امروز شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷
۱۷:۰۰:۲۰ - شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انتخاب استاندار از اصلاح طلب و اصولگرا بومی یا غیر بومی حق مردم کجاست؟
ایرساگیل: با مصوبه هیئت دولت در هفته گذشته استانداران بررخی از استان ها دست خوش تعغیر و جابجای مدیریتی به استان دیگر شدند و با مدیریت جدید شروع به کار کردند . به گزارش ایرساگیل، همانطور که در خبرهاآمد تعغیر استانداران که هفته گذشته از سوی هیت دولت صورت پذیرفت هم موافق داشته و مخالف […]

ایرساگیل: با مصوبه هیئت دولت در هفته گذشته استانداران بررخی از استان ها دست خوش تعغیر و جابجای مدیریتی به استان دیگر شدند و با مدیریت جدید شروع به کار کردند .

به گزارش ایرساگیل، همانطور که در خبرهاآمد تعغیر استانداران که هفته گذشته از سوی هیت دولت صورت پذیرفت هم موافق داشته و مخالف اما نکته که باید به آن توجه شود این است که چرا در انتخاب استاندار گیلان باید اینقدر سیاسی بازی صورت پذیرد مگر قصد پیشرفت و توسعه استان نیست ؟

پس چرا تهران نیشینان و یا مسئولان استانی سعی بر گمارندن گزینه های طیف و جریان سیاسی خود را دارند .حق مردم استان از این همه سیاسی بازی ها چیست؟

با کارنامه ای که از استانداران ادوار گیلان مطالعه میکنیم میبنیم که گزینه های انتخابی به غیر یکی دو موارد که در تاریخ این دیار ماندگار شدند چهر های خاص دیگری تلاش انچنان برای توسعه و آبادانی این استان انجام نداده اند و بار ها دیده شده که حتی با سیاسی بازی های منابع توسعه استان تحت مدیریت خود را در اختیار استانهای همجوار قرار دادند و عملا جلوی توسعه استان را گرفته اند که البته تمام این چنین گزینه های معرفی های سیاسی و حزبی بوده و هیچ گونه تخصص گرای در آن لحاظ نشده بود .

اما تنها موردی که در این میان به چشم میخورد حق مردم این دیار از سیاسی بازی های مسولان استانی است که حالا خود را رجل سیاسی مهم میپندارند و سعی در دیکته کردن قدرت الیگارشی سیاسی خود بر استان زادگاهاشان دارند و فارغ از این موضوع که اگر قرار بود نظر سنجی در بین مردم شکل بگیرد هیچ یک حاضر به نظر دادن  یک انتخاب سیاسی به عنوان مدیریت ارشد استان را نداشته و در واقع بجای حرف عمل می خواهند چون خوب حرف زدن را را همه بلد هستند اما اداره کردن امور اجرای همواره در استان با مشکل رو به رو بوده است .

امید است حداقل بعد از چند سال یک انتخاب درست در سیاسی بازی ها همراه با تخصص باشد فرقی نمی کند استاندار این دیار بومی باشد و یا غیر بومی مهم تخصص توامان با مدیریت و نظارت صحیح بر دستگاهای اجرای استان است . حال که منفعت از این مسائل مطروحه به قولی جنجال رسانه ای چیست بگذارید زمان قضاوت کند. شاید دلیلش صدای مردم استانی است که بعد مدتها به مبحث مدیریتی استان خود را بیش از پیش حساس تر و موشکافانه تر دنبال می کنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
تابناك وب اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://invest.lahijan.ir/ کانال تلگرام ایرسا گیل باشگاه بدنسازی مجید