امروز چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱
20:51:06 - چهارشنبه 7 ژوئن 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تروریست‌ها عرب و ایرانی نیستند/شاید داعش بلوف بزند
ایرساگیل: آنچه از لهجه تروریست ها مشخص است، این است که این افراد به هیچ عنوان عرب ایرانی نبوده و حتما غیر ایرانی هستند. به گزارش ایرساگیل و به نقل از تابناک، پس از حمله کور امروز تروریست ها به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره) ویدئویی از آنها در حالی که به […]

ایرساگیل: آنچه از لهجه تروریست ها مشخص است، این است که این افراد به هیچ عنوان عرب ایرانی نبوده و حتما غیر ایرانی هستند.

به گزارش ایرساگیل و به نقل از تابناک، پس از حمله کور امروز تروریست ها به مجلس شورای اسلامی و حرم مطهر امام خمینی(ره) ویدئویی از آنها در حالی که به زبان عربی صحبت می کردند و در بخش اداری خانه ملت به اقدامات خربکارانه مشغول بودند، منتشر شد که برای خیلی ها شاید جای سئوال باشد که تروریست ها اهل کجا هستند و اینکه آیا عرب هستند یا خیر؟

در بازبینی فیلم منتشر شده مشخص می شود که در ابتدا یکی از تروریست ها به دیگری که در حال فیلم برداری بوده است به زبان انگلیسی می گوید «hold on» که احتمالا منظور صبر کردن یا دست نگه داشتن برای این است که این فرد آماده سخن گفتن شود و دیگری شروع به فیلم برداری کند. پس اینکه تروریست ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند، حکایت از این دارد که این افراد ایرانی نیستند.

در ادامه تروریستی که صورتش در فیلم منتشر شده پیدا نیست به زبان عربی می گوید: « … و لک الحمد. أتظنون أنا سنرحل؟ أتخالون أنا سننتهي؟» به این معنی که ابتدا از ضارب ها تشكر مي كند و سپس می گوید که فكر مي كنید كه ما اينجا را ترك مي كنيم و می رویم ؟! فكر مي كنید ما عمليات را پايان مي دهيم و تمام شده ایم؟! به اذن خدا ادامه خواهیم داد.

جدای از محتوای کلام تروریست ها، یک مترجم زبان عربی در خصوص اینکه تروریست ها با توجه به لهجه شان می توانند عرب ایرانی یا عرب دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، غرب آسیا و یا شما آفریقا باشند یا خیر؟ گفت: آنچه از لهجه تروریست ها مشخص است، این است که این افراد به هیچ عنوان عرب ایرانی نبوده و حتما غیر ایرانی هستند.

«کریم پور زبید» در این زمینه اظهار کرد: اگرچه تروریست ها عربی رو به خوبی و فصیح بیان می کنند، اما لهجه آنها نشان می دهد که این افراد نه عرب حوزه خلیج فارس هستند و نه عرب غرب آسیا و شمال آفریقا. در حقیقت به نظر می آید این افراد عرب نباشند.

وی یادآوری کرد: آنچه بنده از عباراتی که تروریست ها به زبان عربی برداشت کردم، این است که احتمالا آنها در یک کشور غیر عربی، زبان عربی را آموخته اند. لذا آنها افراد غیر عربی هستند که نه ایرانی می توانند باشند و نه اینکه عرب یک کشور عربی.

یک کارشناس و مترجم زبان عربی دیگر نیز نظر خود را در خصوص این مساله اینگونه بیان کرد: با دیدن فیلم منتشر شده از عوامل حمله تروریستی به مجلس مشخص است که این افراد عرب نیستند. نوع لهجه و نحوه بیان الفاظ از سوی تروریست ها مشخص می کند که این افراد در حال صحبت کردن به زبان عربی هستند، اما خودشان عرب نیستند.

«مهردادفرهمند» خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در قاهره هم درباره لحن و لهجه مهاجمان (تروریست ها) در ویدیوی منتشر شده با اشاره به اینکه در ابتدای ویدئو آنها به زبان انگلیسی صحبت می کنند، گفته است: تروریست هایی که امروز به تهران و مجلس شورای اسلامی حمله کردند، عربی را فصیح و قرآنی صحبت می کردند و زبان عربی آنها خوب بود، ولی انگار عرب‌زبان نبودند و عربی را یاد گرفته بودند.

وی افزود: لحن صحبت تروریست ها نه به منطقه لبنان، فلسطین، اردن و سوریه می خورد نه به لهجه مصری و حتی عراقی هم نیست. یکی از همکاران مان معتقد بود این لحن مختص حاشیه نشینان خلیج فارس است، اما سایرین چنین اعتقادی نداشتند و معتقدند این لحن اصلا عربی نیست.

خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در قاهره در عین حال اظهار نظر کرد که این لحن (لحن سخنان تروریست حمله کننده به مجلس شورای اسلامی) اساسا عربی نیست، و آن فرد نمی تواند عرب باشد، هرچند که عربی را به خوبی صحبت می کند.

یک کارشناس زبان و ادبیات عرب نیز همچون سایرین بر این عقیده است که با توجه به نوع بیان کلمات از سوی تروریست ها و اینکه همزمان با صدای اصلی یه صدای فرعی که او هم به زبان عربی کلماتی می گوید شنیده می شود، بعید است این افراد عرب باشند، اگرچه عربی را خوب صحبت می کنند.

وی بر این عقیده است که تروریست هایی که به زبان عربی صحبت می کنند به هیچ عنوان ایرانی نمی توانند باشند؛ چرا که نحوه بیان عربی آنان نشان می دهد این افراد حتما خارجی هستند و البته عرب هم نیستند.

یکی دیگر از نکات قابل توجه در نوع پوشش تروریست هاست که عمدتا با لباس های متحد الشکلی وارد انجام این عملیات و تلاش مذبوحانه شده اند. پوششی که از قرار معلوم ابتدا به صورت پوشش زنان بوده و با ورود به گیت ورودی درب شرقی مجلس (درب مراجعان) کنار زده می شود. در حقیقت گویا این پوشش برای پنهان کردن سلاح و مهمات همراه تروریست ها بوده است.

نکته  قابل تامل دیگر اینکه روال عملیات تروریستی داعش این است که بعد از انجام عملیات های خود با انتشار تصاویر و اسامی عوامل ترویستی انتحاری خود اعلام می کند عملیات توسط این افراد و با موفقیت انجام شد. در حالی که امروز چنین اتفاقی نیافتاد. در صورت عدم انتشار اسامی و تصاویر عمال داعش توسط این گروه تروریستی این تصور قوت می یابد که داعش صرفا از این عملیات برای خود بهره برداری تبلیغاتی کرده است و ممکن است پای گروه های دیگری وسط ماجرا وجود داشته باشد.

حادثه تروریستی امروز تهران بعد از ساعاتی با به هلاکت رساندن تروریست ها پایان یافت، حال باید منتظر اطلاعات دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی کشور از اینکه تروریست ها اهل کجا هستند به چه صورت وارد کشور شده اند و چگونه این اقدامات منزجرانه را طراحی و اجرا کرده اند باشیم؛ موضوعی که به زودی ابعاد آن توسط دستگاه های مسئول تشریح و اعلام خواهد شد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/