امروز پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸
۱۸:۴۵:۱۰ - سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان: رودبار به محل صادرات و واردات در کریدور جهانی شمال – جنوب تبدیل خواهد شد
ایرساگیل: رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان گفت: با راه افتادن راه آهن قزوین – رشت، شهرستان رودبار مدخل و مبدا ورود و خروج کالا و مسافر بسیاری از کشورها خواهد شد و تجارت ما رونق خواهد یافت. به گزارش ایرساگیل و به نقل از ایسنا، کیوان محمدی در کمیته برنامه ریزی شهرستان رودبار اظهار […]

ایرساگیل: رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان گفت: با راه افتادن راه آهن قزوین – رشت، شهرستان رودبار مدخل و مبدا ورود و خروج کالا و مسافر بسیاری از کشورها خواهد شد و تجارت ما رونق خواهد یافت.

به گزارش ایرساگیل و به نقل از ایسنا، کیوان محمدی در کمیته برنامه ریزی شهرستان رودبار اظهار کرد: من هر زمان که به رودبار سفر می کنم، بخاطر وجود فرماندار و نماینده مردم شریف شهرستان رودبار در مجلس احساس آرامش زیادی دارم چون هر دو بزرگوار انسان هایی نجیب، موقر، متین و کارآمد هستند و از این بابت باید به مردم این شهرستان تبریک بگویم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان با اشاره به نجابت، اصالت و ریشه دار بودن فرهنگ و تمدن مردم رودبار، افزود: مردم از ما انتظار دارند تا برای حل مشکلاتشان کاری انجام دهیم لذا بایستی با دید واقع بینانه مشکلات آنها را بررسی کنیم و در صدد حل آن نهایت تلاش خود را به کار ببندیم. ما می توانیم آرزوهای خود را بگوییم ولی یک مدیر نمی تواند صرفا به گفتن آرزوهای خود بسنده کند. ما نباید از حل مسائل و مشکلات شهر و استان شانه خال کنیم و این مشکلات را به یکدیگر حواله دهیم زیرا این چرخه برای مردم امتیازی فراهم نمی کند بلکه بر مشکلاتشان می افزاید.

وی با اشاره به مزایای راه آهن قزوین – رشت، تصریح کرد: راه آهن و آزاد راه برای استان، کشور و شهر امتیازات فراوانی خواهد داشت. رودبار فقط محل گذر هموطنان سایر استان ها نیست، بلکه با راه افتادن راه آهن، شهرستان رودبار مدخل و مبدا ورود و خروج کالا و مسافر بسیاری از کشورها خواهد شد و تجارت ما رونق خواهد یافت. در حقیقت از رودبار تا آستارا و انزلی کریدور شمال و جنوب خواهد بود که محدود به کشور نخواهد شد بلکه تبدیل به کریدور شمال و جنوب جهان خواهد شد و کشورهای آسیای شرقی و آفریقا را به اروپا و روسیه وصل می کند و بیشتر تجارت و صادرات و واردات ما از این محل امکان پذیر می شود.

این مقام مسئول به امکانات بی نهایتی که به لحاظ رونق صنعت توریسم در شهرستان وجود دارد اشاره کرد و متذکر شد: در منطقه رودبار غارهای زیادی وجود دارد که می تواند برای باستان شناسان محل مطالعه بسیار باشد. زیبایی های طبیعی، رودخانه ها و کوهستان های بی شمار که می تواند برای پیست اسکی مورد استفاده قرار گیرد و مهمتر از همه اصالت و ریشه فرهنگ این منطقه است که زیبایی ها را دوچندان می کند.

محمدی اضافه کرد: برای من بسیار عجیب است که چگونه در شهر یکی از قدیمی ترین مناطق زیست تمدن کهن جهان موزه وجود ندارد. در نامدارترین موزه های جهان آثار تمدن این منطقه وجود دارد ولی ما ماکت آن را هم نداریم. مانند همین جام مارلیک که قدمتی چند هزار ساله دارد و در دنیا معروف است.

رئیس سازمان برنامه  و بودجه گیلان با بیان اینکه ۳۰ درصد از بودجه کشور ما در اختیار دولت قرار می گیرد و ۷۰ درصد آن در اختیار نهادها و شرکت ها و سازمان های غیر دولتی است، تصریح کرد: دولت مکلف است کشور را با آن ۳۰ درصد اداره کند و حدود ۸۰ درصد از سهم دولت، بودجه هزینه ای است که حقوق و مزایاست و حدود ۲۰ درصد آن برای امور عمرانی صرف می شود.

وی با اشاره به عدم تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات بودجه حتی با وجود نفت ۱۲۰ دلار، خاطرنشان کرد: شما مدیران جامعه هستید و باید بدانید وضعیت حال حاضر کشور چگونه است و شما باید بدانید در چنین شرایطی شهرستان خود را چگونه اداره کنید.

محمدی ادامه داد: از ما انتظار داشته باشید بودجه ای که به استان تعلق می گیرد را عادلانه تقسیم کنیم؛ یعنی اگر ۲۰ درصد برای ما تخصیص آمد ما همان ۲۰ درصد را تخصیص داشته باشیم، اما نباید از مجموعه مدیریتی استان انتظار داشته باشید که مثلا بودجه شهرستانی را صفر و به شهرستان دیگری اضافه کنیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان با بیان اینکه این سازمان عدالت را رعایت کرده و می کند، گفت: ما باید پاسخگوی همه شهرستان ها باشیم. تخصیص اعتبارات استانی امسال نزدیک به ۳۰ درصد بوده است و ماده ۱۸۰ امسال تا حد ۳۰ تا ۴۰ درصد به صورت اسناد خزانه اسلامی و یا نقدی واریز می شود. تخصیص اعتبارات جرایم رانندگی ماده ۲۳ نیز از ۱۵ درصد به ۳۰ درصد افزایش یافته که قدم بزرگی است و نشان دهنده این است که حرکت کلی دولت درست و رو به رشد است.

وی با اشاره به دستاوردهای برجام، متذکر شد: بعضی ها انتظار دارند برجام یکساله جواب دهد در صورتی که شما وقتی یک کسب و کار کوچک هم باز می کنید زمان می برد تا به سودهی مدنظر برسد لذا توافق برجام باعث شد تحریم های ناجوانمردانه ای که علیه کشور ما وضع شده بود برداشته و سایه جنگ از کشور ما رفع گردد و شرایطی ایجاد کند که بتوانیم نفت خود را راحت بفروشیم و به مرور هم ظرفیت آن بالاتر رفته است.

محمدی عنوان کرد: ما یک کشور انقلابی با رهبری بزرگ و فرزانه و انقلابی هستیم که به آن افتخار می کنیم. در بعضی مواقع منافع ملی ما اقتضا می کند که به یکسری مسائل دفاعی توجه داشته باشیم. ما اگر با داعش یا در عراق و سوریه نجنگیم باید در خیابان های کشور خودمان با آنها بجنگیم. با توجه به اینکه ما دشمن زیاد داریم، نیاز به امنیت داریم تا بتوانیم کارهای خود را پیش ببریم.

وی رهبران ما را در زمره فلاسفه دنیا دانست و خاطرنشان کرد: برعکس بسیاری از کشورها که هر شخصیتی می تواند رهبری آن کشور را به عهده گیرد، در کشور ما فقها کشور را اداره می کنند. بحثی که رهبر معظم انقلاب به عنوان نرمش قهرمانانه مطرح کردند آمریکا و غرب را منفعل نمود زیرا تا قبل از آن دنیا به ما می گفت شما با ما سر ناسازگاری دارید ولی ما نشان دادیم که اهل گفتگو و تعامل هستیم و آمریکا ثابت کرد که دنبال تخاصم و ناسازگاری است نه ما. ما ملت گفتمان هستیم و این انقلاب با گفتمان، فلسفه، منطق و تکیه بر اسلام اصیل به پیروزی رسید.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/