امروز جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸
۱:۰۱:۱۴ - دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حسین فریدون بازداشت شد؟
ایرساگیل:دادستان کل کشور در واکنش به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه برخی سایت‌های خارجی از احتمال بازداشت شدن حسین فریدون خبر داده‌اند، سکوت کرد و پاسخی نداد. به گزارش ایرساگیل، حجةالاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در حاشیه گردهمایی روسای پلیس آگاهی استان‌های سراسر کشور با حضور در جمع خبرنگاران درباره سیاست‌های دادستانی کل کشور اظهار کرد: […]

ایرساگیل:دادستان کل کشور در واکنش به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه برخی سایت‌های خارجی از احتمال بازداشت شدن حسین فریدون خبر داده‌اند، سکوت کرد و پاسخی نداد.

به گزارش ایرساگیل، حجةالاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در حاشیه گردهمایی روسای پلیس آگاهی استان‌های سراسر کشور با حضور در جمع خبرنگاران درباره سیاست‌های دادستانی کل کشور اظهار کرد: ما وظیفه داریم آنچه را که به عنوان مسئولیت، تکلیف یا اختیار بر عهده دادستانی کل گذاشته شده است،‌ در حد توان و با توجه به عده و عُده‌ای در اختیار داریم، انجام دهیم.
دادستان کل کشور اضافه کرد: از سال 92 که آیین دادرسی کیفری جدید تصویب شد اختیارات دادستانی کل افزایش یافت اما متاسفانه به ازای این مقدار کار و مسئولیتی که به عهده دادستانی گذاشته شده است، ابزار لازم را در اختیار نداریم.
حسین فریدون بازداشت شد؟

منتظری ادامه داد: از روزی که به دادستانی کل آمدم به دنبال این بودم که بتوانیم در حد مقدورات زمینه کار را فراهم کنیم تا بتوانیم با تشکیل کارگروه‌هایی و یا احیانا ایجاد معاونت‌های مورد نیاز مسئولیت‌های قانونی دادستانی را انجام دهیم.

وی با بیان اینکه مسئله نظارت بر دادسراها و دفاع و صیانت از حقوق عامه از جمله مسائل بسیار مهم به شمار می‌رود، گفت: انجام این وظایف نیاز به یکسری مقدمات دارد؛ مثلا نظارت بر دادسراها باید سیستمی و از طریق IT انجام شود که خوشبختانه مقدمات کار را فراهم کردیم و انشاءالله از چندماه آینده اجرایی می‌شود.

دادستان کل کشور همچنین درباره ضرورت تعامل با پلیس گفت: پلیس  یک ابزار بسیار مهم در اختیار قوه قضائیه است و قوه قضائیه بدون پلیس هرگز موفق نمی‌شود.

منتظری با تاکید بر اینکه پلیس باید تقویت شود، افزود: پلیس به عنوان ضابط قضایی به طور قطع باید تقویت کنیم اما نیروی انتظامی از لحاظ قانونی مشکلاتی دارد و آیین دادرسی کیفری جدید محدودیت‌هایی را برای پلیس ایجاد کرده است و همین مسئله باعث شده پلیس گاهی در ایفای وظیفه و مسئولیت‌های خود با مشکلاتی مواجه شود. ما به دنبال این هستیم مشکلات را شناسایی کنیم و اگر هم نیاز به اصلاح قانون باشد انجام دهیم زیرا امنیت مردم فوق‌العاده مهم است و نمی‌شود مسئله امنیت مردم و جامعه را نادیده گرفت.

وی در ادامه در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه در سال‌های گذشته دولت با دستگاه قضایی در حوزه فضای مجازی تعامل نداشته و حرف قوه قضائیه را نخوانده است، گفت: ما در رابطه با فضای مجازی حرف زیاد داریم و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در سخنان اخیر خود از وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی گله‌مند بودند که خوشبختانه تذکرات ایشان به منصه بروز و ظهور رسیده و آثار خود را نشان می‌دهد.

دادستان کل کشور افزود: روز گذشته در جلسه شورای عالی فضای مجازی شاهد پیشنهاداتی بودیم که در راستای سروسامان دادن به سامانه‌های اجتماعی مطرح شد که امیدواریم هرچه زودتر عملی شود.

منتظری اضافه کرد: ما در دادستانی کل کشور نیز به لحاظ اینکه دادستانی کل رئیس کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه محسوب می‌شود در حد توانمان فعال هستیم و هر دو هفته یک بار با دستگاه‌های ذیربط جلسه داریم.

وی ادامه داد: متاسفانه به قدری فضای مجازی آلوده و مسموم است که مرتب رصد می‌شود و در هر هفته با صدها و بلکه هزاران مراکز فساد مقابله می‌کنیم.

دادستان کل کشور تاکید کرد: راه‌حل اساسی این است که بایستی فضای مجازی ملی به وجود بیاید تا بتوانیم از جامعه صیانت کنیم که امیدوارم با گامی که از روز گذشته در شورای عالی فضای جازی برداشته شده با سرعت بیشتری به دغدغه رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم برسیم زیرا مردم از این معضل رنج می‌برند.

منتظری  تاکید کرد: متاسفانه فضای امروز حاصل فعالیت‌های انسان‌های ضداخلاق و دشمن بشریت است که  با اهداف تعریف شده قصد ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران را دارند.

وی در پایان در واکنش به سوال دیگری مبنی بر اینکه برخی سایت‌های خارجی از احتمال بازداشت شدن حسین فریدون خبر داده‌اند، سکوت کرد و پاسخی نداد.

خبرگزاری دولت: حسین فریدون بازداشت نشده است!
دادستان کل کشور مطالب و شایعات منتشره در برخی رسانه ها پیرامون بازداشت یکی از مسئولین نهاد ریاست جمهوری را تکذیب کرد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری در پاسخ به سوال ایرنا و در خصوص ادعاهای مطرح شده مبنی بر بازداشت یکی از مسئولین نهاد ریاست جمهوری گفت: پس از انتشار این مطالب، موضوع مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که این ادعا صحت ندارد.

یادآوری می شود عصر یکشنبه یکی از رسانه ها خبر از سکوت دادستان کل کشور در این خصوص داده بود./جهان امروز

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/