امروز پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸
۲۰:۴۶:۳۵ - پنج شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دستگیری برخی از مدیران ناسالم در گیلان | شناسایی تعدادی از عناصر فعال در فضای مجازی و دستگیری یکی از متواریان به خارج
ایرساگیل: فرزندان ملت در وزارت اطلاعات، همواره تلاش می­ نمایند با توکل بر خدا و توجه به «شرع، قانون و اخلاق» صیانت از منافع ملی و ارزش­ های مقدس نظام جمهوری­ اسلامی را بر خود فرض نموده و با بهره­ مندی از رهنمودهای حکیمانه حضرت امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مأموریت ­های ذاتی این وزارت خانه را پی­گیری نمایند.

به گزارش ایرساگیل، به مناسبت فرا رسیدن میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، حضرت مهدی صاحب الزمان (عج) و نام گذاری هفته سربازان گمنام امام زمان(عج)، گزارش مختصری از مجاهدت­ های خاموش سربازان گمنام آقا امام زمان (عج) در اداره­ کل اطلاعات  گیلان، منتشر شده است.

 در این گزارش چند صفحه ای و مختصر، به مهم ترین اقدامات اداره کل اطلاعات گیلان در حوزه مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی و کمک به ارتقای سلامت اداری هم پرداخته شده که یکی از آنها می توان به مقابله و دستگیری برخی از مدیران ناسالم در ادارات دولتی، سازمان های عمومی و …جهت سالم سازی محیط های اداری اشاره کرد.

در بخشی دیگر از این گزارش عملکرد، یکی از مهم ترین اقدامات اداره کل اطلاعات استان به موضوع، شناسایی تعدادی از عناصر فعال در فضای مجازی که با متواری شدن به خارج از کشور و ایجاد کانال تلگرامی، با دروغ پردازی و سیاه نمایی، توهین به مسئولین و درج مطالب کذب، سعی در ایجاد آشوب و اغتشاش و موج سواری از نارضایتی های اجتماعی و اقتصادی را داشتند که یکی از فعالین مذکور دستگیر و در اختیار مراجع قضایی قرار دارد، می توان اشاره کرد.

متن کامل این گزارش عملکرد سربازان گمنانم امام زمان(عج) توسط اداره کل اطلاعات استان به شرح ذیل است:

میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، حضرت مهدی صاحب الزمان (عج) به عنوان «هفته سربازان گمنام امام زمان(عج)» نام گذاری شده است. این مناسبت فرخنده باعث شد در خصوص بعضی از اقدامات سربازان آن حضرت، فرزندان راستین امت حزب الله، رهروان جان بر کف خمینی روح الله(ره) و پیروان فرماندهی کل قوا مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در چند سطر مطالبی ارائه شود.

فرزندان ملت در وزارت اطلاعات، همواره تلاش می­ نمایند با توکل بر خدا و توجه به «شرع، قانون و اخلاق» صیانت از منافع ملی و ارزش­ های مقدس نظام جمهوری­ اسلامی را بر خود فرض نموده و با بهره­ مندی از رهنمودهای حکیمانه حضرت امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مأموریت ­های ذاتی این وزارت خانه را پی­گیری نمایند. به گونه­ ای که مدال سربازی گمنام امام زمان (عج) را از حضرت امام راحل (ره) دریافت نمودند و رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله العظمی خامنه ­ای نیز عنایت ویژه ­ای به فرزندان خود داشته و بارها در فرمایشات گهربارشان، فرزندان خود را مورد تفقد قرار داده ­اند.

بدیهی است از ذکر بسیاری از مباحث و مصادیق خودداری و گزارشی مختصر و قابل ارائه تقدیم شده است.

رابطه وزارت اطلاعات و مردم

یکی از نعمات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مشارکت­ های مردمی در تمام زمینه­ ها بوده که وزارت اطلاعات نیز از این حیث از پشتوانه قوی مردمی برخوردار است و با توجه به جایگاه و نقش مردم در نظام اسلامی تعامل و ارتباط نزدیک با مردم، همواره جزو سیاست­ های کلی این وزارت بوده­ است.

با بهره­ گیری از کلام گهربار رهبر کبیر انقلاب اسلامی است که فرمودند: « همه شما باید سازمان اطلاعات باشید» ایجاد ارتباط دو سویه بین مردم و وزارت اطلاعات از طریق ستادهای خبری و دیگر کانال­ های ارتباطی از برنامه­ های دائمی تشکیلات اطلاعاتی می باشد.

توجه ویژه به حقوق مردم و تکریم ایشان نیز همواره سرلوحه فعالیت­ های وزارت اطلاعات و این اداره کل بوده است.

ایجاد امنیت پایدار در کشور از جمله اهداف و اقدامات وزارت بوده که از نگاه تیزبین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) دور نمانده و ایشان در بیانات متعدد به آن اشاره فرمودند.

اقدام­های پیشگیرانۀ اطلاعاتی

یکی از مهم ترین فعالیت­ها، اقدام­ های پیش گیرانه اطلاعاتی است که توسط وزارت اطلاعات و اداره کل استان صورت می پذیرد به برخی از آنها اشاره می گردد:

 • برگزاری نشست­ های توجیهی و نمایشگاه­های اطلاعاتی برای اقشار مختلف تأثیرگذار از جمله مدیران، نخبگان، اندیشمندان، دانشگاهیان، روحانیان، کارفرمایان، کارگران و… و اطلاع رسانی به آنها در مورد برنامه­ ها و نقشه ­های دشمنان نظام و کشور و لزوم هوشیاری مخاطبان در برابر این نقشه ­ها.
 • شناسائی و مهار زمینه­ های آسیب­ پذیری که امکان به فعلیت رساندن تهدیدات را در عرصه­ های مختلف دارند.
 • مقابله جدی با دشمنان و کسانی که عالمانه و عامدانه با قصد ضربه زدن به منافع ملی فعالیت­ های مجرمانه مرتکب می­ شوند.

مقابله با جرایم سازمان یافتۀ ضدامنیتی

« مبارزه با تروریسم و تأمین امنیت ملت شریف ایران، از محورهای مهم اقدامات این وزارت می­ باشد. »

اداره کل اطلاعات استان طی یک سال گذشته و با مشارکت عزیزان نیروی انتظامی موفق به دستگیری ۹۵ قاچاقچی عمده و کشف بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در استان شده است.

«مقابله با توطئه­ های وسیع و مستمر دشمنان در جهت ایجاد اختلاف قومی و مذهبی از دیگر اقدامات وزارت است، همان گونه که ملت شریف مطلعند، دشمن با استفاده از عوامل خود سرمایه­ گذاری وسیعی در این خصوص انجام داده که تشکیلات اطلاعاتی از این ناحیه با مطالبه جدی مردم جهت مقابله با این توطئه ­ها و گروه­های افراطی تروریستی قومی ـ مذهبی وابسته روبرو بوده است.

در این خصوص نیز دستاوردهای مهمی به دست آمده و احساس رضایت عمومی در قبال این اقدامات هوشمندانه به ویژه در مناطق مرزی مشاهده می­ شود.

کشف توطئه­ های وسیع آمریکا و عوامل وابسته در مناطق مرزی و… از دستاوردهای مهم وزارت اطلاعات در این عرصه بوده که به وحدت اقوام و مذاهب ایرانی کمک شایانی کرده­ است.»

از مهمترین اقدامات اداره کل اطلاعات استان می ­توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • مقابله با تحرکات ضدامنیتی منافقین، فرقه­ های ضاله ، عرفان های کاذب و کیهانی ، مدعیان دروغین ادیان مختلف ، شیطان­ پرستی و فرق نو ظهور که یکی از عناصر اصلی این جریان از تهران به گیلان عزیمت و با جذب تعدادی از جوانان مرتکب اعمال منافی عفت در بین هواداران و مرتبطین شده بود، با شکایت مردمی و پیگیری های این اداره کل دستگیر و به مراجع قضایی سپرده شد.
 • مقابله با تحرکات، تبلیغات مسموم و عملیات روانی شبکه­ های ماهواره ­ای ضدانقلاب در سطح استان.
 • همکاری با سایر دستگاه­ها در مقابله با قاچاق و خرید وفروش غیرمجاز سلاح و مهمات در استان که در این خصوص کشفیات یک سال گذشته ۱۵۱ قبضه سلاح جنگی و شکاری در استان بوده است.

کمک به کاهش آثار تحریم اقتصادی

«کمک به کاهش آثار تحریم اقتصادی بر مردم نیز از اقدامات مهم وزارت به حساب می­ آید. از آن جا که دشمن در گسترش تحریم ­های هوشمند علیه ایران برنامه­ های وسیعی را دنبال می­ کرد (که در آنها مردم هدف اصلی  به شمار می­ رفتند) لذا وزارت اطلاعات در این خصوص با همت مضاعف و فراگیر، تلاش­های گسترده ­ای را جهت مصون­ سازی از آثار تحریم انجام داده که به حمدالله در بخش­ های قابل توجهی موفق عمل کرده است.»

در استان نیز اقدامات اطلاعاتی­- اقتصادی مناسبی جهت کمک به صنایع ، تأمین نیازمندی­ها، شناسایی و ایجاد تعامل بین حلقه­ های مکمل صنعتی و حمایت از تولیدکنندگان و مبتکرین داخلی، انجام گرفته است.

حمایت از سرمایه­ گذاری و تولید

وزارت اطلاعات و به تبع آن اداره کل اطلاعات استان حمایت جدی و قاطعانه از افراد، شرکت­ ها و مؤسساتی که با رعایت قوانین و مقررات اقدام و با هدف تقویت تولید، اشتغال و رونق اقتصادی استان فعالیت می­ کنند را از وظایف اصلی خود می­ داند.

شرکت در جلسات ستاد سرمایه­ گذاری استان و ارائه نظرات و پیشنهادات لازم، نشست با مسئولین ارشد استانی و مدیران دستگاه­ های اقتصادی برای تشویق هر چه بیشتر جهت حمایت از سرمایه­ گذاران، ارسال نقطه نظرات اصلاحی و پیشنهادی جهت رفع مشکلات قانونی احتمالی یا تصویب قوانین جدید در این حوزه بوده ­است.

حفظ منافع ملی و سرمایه های حیاتی و مهم

« حفاظت و صیانت از منافع ملی، نظارت اطلاعاتی با جلوگیری از حیف و میل بیت­ المال در استان، حمایت از سرمایه­ گذاری در بخش کالاهای استراتژیک صنعتی و کشاورزی، در زمینۀ تهیه مواد اولیه، حمایت و برقراری امنیت بهتر برای فعالیت های تولیدی سالم از اقدامات حمایتی اداره کل اطلاعات بوده است.

همچنین در این راستا مؤسسات و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی علی الخصوص در حوزه کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی مدنظر بوده و علاوه بر صیانت، حمایت­ های لازم از آنان نیز به عمل می آید. چرا که دشمنان بر این مجموعه ها نظر داشته و تلاش دارند در روند کارهای آنان نیز خلل ایجاد نمایند.

مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی و کمک به ارتقای سلامت اداری

«گسترش اقدامات و فعالیت­های وزارت در مقابله با فساد اقتصادی نظیر: اختلاس، قاچاق کالا، فرار مالیاتی، زمین خواری، پول شویی، سودجویی­های شخصی و… به عنوان یکی از مطالبات جدی و همیشگی مقام معظم رهبری (دامت برکاته) و مردم از دیگر اقدامات وزارت محسوب می­شود که رضایت مندی گروه­های کثیری از جامعه و مسئولان را به دنبال داشته ، اقدامات این اداره کل در سال گذشته منجر به جلوگیری از هدر رفت ۴۵۰ میلیارد تومان از اموال بیت المال و برگشت آن شده است.

مواردی از مهمترین اقدامات اداره اطلاعات در این زمینه در سال گذشته عبارتند از:

 • شناسایی و کشف مقدار قابل توجهی کالا و ارز قاچاق در مبادی ورودی به کشور در مرزهای استان.
 • شناسایی و کشف فرار مالیاتی کلان در استان.
 • مقابله با پدیده زمین خواری در نقاط مختلف استان.
 • بازگرداندن مبالغ زیادی از حقوق از دست رفته بانکها در قالب مطالبات معوق با کمک مدیران بانکهای استان و حراست ها.
 • پیشگیری از سؤاستفاده مالی در تعداد اندکی از ادارات استان و کمک به سلامت اداری.
 • همکاری و مساعدت مدیران و مراجع قضایی، سازمان بازرسی و تعزیرات حکومتی استان در اقدامات مقابله ای اداره کل اطلاعات استان با مفاسد کلان اقتصادی قابل تقدیر است.
 • مقابله و دستگیری برخی از مدیران نا سالم در ادارات دولتی، سازمان های عمومی و …جهت سالم سازی محیط های اداری از اقدامات سال گذشته بوده است.

 کمک به تصمیم ­سازی و حمایت از مدیران سالم

تهیه گزارشات و تحلیل ­های مورد نیاز تصمیم­ گیران، در راستای کمک به تصمیم ­سازی و تصمیم گیری در حوزه های مهم و کلان استانی و کمک به اجرای طرح­های مهم ملی و استانی و کمک به ارتقای عناصر سالم و جلوگیری از ارتقای عناصر ناسالم در حیطه وظایف و چهارچوب­ های قانونی از جمله مهم ترین اقدامات در این حوزه بوده ­است.

شناسایی و انعکاس نارضایتی­ های مردمی و مشکلات جامعه

شناسائی ­نارضایتی ­های مردمی و انتقال دقیق و به موقع و بدون دخل و تصرف آنها به مدیران ذیربط از وظایف مهم این اداره ­کل بوده­است، پیگیری مشکلات و مسائل مرتبط با زندگی روزمره­ مردم، مشکلات سازمان­ها و دستگاه­ های خدمت­ رسان و… و ارائه­ اخبار جمع­ بندی شده به مسئولین ذی­ربط، اثر مستقیمی در کاهش مشکلات داشته است.

برآورد زمینه ­های نارضایتی در حوزه­­ های مختلف و بررسی تبعات آن و اطلاع رسانی به مسئولین ارشد استان ازجمله اقدامات این اداره کل در این راستا است. این گونه موارد در اسرع وقت به مدیران ارشد استانی وکشوری منعکس می­ گردد تا هم تصمیم ­گیری را برای آنان آسان­ تر کند و هم برای برطرف کردن مشکلات چاره­ اندیشی نمایند.

کمک به ارتقای انسجام ملی و امنیت اجتماعی

تلاش برای حفظ انسجام ملی، اجتماعی و سیاسی و صیانت از سرمایه ­های اجتماعی، مذهبی، سیاسی و اقتصادی، از جمله محورهایی است که در مأموریت­ های این وزارت خانه به آن توجه جدی می شود .

همچنین اداره­ کل­ اطلاعات­ استان، با حضور مؤثر در شورای تأمین استان و شهرستان­ها و برگزاری جلسات و ملاقات­ها با مدیران اجرایی، قضایی و دیگر اقشار تأثیرگذار جامعه، نقش مؤثری در شناسایی و ارائۀ مشکلات امنیتی استان به دستگاه­های ذی­ربط و تلاش برای کاهش یا برطرف نمودن مشکلات امنیتی استان و شهرستان­ها دارد. تشکیلات اطلاعاتی با اشرافیت بر موضوعات مختلف و با حفظ استقلال کامل و بدون ذهنیت و گرایشات سیاسی، حزبی و جناحی سعی در ایجاد آرامش و افزایش احساس امنیت و وحدت ملی در استان داشته است. وزیر محترم اطلاعات نیز تأکید زیادی در خصوص تعامل مؤثر ادارات کل استان­ها با مسئولین محترم استانی با حفظ استقلال تشکیلات اطلاعاتی داشته ­اند.

شناسایی و مقابله با گروه­ها و جریان­های سودجو و انحرافی اخلاقی، فرقه­ ای و دینی ـ بعضاً وابسته به بیگانه که در صدد خشکاندن ریشه ­های اعتقادات دینی و مذهبی جامعه به ویژه جوانان بوده ­اند، از دیگر اقدامات محسوب می ­شود.

همچنین توسعه­ دایرۀ آگاهی بخشی­ و توجیه اقشار مختلف جامعه و تولید و ارائۀ بسته­ های مختلف توجیهی و آموزشی در حوزه­ های مرتبط با مأموریت­ های این اداره کل به اقشار مختلف جامعه (علما، روحانیون، دانشگاهیان و…) از دیگر اقدامات تعاملی بوده ­است.

پاسخ ­گویی به مردم و مسئولین، همواره جزو سیاست­های کلی این اداره کل می­ باشد که در دوره ­های جدید مدیریتی، مورد تأکید بیش­تری قرار گرفته­ اند. در نظام مردم ­سالاری دینی، تشکیلات اطلاعات نیز آمادگی ارائۀ توضیحات لازم به نمایندگان محترم ملت را دارد و حضور وزیر اطلاعات و معاونین در کمیسیون­های مختلف مجلس شورای اسلامی از مصادیق این تعامل ارزنده به شمار می­ رود.

مهمترین اقدامات اداره کل اطلاعات استان در سنوات اخیر عبارتند از:

 • ترویج گفتمان انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی ( ره) و مقام معظم رهبری( مدظله ­العالی).
 • تامین امنیت انتخابات و کمک به سلامت و حضور حداکثری مردم در انتخابات با حفظ استقلال و بی ­طرفی.
 • مقابله با سناریوهای طراحی شده از سوی بدخواهان و عناصر مرتبط با جریان­های ضدانقلابی به ویژه در مقطع انتخابات.
 • صیانت و حمایت از مدیران و مسئولین سالم، انقلابی و خدمتگزار و جلوگیری از رشد عناصر ناسالم و مساله دار در مشاغل مهم و حساس اجرایی و اداری.
 • مقابله با جریان سازی ، بزرگ نمایی و سیاه نمایی از وقایع اجتماعی و اقتصادی و تحریک مردم به نافرمانی مدنی از شیوه های معاندین در فضای مجازی است.
 • ممانعت از نفوذ جریان­های معاند و مساله دار در مراکز فرهنگی و رسانه ­ها.
 • کمک به کاهش نارضایتی­ های عمومی و افزایش رضایت مندی مردم .
 • حفظ و حراست از پرسنل، اسناد و امنیت شبکه های الکترونیکی سازمانها و ادارات دولتی و اداری و دارای طبقه ­بندی حفاظتی از طریق حراست­ های ادارات کل استان.
 • شناسایی تعدادی از عناصر فعال در فضای مجازی که با متواری شدن به خارج از کشور و ایجاد کانال تلگرامی، با دروغ پردازی و سیاه نمایی، توهین به مسئولین و درج مطالب کذب، سعی در ایجاد آشوب و اغتشاش و موج سواری از نارضایتی های اجتماعی و اقتصادی را داشتند که یکی از فعالین مذکور دستگیر و در اختیار مراجع قضایی قرار دارد.

مقابله با اقدامات اطلاعاتی کشورهای معاند

ورود کشور به حوزه ­های جدید فعالیت ­های فن­ آورانه روز از جمله فعالیت ­های هسته­ ای، هوا و فضا، نظامی، IT، نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی که پیشرفت­ های شگرفی را رقم زد ، دشمن را بر آن داشت تا اقدامات خود را درحوزه ­های جاسوسی، خرابک اری صنعتی، خرابک اری سایبری ادامه دهد.

صیانت از دستاوردهای علمی ـ فناوری جمهوری اسلامی ایران به ویژه در حوزه­ی فن ­آوری، موجب تقویت بالندگی و اعتماد جامعه به سرمایه­ ها و توانایی­ های خویش شده است، طی سال­ های گذشته در سطح استان  مواردی از این قبیل توسط اداره کل اطلاعات استان از طریق توجیه مدیران مربوطه و با همکاری همه دست اندرکاران خنثی شده است.

در زمینه جمع ­آوری اطلاعات که زمینه­ ساز سایر اقدامات است دشمنان هم از ظرفیت خود و هم از ظرفیت سایر کشورهای همسو و هم از ظرفیت گروههای ضدانقلاب استفاده می­کنند که ظرف چند سال اخیر عوامل داخلی و خارجی مرتبط با سرویس­های اطلاعاتی دشمن مورد شناسایی و اقدام اطلاعاتی قرار گرفته­اند.

همچنین نفوذ و ضربه زدن به شبکه­ها و سیستم­های امنیتی دشمنان و سرویس­ های آنان از دیگر اقدامات افتخار آفرین وزارت بوده که بنا بر اعتراف دشمن، آنان را به ستوه آورده است. این گروه از اقدامات که نشان دهندۀ ظرفیت و توان تهاجمی بالای دستگاه اطلاعاتی کشور است، موجب سربلندی و افتخار جامعه و مردم گردیده است. پیام ­ها و اظهارات تشکر آمیز بخش­ هایی از اقشار مختلف جامعه مؤید رضایت و خرسندی مردم در این ارتباط بوده است.

مقابله­ی فراگیر و گسترده با توطئه ­های ضدانسانی و ضدمردمی دشمن در حوزه­ی جنگ نرم نیز که با هدف انحراف افکار عمومی به ویژه جوانان و اقشار تأثیرگذار در سطح وسیعی صورت گرفته است، باعث افزایش احساس سربلندی و رضایت عمومی در همه­ اقشار و همکاری و همراهی جامعه در مقابله با جنگ نرم شده است.

در راستای مقابله با اقدامات بیگانگان توصیه­ های زیر تأکید می­گردد:

 • خودداری از ارتباط غیر ضروری با اتباع بیگانه.
 • عدم پاسخگویی به نظرسنجی های تلفنی خارج از کشور .
 • مشورت با وزارت اطلاعات و اداره کل اطلاعات استان از طریق ستاد خبری یا حراست­ ها قبل از برقراری ارتباط با اتباع خارجی و شرکت­های خارجی.
 • حفاظت از اطلاعات شخصی در فضای مجازی.
 • سعی در عدم استفاده از برخی نرم افزارها که عمدتاً برای جاسوسی طراحی شده اند.
 • عدم افشای اسرار مراکز حیاتی و حساس در نزد اشخاص غیر علی­ الخصوص خارجی.

همکاری و بهره گیری از محصولات مؤسسات آموزشی و پژوهشی استان در راستای حفظ ارزشهای نظام مقدس، ارتقای فرهنگ ملی، عمومی و بومی استان و پیشگیری از تحریف فرهنگ و وقایع تاریخی استان گیلان با بهره گیری از اسناد وقایع تاریخی یکی دیگر از اقدامات اداره کل در حوزه فرهنگی می­باشد.

نقش یکایک اعضای محترم شورای تأمین استان گیلان و اعضای محترم تأمین شهرستانهای استان اعم از استاندار و فرمانداران محترم، عزیزان سپاه ، نیروی انتظامی، ارتش، مرزبانی، مدیران مختلف قضایی، صدا و سیما، سازمان قضایی نیروهای مسلح و پرسنل محترم دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی در تأمین امنیت استان که با همدلی و همصدایی، ایثار و شجاعت انجام وظیفه می نمایند را اجر می نهیم و از همه عزیزان تقدیر می نماییم.

روابط عمومی اداره کل اطلاعات استان گیلان

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

 • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/