امروز پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
۱۱:۴۹:۴۶ - یکشنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
روحانی: قوه‌قضائیه در برابر متجاوزان به اموال مردم درنگ نکند مشکل “بیکاری و رکود” در کشور داریم/تورم را به “تک‌رقمی” بازگرداندیم/مردم منتظر بازگشت اموال غارت شده به بهانه تحریم هستند
ایرساگیل: رئیس‌جمهور در جمع مردم کرمانشاه با تاکید براینکه امروز در کشور مشکل “بیکاری” و “رکود” در کشور داریم، گفت: دولت برنامه‌ها را اجرا و رونق را برمی‌گرداند، همانطور که تورم را به تک‌رقمی برگرداندیم رونق اقتصادی را هم به‌طور کامل باز می‌گردانیم. به گزارش ایرساگیل، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در اجتماع مردم […]

ایرساگیل: رئیس‌جمهور در جمع مردم کرمانشاه با تاکید براینکه امروز در کشور مشکل “بیکاری” و “رکود” در کشور داریم، گفت: دولت برنامه‌ها را اجرا و رونق را برمی‌گرداند، همانطور که تورم را به تک‌رقمی برگرداندیم رونق اقتصادی را هم به‌طور کامل باز می‌گردانیم.

به گزارش ایرساگیل، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در اجتماع مردم استان کرمانشاه به ایراد سخنرانی پرداخت.

مهم‌ترین محور‌های سخنرانی رئیس‌جمهور در اجتماع مردم استان کرمانشاه به‌شرح ذیل است: 

* کرمانشاه دروازه ورود غرب ایران است. درود می‌فرستم بر مردمان مهر‌مدار و سخاوتمند و بلندنظر و مهربان مردم کرمانشاه با هر قومیت و زبان و هر باور دینی و همه آن‌هایی که حرمت نام انسان و ایران و اسلام را نگاه داشته‌اند.

* مردم این استان مرزی همواره در برابر دشمنان به‌خوبی از کشور و میهن دفاع کرده‌‌اند. به همه ثابت شده که مردم کرمانشاه، قهرمانان بزرگ دفاع از غرب سرزمین ایران هستند.

* اگر مردم ایران از جنگ 8 ساله سخن می‌گویند، راجع به کرمانشاه و مرزهای غرب ایران باید از ناآرامی، بی‌ثباتی و ناامنی و نوعی تجاوز 10 ساله نیز سخن بگوئیم. همه مرزهای غرب ایران و همه ارتفاعات و همه جای سرزمین این استان، شاهد دلاوری و ایستادگی مردم سرزمین بزرگ کرمانشاه است.

* در آخرین محل و میدانی که دشمنِ متجاوز و مزدوران را به‌زانو درآوردیم، عملیات مرصاد در کرمانشاه بود. ما دشمن را تعقیب کردیم و به جهان نشان دادیم که مردم غیور ایران و کرمانشاه نخواهند گذاشت ذره‌ای از خاک سرزمین در اختیار متجاوزان و نامردان و منافقان قرار گیرد.

* مردم ما پیروزی بزرگ پایان جنگ 8 ساله را در کرمانشاه با قهرمانی خود آفریدند و به جهانیان گفتند که ایران همواره مقتدر و پیروز خواهد بود. ارتش، سپاه، بسیج و نیروهای انتظامی دلاور؛ پاسداران امنیت ایران اسلامی هستند.

* ما مردم ایران دارای نقاط قوت بسیار فراوانی هستیم. ما مردم ایران دارای فرهنگی بزرگ و غنی ایرانی و اسلامی هستیم. ما مردمی دین‌باور و وطن‌دوست و با سرمایه انسانی بلند و با منابع غنی و زیرزمینی و رو زمینی هستیم. ما دارای نظامی مردم‌سالار با هویتی اسلامی و ایرانی هستیم.

* ما در عین حال کاستی‌هایی هم داریم. امروز مشکلی به نام مشکل آب، محیط‌زیست و بیکاری داریم. امروز مشکل رکود داریم. نامناسب‌بودن محیط کسب و کار و مشکل حمل و نقل از دیگر مشکلات است. ضمناً با مشکلات منطقه‌ای و جهانی نیز مواجه هستیم.

* امروز در کنار کشورهایی هستیم که متأسفانه هنوز فکر می‌کنند با کودتا می‌توان قدرت را جابه‌جا کرد. هنوز در منطقه‌ای هستیم که افرادی فکر می‌کنند با تانک، توپ، هواپیما و هلیکوپتر می‌توانند یک حکومت انتخاب شده مردمی را سرنگون کنند.

* هنوز در منطقه‌ای هستیم که به این نقطه نرسیدند که دوران کودتا و تحمیل توپ و تانک بر مردم به‌سر آمده است. امروز دورانی است که تنها “صندوق رای” می‌تواند راه‌حل مشکل برای ایران، ترکیه، سوریه، عراق، لبنان، بحرین و یمن باشد.

* در سراسر منطقه، راه ایمان، مردم‌سالاری، دموکراسی و احترام به مردم، راه‌حل‌های رفع مشکلات است. همانطور که مردم ایران در طول این 37 سال نشان دادند هرکجا می‌خواهند سخن خود را با صدای بلند به گوش جهان برسانند، پای صندوق آراء می‌شتابند.

* ما امروز در منطقه با تروریسم مواجه هستیم؛ با اشغال‌گران و صهیونیستم مواجه هستیم. در این منطقه متاسفانه هم رژیم “کودک‌کش” داریم و هم رژیم‌ “کودک‌صفت”. رژیم‌هایی داریم کودک‌صفت که دنبال لاشه‌ی مردگان متعفن تروریسم هستند. ما هنوز سران کودک‌صفتی داریم که با هواپیما مردم بی‌گناه یمن را به‌خاک و خون می‌کشند.

* در منطقه مشکلاتی داریم که باید با وحدت، ایستادگی‌، با ولایت فقیه‌مان و با پرچم اتحاد و اسلام‌مان و با پرچم وحدت امت اسلامی انشاءالله بر تمام معضلات و مشکلات این مردم و منطقه پایان دهیم.

* ملت ایران در صف مقدم مبارزه با اشغال‌گران، آدم‌کشان، متجاوزان و تروریست‌ها در کل منطقه است.

* باید مشکل بیکاری را حل کنیم. حل مشکل بیکاری در کشور به‌دست مردم امکان‌پذیر است. باید شرایط کشور را شرایط رونق اقتصادی و کار بسازیم. راهی جز رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی برای حرکت و پیشرفت کشور نداریم. ما شرایط را برای کار و فعالیت باید آماده کنیم؛ این کار به‌دست مردم ایران به‌حول قوه الهی امکان‌پذیر است.

* یک عده‌ای در کشور تنها هنرشان این است که روحِ یأس را در جامعه بدمند. عده‌ای در کشور تنها راهی که بلدند این است که با صدای بلند سیاه‌نمایی کنند. عده‌ای در کشور که بسیار اقلیت هم هستند اما متأسفانه صدایشان بلند است، نمی‌بینند کار بزرگی که ملت ایران انجام داده است. ملت ما دشمن را از این سرزمین پس زده و خواهد زد. یک‌ روز دست متجاوزان را قطع کرد و امروز هم ملت ما با برجام، دست متجاوزین، صهیونیسم‌ها و آمریکا را قطع کرده است. مگر کسی پیدا می‌شود که از دستِ دشمن قطع‌شدن، ناراحت باشد؟ از اینکه حق هسته‌ای را تثبیت کردیم، مگر کسی هست که ناراحت باشد؟

* اینکه کاری کردیم دست تحریم بریده شود، مگر کسی ناراحت است؟ ما برگشته بودیم به سال‌ها و دهه‌ها قبل و اگر پولی را می‌خواستیم جابه‌جا کنیم، از طریق صرافی‌ها عمل می‌شد حال به صورت مدرن و از طریق بانک‌ها انجام می‌شود، امروز عده‌ای از قطع دست متجاوزان به اموال مردم و سوءاستفاده‌کنندگان از تحریم نگرانند.

* از قوه قضائیه می‌خواهیم که در برابر متجاوزان به مال و اموال مردم درنگ نکند. مردم منتظر حکم نهایی و بازگشت اموال به خزانه ملت هستند. مگر ملت فراموش می‌کنند آن‌هایی که به بهانه تحریم اموال مردم را غارت کردند. ما باید شرایط را برای فعالیت و کسب و کار آماده کنیم و این کار را انجام خواهیم داد.

* برای حل مشکلات زیست‌محیطی و ریزگردها به اقدامات محلی و همکاری‌های منطقه‌ای نیاز داریم.

* درباره مسئله حقوق‌های نجومی به ملت ایران با کمال صراحت اعلام کنم که متأسفانه در سال‌های گذشته تخلفاتی در تمام دستگاه‌های کشور انجام شده است. این تخلفات اختصاص به قوه مجریه ندارد و مربوط به همه نهادهای عمومی و دستگاه‌هاست. در یک مصاحبه مفصل به‌طور صریح به مردم خواهم گفت که جریان حقوق‌های غیرمتعارف چه بوده است و ما باید هه با هم با این تخلفات مبارزه کنیم.

* ما دستگاه‌های نظارتی فراوانی داریم که باید با این مشکلات مبارزه و آن‌ها را حل و فصل می‌کردند که در این سال‌ها به این موضوعات نپرداختند اما از این به بعد باید به چنین مسائلی توجه بیشتری داشته باشند.

 * در قوانین و مقررات گریزگاه‌های قانونی و نقاط مبهم و شکاف‌هایی وجود داشته است. قوانین و مقررات را باید اصلاح کنیم تا از آن سوءاستفاده نشود. دولت اقدامات فوری را انجام داده و این اقدامات به گوش شما خواهد رسید. راه اجرای تخلفاتی که گوشه و کنار بوده، امروز با مقررات جلوی آن‌ها گرفته شده و اقدامات فوری انجام شده است.

* ما لوایح لازم را در این باره به مجلس خواهیم داد. راه‌حل این مشکلات “شفافیت” و اجرای قانون و اقدام دسته‌جمعی همه ماست. به حول قوه الهی با کمک شما مردم، با حمایت اکثریت قاطع مردم ما و با حمایت رهبر معظم انقلاب این مشکل را حل خواهیم کرد.

* راه‌حل همه مشکلات این است که تلاش کنیم؛ با شعار چیزی درست نمی‌شود. باید برنامه‌ها را اجرا کنیم. این دولت برنامه‌ها را اجرا و رونق را برمی‌گرداند، همانطور که تورم را به تک‌رقمی برگرداندیم، رونق اقتصادی را هم به‌طور کامل باز می‌گردانیم.

* تخلفات از آنِ مدیران انگشت شمار در کشور بوده است. اگر 100 نفر، 200 یا 300 نفر در کشور بزرگی که حقوق‌بگیران بیت‌المال چه آن‌هایی که کار می‌کنند و چه آن‌هایی که بازنشسته هستند، 8 میلیون نفر حقوق می‌گیرند، این 100، 200 و 300 نفر تخلف کردند، بقیه مدیران و کارکنان ما پاک و زحمت‌کش هستند. نباید تخلف چندصد نفر را گسترش دهیم برای جمعیت بزرگ مدیران فعال و پاک سرزمین ما.

* اگر تخلفی گوشه‌ای بوده این راهش نیست که دزدی‌های قبلی را فراموش کنیم. اگر آقایانی هستند که در گوشه و کنار می‌خواهند مسئله فیش حقوقی را ادامه دهند تا دزدهای قبلی را فراموش کنند، مردم فراموش نخواهند کرد. از دادگاه‌ها می‌خواهم که دزدان را به سزای اعمال‌شان برسانند. مردم 2 میلیارد پولی را که را آمریکایی‌ها به‌خاطر اهمال چند سال پیش می‌خواهند ببرند، این قصور و تقصیر را مردم فراموش نمی‌کنند؛ مردم تخلف 3 هزار میلیاردی و 12 هزار میلیاردی را فراموش نمی‌کنند.

* ملت ایران، ضمن اینکه دولت قول می‌دهد برای حل و فصل حقوق‌های غیرمتعارف گزارش خواهد داد، تخلفات گذشته و سال‌های گذشته و مبارزه با فساد را به‌عنوان یک اصل اساسی از یاد نخواهد برد.

* در این سفر استانی در مجموع 45 طرح و پروژه با 998 میلیارد تومان اعتبار به تصویب دولت رسیده که در سال های 95 و 96 همه آن‌ها به حول قوه الهی در استان کرمانشاه اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

مشروح سخنرانی رئیس‌جمهور در اجتماع مردم استان کرمانشاه به‌شرح ذیل است: 

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی در ورزشگاه آزادی کرمانشاه اظهار داشت: استان کرمانشاه، دیار باستانی عشق و ایثار و مدنیت ایرانی و اسلامی، اقلیم فرهنگ و هنر، سرزمین کوههای سر به فلک کشیده، رودخانه‌های خروشان و قلب شاهراه باستانی جاده ابریشم، سرزمین پهلوانان، مردمان مهر مدار و سخاوتمند و بلندنظر است که درود دولت تدبیر و امید بر مهربان مردم کرمانشاه با هر قومیت، زبان و باور دینی و همه آنها که حرمت نام اسلام، انسان و ایران را نگاه داشته‌اند باشد.

روحانی با درود به ایثارگران و شهدای استان کرمانشاه که همواره در برابر دشمنان از میهن اسلامی دفاع کرده‌اند،‌ بیان کرد:  یاران همیشگی اندیشه و تدبیر و امید که مردمان بزرگمنش کرمانشاه با مهر و مهمان نوازی در خیابانهای کرمانشاه و اکنون در ورزشگاه ورزشی در هوای گرم برای پذیرایی از مهمان گرد آمده‌اید که مهمان نوازی شما برای مردم ایران ثابت شده است.

رئیس جمهور افزود: در آغاز سخن می‌خواهم به امروز که 27 تیرماه و روز پایان جنگ تحمیلی هشت ساله است که در سال 1357 بوی جنگ را از کرمانشاه استشمام کردم و در اردیبهشت سال 59 به کرمانشاه آمدم چند گردان آماده بودند برا اعزام به مناطق مرزی که برای آنها سخنرانی کردم و در مرز آرایش نظامی عراق را در نزدیک مرز ایران دیدم که در آن زمان بوی تجاوز و جنگ از مرزهای کرمانشاه به مشمام می‌رسید.

وی با بیان اینکه فردای آن روز به مقامات عالی رتبه در کشور گفتم که شرایط کشور شرایط جنگ است، بیان کرد: شرایط قهرمانی را در کرمانشاه و در خرداد 58 زمانی که برای رفع مشکلات هوانیروز به کرمانشاه آمدم تجربه کردم و در آن روز دو قهرمان شیرودی و کشوری را در هوانیروز کرمانشاه مشاهده کردم که قهرمانی آنها در دفاع مقدس تبلور یافت.

رئیس جمهور تصریح کرد: اگر مردم ایران از جنگ هشت ساله سخن می‌گویند باید راجع به کرمانشاه و مرزهای ایران سخن بگویند و 10 سال ناامنی و تجاوز دشمنان را به یاد داشته باشند زیرا یک دهه این مردم در برابر تجاوزات گروهکها و بعد از آن در برابر ارتش بعثی ایستادند و همه جای این سرزمین شاهد دلاوری و ایستادگی ایالات و عشایر و مردم کرمانشاه است.

روحانی افزود: در اینجا به مردم بزرگ ایران می‌گویم که روز دلاوری پایان جنگ در استان کرمانشاه بود و با وجود اینکه در 27 تیر ماه سال 1367 آتش بس از سوی ایران پذیرفته شد ولی دشمن به تجاوزگری خود ادامه داد و در آخرین نقطه‌ای که دشمن را به زانو در آوردیم عملیات مرصاد در سرزمین کرمانشاه بود.

رئیس جمهور گفت: رزمندگان از کرمانشاه، چهارزبر، اسلام‌آباد غرب تا قصرشیرین و خسروی دشمن را تعقیب کرده و دست تجاوزگر را قطع کردند و به جهانیان نشان دادیم مردم غیور ایران و کرمانشاه اجازه نخواهند داد ذره‌ای از این کشور در دست دشمنان و بیگانگان قرار بگیرد و مردم ایران اسلامی پیروزی در جنگ تحمیلی را در کرمانشاه جشن گرفتند.

وی با اشاره به دلاوری ارتش، سپاه، نیروی هوایی، هوانیروز، بسیج و نیروی انتظامی در حراست از ایران اسلامی، گفت: ایران همواره سربلند و ایستاده در برابر هر تجاوزگری خواهد ایستاد.

وی با بیان اینکه فردای آن روز به مقامات عالی رتبه در کشور گفتم که شرایط کشور شرایط جنگ است، بیان کرد: شرایط قهرمانی را در کرمانشاه و در خرداد 58 زمانی که برای رفع مشکلات هوانیروز به کرمانشاه آمدم تجربه کردم و در آن روز دو قهرمان شیرودی و کشوری را در هوانیروز کرمانشاه مشاهده کردم که قهرمانی آنها در دفاع مقدس تبلور یافت.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: اگر مردم ایران از جنگ هشت ساله سخن می‌گویند باید راجع به کرمانشاه و مرزهای ایران سخن بگویند و 10 سال ناامنی و تجاوز دشمنان را به یاد داشته باشند زیرا یک دهه این مردم در برابر تجاوزات گروهکها و بعد از آن در برابر ارتش بعثی ایستادند و همه جای این سرزمین شاهد دلاوری و ایستادگی ایالات و عشایر و مردم کرمانشاه است.

روحانی افزود: در اینجا به مردم بزرگ ایران می‌گویم که روز دلاوری پایان جنگ در استان کرمانشاه بود و با وجود اینکه در 27 تیر ماه سال 1367 آتش بس از سوی ایران پذیرفته شد ولی دشمن به تجاوزگری خود ادامه داد و در آخرین نقطه‌ای که دشمن را به زانو در آوردیم عملیات مرصاد در سرزمین کرمانشاه بود.

رئیس جمهور گفت: رزمندگان از کرمانشاه، چهارزبر، اسلام‌آباد غرب تا قصرشیرین و خسروی دشمن را تعقیب کرده و دست تجاوزگر را قطع کردند و به جهانیان نشان دادیم مردم غیور ایران و کرمانشاه اجازه نخواهند داد ذره‌ای از این کشور در دست دشمنان و بیگانگان قرار بگیرد و مردم ایران اسلامی پیروزی در جنگ تحمیلی را در کرمانشاه جشن گرفتند.

وی با اشاره به دلاوری ارتش، سپاه، نیروی هوایی، هوانیروز، بسیج و نیروی انتظامی در حراست از ایران اسلامی، گفت: ایران همواره سربلند و ایستاده در برابر هر تجاوزگری خواهد ایستاد.

وی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه دارای قدمت بسیار فراوانی است، عنوان کرد: مردم ایران دارای فرهنگ بزرگ غنی ایرانی و اسلامی، دین باور، وطن دوست با سرمایه انسانی و منابع فیزیکی و زیرزمینی ، مردمی با جایگاه مهم جغرافیایی و دارای نظام مردم سالار با هویت اسلامی ایرانی است .

روحانی با بیان اینکه با وجود ظرفیتهای بسیار دارای کاستی‌هایی نیز هستیم، گفت: ما در ایران امروز دارای مشکلاتی به نام مشکل آب، ، محیط زیست، مشکل بیکاری، رکود، نامناسب بودن محیط کسب و کار، مشکل حمل و نقل هستیم و با مشکلات منطقه ای و جهانی نیز مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه ما در کنار کشورهای هستیم که متاسفانه هنوز فکر می کنند با کودتای نظامی می توانند قدرت را جا به جا کنند، اظهار کرد: افرادی فکر می کنند با توپ و تفنگ و هواپیما و هلیکوپتر می توانند یک حکومت انتخاب شده مردمی را سرنگون کنند و ما هنوز در منطقه ای هستیم که هنوز به این نقطه نرسیده‌اند که دوران کودتا و تحمیل توپ و تفنگ به مردم به سر آمده است.

روحانی با اشاره به اینکه این دوران دورانی است که تنها از طریق صندوق رأی می تواند راه حل مشکل برای ترکیه، سوریه، عراق، بحرین و یمن باشد، عنوان کرد: در سراسر منطقه راه ایمان، مردم سالاری، دموکراسی و  احترام به مردم راه حل رفع مشکلات این منطقه است. همانطور که مردم ایران رد 37 سال نشان دادند که هر کجا می خواهند سخن خود را با صدای بلند به گوش جهانیان برسانند به پای صندوقهای رأی می‌شتابند.

وی با بیان اینکه ما امروز در منطقه با با تروریسم، اشغالگران و صهیونیسم مواجه هستیم، و اکنون در منطقه هم رژیم کودک کش وجود دارد و هم رژیم کودک صفت، گفت: رژیمهای کودک صفت داریم که دنبال لاشه مرد که دنبال لاشه مردگان متعفن تروریست هستند.

روحانی با اشاره به اینکه ما هنوز سران کودک صفتی داریم که با هواپیما مردم بی گناه یمن را به خاک و خون می کشند، اظهار کرد: ما در منطقه دارای مشکلاتی هستیم که باید با وحدت، ایستادگی، ولایت فقیه، پرچم اتحاد و اسلام و امت اسلامی  رفع شود و به حول و قوه الهی بر تمام معضلات و مشکلات مردم و منطقه پایان دهیم و ملت ایران در صف مقدم مبارزه با اشغالگران و تروریستها در کل منطقه است.

وی افزود: اما مشکلاتی که امروز کشور ما از جمله استان با آن مواجه است و باید حل و فصل شود مشکل بیکاری است که باید در کشور رفع شود. حل مشکل بیکاری در کشور به دست مردم پرتوان امکان پذیر است و جوانان بدانند که برای حرکت رو به جلو راهی جز رونق اقتصادی و اقتصاد مقاومتی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه باید شرایط را برای کار و فعالیت فراهم کنیم و این کار به دست مردم ایران امکان پذیر است، گفت: عده ای در کشور تنها هنرشان این است که روح یأس را در جامعه بدمند و تنها راهی که بلد هستند این است که سیاه نمایی کنند و هرچند تعداد آنها محدود است اما متاسفانه صدای بلندی دارند و کار بزرگ ملت را نمی‌بینند.

روحانی با اشاره به اینکه ملت ما به حول و قوه الهی دشمن را از سرزمین پس زده اند و پس خواهند زد، عنوان کرد: ملت ایران روزی دست متجاوزان را قطع کردند و اکنون با برجام دست متجاوزان صهیونیست و آمریکا را قطع کرده است. مگر کسی در کشور از دست قطع شده متجاوزان ناراحت است؟

وی افزود: ما در کشور حق هسته ای را تثبیت کردیم مگر کی از این موضوع ناراحت است و مگر کسی در کشور پیدا می شود که از بریده شدن دست تحریم ناراحت باشد؟ اینکه ما برگشته بودیم به سالها قبل و پول را می خواستیم جا به جا کنیم از طریق صرافی انجام می دادیم اما اکنون از طریق مدون انجام می دهیم مگر کسی ناراحت می شود؟

روحانی با اشاره به اینکه عده‌ای از پس تحریم دنبال دزدی و غارت اموال مردم بودند فراموش نمی‌شود، این افراد دو میلیارد و 700 میلیون تومان مردم را ربودند، دولت این پول را از حلقوم آنها بیرون می‌کشد و من از قوه قضاییه می‌خواهم لحظه‌ای از مصادره اموال متجاوزان به مال مردم درنگ نکند و مردم منتظر حکم نهایی و بازگشت اموال به خزانه هستند.

وی با بیان اینکه مگر مردم فراموش می‌کنند آنهایی که اموال مردم را به بهانه تحریم غارت کردند، گفت: باید شرایط برای فعالیت و کسب و کار آماده شود و این را انجام خواهیم داد و نخستین گام برای امثال استان کرمانشاه و رونق زندگی مردم باید برداشته شود.

روحانی با اشاره به اینکه استان کرمانشاه استانی گردشگری و کشاورزی است، تصریح کرد: استان کرمانشاه به‌طور متوسط دارای 400 تا 500 میلیمتر باران است و باید آبهای این سرزمین مهار شود و جوانان دانشگاهی و برومند کرمانشاهی بدانید که این دولت نسبت به دولتهای گذشته برای مهار آب در غرب کشور و آباد کردن کشاورزی و باغات تلاش کرده است.

وی با بیان اینکه بالاترین سرمایه گذاری در استانهای غربی از جمله کرمانشاه در راستای توسعه کشاورزی و باغات در حال انجام است، عنوان کرد: این دولت تصمیم دارد دامداران را مدرن و طرحهای گلخانه‌ای را اجرا کند و جوانان کرمانشاهی شما باید در سالهای آینده شاهد تحول بزرگ در زمینه آب و کشاورزی در سراسر استان باشید.

روحانی اظهار کرد: مردم بزرگ ایران دولت یازدهم هشت میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای مهار آبها به ویژه در غرب کشور اختصاص داده است و تنها برای استان کرمانشاه در سال 92 بیش از 600 میلیارد تومان در این زمینه اختصاص یافت و در سال 94 1400 میلیارد تومان برای طرح کنترل آبها در استان سرمایه گذاری شد.

وی با اشاره به اینکه این قول را به شما می‌دهم که تا پایان سال 95 دو میلیارد و 800 میلیون تومان برای طرحهای آبی در استان اختصاص یابد، گفت: در مجموع از سال 94 تا 97 هفت هزار میلیارد تومان برای طرح مهار آبها در استان اختصاص داده شده است و خواهیم دید در سال 96 با افتتاح طرحها و در سال 97 استان چهره دیگری به خود خواهد گرفت.

روحانی با بیان اینکه در این سفر 257 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل چهار سد زمکان، جامیشان، زاگرس و شرفخان اختصاص یافته است، اظهار کرد: بنابراین به فکر آینده استان و اشتغال جوانان خواهیم بود و ما در این سفر برای سامانه‌های نوین آبیاری 30 هزار از اراضی کشاورزی 224 میلیارد تومان اختصاص داده‌ایم.

رئیس جمهور افزود: این طرحها 90 هزار اشتغال ایجاد خواهد کرد که با آن مشکل حاد بیکاری رفع می‌شود و مردم خواهند دید که این دولت فعالیتهای لازم برای رونق این استان را انجام می‌دهد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه استانهای مرزی با مشکل ریزگردها مواجه هستند بیان کرد: یکی از تلاشهای دولت بحث محیط زیست است زیرا محیط زیست مشکلات فراوانی در کشور دارد و این مشکلات از دریاچه‌ای که با خشک شدن آن 14 میلیون نفر در معرض خطر غبار نمک هستند تا مشکلاتی که برای هوای آلوده در شهرهای بزرگ وجود دارد را شامل می‌شود.

روحانی یکی از اقدامات دولت در کاهش آلودگی هوا را بحث بنزین یورو 4 بیان و اظهار کرد: پیش از دولت یازدهم تنها روزانه دو میلیون لیتر بنزین یورو 4 در کشور تولید می‌شد که در دولت یازدهم و در سال گذشته این رقم به 25 میلیون لیتر در روز رسیده است تا مردم بتوانند در هوایی سالمتر زندگی کنند.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر در گذشته سوخت 43درصد نیروگاهها سوخت مایع بود که با اقداماتی در سالهای گذشته و تحولات ایجاد شده استفاده از سوخت مایع در نیروگاهها کمتر شده و مقدار استفاده از سوخت گاز افزایش یافته است که در سال گذشته به عدد 18درصد رسیدیم و این میزان تا پایان امسال به 9درصد خواهد رسید تا با هوای آلوده و مشکل محیط زیست مقابله کنیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به پدیده ریزگردها بیان کرد: برای مشکل ریزگردها که عمدتاً منشا خارجی داشته و از کشورهای همسایه همچون عراق، عربستان و اردن سرچشمه می‌گیرند نیازمند اقدامات منطقه‌ای هستیم که فعالیتهای سیاسی در سطح منطقه و بین‌الملل آغاز شده و این اقدام تا حصول نتیجه ادامه خواهد یافت.

روحانی با بیان اینکه در داخل نیز نیازمند اقداماتی برای مقابله با پدیده ریزگردها هستیم، گفت: سیستم پیش‌بینی هواشناسی باید تقویت شود تا زودتر شرایط را به مردم اطلاع دهیم و از سوی دیگر نیز عایق‌بندی اماکن عمومی از جمله مدارس، ارائه تسهیلات بانکی برای منازل و اماکن تجاری، تجهیز و توسعه اورژانس و مراکز درمانی و توزیع رایگان ماسکهای استاندارد رایگان و ارائه آموزشها و هشدارهای لازم به مردم و به‌ویژه جوانان و سالمندان تا در خطر قرار نگیرند ضروری است.

وی تصریح کرد: با وجود این مشکل قادر به حل و فصل این مشکلات هستیم تا مردم را با مشکلاتی که با آن درگیر هستند به شرایط مناسب برگردانیم.

رئیس‌جمهور در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به بحث پرداخت‌های غیرمتعارف و فیشهای حقوقی بیان کرد: دولت به صراحت به ملت ایران اعلام می‌کند در سالهای گذشته تخلفاتی در تمام دستگاههای کشور انجام شده است که این تخلفات به قوه مجریه اختصاص ندارد و به تمام دستگاههای و نهادهای عمومی مرتبط است و در مصاحبه‌ای مفصل به عموم مردم خواهم گفت که این تخلفات همه جا بوده و باید با آن مبارزه کنیم که دولت یازدهم این اقدام را انجام خواهد داد.

روحانی خاطرنشان کرد: با وجود اینکه دستگاههای نظاتی فراوانی در کشور داریم و این دستگاههای نظاتی باید مسائل را حل و فصل می‌کردند ولی به تمامی وظایف خود عمل نکردند که باید از این به بعد به وظایف خود عمل کنند و متاسفانه ما در قوانین نیز گریزگاههای قانونی و شکافهایی داریم که باید این قوانین را اصلاح کنیم تا از آنها سواستفاده نشود.

وی با بیان اینکه اقدامات فوری دولت در بحث حقوق به گوش مردم خواهد رسید اظهار کرد: در سخنرانی‌ها به مردم خواهم گفت که راه اجرای تخلفاتی که در گوشه و کنار بوده با اقدامات فوری جلوی آنها گرفته شده است و برای مقابله با این تخلفات مقرراتی ابلاغ شده و لوایح لازم به مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

رئیس قوه مجریه راه حل این مشکلات را شفافیت و اجرای قانون و اقدام دسته جمعی دانست که با کمک مردم و حمایت اکثریت قاطع جامعه و حمایت رهبر معظم انقلاب این مشکل برطرف خواهد شد.

روحانی با اشاره به شعارهای حاضران در ورزشگاه آزادی کرمانشاه خاطرنشان کرد: با شعار و شعر کاری درست نخواهد شد و باید دست به دست هم بدهیم و برنامه‌ها را اجرا کنیم و این دولت رونق را بر می‌گرداند و تورم و رکود را از بین می‌برد و باید دست به دست هم دهیم.

وی تصریح کرد: بدانید که تخلفات از آن مدیران انگشت شمار در کشور بوده است و در این کشور بزرگ حقوق‌بگیران بیت‌المال هشت میلیون نفر هستند که تا 300 نفر تخلف کرده‌اند و بقیه مدیران پاک و زحمتکش هستند که نباید تخلف چند صد نفر را تعمیم بدهیم به جمعیت بزرگ مدیران پاک سرزمین‌مان و دیگر اینکه اگر تخلفی در گوشه‌ای رخ داده است نباید دزدی‌های قبلی را فراموش کنیم.

وی افزود: اگر آقایانی در گوشه و کنار هستند که می‌خواهند موضوع فیش حقوقی را ادامه بدهند تا دزدی‌های سابق فراموش شود، بدانند که مردم فراموش نمی‌کنند و خواهان روشن شدن موضوع دزدی‌ها گذشته در دادگاهها هستند.

وی با اشاره به تخلفات گذشته بیان کرد: مردم دو میلیارد پولی که آمریکایی‌ها به خاطر اهمال گذشته ضبط کردند، تخلف سه هزار میلیاردی و تخلف 12هزار میلیاردی را فراموش نمی‌کنند و دولت برای حل و فصل حقوقهای نامتعارف به مردم قول می‌دهد و در عین حال مبارزه با فساد و تخلفات گذشته را از یاد نخواهد برد.

وی بیان کرد: به حول و قوه الهی برای مسئله اشتغال جوانان عزیز کرمانشاه اقدام خواهیم کرد و با وجود اینکه منطقه آزاد تجاری استان کرمانشاه در برنامه قبلی نبود، در این سفر به شما قول می‌دهم و به شورای عالی مناطق آزاد اعلام می‌کنم که در این زمینه اقدام کند.

وی با بیان اینکه تا پایان دولت یازدهم راه‌آهن را به کرمانشاه خواهیم رساند عنوان کرد: مردم با اقدامات سال 95 و 96 شاهد رسیدن ریل راه‌آهن به شهر عزیز کرمانشاه خواهند بود و به پالایشگاه و پتروشیمی این استان نیز از طریق فاینانس خارجی و از طریق اعتبارات صندوق توسعه ملی کمک خواهد شد تا شاهد اشتغال در کرمانشاه باشیم.

وی با اشاره به ادامه روند گازرسانی به روستاهای استان کرمانشاه گفت: در دولت 540 روستا در طرح اجرای گازرسانی قرار دارند که این طرح و طرحهای عمرانی استان کرمانشاه امروز کلنگ‌زنی یا افتتاح خواهند شد که این طرحها به تفصیل در شورای اداری بیان خواهد شد.

رئیس‌جمهور از افتتاح 45 طرح و پروژه در سطح استان کرمانشاه خبرداد و افزود: این پروژه‌ها با 998 میلیارد تومان اعتبار در سال 95 و 96 اجرایی و عملیاتی خواهد شد./تسنیم

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/