لطفا یک افزونه تاریخ نصب کنید.
15:54:02 - شنبه 16 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس هیت کشتی استان گیلان: توزیع اعتبار ورزشی شهرداری بین همه هیئت ها را عادلانه میدانم
ایرساگیل: هدایتی رئیس هیات کشتی استان گيلان:تصمیم شورای اسلامی شهر رشت درخصوص توزیع اعتبار ورزشی شهرداری بین همه هیات ها را عادلانه میدانم. به گزارش ایرساگیل ، رئیس هیت کشتی استان گيلان که در خصوص موضع اخیر شورای اسلامی شهر رشت درست است و بر اساس طرح جامع کشور که مصوبه هیت محترم دولت است […]

ایرساگیل: هدایتی رئیس هیات کشتی استان گيلان:تصمیم شورای اسلامی شهر رشت درخصوص توزیع اعتبار ورزشی شهرداری بین همه هیات ها را عادلانه میدانم.
به گزارش ایرساگیل ، رئیس هیت کشتی استان گيلان که در خصوص موضع اخیر شورای اسلامی شهر رشت درست است و بر اساس طرح جامع کشور که مصوبه هیت محترم دولت است ورزش همگانی در حیطه اختیارات شهرداری ها می باشد و این نهاد هرگز نبايد در حیطه ورزش حرفه ای قهرمانی ورود کند اما این هرگز بدان معنا نیست که استعداد یابی در رشته های مختلف امری مردود به شمار می آید بلکه کاملاً برعکس بوده واين مهم جایگاهی خاص در ورزش شهروندی دارد.

چراکه می توان به کمک دیگر بخش های ورزشی کشور از جمله ورزش قهرمانی بیابد اگر چه خود مستقیما نقشی در این حوزه ورزش قهرمانی نخواهدداشت .هدایتی افزود:موضع من به معنای مخالفت با حمایت شورای شهر رشت حمایت شود اما این که اعتبار ورزشی شهرداری فقط به دوباشگاه فوتبال داده شود منصفانه نیست

هدایتی افزود: موضع من به معنای مخالفت با حمایت شورای شهر رشت از تیم های فوتبال سپیدرود و داماش نیست وحتی معتقدم باید از این دو تیم پر طرفدار رشت حمایت شود اما این که اعتبار ورزشی شهرداری فقط به دوباشگاه فوتبال داده شود منصفانه نیست.

رئیس هیت کشتی استان گيلان ادامه داد:فشار به شورای شهر از طریق سکوها را روش مناسبی نمی دانم وچنين روشهایی ناپسند است و هم باعث واکنش های منفی می شود هیچ نهادی به چنین روش های بها نميدهد. به جز این دو باشگاه، باشگاه های فوتبال دیگر و دهها هیيت ورزشی هم در رشت فعالیت می کنند و این که اعتبارات ورزشی شهرداری صرفا به دوتيم باشگاهی محدود شود را عادلانه نميدانم.

هدایتی با طرح این سؤال که چرا ورزش کشتی در سبد حمایتی شورای اسلامی شهر رشت جایگاهی ندارد گفت :من بیش از چهار سال در هییت کشتی استان فعالیت می کنم وتا کنون یک ریال هم به این هییت کمک نشده است و تا آنجایی که خبر دارم هیت های دیگر ورزشی هم چون کشتی از حمایت منسجم شورای شهر رشت و شهرداری بی بهره بوده اند.
هدایتی در درادامه افزود:معمولا شهرداری ها بیشتر در سطح شهر درگیر مسائل هستند و با مشکلات مردم آشناي دارند. به همین منظور در تمام دنیا این وظیفه به آنها محول میشود.
شهرداری ها با در دست داشتن زیر ساخت ها حلقه وصل مردم و ورزش خواهند بود و به توسعه ورزش در جامعه کمک می کنند فوتبال، کشتی، والیبال، بسکتبال، و سایر رشته های ورزشی، شاید برای همه افراد به نحوی شناخته شده باشد ولی هر کدام از این رشته ها فقط عده محدودی را در بر می گیرد ورزش شهروندی همان طور که از نامش پیداست روی همه اقشار جامعه تاکید دارد از هر جنس و سن و طبقه ای باشد.
هدایتی با اعلام این که آموزش مربیان ورزش همگانی، اطلاع رسانی مسابقات شهروندی توسعه امکانات ورزشی در شهر، شناسایی استعداد ها و تامین بودجه ورزش شهروندی از مهمترین مباحث در ورزش شهروندی است.

گفت:شهرداری به عنوان متولی اصلی ورزش شهروندی برای آنکه بتواند نظر مساعد شهروندان را جلب کند می بایست در برنامه هايش جای برای تامین بودجه برای ورزش شهروندی به منظور تحقق شعار ورزش برای همه به شکل ویژه ای وارد عمل شود تا تمامی کسانی را که استعداد بالای ورزش را ندارند هم وادار به ورزش کرده وبه شهروندان نشاط و انگیزه هدیه نماید
رییس هیت کشتی ادامه داد :همه هیت های ورزشی استان می توانند برای توسعه ورزش همگانی به شهرداری رشت کمک کنند و من به عنوان متولی کشتی استان آمادگی عقد قراداد با شهرداری رشت را دارم و امیدوارم تعامل شهرداری و شورای شهر و هییت های شورای پنجم رشت افزایش یابد و با توسعه واقعی ورزش شهروندی آغازگر حرکتی باشند که در سال های آينده قطعاً پیامدهای مثبت آن نمایان خواهد شد
هدایتی درپايان گفت:افزایش سهم اعتبار ورزشی از کل بودجه شهرداری، توسعه زیر ساخت ها، کمک مالی به هیت های ورزشی به منظور برگزاری مسابقات مختلف و معرفی ورزش های کم هزینه و سالم به شهروندان و….. از جمله پیش نهاد هايي است که انتظار میرود شهرداری و شورای اسلامی شهر رشت با نگاهی آینده نگر و با تصویب آن گام مهمی در سلامت شهروندان این دیار برد دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
تابناك وب اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://invest.lahijan.ir/ کانال تلگرام ایرسا گیل باشگاه بدنسازی مجید