امروز شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸
۲۰:۰۳:۲۱ - دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت: مرکز دفن زباله سراوان در وضعیت بحرانی/ حقوق فروردین‌ماه پاکبانان رشت پرداخت نشده است
ایرساگیل:رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت با بیان اینکه مرکز دفن زباله سراوان در وضعیت بحرانی است گفت: حقوق فروردین‌ماه پاکبانان رشت پرداخت نشده است. به گزارش ایرسا گیل: فاطمه شیرزاد ظهر امروز در هشتاد و نهمین جلسه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر، ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و روز ارتباطات و […]

ایرساگیل:رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر رشت با بیان اینکه مرکز دفن زباله سراوان در وضعیت بحرانی است گفت: حقوق فروردین‌ماه پاکبانان رشت پرداخت نشده است.

به گزارش ایرسا گیل: فاطمه شیرزاد ظهر امروز در هشتاد و نهمین جلسه کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر، ضمن تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه و روز ارتباطات و روابط عمومی، اظهار داشت: حوزه ارتباطات و روابط عمومی نقش مؤثری در انتقال اخبار و عملکرد مدیران دستگاه‌های مربوطه دارد و امیدواریم در انتقال اخبار و عملکرد شفاف ادارات خود اطلاع‌رسانی خوبی برای مردم انجام دهند.

وی ضمن تبریک به‌مناسبت برد سپیدرود در روز گذشته، اظهار کرد: روز گذشته در میان انبوه هواداران ورزشگاه عضدی موفقیت بزرگی برای رشت و مرکز استان ایجاد شد که موجب خوشحالی مردم شد و حضور اعضای شورا به‌عنوان پشتوانه انگیزه بازیکنان را دو چندان کرد.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت تصریح کرد: امیدواریم به تیم سپیدرود کمک شود تا این تیم ریشه دار را به جایگاه بالاتری برسانیم و امیدواریم در سایه توجه و حمایت مسئولان و سرمایه‌داران به حوزه ورزش کمک شود که تیم داماش هر چه سریع‌تر به سطح اول فوتبال ایران برگردد.

وی با بیان اینکه حقوق پاکبانان و پرسنل فضای سبز شهرداری رشت تا پایان سال 94 پرداخت شده است، تأکید کرد: حقوق فروردین پاکبانان پرداخت نشده است و تنها مناطق 2و 5 حقوق فروردین را پرداخت کرده‌اند.

شیرزاد با بیان اینکه تلاش می‌کنیم شهردار رشت پرداخت دیگری را انجام ندهد، اظهار کرد: مدیران مناطق تلاش بیشتری کنند که اولین پرداختی آن‌ها حقوق پاکبانان باشد.

وی با بیان اینکه پیمانکاران شهرداری نیزمطالباتی دارند، خاطرنشان کرد: بحث حقوق آتش نشانان و سایر همکاران شهرداری در سال 95 در دستور کار قرار گیرد و شهردار رشت پرداخت عمرانی و حوزه‌های دیگر را با فاصله پرداخت کند و اولویت را در پرداخت حقوق پاکبانان و آتش نشانان قرار دهد.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر با بیان اینکه مرکز دفن زباله سراوان یک وضعیت بحرانی دارد، اظهار کرد: شیرابه‌های حاصل از زباله، آسیب‌های جدی را برای محیط زیست و سلامتی مردم به‌وجود آورده است و باید کمک کنیم در بحث خرید کمپکتور زباله حمایت شود چرا که در غربالگیری زباله می‌تواند مؤثر باشد.

شیرزاد با بیان اینکه با افزایش آگاهی و اطلاع رسانی می‌توانیم باعث کاهش تولید زباله شویم، اظهار داشت: در مبحث تفکیک زباله اقدامات خوبی را انجام دادیم ولی نیازمند آن است که مبحث تفکیک زباله از مبدأ را با برنامه‌های آموزشی و افزایش اطلاع‌رسانی جدی‌تر دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش از زمان کودکی تأثیرگذار است، مطرح کرد: آموزش‌های خوبی را در سطح مهدکودک و مدارس به کمک سازمان مدیریت پسماند و سازمان‌های مردم نهاد انجام و در دستور کار قرار دادیم که اثربخش بود.

شیرزاد از راه‌اندازی تالار گفتمان سالم در کمپ عینک خبر داد و گفت: این تالار را در هفته سلامت بهره‌برداری کردیم و با تالار گفتمان شهر سالم می‌توانیم گام‌های خوبی را برای توسعه پایدار برداریم و امیدواریم امسال سال جدیدی برای حوزه سلامت و بهداشت باشد و بتوانیم توفیقات بیشتری را در تفکیک زباله از مبدأ به‌دست آوریم.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر با بیان اینکه سازمان پسماند در کانکس‌هایی که در سطح شهرقرار داده طرح تشویقی را برای مردم در نظر گیرد، تأکید کرد: شهروندان علاقه‌مندند در صورت انجام تفکیک زباله هدایا و بسته‌های آموزشی را دریافت کنند.

شیرزاد با اشاره به اینکه نخاله‌های ساختمانی یک نوع از زباله است و با توجه به اینکه بافت رشت فرسوده است و تخریب، ساخت وساز و مبحث زباله یک معضل محیط زیستی محسوب می‌شود، تصریح کرد: هنوز در این زمینه برنامه خاصی انجام نشده است و امیدواریم سازمان پسماند رسیدگی به این کار را در برنامه‌های خود قرار دهد.

وی با بیان اینکه کمیسیون‌های شورا در جریان برنامه‌ها و اقدامات مناطق شهرداری در حوزه‌های فرهنگی و زیست محیطی  نیستند، خاطرنشان کرد: با مدیران مناطق برای ارائه برنامه‌ها صحبت کردیم چرا که کمیسیون‌های شورا هیچ‌گونه اشرافی به برنامه‌های مناطق شهرداری ندارند در حالی‌که بر سازمان‌ها اشراف دارند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/