امروز پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰
12:30:36 - دوشنبه 14 ژانویه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حریف ایران در یک‌هشتم نهایی جام ملتهای آسیا کدام تیم است؟
ایرساگیل: در این گزارش قصد داریم احتمالات مرحله بعدی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را بررسی کنیم. با برد تیم‌های ایران و عراق مقابل حریفان، حالا جدال روز آخر در گروه D بازی‌ها بر سر صدرنشینی خواهد بود.

به گزارش ایرساگیل، روز شنبه تیم‌ملی فوتبال ایران دومین بازی خود در مرحله گروهی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را با پیروزی 2-0 مقابل ویتنام پشت سر گذاشت. بردی که ایران را با 6 امتیاز و تفاضل گل مثبت 2 در صدر جدول قرار داد. در دیگر بازی این گروه هم عراق مقابل یمن به برتری 3-0 رسید تا تکلیف تیم‌های صعودکننده به طور مستقیم مشخص شود. حالا جدال روز آخر در گروه ایران طبق پیش‌بینی‌ها بر سر صدرنشینی خواهد بود. چراکه هر کدام از تیم‌های ایران و عراق با صدرنشینی در گروه‌شان مسیر راحت‌تری برای صعود به مراحل بالاتر خواهند داشت. البته که این موضوع احتمالا به شدت وابسته به نتیجه دیدار استرالیا و سوریه خواهد بود. چراکه تیم ایران در صورت صدرنشینی مقابل بهترین تیم سوم از بین گروه‌های B,E,F قرار خواهد گرفت. در این گزارش احتمالات دور بعدی را به صورت کامل بررسی می‌کنیم.

*باخت مقابل عراق
اگر تیم‌ملی ایران در دیدار روز آخر مقابل عراق به عنوان تیم بازنده از زمین خارج شود، شرایط برای دور بعد سخت خواهد شد. چراکه در این صورت ما باید مقابل صدرنشین گروه E قرار بگیریم. گروهی که قطر و عربستان به ترتیب با 6 امتیاز تیم‌های اول و دوم آن هستند. مطمئنا صدرنشین گروه E از بین عربستان و قطر خواهد بود و به نظر در آن گروه نیز تکلیف صدرنشین روز آخر در بازی دو تیم قدرتمند گروه مشخص شود.

*برد یا مساوی مقابل عراق
با توجه به تفاضل گل بهتر ایران نسبت به عراق، روز آخر در بازی ما مقابل این تیم اگر نتیجه تساوی هم اتفاق بیفتد صدرنشین گروه خواهیم بود. در این صورت باید مقابل بهترین تیم سوم از بین گروه‌های B,E,F قرار بگیریم که احتمالات این گروه‌ها را نیز بررسی می‌کنیم.

*گروه B:
در این گروه بعد از پایان دور دوم مرحله گروهی، استرالیا با 4 امتیاز در رده دوم و سوریه و فلسطین با یک امتیاز در رده‌های بعدی قرار دارند. تکلیف تیم سوم این گروه در بازی روز آخر مشخص خواهد شد. اگر سوریه موفق به شکست استرالیا با اختلاف گل زیاد شود، این کانگوروها هستند که در رده سوم قرار خواهند گرفت. البته فلسطین یک امتیازی هم شانس سوم شدن در این گروه را دارد. نکته قابل توجه این است که اگر دیدار استرالیا و سوریه با تساوی به پایان برسد، شانس فلسطین بیشتر خواهد شد و اگر فلسطین موفق به کسب پیروزی مقابل اردن نشود ما احتمالا به تیم سوم این گروه برخورد نکنیم.

*گروه E:
با توجه به شکست شب گذشته لبنان مقابل عربستان احتمال اینکه تیم سوم این گروه به عنوان بهترین تیم سوم مقابل ایران قرار بگیرد خیلی کم است. چراکه حتی اگر لبنانی‌ها روز اخر مقابل کره شمالی به پیروزی برسند باز هم 3 امتیازی خواهند بود و تکلیف صعود کردن‌شان به نتایج گروه B بستگی دارد. دیگر تیم بدون امتیاز گروه هم کره شمالی است. تیمی که روز گذشته مقابل قطر شکست سنگین 6-0 را متحمل شد. حالا برنده دیدار دو تیم لبنان و کره شمالی می تواند شانس خودش را برای بهترین بودن بین تیم‌های سوم بیشتر کند. شانسی که بدون شک برای هر دو تیم با توجه به تفاضل گل بدی که دارند کم خواهد بود.

*گروه F:
شرایط این گروه هم تقریبا مثل گروه E بازی‌هاست. ترکمنستان و عمان تیم‌های که روز گذشته هم بازی‌های خودشان را به حریفان واگذار کردند، تیم‌های بدون امتیاز گروه هستند که بازی سوم سرنوشت آنها را مشخص خواهد کرد.
*نتیجه گیری کلی:
اگر فرض را روی شکست سوریه مقابل استرالیا بگذاریم باید منتظر حریفی از بین تیم‌های فلسطین، لبنان، کره‌ شمالی، عمان و ترکمنستان باشیم. تیم‌هایی که نتایج‌شان در بازی‌های آینده تکلیف انتخاب شدن‌شان به عنوان بهترین تیم سوم را مشخص می‌کند.

شرایط فلسطین: 2 بازی، یک امتیاز، بازی روز آخر مقابل اردن
شرایط لبنان: 2 بازی، بدون امتیاز، بازی روز آخر مقابل کره شمالی
شرایط کره شمالی: 2 بازی، بدون امتیاز، بازی روز آخر مقابل لبنان
شرایط ترکمنستان: 2 بازی، بدون امتیاز، بازی روز آخر مقابل عمان
شرایط عمان: 2 بازی، بدون امتیاز، بازی روز آخر مقابل ترکمنستان

در نهایت با توجه به همه احتمالات ما باز هم باید منتظر نتایج سایر گروه‌ها باشیم. یکی دیگر از نکات مهم، تصمیم کارلوس کی‌روش برای بازی روز آخر مقابل عراق است. از آنجایی که بازی استرالیا مقابل سوریه زودتر از دیدار ایران و عراق برگزار خواهد شد، نتیجه‌ای که در این بازی کسب می‌شود حائز اهمیت است. چراکه اگر استرالیا با شکستی سنگین در این بازی مواجه و احتمال صعودش به عنوان تیم سوم بیشتر شود، ممکن است ایران در دور بعدی مقابل این تیم قرار بگیرد. در چنین شرایطی خیلی‌ها اعتقاد دارند تیم ایران دوم شدن را باید به صدرنشینی ترجیح دهد. البته که نباید فراموش کرد دوم شدن به معنای برخورد احتمالی با عربستان است. پس چنین فرضیه‌ای هم ممکن است به واقعیت تبدیل نشود. در کنار همه این احتمالات نباید غافل از یک جمله مهم در تورنمنت‌های این‌ چنینی شویم. “تیمی که می‌خواهد قهرمان شود، باید آمادگی روبرو شدن با هر حریفی را داشته باشد.” آمادگی که شاگردان کی‌روش این روزها بیشتر از هر مدعی دیگری از آن برخوردار هستند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/