امروز سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸
۱۱:۳۵:۰۹ - سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس کل دادگستری گیلان: نسبت طلاق به ازدواج نگران‌کننده است/حقوق بیت‌المال در گیلان مورد تهدید است
ایرسا گیل:رئیس کل دادگستری استان گیلان، خواستار تشکیل مشاوران محله با استفاده از ظرفیت بانوان برای مشاوره در مسائل خانواده شد و گفت: نسبت طلاق به ازدواج در جامعه نگران‌کننده است. به گزارش ایرسا گیل، احمد سیاوش‌پور امشب در جلسه شورای عالی سازمان بسیج حقوقدانان گیلان با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی […]

ایرسا گیل:رئیس کل دادگستری استان گیلان، خواستار تشکیل مشاوران محله با استفاده از ظرفیت بانوان برای مشاوره در مسائل خانواده شد و گفت: نسبت طلاق به ازدواج در جامعه نگران‌کننده است.

به گزارش ایرسا گیل، احمد سیاوش‌پور امشب در جلسه شورای عالی سازمان بسیج حقوقدانان گیلان با تبریک اعیاد شعبانیه اظهار کرد: اجرای برنامه‌های فرهنگی قابل محاسبه و سنجش مادی و ریاضی نیست اما در قالب امر به معروف و نهی از منکر آثار بسیاری در جامعه دارد.

وی به آثار بلندمدت فعالیت‌های فرهنگی در جامعه اشاره کرد و افزود: امر به معروف و نهی از منکر باید با نیت دوست داشتن مردم انجام شود و در جای خود اثرگذار است.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه فریضه امر به معروف و نهی از منکر دارای شرایطی است، تصریح کرد: کارشناسان امر باید به موضوع مذکور توجه داشته باشند.

سیاوش‌پور به شرایط اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در دین اسلام اشاره کرد و گفت: سازمان بسیج حقوقدانان می‌تواند برنامه‌هایی را اجرایی کند که در شأن نزول فریضه مذکور باشد.

وی، ترکیب بسیج حقوقدانان را از صاحب‌نظران و آسیب‌شناسان اجتماعی خواند و بیان کرد: اعضای بسیج حقوقدانان را وکلا، قضات و نهادهای انقلابی تشکیل می‌دهند.

رئیس کل دادگستری گیلان، حقوقدانان را دارای جامعیتی در اجتماع دانست و خاطرنشان کرد: دانش حقوق دارای گستردگی است و در تمام رفتارهای اجتماعی وجود دارد.

سیاوش‌پور با اشاره به اینکه جامعه بسیج حقوقدانان احساسی و سیاسی نیست، یادآور شد: بسیج حقوقدانان در زمینه‌های مختلف به مردم کمک می‌کند.

وی بر اولویت قرار دادن مشکلات جدی و اصلی جامعه تأکید کرد و افزود: وضعیت فرهنگی، رفتاری و کرداری در بخش نوجوانان، جوانان و بنیان خانواده باید بررسی شود.

رئیس کل دادگستری گیلان، حوزه‌های اجتماعی، فضای مجازی، القائات فرهنگی، تهاجم فرهنگی و … را مهم خواند و اظهار کرد: امروز ریشه نهاد خانواده در آسیب‌ها اصل است و اگر مادر در خانواده آسیب ببیند پس از آن پدر و تمام اعضا دچار آسیب می‌شوند.

سیاوش‌پور با بیان اینکه بنیان خانواده مورد هجمه است، تصریح کرد: نسبت طلاق به ازدواج در جامعه نگران‌کننده است.

وی خواستار تشکیل مشاوران محله با استفاده از ظرفیت بانوان برای مشاوره در مسائل خانواده شد و بیان کرد: مشاوران محله را می‌توان با همکاری شهرداری‌ها راه‌اندازی کرد.

رئیس کل دادگستری گیلان به ظرفیت بسیار خوب انجمن اولیا و مربیان در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: اهل فن باید برای تربیت جوانان و نوجوانان به‌کارگیری شوند.

سیاوش‌پور با اشاره به اینکه در فضای مجازی فعالیت‌های خوبی انجام شده است، خاطرنشان کرد: گروه هدف باید مد نظر باشد و بسیج حقوقدانان می‌تواند در بخش فرهنگی تلاش بیشتری کند.

وی به حجم بسیار ورودی پرونده‌ها و اختلاف بین مردم در امور حقوقی و کیفری اشاره کرد و یادآور شد: توجه به ریشه اصلی موضوع مذکور حائز اهمیت است.

رئیس کل دادگستری گیلان با تأکید بر بهداشت قضایی در جامعه، اظهار کرد: بهداشت قضایی از منظر اجتماعی، جامعه‌شناسی و حقوقی مطرح شده است.

سیاوش‌پور بر قانونمندی در جامعه تأکید کرد و افزود: اقشار مختلف جامعه به‌ویژه مدیران و دستگاه‌های اجرایی و اقتصادی باید قانونمند عمل کنند.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ قانون‌پذیری باید در جامعه ارتقا پیدا کند، بیان کرد: مردم ایران از ویژگی‌های شهادت‌طلبی و ایثارگری برخوردارند اما در بعضی از بخش‌ها ضعیف هستیم.

رئیس کل دادگستری گیلان، کاهش تحمل‌پذیری در جامعه را از جمله معضل اجتماعی خواند و تصریح کرد: روحیه جوانمردی باید در جامعه ارتقا پیدا کند.

سیاوش‌پور، گسترش فرهنگ اصیل انقلاب در جامعه را مهم ذکر کرد و گفت: بسیج حقوقدانان باید به القائات، هجمه‌ها و نگرش‌ها بپردازد.

وی با بیان اینکه به‌شدت دنبال مجازات‌های جایگزین حبس هستیم، خاطرنشان کرد: بسترهای قانون مجازات اسلامی هنوز آماده نیست و نیازمند تغییر نگرش قضات هستیم.

رئیس کل دادگستری گیلان، یکی از فعالیت‌های روزمره این دستگاه را آزادسازی زندانیان عنوان کرد و یادآور شد: ستادهای دیه انجمن‌های حمایت از زندانیان و … در راستای برنامه مذکور ایجاد شده است.

سیاوش‌پور با تأکید براینکه حقوق بیت‌المال در گیلان مورد آسیب و تهدید است، اظهار کرد: جنگل‌ها، سواحل، محیط زیست و … در استان در معرض آسیب است و در این زمینه نیاز به کمک داریم.

وی حفظ حقوق بیت‌المال و محیط زیست را از موضوع‌های مهم برشمرد و متذکر شد: عرصه‌های منابع طبیعی گیلان نسبت به دیگر نقاط محفوظ‌تر مانده و اگر حساسیت نشان ندهیم ممکن است استان از این فضا محروم شود./فارس

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/