امروز چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
۱۳:۴۶:۵۸ - شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس ‌پلیس‌ راهور ‌استان ‌گیلان: فوت ۵۱ نفر در تصادفات امسال استان گیلان
ایرساگیل: رئیس ‌پلیس‌ راهور فرماندهی انتظامی ‌استان ‌گیلان گفت: ۵۱ نفر در تصادفات استان گیلان در ۵ ماه گذشته از سال ۹۶ جان خود را از دست دادند. به گزارش ایرساگیل، سرهنگ محمدرضا محمدی اظهار داشت: مهم‌ترین وظیفه پلیس راهور انتظام بخشی به ترافیک و نظارت بر اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی است. رئیس ‌پلیس‌ […]

ایرساگیل: رئیس ‌پلیس‌ راهور فرماندهی انتظامی ‌استان ‌گیلان گفت: ۵۱ نفر در تصادفات استان گیلان در ۵ ماه گذشته از سال ۹۶ جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایرساگیل، سرهنگ محمدرضا محمدی اظهار داشت: مهم‌ترین وظیفه پلیس راهور انتظام بخشی به ترافیک و نظارت بر اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی است.

رئیس ‌پلیس‌ راهور فرماندهی انتظامی ‌استان ‌گیلان با اشاره به اینکه با تخلفات رانندگی در سطح استان گیلان برخورد قانونی صورت می‌گیرد بیان داشت: در سال ۹۶ برخورد با تخلفات رانندگان ۱۳ درصد افزایش داشته است.

محمدی بررسی تصادفات رانندگی صورت گرفته در حوزه شهرها را از دیگر وظایف پلیس راهور بیان کرد و عنوان داشت: در ۵ ماهه اول سال ۹۶ در حوزه تصادفات جرحی ۹ مورد افزایش نسبت به‌مدت مشابه سال قبل وجود دارد.

وی با بیان اینکه تصادفاتی که منجر به خسارت مالی برای رانندگان شده است ۶۳ درصد در استان گیلان افزایش داشته است گفت: رانندگان می‌توانند با رانندگی هوشیارانه، با رعایت حق تقدم و قوانین راهنمایی و رانندگی از تصادفات درون شهری جلوگیری کنند.

رئیس ‌پلیس‌ راهور ‌استان ‌گیلان با اشاره به افزایش یک درصدی مجروحان تصادفات در سال ۹۶ بیان داشت: آمار فوت شدگان در تصادفات استان گیلان مانند مدت مشابه سال قبل ۵۱ نفر است و تغییری در آمار فوت‌شدگان ‌مشهود نیست.

محمدی با اشاره به اینکه موتورسواران در تصادفات بسیار آسیب پذیر هستند ابراز داشت: ۳۵ درصد فوت شدگان در تصادفات سال ۹۶ موتورسواران بودند و ۳ نفر از ترک‌نشینان موتور نیز در سوانح رانندگی جان خود را از دست دادند.

رئیس ‌پلیس‌ راهور فرماندهی انتظامی ‌استان ‌گیلان عابران پیاده را یکی دیگر از اقشار آسیب‌پذیر در تصادفات خواند و افزود: ۱۷ درصد افرادی که در تصادفات سال ۹۶ فوت کردند عابران پیاده بودند.

وی با بیان اینکه تعداد رانندگانی که جان خود را در سوانح رانندگی سال ۹۶  از دست دادند ۴  نفر است عنوان داشت: یک دوچرخه سوار در تصادفات امسال در استان گیلان درگذشت.

محمدی ارائه خدماتی از جمله شماره گذاری پلاک وسایل نقلیه و صدور گواهی‌نامه را از جمله خدمات بخش فنی و مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهور خواند و اعلام داشت: امسال ۳۰۵ جلد گواهی‌نامه پایه یک در استان گیلان صادر شد.

رئیس ‌پلیس‌ راهور فرماندهی انتظامی ‌استان ‌گیلان با اشاره به صدور ۱۷۹ فقره گواهی‌نامه پایه ۲ در سال ۹۶ در استان گیلان ابراز داشت: امسال ۶ هزار و ۱۴۳ جلد گواهی‌نامه پایه ۳ برای افرادی که موفق به اتمام مراحل دریافت گواهی‌نامه شدند صادر شد.

وی با اشاره به اینکه امسال ۲۶۰ فقره گواهی‌نامه موتور سیکلت برای گیلانیان صادر شده است بیان داشت: ۲۲۹ مورد گواهی‌نامه برای خودروهای ساختمانی و خدماتی مانند جرثقیل صادر شد.

محمدی با بیان اینکه طبق ماده ۷ قانون رسیدگی ‌به تخلفات رانندگی به ۲۰ مورد از ۱۷۱ مورد تخلف رانندگی نمره منفی تعلق می‌گیرد اظهار داشت: به این ۲۰ تخلف از ۳ تا ۱۵ نمره منفی تعلق می‌گیرد.

رئیس پلیس راهور استان گیلان با اشاره به اینکه ۱۵۹ فقره گواهی‌نامه در سال ۹۶  از رانندگان متخلف در استان گیلان توقیف شده است خاطرنشان کرد: گواهی‌نامه افرادی که ۳۰ نمره منفی کسب کردند به‌مدت ۳ ماه توقیف شده و شخص ۶۰ هزار تومان جریمه می‌شود.

وی ادامه دادن تخلفات حادثه‌ساز را موجب اجرایی شدن‌ مرحله دوم قانون رسیدگی به تخلفات برای فرد خاطی بیان کرد عنوان داشت: فرد با کسب ۲۵ نمره منفی برای بار دوم ۹۰ هزار تومان جریمه شده و گواهی‌نامه وی ۶ ماه ضبط می‌شود.

محمدی با اشاره به اینکه در مرحله سوم انجام تخلفات حادثه‌ساز گواهی‌نامه فرد با کسب ۲۰ نمره منفی به‌طور کلی باطل می‌شود اعلام داشت: فرد خاطی تا یک سال پس از باطل شدن گواهی‌نامه حق رانندگی ندارد و ۱۵۰ هزار تومان جریمه می‌شود.

رئیس پلیس راهور استان گیلان با بیان اینکه برای باطل کردن گواهی‌نامه افراد متخلف نیاز به دریافت گواهی‌نامه آنان نیست و گواهی‌نامه به‌صورت سیستمی نامعتبر می‌شود بیان داشت: افرادی که که گواهی‌نامه آنان باطل می‌شود باید پس از یک سال باید مراحل دریافت گواهی‌نامه را دوباره تکرار کنند.

وی افزود: انجام حرکات نمایشی، تک چرخ زدن با موتورسیکلت، دور زدن درجا، تجاوز از سرعت مجاز، سبقت غیرمجاز در راه‌های دوطرفه، عبور از چراغ قرمز، حرکات ماپیچ، حرکت با دنده عقب در آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها، رانندگی در حالت مستی، عبور از محل‌های ممنوع، تجاوز به چپ و عبور وسایل نقلیه از پیاده رو از جمله تخلفات حادثه‌ساز دارای نمره منفی هستند.

محمدی با اشاره به دیگر‌ تخلفات دارای نمره منفی گفت: عدم رعایت حق تقدم، دور زدن در محورهای ممنوع، استفاده از تلفن همراه در هنگام رانندگی، نقص فنی حادثه ساز در وسایل نقلیه، عدم رعایت مقررات حمل بار، عدم توجه به ایست پلیس، رانندگی با وسایل نقلیه عمومی بیش از زمان مجازو عدم رعایت شرایط مندرج در گواهی نامه دیگر تخلفات دارای نمره منفی هستند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/