امروز جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹
15:28:39 - شنبه 2 ژوئن 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ردپای سرمایه‌داران یهودی در کنسرت خواننده ایرانی + عکس
ایرساگیل: تهیه کننده کنسرت بهنام بانی اعلام کرده که محل برگزاری کنسرت خواننده اش با محل شورای ملی زنان یهودی فاصله ای ۲۰ دقیقه ای دارد؛ در حالی که این دو مرکز زیر نظر یک مجموعه اداره می شوند.

به گزارش ایرساگیل، هفته‌ی گذشته خبری منتشر شد که از برگزاری کنسرت بهنام بانی در شهر ملبورن استرالیا در مرکزی مربوط به یهودیان حکایت داشت. مرکزی که مربوط به یهودیان است و در آنجا فعالیت‌هایی در تبلیغ یهودیت و صهیونیسم انجام می‌شود.

اما در روزهای گذشته دو رسانه داخلی سعی در توجیه این ماجرا داشته و احتمالا با تحریکِ تهیه کننده‌ی کنسرت بهنام بانی در استرالیا، سعی کردند این خبرِ را اشتباه جلوه دهند. متاسفانه این رسانه‌ها بازیچه‌ی دست تهیه کننده شده و سعی در بی‌اهمیت جلوه دادنِ برگزاریِ کنسرت خواننده ایرانی در مرکزی متعلق به یهودیان ملبورن داشتند.

در یکی از این رسانه‌ها از زبان تهیه کننده کنسرت بهنام بانی اینچنین نوشته شده است:

محمد حاتم‌پور مدیرعامل شرکت آوای فروهر: این اطلاعات که از سالن و جزئیات آن منتشر شده دارای اشکال بوده است؛ چرا که در این شهر دو سالن کاملاً متفاوت به نام‌های the eva besen cetre و the besen centre وجود دارد که هرکدام در بخش‌های جدا و آدرس‌های کاملاً متفاوت از یکدیگر قرار دارند و با جستجوی ساده در گوگل کاملاً به این تفاوت پی خواهید برد.
حتی افتتاح سالن اجرای ما در سال ۲۰۰۸ بوده و سالن دیگر که مربوط به انجمن زنان یهودی است در سال ۱۹۲۷ و حدود ۸۰ سال پیش افتتاح شده که هیچ ارتباطی با هم نداشته‌اند.

تهیه کننده‌ی کنسرت بهنام بانی به گونه‌ای صحبت کرده که انگار از ارتباط سالن the besen centre و the eva besen cetre بی‌خبر بوده است. در حالی که این تهیه کننده به خوبی از ماجرا باخبر است و با صحبت‌هایش تلاش کرده تا رسانه‌های داخلی را سردرگم کند. او به آدرس متفاوتِ این دو مرکز اشاره کرده در حالی که مشکل نه آدرس، که صاحبان این دو مرکز هستند. در واقع the besen centre توسط خانواده «بیزن» اداره می‌شود. و the eva besen cetre هم یکی دیگر از نهادهای زیرِ نظرِ خانواده «بیزن» است.

در ادامه با ارائه مستنداتی، مخاطبان را با واقعیت رخ داده بیشتر آشنا می‌کنیم. شاید با انتشار این گزارش مسئولان فرهنگی کشور دست از منفعل بودن بردارند و در قبال اینچنین کارهایی که با سیاست‌های جمهوری اسلامی در تناقض کامل است، واکنش‌های جدی نشان دهند.

عکس فوق محل دقیق سالن بیزن سنتر را نشان می‌دهد

خانواده‌ی میلیاردرِ بیزن‌ها

بیزن‌ها خانواده‌ای یهودی و ثروتمند هستند که علاوه بر مراکز فرهنگی و هنری در ملبورن، فروشگاه‌های زنجیره‌ای بسیاری را هم اداره می‌کنند. یکی از مراکزی که از آنِ خانواده بیزن‌هاست، همین مرکز  the besen centre است. این مرکز جایی برای برگزاری کنسرت‌ها و نمایش‌های مختلف است.

این خانواده در بخش‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی و هنری سرمایه‌گذاری می‌کنند. آنها هنرمندان مختلف از سراسر دنیا را با دستمزدهای مالی کلان به استرالیا و می‌کشانند تا در یکی از سالن‌هایی که در اختیار دارند به اجرای برنامه بپردازند. حضور هنرمندان از جاهای مختلف دنیا و جمع شدنِ هوادارانشان در کنسرت‌ها و یا برنامه‌های پرمخاطب، زمینه‌ای برای فعالیت‌های خانواده «بیزن» در راستای گسترش یهودیت و صهیونیسم است.

خانواده میلیاردر «بیزن» از قدرتمندترین خانواده های یهودی در ملبورن هستند که سرکرده‌ی آنها «مارک بیزن» است. آن‌ها بنیادی دارند به نام بنیاد خانواده بیزن در استرالیا، که مارک بیزن و همسرش ایوا بیزن کارهای مربوط به این بنیاد را انجام می‌دهند.

مارک بیزن که حدود ۹۰ سال سن دارد از حامیان برجسته هنری در استرالیا محسوب می‌شود و به عنوان بخشی از افتخارات روز استرالیا هم شناخته می‌شود. او در زمینه هنرهای تجسمی و نمایشی هم فعالیت کرده است. مارک با همسرش ایوا اولین گالری هنر خصوصی در استرالیا را افتتاح کرده و در ارکستر سمفونیک ملبورن هم سرمایه گذاری کرده‌اند.

ایوا بیزن هم شورای ملی زنان یهودی استرالیا  the eva besen cetre را اداره می‌کند. این مرکز در سال ۱۹۲۷ تاسیس شده است و فعالیت های مذهبی دارد. در این شورا نشست های دورهمی و سازماندهی اعضا انجام می‌شود و عمده‌ی فعالیتشان در راستای تفکرهای فمنیستی است. فعالیت‌های موجود در the eva besen cetre و دیگر مراکزی که متعلق به خانواده «بیزن‌»ها است، مُلهم از ارزش‌های یهودیت و صهیونیسم است.

عکس فوق مراسمی در مرکز بیزن سنتر را نشان می‌دهد که پرچم اسرائیل به وضوح دیده می‌شود

گاندل؛ دیگر خانواده‌ی میلیاردر

یکی دیگر از خانواده‌های ثروتمند یهودی در استرالیا، خانواده گاندل است. سرکرده‌ی این خانواده «جان گاندل» است که «ایوا بیزن» خواهر اوست.

عکس فوق خانواده گاندل را در کنار موزه‌ی این خانواده در ملبورن نشان می‌دهد

مستنداتی که در بالا ارائه شد، نشان می‌دهد که تمام مراکزی که با نام «بیزن» در ملبرون استرالیا موجود است، متعلق به خانواده «بیزن» است. حال فرقی نمی‌کند شما کنسرتتان را در مرکز زنان یهودی the eva besen cetre برگزار کرده باشید یا سالنی با عنوان the besen cetre با فاصله و آدرسی ۲۰ دقیقه‌ای از آنجا.

آنچه مهم است اینکه، تمام فعالیت‌های خانواده «بیزن» با سرکردگیِ مارک بیزن و همسرش اوا بیزن، در راستای گسترش یهودیت و صهیونیسم است. خانواده «بیزن» به هنرمندانی که با آنها همکاری داشته باشد، پول هنگفتی می‌دهد، اما سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با رژیم صهیونیستی و هر آنچه در راستای گسترش صهیونیسم باشد، کاملا مشخص است.

حال باید دید چرا تهیه کننده‌ی کنسرت بهنام بانی و خودِ این خواننده چرا اجرا در چنین مرکزی را پذیرفته‌اند. باید دید تهیه کننده‌ی کنسرت بهنام بانی، چرا برای توجیه امری تا این حد مشخص، دست به توجیح‌هایی بچه‌گانه زده است و تلاش کرده تا دیگر رسانه‌های کشور را به اشتباه بیاندازد.

تصویر فوق واکنش بهنام بانی به خبرِ برگزاری کنسرتش در مرکزی متعلق به یهودیان ملبورن را نشان می‌دهد

تصویر فوق تبلیغات کنسرت بهنام بانی در استرالیا را نشان می‌دهد

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/