امروز دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱
16:07:54 - چهارشنبه 13 فوریه 2019
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان:
تکذیب جذب ۶۵۰ نفر در ادارات گیلان | همه عقب ماندگی‌های استان مربوط به بودجه نیست
محمدی با بیان اینکه همه عقب ماندگی‌های استان مربوط به بودجه نیست، گفت: عقب ماندگی استان فقط بودجه نیست و وجود ناهماهنگی در استان یکی از علت‌هاست که نمود آن در همین ماجرای انتخاب شهردار برای مرکز استان است.

نشست خبری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و رونمایی از کتاب «۴۰ سال تلاش» پیش از ظهر روز سه شنبه در رشت برگزار شد.

کیوان محمدی در ابتدای این جلسه با تبریک چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: انقلاب اسلامی تحکیم و تحمیل اراده ملت بر کشور بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان با بیان این مطلب که ۴۰ سال است دشمنان می‌خواهند کار نظام را تمام کنند، افزود: ملت ایران علی‌رغم همه فشارهایی که دشمنان وارد می‌کنند روی پای خود ایستاده اند.

وی به راهپیمایی روز گذشته در استان اشاره کرد و گفت: حضور مردم زیر باران و برف در راهپیمایی بسیاری از شبهات را از بین برد.

مجمدی افزود: ملت ایران ۸ سال با دست خالی در مقابل دشمنان ایستادگی کردند و کشور را اداره نمودند و مطمئنا در برابر تهدیدات و تحریم هایی که بر کشور وارد می شود  نیز کشور را بار دیکر اداره خواهند کرد.

وی با بیان اینکه تعقل و تدبیر در این است که فشارها کمتر شود، افزود: برجام حسن نیت مردم ایران را نشان داده است.

محمدی با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب مناظره و مذاکره بوده است، گفت: اگر به پیروزی رسیدیم به علت مناظره هایی بود که در اول انقلاب از لحاظ فکری و فلسفه ای انجام شده بود.

وی با بیان اینکه انقلاب ایران در منطق هرگز کم نخواهند آورد، افزود: علم منطق در انقلاب قوی است و از مذاکره ابایی نداریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه دموکراسی چیزی نیست که کشوری دیگر به ملت ها بدهد، افزود: نتیجه ورود امریکا در سوریه و عراق که به بهانه ایجاد دمکراسی انجام شد را همه دیدند و جز ویرانی و جنگ چیزی نبود. کشور ما و ملت ما بر آرمانهای انقلاب خود ایستاده اند و هرگز اجازه نخواهند داد که دیگران در سرنوشت کشور دخالت کنند.
وی با بیان اینکه دولت برای مشکلات پیش روی اقتصادی برنامه دارد، گفت: کشور در سال آینده سال سختی را خواهد داشت و از رسانه‌ها می‌خواهیم که در این زمینه همراه باشند تا از گردنه تحریم عبور کنیم.

بازگویی واقعیت‌های جامعه در کتاب ۴۰ سال تلاش

محمدی در مورد کتاب ۴۰ سال تلاش نیز اظهار کرد: این کتاب حاصل تلاش کلیه کارمندان دولت در همه استان است که در راس آن نیز مردم شریف گیلان قرار دارند که با همدلی برای تدوین این کتاب به ما یاری دادند.

وی متذکر شد: کسانی که در پیروزی انقلاب جانفشانی کردند و شهید شدند حق زیادی به گردن انقلاب دارند و باید بیش از پیش به این شهدا رسیدگی شود.

محمدی افزود: در این کتاب به هیچ وجه تاکید بر نکات مثبت نبوده است و سعی کردیم واقعیت‌های جامعه را بازگو نماییم و هر کجا که موفق نبودیم عنوان شده است.

لایحه بودجه بر اساس آمال و آرزوها تدوین نمی‌شود

به گزارش دیارمیرزا، محمدی در مورد بودجه سال ۹۷ گفت: لایحه بودجه به همت همکاران بودجه ای بر اساس شرایط موجود در کشور برنامه ریزی می شود و بر اساس آمال و آرزوها تدوین نمی‌شود.

وی افزود: تمام اتفاقاتی که در آینده برای کشور خواهد افتاد در تدوین بودجه نقش دارد و آنچه که از نمایندگان می‌خواهیم، ایراد منطقی و بر اساس کارشناسی و به نفع ملت و کشور باشد. درنهایت هرچه نظر مجلس و نظام در بودجه است موکلف خواهیم بود که اجرایی کنیم.

محمدی با اشاره به بودجه ۴۷۸هزار میلیارد تومانی اظهار کرد: از این رقم ۳۲۰ هزار میلیارد بودجه هزینه ای و ۶۲ هزار میلیارد عمرانی است که این نشان می‌دهد ۸۰ درصد بودجه ما صرف هزینه میشود و اگر بخواهیم جهشی در کشور ایجاد شود باید این درصد کاهش یا بودجه عمرانی به صورت پنجاه – پنجاه باشد.

وی ادامه داد: زمانی کشور ما موفق خواهد بود که بودجه عمرانی ۵ برابر بودجه هزینه ای باشد.

این مسوول متذکر شد: انتقاد دیگری که بر بودجه وارد است این بوده که بودجه به صورت مستقیم و غیر مستقیم به نفت وابسته است. باید بودجه طوری اصلاح ساختاری کنیم که تکیه بر درآمد نفتی کاهش پیدا کند که برای این امر نیاز به تغییرات در حوزه بانکی، روابط بین المللی، بیمه ای، کشاورزی و صنعتی داریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه ۱۴۲۷ میلیارد تومان برای استان در بخش هزینه و عمرانی بودجه در نظر گرفته شده است، افزود: بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان نیاز استان است.

همه عقب ماندگی‌های استان مربوط به بودجه نیست

به گزارش دیارمیرزا در ادامه محمدی با بیان اینکه آزادی به عنوان مهمترین موهبتی است که انسان دارد، گفت: به آزادی بسیار عقیده دارم و به آزادی مطبوعات در حد افتراء لااقل در مورد خودم و سازمان خودم معتقد هستم.

وی با بیان اینکه همه عقب ماندگی‌های استان مربوط به بودجه نیست، گفت: عقب ماندگی استان فقط بودجه نیست و وجود ناهماهنگی در استان یکی از علت‌هاست که نمود آن در همین ماجرای انتخاب شهردار برای مرکز استان است.

این مسئول با اشاره به اتحاد نمایندگان استانهای دیگر مانند اصفهان اشاره کرد و گفت: نمایندگان، مطبوعات و مدیران چقدر در مورد خواسته های استان همدل هستند؟!

محمدی افزود: خبرنگاران روشنفکرترین و شجاع ترین افراد در جامعه هستند و بنده از صراحت لهجه افراد استقبال خواهیم کرد.

وی در مورد آخرین وضعیت قطار گیلان گفت: قطار قزوین-رشت به احتمال ۹۹ درصد در اسفند ماه با حضور ریس جمهوری افتتاح میشود و از مطبوعات و رسانه‌ها می‌خواهم که درباره قطار انزلی به استارا بیشتر مطالبه‌گری شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه برای احیای رودخانه‌های رشت هزار میلیارد تومان نیاز داریم، اظهار کرد:  این میزان فقط مختص رودخانه ها نیست بلکه از سراوان تا مرکز شهر نیاز به یک بسته دارد که با رقم های کوچک قابل حل نخواهد بود.

وی افزود: بودجه ای برای مرکز نسخه خطی در کتابخانه ملی اختصاص داده شده است که کار فرهنگی بزرگی در استان بوده اما اصلا سر و صدایی نداشت.

محمدی با بیان اینکه به نظر بنده باید مطبوعات استان باید پالایش شود، افزودد: اگر این اتفاق نیفتد ضربه آن خود خبرنگاران را در بر می‎‌گیرد.

تکذیب جذب ۶۵۰ نفر

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان در مورد جذب اقوام مسئولان اظهار کرد: در سال ۹۶ برای جذب ۶۱ نفر مجوز داشته ایم که با این تعداد ۲۶۱ نیروی شرکتی در استان داریم و ۶۵۰ نفری که در این بحث عنوان شده است، درست نیست و چنین جذبی نداشتیم.

وی در مورد انتصابات صورت گرفته نیز اظهار کرد: از نظر قانون منعی برای جذب افراد در حوزه بخشداری و فرمانداری ها خارج از حوزه های دیگر وجود ندارد.

محمدی با بیان اینکه وضعیت گیلان در سرانه اقتصاد بسیار پایین است گفت: این مورد بخشی به فرهنگ کار گیلانیان برمی‌گردد که متاسفانه ۸۰ درصد از ملاقات مردمی درخواست شغل یا میز دولتی هستند.

وی در مورد شورای برنامه ریزی نیز یادآور شد: تا کنون ۷ جلسه برگزار شده است و به استاندار پیشنهاد دادیم که تا پایان سال دو الی سه جلسه برگزار کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/