لطفا یک افزونه تاریخ نصب کنید.
12:28:51 - یکشنبه 11 مارس 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
فرماندار شهرستان آستارا:
خبر محرمانه نداریم / روابط عمومی پارکینگ نیروهای از رده خارج شده نیست
ایرساگیل: فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: دستگاه‌های اجرایی هیچگونه ممنوعیتی بابت اطلاع رسانی از برنامه‌های خود ندارند ، خبری به نام محرمانه نداریم ، همه چیز باید شفاف با مردم در میان گذاشته شود و این سیاست دولت است.

به گزارش ایرساگیل،  یونس رنجکش کیسمی در نشست روابط عمومی های دستگاه های اجرایی شهرستان آستارا ، اظهار داشت : مدیران دستگاه‌های اجرایی، حوزه روابط عمومی را پارکینگ نیروهای از رده خارج نبینند، بلکه کار تعریف شده این حوزه، بسیار ارزشمند و ظریف است و مدیری موفق خواهد بود که روابط عمومی توانمند تر از خود در این حوزه بکار بگیرد.

وی با تأکید بر اینکه روابط عمومی پارکینگ نیروهای از رده خارج شده نیست و مدیری موفق است که بتواند از یک فرد توانمند و پویا در این حوزه بهره بگیرد ، افزود : از مدیران می خواهم به نقش روابط عمومی ها واقف باشند، آنها نقش هماهنگ سازی وظایف سازمانی دستگاه مربوطه را با مردم دارند ، روابط عمومی مشاور ارشد حوزه اجرایی شماست و مدیران روابط عمومی باید خلاق ترین آدم ها در دستگاه‌ها باشند.

وی با اشاره به نقش روابط عمومی در دستگاه‌های اجرایی گفت : کار روابط عمومی ، برجسته سازی رسانه ای فعالیت های سازمان مربوطه و ارتباط آن با جامعه هدف می باشد که نقشی بسیار حایز اهمیت است و مدیر ارشد سازمان باید بتواند از این ظرفیت رسانه ای بهره مند شود.

رنجکش ادامه داد : رسانه‌ها باید مطالبه‌گر باشند، دستگاه‌های اجرایی هیچگونه ممنوعیتی بابت اطلاع رسانی از برنامه‌های خود ندارند، چیزی به نام محرمانه نداریم، همه چیز باید شفاف با مردم در میان گذاشته شود و این سیاست دولت است.

وی خطاب به مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان گفت : اگر تا الان روابط عمومی نداشته اید ، از بین افراد خوشفکر و دارای انگیزه ، رابط توانمندی را انتخاب کنید ما نیز تلاش می‌کنیم در ابتدای سال آینده یک کارگاه آموزشی جهت توانمندسازی آنها برگزار نمائیم.

وی با بیان اینکه ظرفیت های زیادی در آستارا نهفته است ، گفت : تنها شهرستانی هستیم که هر دو رسانه رسمی حاکمیتی یعنی سازمان صدا و سیما و خبرگزاری جمهوری اسلامی در آن صاحب دفتر مستقیم هست ، در کنار آنها هم رسانه های مکمل حضور دارند ، رسانه‌های بخش خصوصی و نیمه دولتی مثل خبرگزاری‌های ایسنا ، فارس ، مهر، تسنیم ، شبستان و یا رسانه‌های مکتوب که تعداد آنها در شهرستان قابل توجه است.

فرماندار آستارا با اشاره به اینکه امروزه با وفور شبکه‌های اجتماعی مواجه هستیم که سرعت انتشار اخبار را بسیار افزایش داده اند ، خاطر نشان کرد : خوشبختانه در آستارا هم تعدادشان کم نیست و مورد توجه هم قرار دارند.

فرماندار آستارا تأکید کرد: با همه این احوال سه مولفه مهم خبری یعنی سرعت، دقت و صحت در رسانه های بخش حاکمیتی به درستی اجرا می‌شود و هرگز اعتبار خبر را قربانی سرعت عمل نمی‌کنند، از همین رو به نسبت سایر رسانه ها قابل اعتماد ترند.

وی اضافه کرد: رسانه‌ها باید با بیان چالش‌های موجود ، مدیران را به سمت پاسخگویی بکشانند و موضوعات باید برجسته سازی شود تا راه حلی برای برون رفت از آن پیدا کرد.

وی افزود: در واقع فضاسازی‌های منفی علیه مدیران بخاطر خلا اطلاع رسانی است ، این ضعف ساختاری خود دستگاه است که نتوانسته با مردم و جامعه مخاطب ارتباط برقرار کند که باید تلاش از این ظرفیت استفاده ‌کند.

رنجکش اضافه کرد : کار دولت بر روال شفاف سازی است و هر چه هست با مردم در میان بگذارید ، حال با توجه به مجموعه ظرفیت‌هایی که در شهرستان وجود دارد اگر محرومیت ها ادامه یابد مقصر مدیران دستگاه‌های اجرایی هستند.

وی در پایان تأکید کرد: از سال آینده همه دستگاه‌ها باید یک نفر را به عنوان روابط عمومی معرفی کنند در واقع دستگاه ها خدمات خودشان را مطرح نمی‌کنند بلکه کارکردهای دولت را منعکس می نمایند و اگر خللی وجود دارد ضعف سیستم است ، سیستمی که خود شما مدیر آن هستید ، چرا که دولت هزینه‌های اجرائی اش را پرداخت کرده است ، بنابراین مراودات رسانه‌ها با دستگاه های اجرایی بستگی به نگرش مدیران دارد.

در این نشست برخی مدیران دستگاه‌های اجرایی از محرمانه بودن جلسات از سوی مدیران ارشد خود اطلاع دادند که مورد اعتراض رسانه‌ها قرار گرفت . برخی مدیران دیگر نیز از نبود نیروی انسانی کافی در دستگاه‌های مربوطه سخن گفتند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
تابناك وب اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://invest.lahijan.ir/ کانال تلگرام ایرسا گیل باشگاه بدنسازی مجید