امروز چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸
۱۶:۵۹:۱۸ - شنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
به بهانه بازداشت های اخیر برخی مدیران؛ نگاهی به برخوردهای قضایی با مدیران متخلف در سال های اخیر
ایرساگیل: در سال های اخیر، دادگستری گیلان با بازداشت برخی از مسئولین و مدیران و رسیدگی به اتهامات آنان، نشان داده است که خط قرمزی در برخورد با مفاسد اقتصادی نمی شناسد. به گزارش ایرساگیل، چندی پیش بود که رئیس کل دادگستری استان گیلان خبر از بازداشت یکی از مدیران کل استان داد. اندکی بعد […]

ایرساگیل: در سال های اخیر، دادگستری گیلان با بازداشت برخی از مسئولین و مدیران و رسیدگی به اتهامات آنان، نشان داده است که خط قرمزی در برخورد با مفاسد اقتصادی نمی شناسد.

به گزارش ایرساگیل، چندی پیش بود که رئیس کل دادگستری استان گیلان خبر از بازداشت یکی از مدیران کل استان داد. اندکی بعد از آن اما دامنه بازداشتی ها به مدیران ارشد استانی رسید و حجت الاسلام مصطفوی نیا بازداشت یکی از مدیران ارشد استانی را تایید کرد. در سال های اخیر، دادگستری گیلان با بازداشت برخی از مسئولین و مدیران و رسیدگی به اتهامات آنان، نشان داده است که خط قرمزی در برخورد با مفاسد اقتصادی نمی شناسد. نگاهی به مهمترین پرونده های قضایی سال های اخیر در این خصوص، خالی از لطف نیست.

شورای سوم، شورای شوم!

شهرداری رشت بیشتر از هر اداره و دستگاهی به سوژه اول رسانه های استانی و کشوری تبدیل شده است. اتفاقات شورای سوم رشت که منجر به دستگیری برخی از اعضای آن شد را می توان نقطه عطفی در این خصوص ارزیابی کرد. شورایی که انحلال آن به بمب خبری روز رسانه ها تبدیل شد و برخی از اعضایش به حبس های طولانی مدت محکوم شدند. اگرچه بعدها اتفاقاتی مشابه در برخی شهرهای دیگر هم به وقوع پیوست اما هیچ یک نتوانست خاطره بد شورای سوم را از اذهان عمومی پاک کند!

مه آفرید امیرخسروی یا امیرمنصور آریا؟!

عده ای از او با نام مَه آفرید امیرخسروی یاد میکنند و عده ای نیز اورا با نام امیر منصور آریا می شناسند! وی که اهل یکی از روستاهای رودبار در گیلان بود در شهریور ۱۳۹۰ به اختلاس متهم شد و در سحرگاه سوم خرداد ۱۳۹۳ در محل زندان اوین اعدام شد. میزان اختلاس وی را ۲۸۰۰ یا ۳۰۰۰ میلیارد تومان اعلام کرده بودند که در آن زمان برخی مدعی بودند بزرگ ترین اختلاس تاریخ ایران بوده‌است.

از شرکت های زیرمجموعه ای “توسعه سرمایه گذاری امیرمنصور آریا” می توان به صنعت آب معدنی داماش گیلان، باشگاه ورزشی داماش ایرانیان، بانک آریا، بیمه طرح ایرانیان و… اشاره کرد.

آقای مدیرکل هم بازداشت شد!

مهر ماه سال ۹۲ بود که خبرها حکایت از بازداشت یکی از مدیران کل داشت. در همان زمان گفته شد که وی به همراه چند تن از کارمندان زیرمجموعه اش بدلیل تخلفات مالی به دستور مقام قضایی بازداشت شده اند.

ابر بدهکار بانکی هم دستگیر شد!

دی ماه سال گذشته بود خبر بازداشت رسول دانیال زاده به نقل از سخنگوی قوه قضاییه در رسانه ها مطرح شد، رجانیوز پیش از این در خصوص دانیال زاده نوشته بود: این بدهکار بانکی در دهه هفتاد بیشتر تمرکز خود را بر شعبه فردوسی بانک ملی گذاشت. اخذ وام و ال سی های کلان به اسم کارخانه نورد سمنان که در اغلب موارد با تخلف در اسناد و محل مصرف همراه بود، رشد سریع مالی او را رقم زد. حمایت مالی از برخی مدیران بانکی و سرویس گرفتن در تسهیلات بانکی شگرد وی بوده  است. شگردی که تنها معوقات او به بانک ملی را از سقف ۳۰۰۰ میلیارد تومان گذرانده است! او با این ترفند منابع لازم برای خرید فولاد کاویان و مجتمع فولاد گیلان بدست آورد و علاوه بر آن املاک و برجهای عظیمی در داخل و خارج بهم زد.

مالک پیشین مجتمع فولاد گیلان که از او به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل مجتمع فولاد گیلان یاد می شود نیز یکی دیگر از جنجالی ترین بازداشتی های مرتبط با گیلان است.

اختلاس در پارک علم و فناوری گیلان

آذرماه ۹۳، رئیس کل دادگستری گیلان خبر از اختلاس در پارک علم و فناوری گیلان داد و گفت: میلیون تومان در پارک مذکور اختلاس شده است

وی از دستگیری یک نفر در رابطه با اختلاس در پارک علم و فناوری گیلان خبر داد و افزود: پرونده اختلاس مذکور در مرحله مقدماتی رسیدگی در دادسرای رشت است.

باز هم بازداشت یک مدیرکل!

هفتم مرداد ۹۴ بود که رسانه ها خبر از بازداشت یکی از مدیران کل سابق دادند و نوشتند که وی اندکی بعد از برکناری اش در حالی که قرار بود در جلسه تودیع و معارفه قریب الوقوع خود شرکت کند، توسط سرجامگان پلیس امنیت استان گیلان به همراه شخصی دیگر بازداشت شد.

بازداشت مدیرکل سابق در تهران!

خرداد ماه ۹۵، خبرها حکایت از بازداشت یکی از مدیران سابق استان گیلان مربوط به وزارت نیرو داشت. گفته می شد این مدیر که پس از برکناری راهی تهران شده بود به اتهام نقش داشتن در برخی تخلفات مالی مرتبط با چند پروژه بزرگ عمرانی در گیلان، توسط مراجع نظارتی و قضایی در تهران بازداشت شده است.

در پایان گفتنی است پیگیری های قضایی در خصوص سرپرست سابق شهرداری رشت و مدیرمنطقه ۱ شهرداری هم دور از ذهن نخواهد بود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/