امروز پنج شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷
۱۷:۰۸:۴۷ - جمعه ۱۱ آبان ۱۳۹۷
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بازداشت یک خبرنگار بعد از انتشار اسناد فساد در واردات خودرو
ایرساگیل:همین چند روز پیش بود که رهبر انقلاب تاکید کردند که مسئولان جز در موارد نظامی و امنیتی هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند.

به گزارش ایرساگیل، مسؤولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند و هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند.”

این سخن رهبر معطم انقلاب در ۲۳ مهر ۱۳۹۷ است؛ بسیار مدرن و مترقی و البته منطبق با آموزه های دینی و آرمان های انقلاب اسلامی.

یک روز قبل از آن، رهبر انقلاب متن سند الگوی اسلامی-ایرانی پیشرفت را به دستگاه های مختلف کشور ابلاغ کردند. در بند ۴۸ تدابیر این سند بر تحقق این موارد تأکیده شده است: ارتقای نظارت رسمی، مردمی و رسانه‌ای بر ارکان و اجزای نظام و پیشگیری از تداخل منافع شخصیت حقیقی و حقوقی مسئولان و کارکنان حکومت و برخورد بدون تبعیض با مفسدان به ویژه در سطوح مدیریتی.

هنوز یک ماه از این سخن و ابلاغ ولی فقیه نگذشته است که خبر می رسد خبرنگاری را به اتهام انتشار تصویر چند نامه در کانال اش بازداشت کرده اند. موضوع نامه ها، نه امنیتی بود، نه نظامی کشور و نه مرتبط با مقابله با دشمنان، درباره واردات خودرو بود و فسادی که ادعا می شود در این باره وجود داشته است.

اگر این نامه ها اصالت نداشته اند، اعلام کنند که دروغ است اما وقتی اصل نامه ها را تکذیب نمی کنند و به بهانه هایی مانند این که نامه ها محرمانه بوده است و نباید منتشر می شد، نمی توان گفت که به دستور رهبر معظم انقلاب عمل شده است.

وقتی به دستور کاملاً صریح و واضح رهبری، هیچ رازی را نباید از مردم پنهان نگه داشت (جز نظامی و امنیتی و مسائل مرتبط با مقابله با دشمن) و وقتی در نامه ایشان در ابلاغیه سند الگوی ایرانی و اسلامی پیشرفت آمده است که باید نظارت مردمی و رسانه ای بر “ارکان” و “اجزای” نظام تقویت شود و از “تداخل شخصیت حقیقی و حقوقی مسؤولان” جلوگیری شود و برخورد با مفاسد بدون تبعیض باشد، دیگر نمی توان بازداشت یک خبرنگار به اتهام انتشار تصویر چند سند و نامه راجع به فساد در واردات خودرو را توجیه کرد و پذیرفت؛ فسادی که قوه قضائیه نیز وارد بررسی آن شده است.

اگر نظارت مردمی و رسانه ای از فرایند مبارزه با فساد حذف شود، امید به پاکسازی اداری و اقتصادی کشور رنگ می بازد. بازداشت اخیر، نوید خوبی برای مردم و رسانه ها نیست، خاصه آن که جوهر امضای رهبری بر پای ابلاغیه سند الگوی پیشرفت خشک نشده و صدای ایشان هنوز در گوش هاست: “مسؤولان جز در موارد نظامی، امنیتی و اموری که با دشمن مقابله داریم، باید شفاف باشند و هیچ رازی را از مردم پنهان نکنند.” /عصر ایران

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
تابناك وب اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://invest.lahijan.ir/ کانال تلگرام ایرسا گیل باشگاه بدنسازی مجید