امروز دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
14:44:23 - دوشنبه 30 ژانویه 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان: اقتصاد با ثبات نیازمند تقویت اقتصاد بومی است
ایرساگیل: رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان تصریح کرد:اگر بخواهیم اقتصاد با ثبات داشته باشیم، باید از اتکای به نفت خارج شویم و اقتصاد بومی را تقویت کنیم. به گزارش ایرساگیل و به نقل ازایسنا ،کیوان محمدی در کمیته برنامه ریزی شهرستان سیاهکل، اظهار کرد:بسیار خوشحالم که به دفعات و به مناسبت های مختلف افتخار توفیق […]

ایرساگیل: رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان تصریح کرد:اگر بخواهیم اقتصاد با ثبات داشته باشیم، باید از اتکای به نفت خارج شویم و اقتصاد بومی را تقویت کنیم.

به گزارش ایرساگیل و به نقل ازایسنا ،کیوان محمدی در کمیته برنامه ریزی شهرستان سیاهکل، اظهار کرد:بسیار خوشحالم که به دفعات و به مناسبت های مختلف افتخار توفیق حضور در محضر مردم فهیم و فرهنگ دوست شهرستان سیاهکل را داشته باشم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گیلان با یادآوری این نکته که یکی از سیاست‌ های سازمان،ارتباط هرچه بهتر و دریافت مشکلات مردم شهرستان های استان از نزدیک است،افزود:هدف از این بازدیدها این است تا با حضور و بازدید از پروژه ها بتوانیم با تصمیم کارشناسی درست و صحیح و با خرد جمعی، از هدررفت منابع بکاهیم.

وی به بیان ویژگی های انقلاب اسلامی پرداخت و گفت:گمان نمی ‌رفت که قدرتمندان عالم با دشمنی خود تا این حد برای انقلاب اسلامی مانع و مشکل ایجاد کنند و مصیبت هایی را برای ما به وجود بیاورند، اما با تعصب و غیرت ایرانی و انقلابی، در برابر این ابرقدرت های جهان ایستادیم و از کیان خود دفاع کردیم.حاصل این همه جانفشانی ‌های ملت غیور، امنیت و آرامشی است که ما مردم ایران در زندگی خود حس می کنیم.

این مقام مسئول فرهنگ مردم ایران را غنی دانست و تصریح کرد:مردم ایران برخوردار از فرهنگ غنی تشیع و نیز منش دوستی و محبت هستند و هرگاه قدرتمندان دنیا بخواهند از محبت و دوستی ایرانیان سوء استفاده کنند و آن را نپذیرند، ما نیز از دوستی و محبت دست خواهیم کشید.

محمدی در ادامه سخنان خود به بیان مباحث اقتصادی و توسعه‌ای پرداخت و عنوان کرد:اگر روند اقتصادی کشور را از ابتدای انقلاب بررسی کنیم در ابتدا شاهد تحمیل یک دهه جنگ ناجوانمردانه از طرف دشمنان بودیم که مجبور به دفاع از کیان خود شدیم.

وی با اشاره به ویژگی های دوره سازندگی،گفت:این دوره با دوران تلاش و سازندگی آیت الله هاشمی رقم خورد که کشور را پس از جنگ با شعار سازندگی و آبادانی ایران در مسیر توسعه قرار داد و آن را به حالت عادی بازگرداند. در این دوره بود که برنامه اول توسعه به مجلس ارائه شده باید اذعان کرد که هیچ دوره‌ای از پنج برنامه بعد از انقلاب به اندازه برنامه اول توسعه، رشد و توسعه نداشت. این موضوع به برکت تلاش های سردار سازندگی مرحوم آیت الله هاشمی صورت گرفت.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان به مقایسه برنامه آماری رشد توسعه ‌ای برنامه اول با برنامه چهارم پرداخت و متذکر شد: رشد اقتصادی برنامه اول توسعه قریب به 5.7 درصد رقم خورد در حالی که این رشد در برنامه چهارم توسعه 5.4 درصد بوده است. با این مقایسه می‌ توان پی به مجاهدت های سردار سازندگی برد. البته در برنامه ‌های مختلف توسعه شاهد فراز و نشیب و ناپایداری هایی بوده ایم.

وی ادامه داد:همین ناپایدری اقتصادی رشد توسعه در دوران های مختلف پس از انقلاب موجب شد تا مقام معظم رهبری با هوشمندی سیاست های اقتصاد مقاومتی را جهت مقاوم سازی و خوداتکایی اقتصاد ایران و عدم وابستگی ایران از تکیه به نفت را ابلاغ نمایند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان با بیان اینکه هر کشوری که بخواهد اقتصاد سالم و متکی به خود داشته باشد، چاره‌ای جز خودکفایی ندارد،تصریح کرد:اگر بخواهیم اقتصاد با ثبات داشته باشیم، باید از اتکای به نفت خارج شویم و اقتصاد بومی را تقویت کنیم.

وی عنوان کرد:راهکار اساسی را مقام معظم رهبری تحت عنوان اقتصاد مقاومتی مطرح کردند. یکی از مباحث دیگری که ایشان فرمودند بحث نرمش قهرمانانه بود. دنیا ما را به لجبازی و یک سویه نگری متهم کرده بود ولی پیام رهبری صلح و دوستی بود و به دنیا نشان داد در عین نرمش قهرمانانه اجازه تعرض و ظلم را نخواهیم داد.در همان راستا بود که مذاکرات هسته ای صورت گرفت.

محمدی افزود: نقطه عطفی که مذاکرات هسته‌ای ایران با 6 قدرت جهانی رقم زد، اتحادی که رئیس جمهور آمریکا علیه ایران ایجاد کرده بود، با مذاکرات هسته ‌ای در هم شکست.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان در ادامه سخنان خود به بیان ویژگی های منطقه سیاهکل پرداخت و خاطرنشان کرد: سیاهکل دارای امکانات طبیعی اعم از کوه،جنگل و اکوسیستم طبیعی و جاذبه‌ های گردشگری بسیاری می ‌باشد.کمتر منطقه ‌ای تا این حد از مواهب الهی برخوردار است لذا باید این امکانات بالقوه را به فعلیت برسانیم.

محمدی همچنین درخصوص خانه عضدی و قدمت تاریخی این مجموعه، گفت: خانه عضدی دارای ارزش تاریخی و گردشگری است که در صورت مرمت و تجدید بنا و ایجاد جاذبه گردشگری باعث حضور گردشگران در این مکان خواهد شد. این مکان می تواند برای مجموعه اداری گردشگری و موزه نیز مورد استفاده قرار گیرد.

این مقام مسئول به شاخص ‌های تقسیم بودجه در گیلان اشاره کرد و یادآور شد:شاخص جمعیت، مساحت و نیز شاخص محرومیت در تقسیم بودجه اثرگذار است. با توجه با این شاخص ها میزان بودجه هر شهرستان متغیر خواهد بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گیلان به موضوع تخصیص اعتبارات درخصوص شهرستان سیاهکل پرداخت و عنوان کرد: 13.5 میلیارد تومان در کمیته برنامه ریزی شهرستان تصویب گردید و 4.8 میلیارد تومان نیز از سایر منابع جذب می‌ شود که با احتساب این دو، مجموعا 18 میلیارد و 250 میلیون تومان برای شهرستان سیاهکل در نظر گرفته شده است تا برای این شهرستان هزینه گردد.

محمدی تصریح کرد:مجموع بودجه عمرانی گیلان در سال 96،حدود 247 میلیارد تومان می ‌باشد لذا تلاش همه نمایندگان گیلان، استاندار و مدیران استانی را می ‌طلبد که در جذب سهم استانی که معادل 95 درصد بودجه‌ ملی است اهتمام داشته باشند و با پیگیری و رایزنی با وزرا این بودجه را به گیلان هدایت کنند.

وی به اهمیت جلسات کمیته برنامه ‌ریزی شهرستانی اشاره کرد و گفت:جلسات کمیته برنامه ‌ریزی می ‌تواند کمک خوبی در جهت تبادل نظر و رفع حل مشکلات موجود در شهرستان باشد.موضوعاتی که از جانب مسئولین شهرستانی در این جلسه مطرح شده می تواند راهگشای مشکلات شهرستان باشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/