امروز دوشنبه ۶ تیر ۱۴۰۱
10:36:14 - شنبه 28 آوریل 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استفاده از بهترین و بروزترین تکنولوژی دفن بهداشتی زباله
ایرسا گیل ،شهردار رشت درنشست با نماینده دولت آلمان گفت: ما می خواهیم از بهترین و به روزترین تکنولوژی برای دفن بهداشتی زباله استفاده کنیم.

به گزارش ایرسا گیل ،شهردار رشت درنشست با نماینده دولت آلمان گفت: ما می خواهیم از بهترین و به روزترین تکنولوژی برای دفن بهداشتی زباله استفاده کنیم.

دکتر مسعود نصرتی در جلسه با نماینده دولت آلمان با ابراز خرسندی از تفاهم نامه ایران و آلمان در حوزه محیط زیست اظهار کرد:خوشحالم رشت یکی از سه شهری است که در بررسی پایلوت مطالعه قرار گرفته است.

وی رشت را بزرگترین شهر شمالی استان ایران عنوان کرد و گفت: استانهای شمالی ایران به لحاظ مدیریت پسماند و زباله در شرایط بحرانی قرار دارند .

شهردار رشت به دفن بهداشتی زباله تاکید کرد و گفت: چون شهرستان رشت بالاتر از سطح دریا قرار دارد دفن زباله در آن شرایط ویژه ای را میطلبد.

دکتر نصرتی با اشاره به اینکه در یک سال گذشته با هفت شرکت خارجی معتبر در زمینه پسماند تفاهم نامه منعقد کردیم بیان کرد: بسیاری از شرکت های خارجی با تکنولوژی های مختلف علاقه مند به مشارکت و همکاری با رشت و ایران هستند.

وی تصریح کرد:در صورت محیا شدن شرایط و بازنگری مطالعات می توان شرایط را برای جلب سرمایه گذار محیا کرد.

شهردار رشت تاکید کرد:ما می خواهیم از بهترین و به روزترین تکنولوژی برای دفن بهداشتی زباله استفاده کنیم و ضمن استفاده از حداکثر منابع موجود باید به سمت نتایج اجرایی برویم.

دکتر نصرتی اظهار کرد: دبیرخانه محیط زیست مجمع جهانی شهرهای راه ابریشم در رشت دایر شده است و شهردار رشت تنها شهرداری است که صاحب نشان محیط زیست در ایران است .

ضرورت استفاده از فن آوری های پاک و حفظ منافع ایران و رشت در پروژه ها

فاطمه شیرزاد،رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر رشت ضمن تبریک میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان اظهار کرد:کشور ما به جوانان خود می بالد و کارهای بزرگ را باید به جوانان سپرد.

وی خطاب به سرمایه گذاران آلمانی گفت:پروفسور مجید سمیعی جراح و متخصص مغز و اعصاب متولد رشت است و ریاست بیمارستان علوم عصبی هانوفر آلمان را برعهده دارد.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت با اشاره به اینکه بسیاری از کشورهای دنیا زباله را به عنوان طلای سیاه یاد می کنند اظهار کرد: زباله امروز یک تهدید نیست و می تواند به عنوان یک فرصت باشد و در بسیاری از کشورهای دنیا منبع درآمد محسوب می شود.

شیرزاد به استفاده از فناوری های پاک و سازگار با محیط زیست و حفظ منافع ایران و رشت در اجرای پروژه ها تاکید کرد و گفت: میزان لندفیل در گیلان کاهش یابد.

وی همچنین آموزش شهروندی،مشارکت مردم و حضور موثر سمن ها در کاهش زباله را موثر دانست.

رئیس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر رشت خاطرنشان کرد:امیدواریم بتوانیم از ظرفیت و فناوری کشور آلمان برای مدیریت زباله استفاده بهینه ببریم.

فعالیت هزار نیروی انسانی برای جمع آوری زباله در رشت

رئیس سازمان مدیریت پسماند و مواد زائد شهرداری رشت با اشاره به اینکه درصددیم اطلاعات و استراتژی خودمان را به روز رسانی کنیم بیان کرد:مشتاقیم مطالعات فنی و به روز درباره مسائل مرتبط با پسماند داشته باشیم.

علیرضا حاجی پور، جمعیت استان گیلان را دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: جمعیت رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر و شهرستان رشت یک میلیون نفر است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری رشت میزان روزانه تولید شده رشت را به طور متوسط ۷۰۰ تن اعلام کرد و گفت: میزان تولید زباله شهرستان رشت در روز بیش از هزار تن میرسد .

حاجی پور با اشاره به اینکه جمع آوری زباله توسط ۵ شرکت پیمانکار صورت می گیرد مطرح کرد: حدود ۱۰۰۰ نیروی انسانی برای جمع آوری و ساماندهی زباله همکاری میکنند .

وی افزود: روزانه به طور متوسط ۴۰۰ تن زباله خشک در رشت جمع آوری می شود و ۹۰ ماشین آلات به صورت روزانه و مستمر زباله را جمع آوری میشود.

حاجی پور با اشاره به اهمیت تفکیک زباله از مبدا اظهار کرد: ایستگاه های ثابت برای دریافت پسماند خشک،اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در سطح شهر مستقر کردیم.

وی ادامه داد: یک پنجم زباله ای تولید شده به کارخانه کود آلی منتقل شده و در آنجا ریز پردازش میشود.

رئیس سازمان مدیریت پسماند و مواد زائد شهرداری رشت تصریح کرد: ۳۰ سال است زباله به صورت سنتی و غیر اصولی در لندفیل سراوان دفن می شود و به لندفیلی بهداشتی و جدید نیازمندیم.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت در این جلسه با اشاره به ثبت رشت به عنوان یکی از شهرهای خلاق خوراک در یونسکو اظهار کرد:شهر برلین به عنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو ثبت شده و امیدواریم همکاری های رشت و برلین افزایش یابد.

فاطمه قدیمی،افزود:در سال های گذشته نیز تفاهم نامه همکاری میان شهرداری رشت و شهر شوبیش هال آلمان در حوزه گردشگری و محیط زیست منعقد شد.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت از حضور انجمن های مردم نهاد در روز جهانی زمین پاک قدردانی کرد و گفت:گیلان در بین استان های شمالی بیشترین و فعال ترین انجمن مردم نهاد محیط زیستی را دارند و پنج تشکل محیط زیستی در رشت فعالیت میکنند.

 

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
تلویزیون اینترنتی ایرسا
تبلیغات
روزنامه های گیلان
نظرسنجی
http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ اپلیکیشن ایرسا گیل اپلیکیشن ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/ کانال تلگرام ایرسا گیل http://irsaguil.ir/%d8%a2%d8%b2%d9%85%d9%88%d9%86-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%a2%d8%b2%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%db%8c-%db%b1%db%b6-%d9%85%d8%b1%d8%ad%d9%84%d9%87-%d8%a7%db%8c-%d9%88%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%aa-%db%b9%db%b8%d8%b7/