لطفا یک افزونه تاریخ نصب کنید.
11:07:40 - پنجشنبه 7 سپتامبر 2017
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
با حمایت دکتر نوبخت و حزب اعتدال و توسعه؛ کیوان محمدی محتمل ترین گزینه استانداری گیلان
ایرساگیل: در همين راستا يك منبع آگاه در وزارت كشور به خبرنگار خزرآنلاين گفت: هيچ تصميمي براي انتقال استاندار بوشهر به گيلان گرفته نشده است و به نظر مي رسد انتشار چنين اخباری تلاش اصلاح طلبان برای انتصاب گزینه خود در برابر  گزینه احتمالی دکتر نوبخت می باشد. به گزارش ایرساگیل و به نقل از […]

ایرساگیل: در همين راستا يك منبع آگاه در وزارت كشور به خبرنگار خزرآنلاين گفت: هيچ تصميمي براي انتقال استاندار بوشهر به گيلان گرفته نشده است و به نظر مي رسد انتشار چنين اخباری تلاش اصلاح طلبان برای انتصاب گزینه خود در برابر  گزینه احتمالی دکتر نوبخت می باشد.

به گزارش ایرساگیل و به نقل از خزر، علی رغم آن که مدت زمان زیادی تا پایان ضرب الاجل اعلام شده از سوی وزیر کشور برای تغییر استانداران باقی نمانده است، در استان گیلان همچنان پرده از لابی ها در نیفتاده و برخی رایزنی ها برای تصدی بر پست استانداری گیلان در جلسات شبانه و سکوت رسانه ای صورت می گیرد.

در همین راستا، بسیاری از منابع خبری از کیوان محمدی به عنوان محتمل ترین گزینه تصدی بر استانداری گیلان نام می برند تا آن جا که چندی پیش یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، به خبرنگار خزر گفت: با حمایت دکتر نوبخت، استانداری کیوان محمدی را باید تمام شده تلقی کرد. (اینجا را بخوانید)

این اظهارات اما با واکنش هایی روبرو شد. مهمترین سوال افکار عمومی این بود که چرا دکتر نوبخت می بایست به حمایت از کیوان محمدی برای تصدی بر استانداری گیلان بپردازد و به عنوان سوال اساسی تر، اساساً سخنگوی دولت تا چه اندازه در انتخاب استاندار بعدی گیلان دخیل خواهد بود؟

در خصوص حمایت دکتر نوبخت از کیوان محمدی همین بس که محمدی یک بار با حکم مستقیم نوبخت به عنوان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان منصوب شده است. انتصابی که حکایت از اعتماد نوبخت نسبت به عملکرد محمدی داشته است. دامنه این اعتماد به اندازه ای است که پیش تر، یکی از نمایندگان گیلان در واکنش به آن چه که آن را ارائه لیست استخدامی نورچشمی ها به ادارات دولتی توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان خوانده بود، به شدت به گلایه از نوبخت پرداخت و حتی این اعتراض را به گوش رئیس جمهور رساند. با این حال سخنگوی دولت هیچگاه پشت محمدی را در برابر انتقادات این چنینی خالی نکرد و حتی گاهی اوقات با صدور جوابیه هایی، تلویحاً ادعاهای نماینده معترض را به دور از واقعیت دانست.

نکته دیگری که نباید از آن غافل شد اینست که دکتر نوبخت دبیر کل کشوری حزبی است که کیوان محمدی دبیری آن را در گیلان بر عهده دارد و در عالم سیاست، حمایت از یک هم حزبی آن هم با سبقه ارتباطات حسنه فی مابین، عملی کاملا مرسوم تلقی شده و مورد انتظار است.

نظرخواهی وزرات کشور از دکتر نوبخت در خصوص انتصاب استاندار بعدی گیلان هم با توجه به اصالت گیلانی نوبخت اصلاً تعجب برانگیز نخواهد بود. به خصوص آن که نوبخت در قامت معاون رئیس جمهور، سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نقش کلیدی در بدنه دولت داشته و حرکت در خلاف خواسته های او ممکن است حتی برای وزیر کشور هم تبعاتی را در پی داشته باشد.

 با این حال، استانداری گیلان منصبی نیست که گزینه هایش را بتوان تنها به یکی دو مورد محدود کرد. شنیده های خبرنگار خزر حکایت از آن دارد که اصلاح طلبان گیلانی هم اخیرا در جلسه ای که با محوریت سه تن از چهره های شاخص اصلاحات در حاشیه شهر رشت برگزار شده، سه گزینه را برای تصدی بر استانداری گیلان تعرفه نموده و تلاش هایی را برای انتخاب یکی از این ۳ نفر به عنوان استاندار بعدی گیلان به کار بسته اند. تلاش هایی که البته بیشتر به نوشدارویی می ماند که بعد از مرگ سهراب به اردوگاه اصلاح طلبان رسیده و بعید است بتواند مزاحمتی را بر سر راه انتخاب استاندار بعدی گیلان از میان اعتدالیون ایجاد کند. به خصوص اینکه اعتدالیون از مدت ها قبل رایزنی هایشان را برای کسب کرسی استانداری به کار بسته اند و حداقل از این منظر، بسیار جلوتر از اصلاح طلبان در حرکتند.

هادی حق شناس، قاسم رمضانپور نرگسی و احمد حسینی گزینه های مورد حمایت اصلاح طلبان در ماراتن انتخاب استاندار بعدی گیلان اند. ماراتنی که سوت آغازش برای اعتدالیون از مدت ها پیش نواخته شده است. با این حال گویا قرار نیست شکست اصلاح طلبان در ۴ ساله دوم دولت روحانی بدون هیچگونه تلاشی برای در اختیار گرفتن کرسی استانداری، رقم بخورد.

ابوذر ندیمی نفر آخر این فهرست است. نماینده سابق لاهیجان، اندکی پس از جا ماندن از قافله بهارستان با حکم نوبخت به عنوان مشاور سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور منصوب شد. انتصابی که اگرچه حکایت از روابط حسنه این دو داشت اما مرد استخوان دار سیاست گیلان می داند که اگر قرار است استاندار بعدی گیلان باشد، این مهم تنها با تکیه بر حمایت سخنگوی دولت تحقق نخواهد یافت. چه بسا که در رقابت بین او و کیوان محمدی، پیروز میدان برای جلب حمایت دولت مرد گیلانی، محمدی باشد نه ندیمی!

گفتني است امروز اخباري در فضاي مجازي منتشر شد كه حكايت از طرح نام استاندار بوشهر به عنوان محتمل ترين گزينه تصدي بر استانداري گيلان داشت. در همين راستا يك منبع آگاه در وزارت كشور به خبرنگار خزرآنلاين گفت: هيچ تصميمي براي انتقال استاندار بوشهر به گيلان گرفته نشده است و به نظر مي رسد انتشار چنين اخباری تلاش اصلاح طلبان برای انتصاب گزینه خود در برابر  گزینه احتمالی دکتر نوبخت می باشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
تابناك وب اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://invest.lahijan.ir/ کانال تلگرام ایرسا گیل باشگاه بدنسازی مجید