امروز دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸
۱۵:۴۳:۱۲ - دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امیدی به بازدید نمایندگان از زندان اوین نیست/ همه دانش آموزان آزاد شده اند/دانشجویان باقی مانده در زندان تا دو روز دیگر آزاد می شوند
ایرساگیل: تا کنون از سوی مراجعی که برای بازدید از زندان درخواست کرده بودیم،پاسخی به ما نداده اند و هنوز منتظر جواب هستیم و خبر هم نداریم که این مجوز کی صادر خواهد شد؛اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان آزاد شده اند تا به امتحانات خود برسند.وزیر اطلاعات به ما گفت، این بود که تعداد باقی […]

ایرساگیل: تا کنون از سوی مراجعی که برای بازدید از زندان درخواست کرده بودیم،پاسخی به ما نداده اند و هنوز منتظر جواب هستیم و خبر هم نداریم که این مجوز کی صادر خواهد شد؛اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان آزاد شده اند تا به امتحانات خود برسند.وزیر اطلاعات به ما گفت، این بود که تعداد باقی مانده نیز به احتمال زیاد تا یکی دو روز آینده آزاد خوهند شد.

به گزارش ایرساگیل، و به نقل از تابناک، چند روز پیش، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی اعلام کرد، مجمع نمایندگان استان تهران به منظور رسیدگی به حال دستگیر شدگان و همچنین اطلاع از وضعیت زندانیان، قصد بازدید از زندان اوین را دارند، و قرار بود شنبه گذشته این کار صورت گیرد.

گویا پیگیری های نمایندگان مجلس برای بازدید از زندان ها به نتیجه نرسیده است. با این حال، به نظر می رسد که نمایندگان در تصمیم خود برای بازدید از زندان مصر هستند و طبق اعلام چند تن از نمایندگان مردم، هیأت رئیسه مجلس قصد ورود به این موضوع را دارد.

تأخیر ایجاد شده در بازدید نمایندگان از زندان باعث شد تا برخی نماینده ها را از حضور در میان زندانیان ناامید کند، به گونه ای که روز گذشته، محمود صادقی، نماینده مردم تهران از منتفی شدن این بازدید سخن به میان آورده و گفته است، دست کم تا پایان این هفته، امکان بازدید وجود ندارد.

اما علی مطهری، نایب رئیس مجلس در گفت و گو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: ما پیگیر موضوع از طریق هیأت رئیسه هستیم و قرار است، تشکیل کمیته حقیقت یاب در هیأت رئیسه مجلس بررسی شود و زوایای این موضوع را کامل بررسی کنیم و سپس هیأت رئیسه به موضوع ورود کند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه گویا پیگیری فراکسیون حقوق شهروندی و فراکسیون امید به جایی نرسیده است، گفت: اگر از طرف هیأت رئیسه کمیته ای به این منظور تشکیل شود، مقامات مجبور به همراهی هستند. به همین دلیل، تلاش می کنیم تا این کار صورت گیرد، ولی باید منتظر تصمیم هیأت رئیسه ماند.

وی ادامه داد: تلاش ما این است که کمیته در کل کشور بتواند بازدیدهایی با زندانیان داشته باشد اما اگر به هر دلیل نشد، سعی می کنیم که حداقل از زندان اوین بازدید کنیم.

این نماینده در پاسخ به اینکه آیا قرار است گزارشی در خصوص وقایع اخیر در مجلس قرائت شود یا نه نیز گفت: باید اول هیأت تشکیل شود و بعد از آن اگر لازم باشد، گزارش تهیه شود. حوادث اخیر با حوادث سال ۸۸ متفاوت است و نمی شود با آن مقایسه کرد.

عبدالرضا هاشم‌زائی، دیگر نماینده عضو مجمع نمایندگان استان تهران در گفت و گو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: تا کنون از سوی مراجعی که برای بازدید از زندان درخواست کرده بودیم، پاسخی به ما نداده اند و هنوز منتظر جواب هستیم و خبر هم نداریم که این مجوز کی صادر خواهد شد.

این نماینده مجلس در پاسخ به این که به نظر شما آیا دیدار انجام می شود یا نه، گفت: من امیدی ندارم. ما همان اوایل شلوغی ها تقاضا کردیم که این بازدید صورت گیرد، ولی هنوز به ما هیچ اطلاعی ندادند که این بازدید صورت می گیرد یا نه.

وی گفت: کمیته ای برای این کار تشکیل شده و فراکسیون امید به شدت پپیگیر این موضوع است، ولی تا جایی که می دانم، همه دانش آموزان آزاد شده اند و تنها دو نفر در زندان هستند که آن دو هم در روزهای آینده آزاد خواهند شد، در مورد افراد عادی هم آمارها متفاوت است.

وی همچنین یادآور شد: آمارهای رسمی از بازداشتی ها با آمارهای غیر رسمی قدری تفاوت دارد، و علت آن وسعت جعرافیایی مناطقی است که در آنجاها درگیری ایجاد شده است و چون نیروهای امنیتی متفاوتی نیز حضور داشتند، باعث شده تا تعداد دقیقی از میزان بازداشتی ها نباشد.

همچنین محمدمهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با تابناک در خصوص این موضوع اظهار داشت: کمیسیون آموزش مجلس در حال پیگیری موضوع بازداشتی داشجویان و دانش آموزان وقایع اخیر است و پیگیری های انجام شده، نشان می دهد که اکثریت قریب به اتفاق دانشجویان آزاد شده اند تا به امتحانات خود برسند.

وی گفت: شمار کمی از این تعداد در زندان هستند، ولی چیزی که وزیر اطلاعات به ما گفت، این بود که تعداد باقی مانده نیز به احتمال زیاد تا یکی دو روز آینده آزاد خوهند شد. همچنین در خصوص موضوع دانش آموزان هم طبق اطلاعاتی که به ما داده اند، هیچ دانش آموزی بازداشت نیست و همه آزاد شده اند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/