امروز پنج شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۸
۱۳:۲۸:۰۸ - دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس کمیسیون بهداشت، شورای اسلامی رشت؛؛
برخی از محلات جمع آوری زباله به صورت روزانه انجام نمی‌شود/به صدا در آمدن زنگ خطر در سایت زباله سراوان رشت
ایرساگیل: رئیس کمیسیون بهداشت،محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت گفت: زنگ خطر بابت خطرات ناشی از عدم پاشیده شدن شن برروی زباله ها در سراوان به صدا درآمده است.

به گزارش ایرساگیل، فاطمه شیرزاد در چهل و دومین جلسه کمیسیون بهداشت،محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار کرد:حدود ۹ ماه از شروع فعالیت شورای پنجم رشت می گذرد و طی این مدت اقدامات خوبی در حوزه پسماند و سراوان در راستای ارتقای سلامت مردم انجام شده که از آن جمله می‌توانیم به افزایش اعتبارات مدیریت شهری و تلاش و پیگیریهای مداوم به منظور جذب اعتبارات استانی و ملی برای این حوزه اشاره کرد.

رئیس کمیسیون بهداشت،محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت همچنین به روند بهسازی سراوان و احداث تصفیه خانه آن اشاره کرد و گفت:جمع آوری پسماند خشک از داخل محلات رشت به طور مستمر در حال انجام است و متاسفانه چند ماهی است که پروژه‌های عمرانی شهرداری رشت از حرکت ایستاده اند .

شیرزاد با ابراز گلایه از عدم اجرای پروژه‌های عمرانی در شهر رشت بیان کرد:انتظار داریم با توجه به حساسیت‌هایی که در حوزه سراوان وجود دارد و با نزدیک شدن به روزهای گرم سال روند بهسازی در این حوزه سرعت بیشتری به خود گرفته و متاسفانه در حوزه دریافت شن و ماسه مورد نیاز به منظور پاشیدن بر روی زباله‌ها نیز همکاریهای لازم از سوی سازمان صنعت و معدن انجام نمیشود.

وی با تاکید بر جذب اعتبارات دولتی به منظور خرید دستگاه زباله سوز برای سراوان گفت:متاسفانه به علت عدم پرداخت مبلغ اولیه قرار داد خرید دستگاه زباله سوز از سوی دولت در این حوزه با مشکل مواجه شده ایم و این در حالی است فصل بهار رو به اتمام بوده و یقینا با شروع فصل بارندگی در رشت عملیات اجرایی احداث زباله سوز با مشکل مواجه میشود .

رئیس کمیسیون بهداشت،محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت با اشاره به آغاز فعالیت مدیران پروژه های شهرداری رشت بیان کرد:مدیران پروژه اخیرا از سوی شهردار رشت انتخاب شده و انتظار داریم با حضور این افراد مباحث با قدرت بیشتری پیگیری و گزارش عملکردها به صحن شورا ارائه شود.

شیرزاد با انتقاد از عدم همکاری اداره منابع طبیعی گیلان بابت عدم اختصاص زمین مناسب به منظور احداث تصفیه خانه در سراوان تصریح کرد:بیش از ۳۰ سال است که شیرآبه های سمی حیات سالم را از درختان موجود در برخی از نقاط سراوان سلب کرده اما متاسفانه منابع طبیعی برای قطع همان درختان به منظور ایجاد تصفیه خانه سراوان همکاری نمی کند.

وی افزود:امیدوارم با توجه به عمق فاجعه ای که در سراوان وجود دارد نسبت به حفظ و تامین سلامت مردم توجه بیشتری معطوف شده و یقینا با فرا رسیدن فصل گرم سال و هجوم مگس ها زندگی و آسایش مردم سراوان مختل میشود .

شیرزاد با بیان اینکه ایجاد تصفیه خانه در سراوان نیازمند تامین زمین مناسب از سوی منابع طبیعی است،افزود:مجوز قطع درختان در سراوان به منظور ایجاد تصفیه خانه صادر نمی‌شود و این موضوع واقعا نگران کننده است.

وی با دعوت از مدیران منابع طبیعی کشور به منظور بازدید از وضعیت سراوان و درختان موجود در آن بیان کرد:از مدیران حوزه منابع طبیعی کشور تقاضا داریم برای بازدید از وضعیت نامناسب درختان سراوان به گیلان سفر کرده و از نزدیک عمق فاجعه زیست محیطی را مشاهده کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت،محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت افزود:در حال حاضر ۲۷ دهیاری و پنج شهر زباله‌های خود را به سراوان سرازیر می کنند و این در حالی است که مدیریت زباله سراوان به عهده شهرداری رشت واگذار شده و در چنین شرایطی نیز برای ایجاد تصفیه خانه همکاری نمی‌کنند.

وی به تسریع آسفالت راه دسترسی به سایت سراوان اشاره کرد و گفت:انتظار داریم این کار در اسرع وقت انجام شده و امیدوارم سازمان صنعت،معدن و تجارت استان نیز نسبت به صدور مجوز برداشت شن و ماسه همکاری کند.

شیرزاد با اشاره به اینکه حدود دو ماه است که سازمان صنعت معدن و تجارت گیلان مجوز برداشت شن مخلوط را برای سراوان صادر نمی‌کند،گفت:شهرداری رشت تمام تلاش خود را به منظور کاهش مشکلات سراوان به کار گرفته و انتظار می رود صنعت و معدن نیز در تصمیم گیریهایش تجدید نظر کرده و در راستای حفظ سلامت مردم همکاری کند.

وی افزود:سازمان صنعت و معدن گیلان اخیرا دو معدن به شهرداری رشت معرفی کرده که قابل استفاده نیست و زنگ خطر بابت خطرات ناشی از عدم پاشیده شدن شن برروی زباله ها در سراوان به صدا درآمده است.

شیرزاد با تاکید به پرداخت سهم دولت پیرامون خرید دستگاه زباله سوز برای سراوان تصریح کرد:در صورت عدم پرداخت مبلغ اولیه قرار داد خرید دستگاه زباله سوز به شرکت TTS یقینا حجم مشکلات در این حوزه افزایش پیدا میکند.

رئیس کمیسیون بهداشت،محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت به روند جمع آوری زباله خشک در محلات رشت اشاره کرد و گفت:باید اقلام تشویقی به شهروندانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند ارائه شود و فقط به دادن پلاستیک زباله به آنان بسنده نشود.

وی با ابراز گلایه از انباشت زباله در برخی از محلات رشت افزود:در برخی از محلات جمع آوری زباله به صورت روزانه انجام نمی‌شود و این مهم موجب گلایه شهروندان شده و انتظار داریم جمع آوری زباله به طور روزانه در محلات رشت انجام شود.

شیرزاد با تاکید بر حضور میدانی معاونین خدمات شهری شهرداری های مناطق رشت تصریح کرد:اخیرا انباشت زباله در کمربندی خرمشهر موجب نگرانی ساکنین آن منطقه شده و با توجه به اینکه این محدوده خارج از شهر است انتظار داریم به منظور رفع دغدغه های ساکن آن منطقه با فرماندار رشت مذاکراتی انجام شود.

وی به کیفیت مناسب کود تولیدی در کارخانه کودآلی شهرداری رشت اشاره کرد و گفت:کودی که توسط کارخانه کود آلی تولید شده است از کیفیت خوبی برخوردار بوده و قابلیت عرضه به خریداران را دارد و برای این منظور باید بازار یابی مناسبی انجام شود.

عضو کمیسیون بهداشت،محیط زیست و خدمات شهری شورای رشت اظهار کرد:کارخانه کودآلی روند مناسبی دارد و با برنامه ریزیهای انجام شده رشد مناسبی پیرامون آن شاهد هستیم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/