امروز شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱
17:45:36 - یکشنبه 22 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندار گیلان:
برای حفظ حرمت خون شهدا با رانت، فساد و ویژه‌خواری مبارزه می کنم.
ایرسا گیل: استاندار صبح امروز در دیدار با جمعی از جانبازان، ایثارگران و فرزندان شاهد شاغل در استانداری و فرمانداری‌های تابعه گیلان با اشاره به اینکه عناوین نباید ما را از مسیر خدمت به مردم غافل کند گفت: با خدای خود و مردم که خادم آنان هستم عهد بسته‌ام که به احدی رانت ندهم و برای حفظ حرمت خون شهدا با فساد و ویژه‌خواری مبارزه می کنم.

به گزارش ایرسا گیل ، دکتر مصطفی سالاری در این نشست با تبریک اعیاد شعبانیه افزود: به حرمت خون شهدا باید با رانت، فساد و ویژه‌خواری مبارزه کنیم اظهار داشت: اگر شخص استاندار هم بخواهد زمینه‌ی فساد و رانت را ایجاد کند باید در مقابلش ایستاد و تذکر داد و از هرگونه تبعیض جلوگیری کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه بعضاً با تقاضاهای برخی صاحب منصبان برای تبعیض بین افراد مواجه می‌شوم گفت: اگر استاندار از موقعیت خود در راستای فساد و رانت بهره ببرد قطعاً از جایگاه خود سوء استفاده کرده است.

وی با اشاره به اینکه مگر می‌تواند یک مسئول بدهکاری خود از جیب ملت پرداخت کند گفت: نباید جبران هزینه‌ی اسپانسرها را بدهیم و در این راستا شخصاً به هیچ وجه خلاف نمی‌کنم.

وی با بیان اینکه برای ساکت شدن برخی افراد، به صورت خلاف قانون، شرع و وجدان، باج نمی‌دهیم گفت: با خدای خود و مردم که خادم آنان هستم عهد بسته‌ام که به احدی رانت ندهم و زمینه‌ی فساد را ایجاد نکنم و در این مسیر انتظارم این است که به صورت یکدل با هم در مقابل چنین جریانی بایستیم.

دکتر سالاری با اشاره به اینکه مردم در جهت مبارزه با فساد از ما انتظار دارند اظهار داشت: برخی از فرزندان شهدا و ایثارگران بیکار هستند اما عده‌ای با تبعیض افراد را بکارگیری می‌کنند.

وی خاطر نشان کرد: ایجاد رقابت در بکارگیری افراد در دستگاه‌های اجرایی راهکار جلوگیری از تبعیض در این بخش است.

نماینده عالی دولت در گیلان به اظهارات برخی مبنی بر اینکه مدیران شفافیت ندارند اشاره کرد و افزود: در این مسیر ادعا نداریم که همه‌ی مدیران بی ایراد هستند اما معتقدیم در صورت مشاهده؛ اولین برخورد باید با آنان انجام گیرد.

وی با اشاره به اینکه برخی معتقدند مبارزه با فساد مخصوص همراهان و اسپانسرهای آنان نیست گفت: با این روش عدالت و مبارزه با فساد محقق نمی‌شود و قطعاً فساد از نوع خوب و بد وجود ندارد.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد: به وا… قائل به این نیستم که برای حفظ صندلی استانداری چشمم را برروی فساد ببندم.

وی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از فساد هیچ محدودیتی قائل نیستم گفت: اگر در هر پستی بر خلاف نظر مردم و مصلحت آنان گام برداشته شود قطعاً غصب آن جایگاه محسوب می‌شود.

وی افزود: بیان انتظارات ایثارگران از جامعه و متقابل مردم از ایثارگران می‌تواند اثرات خوبی در پیشرفت اجتماع داشته باشد.

وی جانبازان، ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا را مایه‌ی افتخار ایران اسلامی عنوان و خاطر نشان کرد: شهدا برای حفظ عزت و سربلندی کشور از جان خود گذشتند و اهداف و آرمان‌های آن کماکان جاری است.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت: تلاش در جهت اعتلای کشور، برقراری عدالت و رفع تبعیض، جزء وظایف غیر مادی همه‌ی افراد جامعه است و در این مسیر پیشتازی  ایثارگران مورد انتظار جامعه است.

وی با اشاره به اینکه امروز هم همانند دوران دفاع مقدس نیازمند ایثار و فداکاری هستیم گفت: در دوران دفاع مقدس ایثار به صورت مسلحانه بود و امروز نوع فداکاری تغییر کرده و به ازخودگذشتگی نیازمندیم.

استاندار گیلان وارد شدن آسیب به اخلاق و انسانیت جامعه را ضرری برای همه‌ی افراد اجتماع ارزیابی کرد و افزود: امروز برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی همه متعهد هستیم و از افرادی که    در دورانی خوش درخشیدند، انتظار بیشتری می‌رود چون نگاه جامعه معطوف به آنان است.

وی با اشاره به اینکه خدمت به مردم صرفاً نیازمند جایگاه مدیریتی نیست خاطر نشان کرد: ارائه راهکار و پیشنهادات سازنده از سوی هر فردی چه در دستگاه‌های اجرایی و یا در هر سطح از اجتماع می تواند در مسیر خدمت رسانی به مردم راهگشا باشد.

دکتر سالاری با تأکید بر اینکه نباید ظرفیت‌های خود را محدود به مسئولیت سازمانی کنیم افزود: به کارگیری نیروهایی که در روزهای سخت خود به اثبات رساندند مورد توجه است و در استان گیلان نسبت به نقاط دیگر به صورت عملیاتی به اجرا درآمده است.

وی اظهار داشت: رفتار شایسته و برخورد صحیح با شهروندان از سوی ایثارگران می‌تواند اثر مضاعفی در جامعه داشته باشد و این اقدام محدود به داشتن قلم اداری نیست.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه انسان‌هایی طی دورانی از بخش های مختلف این کشور صیانت کردند تا امروز به این جایگاه برسیم گفت: هر شخصی در هر جایگاهی اگر غیر از تعالی کشور اقدام کند از موقعیت خود سوء استفاده کرده است.

وی خاطر نشان کرد: نگرش سیاسی در هر شخصی ممکن است وجود داشته باشد اما نباید داشتن منصب دلیلی برای تبعیض باشد.

استاندار گیلان با بیان اینکه در صورت مشاهده‌ی انحراف از سوی هر یک از مسئولان آن دسته از افرادی که برای صیانت از کشور تلاش کردند باید تذکر دهند افزود: اعمال نظارت، صرفاً با داشتن اهرم اجرایی نیست بلکه پاکی و راستگویی می‌تواند کلام نافذی برای مردم تلقی شود.

وی با اشاره به اینکه کم توجهی به این موارد مقاطعی موجب وارد شدن لطمه به جامعه می‌شود اظهار داشت: کار کردن برای مردم روز به روز سخت‌تر می‌شود چون عده‌ای با عناوین مختلف برای منفعت خود تلاش کردند.

دکتر سالاری با بیان اینکه معتقدیم نظارت ایثارگران بر بخش‌های مختلف به صورت قانونی و بدون هرگونه انتقام جویی است افزود: هر مسئولی اختیار خود را به صورت امانت از مردم گرفته است تا برای آنان کار کنند.

وی با اشاره به اینکه انتقاد، امر به معروف و نهی از منکر به خوبی می‌تواند از سوی جامعه‌ی ایثارگران مطرح شود گفت: اگر ایثارگران در صورت مشاهده‌ی تخلف تذکر ندهند برخی از جیب بیت‌المال برای خود استفاده می‌کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه فداکاری دیروز ایثارگران برای این بوده بنا بر هر مصلحتی چشم خود را برروی فساد نبندیم گفت: مبارزه با فساد و عدالت خواهی رفتار جناحی و سیاسی را نمی‌طلبد.

وی با اشاره به اینکه در الگوهای مبارزه با فساد صاحب منصبان جایگاهی ندارند افزود: در این مسیر به منظور حفظ حرمت خون شهدا و مقام جانبازان در مقابل فساد خواهم ایستاد و امیدوارم همه با گام نهادن در مسیر تقوا از هرگونه رانت و ویژه‌خواری جلوگیری کنیم.

وی اظهار داشت: نظارت عموم مردم بر ما مسیر را برای اجرای عدالت بهتر و رفع تبعیض فراهم می‌کند.

در این مراسم برخی از ایثارگران، جانبازان و فرزندان معظم شهدا به بیان خاطرات و دیدگاه‌های خود در مسیر پیشرفت آرمان‌های انقلاب اسلامی پرداختند.

گفتنی است تعداد ۱۲۴ نفر از ایثارگران، جانبازان و فرزندان معظم شهدا در ستاد استانداری و فرمانداری‌های تابعه استان مشغول به خدمت هستند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/