم، امیدوارم این کشور دست از حملات خود به یمن بردارد تا به سوی بهبود روابط پیش برویم.

باید از اصحاب فرهنگ پرسید چقدر از دولت یازدهم رضایت دارند. تلاش ما این بود، خانه آنها بسته نشود، مجوز فیلم و کتاب سریع‌تر داده شود. فضای دانشگاه‌ها بازتر شود. دنبال این بودیم دانشجوی ستاره‌دار به تاریخ بپیوندد و دیگر دانشجوی ستاره‌دار نداشته باشیم. من به صورت متوسط راضی هستم. به طور کافی راضی نیستم. چون همه کارها دست ما نبود.

مردم اگر مسائلی را که می‌بینند، مورد رضایت آنها نیست و با فکر و نظر و آزادی مورد نظرشان همخوانی ندارد، باید باصدای رسایی حرف بزنند که بقیه بفهمند که مردم را رضایت ندارند. اگر تلاش رئیس‌جمهور و دولت نبود، شما شبکه‌ای را نمی‌دیدید که زنده باشد؛ همه را قربانی می‌کردند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/